Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2003 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 14.02.2003
ХОРОШІ ЗАКОНИ - СКРОМНІ РЕЗУЛЬТАТИ
КС

Нещодавно гостею нашої газети була заступник міністра праці і соціального захисту АРК Людмила Леонідівна Горулько. Її консультація дозволила багатьом нашим читачам більш вільно зорієнтуватися в колі проблем щодо їхніх прав на  соціальний захист. Але йшлося здебільшого про інтереси пенсіонерів. Нинішня наша зустріч з заступником начальника управління житлових субсидій і допомоги сім'ям з дітьми МП і СЗ АРК Людмилою Григорівною Гріховод має пролити світло в основному на те нове, що стосується малозабезпечених сімей у поточному році.
Нове, що з'явилося в законодавстві, в цілому Людмила Гріховод оцінює позитивно, особливо відносно матерів-одиночок, які минулого року взагалі були обійдені увагою. Загалом хороші закони, на її думку, дещо псуються поганими економічними умовами в державі. І тут - не посперечаєшся.

У питанні змін у законодавстві щодо надання громадянам державної допомоги, а саме: малозабезпеченим сім'ям та сім'ям з дітьми, хотілося б зазначити наступні важливі моменти.
З 15 листопада минулого року вступив в дію Закон України "Про внесення змін в деякі закони України з питань надання допомоги малозабезпеченим родинам". Тепер допомога малозабезпеченим сім'ям (хоч з дітьми, хоч без) буде надаватися згідно з Законом "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим родинам".
При визначенні права на допомогу до складу сім'ї включають чоловіка, дружину, рідних або усиновлених дітей чи тих, що знаходяться під опікою, у тому числі дітей, що навчаються у вищих навчальних закладах І - ІV рівнів акредитації (денна форма) або ж у професійно-технічних закладах до досягнення ними 23 років, якщо у них немає власних сімей. Мають право на допомогу у складі сім'ї неодружені повнолітні діти, що визнані інвалідами дитинства І і ІІ груп, або ж інваліди І групи, які зазнали інвалідності пізніше й живуть з батьками. Це можуть бути і непрацездатні батьки чоловіка та жінки, що живуть разом з ними і перебувають на їхньому утриманні, або ж особа, яка живе разом з самот-нім інвалідом І групи і здійснює за ним догляд.
До складу такої сім'ї, що потребує допомоги, не включаються особи, які знаходяться на повному державному забезпеченні.
Закон передбачає підвищені соціальні гарантії для сімей з дітьми. Так, для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму підвищиться на 10%, а для кожної дитини, що виховується в неповній родині (батьком, матір'ю, усиновлювачем) - на 20%.
Конкретизовані також випадки обмеження права на допомогу. А саме: в допомозі може бути відмовлено, якщо працездатні члени малозабезпечених родин не працюють, не служать, не навчаються на денній формі (ВНЗ, професійно-технічні училища) впродовж трьох місяців, які минули до часу звернення по допомогу. Окрім осіб, що визнані безробітними Центром зайнятості, та осіб, що доглядають дітей до трьох років, або ж які потребують догляду за медичними показниками, але не довше, ніж до шестирічного віку, а також осіб, які доглядають інваліда І групи, дітей-інвалідів віком до 16 років, осіб, котрі досягли 80 років.
Законом також передбачається, що у випадку затвердження прожиткового мінімуму розмір допомоги буде перераховуватись без додаткових з цього приводу звернень громадянина.
З 1 січня цього року змінюється і джерело фінансування. Кошти для допомоги малозабезпеченим сім'ям надаватимуться з державного бюджету України у вигляді субвенції в місцеві бюджети.
Статтею 48 Закону України "Про державний бюджет України на 2003 рік" встановлено рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований рівень) в сумі 80 грн. на одного члена сім'ї для призначення допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим родинам". Розмір допомоги малозабезпеченій сім'ї не може бути більшим 75% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї. Цією статтею в сукупний доход сім'ї враховується також грошовий еквівалент пільг за користування житлово-комунальними послугами.
З 1 січня цього року вступив в дію Закон України "Про внесення змін в Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", котрим передбачена допомога на дітей одиноким матерям.
Право на допомогу мають одинокі матері, усиновителі (що не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька або ж такий запис зроблено у встановленому порядку по вказівці матері. Таке право на допомогу мають вдови і вдівці з дітьми, які не одержують на них пенсію з причини втрати годувальника або ж соціальну.
Якщо одинока мати (вдова, вдівець) вступили до шлюбу, за ними зберігається право на допомогу на дітей, народжених до цього шлюбу, якщо ці діти не всиновлені новим чоловіком (дружиною).
Жінка, яка має дітей від особи, з котрою не перебуває у шлюбі, але веде з нею спільне господарство, разом мешкає і виховує дітей, права на допомогу одиноким матерям не має.
Для одержання вказаної допомоги в управління праці і соціального захисту за місцем помешкання надаються такі документи: заява встановленої форми, копія свідоцтва про народження дитини, довідка з місця проживання про те, що дитина мешкає разом з матір'ю, довідка державного органу реєстрації актів громадянського стану, що свідчить, на яких підставах було зроблено запис про батька дитини.
Допомога на дітей одиноким матерям (вдовам, вдівцям) надається у розмірі 10% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (до їхнього 16-річчя, для учнів - до 18-річчя). В 2003 році допомога на дітей до 6 років складає 30 грн. 70 коп., на дітей від 6 до 16 років (учням - до 18 років) - 38 грн. 40 коп.
Статтею 48 Закону України "Про державний бюджет України на 2003 рік" встановлено рівень забезпечення прожиткового (гарантованого) мінімуму для призначення допомоги згідно з Законом України "Про державну  соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" у сумі 90 грн. на одну особу.
В поточному році потенційними одержувачами такої допомоги є інваліди з дитинства І групи, розмір допомоги яким склав 135 грн., та діти-інваліди до 16 років. За умови призначення надбавки за догляд, допомога на дитину-інваліда до 6 років складає 90 грн., на дитину-інваліда від 6 до 16 років - 108 грн.
Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається згадана допомога або ж пенсія за вибором.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2003 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=548

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков