Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3855)
З потоку життя (7032)
Душі криниця (3784)
Українці мої... (1521)
Резонанс (1649)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1774)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ╤ ТУРЕЧЧИНА П╤ДПИСАЛИ УГОДУ ПРО БУД╤ВНИЦТВО ЖИТЛА ДЛЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР
За п╕дсумками переговор╕в було п╕дписано низку двосторонн╕х документ╕в.


СУД ОКУПАНТ╤В ПОНОВИВ СЛУХАННЯ У «СПРАВ╤ ДЖЕМ╤Л╢ВА» ╤ ДОСЛ╤ДИВ НОВ╤ «В╤ДЕОДОКАЗИ»
За словами адвоката, на наданих обвинуваченням в╕деофайлах Джем╕л╓в н╕яких протиправних д╕й не...


СОЦМЕРЕЖ╤ ╤... СУ╥ЦИД
Одн╕╓ю з найгостр╕ших та найб╕льш обговорюваних тем в Укра╖н╕ стало самогубство п╕дл╕тк╕в.


РОС╤ЙСЬК╤ КАТЕРИ ВЛАШТУВАЛИ ПРОВОКАЦ╤Ю В АЗОВСЬКОМУ МОР╤
Катери ФСБ РФ в Азовському мор╕ вчергове зд╕йснили спробу перешкоджання законним д╕ям катерно╖...


КОЛИШН╤Й ПОСТПРЕД ПУТ╤НА СКУПИВ В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НЕРУХОМОСТ╤ НА $13 М╤ЛЬЙОН╤В
Вся нерухом╕сть, «будинки, готел╕, пам'ятки арх╕тектури» та ╕нше придбан╕ п╕сля 2014...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 11.01.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 11.01.2008
Новини Укра╖ни ╕ Криму

НАРЕШТ╤, «ДЛЯ ЛЮДЕЙ, А НЕ ПОЛ╤ТИК╤В»...
 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко ма╓ нам╕р невдовз╕ виступити у Верховн╕й Рад╕ шостого скликання з╕ щор╕чним посланням про внутр╕шн╓ та зовн╕шн╓ становище Укра╖ни, як це передбачено статтею 106 Конституц╕╖ Укра╖ни. Робота над цим документом повн╕стю завершена, в ньому Глава держави визначив найважлив╕ш╕ напрямки соц╕ального, економ╕чного, пол╕тичного розвитку держави на цей р╕к ╕ подальшу перспективу. У посланн╕ передбачено конкретн╕ заходи на виконання пр╕оритетних завдань.
 Президент в╕дзначив, що цьогор╕чне послання буде оголошене в як╕сно нових ╕ за зм╕стом, ╕ за духом сусп╕льно-пол╕тичних умовах. Глава держави звернеться з парламентсько╖ трибуни до Верховно╖ Ради, обрано╖ на позачергових виборах, як╕ поклали край тривал╕й пол╕тичн╕й ╕ владн╕й криз╕, припинили загрозлив╕ для кра╖ни неконституц╕йн╕ процеси. Щор╕чне президентське послання, зокрема, адресоване демократичн╕й б╕льшост╕ у ВР, яка сформувала новий склад Каб╕нету М╕н╕стр╕в. Нин╕, на думку Президента, склалася д╕╓здатна конф╕гурац╕я влади ╕з великим запасом м╕цност╕, яку п╕дтриму╓ сусп╕льство, водночас покладаючи на не╖ велик╕ над╕╖.
 На порядку денному Каб╕нету М╕н╕стр╕в п╕д кер╕вництвом Юл╕╖ Тимошенко – розробка програми д╕яльност╕ уряду, яка ма╓ бути схвалена Верховною Радою. Глава держави вказав, що затвердження ц╕╓╖ програми ма╓ п╕дтвердити сусп╕льний ╕ державницький мотив у робот╕ нового складу Кабм╕ну, адже його попередник, всупереч Основному Законов╕, р╕к працював без будь-якого плану д╕й. «Урядова програма ╓ нев╕д’╓мною складовою угоди про створення коал╕ц╕╖ демократичних сил у парламент╕ шостого скликання. Не можна допустити розб╕жностей м╕ж коал╕ц╕йним договором ╕ програмою д╕яльност╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в. Така нев╕дпов╕дн╕сть викличе кризу сусп╕льно╖ дов╕ри до ново╖ влади. Спод╕ваюся, урядово-коал╕ц╕йний тандем це розум╕╓», – сказав В. Ющенко.
 Президент звернув увагу, що програма д╕яльност╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в ма╓ розроблятися на основ╕ всеб╕чного анал╕зу ╕ визначення маг╕стральних напрямк╕в розвитку держави, виходити з необх╕дност╕ розв’язання проблем, як╕ мають значення не лише в нин╕шньому вим╕р╕, а й спрямован╕ в майбутн╓. Саме тому Глава держави бачить послання про внутр╕шн╓ та зовн╕шн╓ становище Укра╖ни як потужний ╕нструментар╕й у робот╕ уряду.
 «Президент, Верховна Рада ╕ Каб╕нет М╕н╕стр╕в повинн╕ мати сп╕льне бачення шлях╕в поступу сусп╕льства ╕ держави. Отже, ╕ в ╖хн╕х планах д╕й ма╓ бути ╓диний вектор руху», – зазначив В. Ющенко. В╕н переконаний, що в програм╕ д╕яльност╕ уряду необх╕дно обов’язково врахувати головн╕ положення президентського послання до Верховно╖ Ради. Така вимога ╓ прямим насл╕дком конституц╕йно╖ норми (стаття 113) про в╕дпов╕дальн╕сть Каб╕нету М╕н╕стр╕в перед Президентом.
В. Ющенко також звернув увагу уряду ╕ парламенту на те, що корекц╕я нещодавно схваленого Державного бюджету на 2008 р╕к ма╓ в╕дбуватися, виходячи з положень президентського послання до Верховно╖ Ради та схвалено╖ програми д╕яльност╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в. «Йдеться про синхрон╕зац╕ю заявлених ц╕лей ╕ наявних ресурс╕в для ╖х досягнення. М╕ж ними не може бути розриву, особливо це стосу╓ться соц╕альних аспект╕в. Бюджет – це плат╕жна картка Кабм╕ну в реал╕зац╕╖ його плану д╕й. Тут необх╕дно по╓днати перспективне бачення з реал╕змом ╕ в╕дпов╕дальн╕стю», – п╕дкреслив Президент.

ТИМ ЧАСОМ…
 «10 КРОК╤В» ПРЕЗИДЕНТА ВНЕСЕН╤ В ПРОГРАМУ УРЯДУ
 Програма д╕яльност╕ уряду «Укра╖нський прорив: для людей, а не пол╕тик╕в» ╜рунту╓ться на положеннях програми Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка «10 крок╕в назустр╕ч людям» та виборчих програм суб’╓кт╕в парламентсько╖ коал╕ц╕╖. Про це йдеться у доопрацьованому проект╕ Програми д╕яльност╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в, оприлюдненому 10 с╕чня на урядовому портал╕.
 Програма, зокрема, побудована на принципах утвердження об’╓днуючо╖ нац╕онально╖ ╕де╖, патр╕отизму, чесност╕ та в╕дкритост╕ пол╕тичних процес╕в, профес╕онал╕зму та ефективност╕ у прийнятт╕ р╕шень. Програма м╕стить конкретн╕ шляхи та механ╕зми реал╕зац╕╖ соц╕ально-економ╕чних ╕ пол╕тичних реформ, культурних ╕ м╕жнародних ╕н╕ц╕атив держави та ╓ планом д╕й парламентсько╖ б╕льшост╕ ╕ коал╕ц╕йного уряду на пер╕од повноважень Верховно╖ Ради Укра╖ни VI скликання.
9 с╕чня на зас╕данн╕ уряд прийняв Програму д╕яльност╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в за основу. Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко доручила протягом доби ╖╖ доопрацювати та направити до Секретар╕ату Президента, пов╕домля╓ УН╤АН.

УРЯД ЗАКЛИКА╢ НЕ СТВОРЮВАТИ АЖ╤ОТАЖУ
 Каб╕нет М╕н╕стр╕в заклика╓ громадян не створювати черги б╕ля в╕дд╕лень Ощадбанку ╕ запевня╓, що вс╕ вкладники отримають передбачен╕ бюджетом-2008 виплати, незалежно в╕д того, коли вони перере╓струються, пов╕домля╓ з посиланням на прес-службу уряду УН╤АН.
 В Кабм╕н╕ нагадали, що ре╓страц╕я не обмежена в час╕, а сам╕ виплати можна отримати вже на трет╕й день п╕сля перере╓страц╕╖. В уряд╕ добре розум╕ють, чому у в╕дд╕леннях Ощадбанку утворюються черги, усв╕домлюють мотиви, як╕ викликають надм╕рне хвилювання громадян. “Люди надто довго, протягом с╕мнадцяти рок╕в, чекали повернення сво╖х трудових заощаджень, ╕ дос╕ в кращому випадку, часом з великими труднощами, отримували лише по 50 гривень щор╕чно”, – зазнача╓ться в пов╕домленн╕ Кабм╕ну.
 При цьому в уряд╕ наголошують, що повернення заощаджень ╓ головним пр╕оритетом нового Кабм╕ну, який викона╓ вс╕ взят╕ на себе зобов’язання. “Цього року кожний вкладник обов’язково отрима╓ одну тисячу гривень, коли б в╕н не звернувся до свого в╕дд╕лення Ощадбанку”, – зазнача╓ться в пов╕домленн╕. Тому в уряд╕ закликають не створювати аж╕отажу, не стояти у довгих чергах. В прес-служб╕ нагадали, що про це днями зазначала в сво╓му зверненн╕ Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко.
 Прес-служба Каб╕нету М╕н╕стр╕в уповноважена заявити, що грош╕ на повернення знец╕нених заощаджень закладен╕ у Закон╕ „Про Державний бюджет Укра╖ни на 2008 р╕к”, тому ц╕ витрати будуть стов╕дсотково проф╕нансован╕. В уряд╕ нагадали, що якщо вклад не перевищу╓ одн╕╓╖ тисяч╕ гривень, ця сума буде виплачена повн╕стю. Якщо вклади окремих громадян перевищують тисячу гривень, то в цьому роц╕ так╕ вкладники у грошов╕й форм╕ отримають тисячу гривень. При цьому вкладники сам╕ вир╕шуватимуть, як краще розпорядитися власними грошима – або отримати ╖х гот╕вкою, або збер╕гати на поточному чи депозитному рахунку в Ощадбанку п╕д 13,5% р╕чних у гривнях та 9,5% в ╕ноземн╕й валют╕.
 Решту заощаджень наш╕ громадяни зможуть використати за власним бажанням на погашення заборгованост╕ та поточну оплату житлово-комунальних послуг, на розрахунки за навчання д╕тей та придбання товар╕в тривалого вжитку. Каб╕нет М╕н╕стр╕в вже готу╓ в╕дпов╕дне р╕шення з цього приводу. Саме такий шлях повернення залишку заощаджень обрано урядом, щоб стримати можливу ╕нфляц╕йну хвилю ╕ не знец╕нити грош╕, як╕ повертаються людям.
 Нагаду╓мо, що з 8 с╕чня в Ощадбанку працю╓ «гаряча телефонна л╕н╕я» для ╕нформац╕йно╖ п╕дтримки вкладник╕в Ощадбанку колишнього СРСР. Отримати консультац╕╖ з питань компенсац╕йних виплат громадяни Укра╖ни можуть за тел. у Ки╓в╕ 8-800-501-34-10 (вс╕ дзв╕нки в межах територ╕╖ Укра╖ни безкоштовн╕), (044) 278-02-57. Л╕н╕я працю╓ в робоч╕ дн╕ з понед╕лка по четвер з 9.00 до 18.00 ╕ в п`ятницю з 9.00 до 16.45.
У Кримському республ╕канському управл╕нн╕ Ощадбанку консультац╕╖ можна отримати з понед╕лка по п`ятницю з 8-30 до 17-00 за тел. в м. С╕мферопол╕ 8 (0652) 511-143.

 ПЛАНУ╢ТЬСЯ ПРОВЕДЕННЯ СВ╤ТОВОГО КОНГРЕСУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
 Св╕товий конгрес кримських татар плану╓ться провести у 2008 роц╕ в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим. Про це пов╕домив перший заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
 За його словами, «ми визначилися в майбутн╕й самоорган╕зац╕╖ кримських татар. Цей конгрес представлятиме всю д╕аспору, тобто вс╕х кримських татар, як╕ проживають за межами Криму».
 В╕н пояснив, що Св╕товий конгрес не буде первинним або вторинним органом по в╕дношенню до Меджл╕су – виконавчого органу, що форму╓ться курулта╓м (нац╕ональним з’╖здом кримських татар). Конгрес стане «органом, який об’╓днуватиме зусилля громадських формувань, а формат вза╓мод╕╖ з Меджл╕сом ми знайдемо сп╕льними зусиллями», – п╕дкреслив Чубаров.
 Зараз у Криму проживають понад 250 тис. кримських татар, як╕ повернулися на батьк╕вщину п╕сля депортац╕╖, зд╕йснено╖ стал╕нським тотал╕тарним режимом в 1944 роц╕.
 
 У КОМПАРТ╤╥ УКРА╥НИ НАЗР╤ВА╢ СКАНДАЛ
 У Компарт╕╖, що ма╓ 27 депутатських мандат╕в в укра╖нському парламент╕, назр╕ва╓ скандал. Бюро Кримського республ╕канського ком╕тету Комун╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни, очолюване депутатом парламенту Леон╕дом Грачем, чи╖ висловлювання завжди характеризувалися радикал╕змом, виступило з вимогою скликати позачерговий пленум ЦК КПУ, на якому обговорити назр╕л╕ «найгостр╕ш╕ питання внутр╕шньопарт╕йного життя».
 В опубл╕кован╕й кримською орган╕зац╕╓ю комун╕ст╕в заяв╕ сказано, що 28 грудня «ряд народних депутат╕в ╕з фракц╕╖ Компарт╕╖ Укра╖ни всупереч р╕шенню презид╕╖ ЦК КПУ проголосували «за» бюджет-2008. З цього зроблено висновок, що в кер╕вництв╕ парт╕╖ (л╕дер – Петро Симоненко. – ред.) встановився «авторитарний стиль», «Компарт╕я бере участь в орган╕зованих сател╕тами американських ол╕гарх╕в акц╕ях» ╕ «висува╓ в коал╕ц╕йний уряд ос╕б, як╕ представляють ╕нтереси великого кап╕талу ╕ нац╕онал╕ст╕в». У заяв╕ стверджу╓ться, що четверо член╕в фракц╕╖ всупереч усьому не лише сам╕ проголосували «за» бюджет, але й використовували при голосуванн╕ картки в╕дсутн╕х на пленарному зас╕данн╕ Л. Грача и М. Перестенка.
 Експерти вважають заяву Кримського рескому компарт╕╖ першим серйозним оф╕ц╕йним «нападом» на л╕дера КПУ Петра Симоненка, який очолив оновлену п╕сля заборони Компарт╕ю Укра╖ни в червн╕ 1993 року.
 
 ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ДРЕВНЬО╥ СК╤ФСЬКО╥ СТОЛИЦ╤
 Кримська влада ма╓ нам╕р зайнятися благоустро╓м древнього городища Неаполь Ск╕фський, розташованого на територ╕╖ сучасного С╕мферополя. Зокрема, йдеться про надання ц╕й пам’ятц╕ ╕стор╕╖, арх╕тектури та археолог╕╖ статусу пам’ятки, що охороня╓ться ЮНЕСКО.
 За словами С╕мферопольського м╕ського голови Геннад╕я Бабенка, п╕дготовлено попередн╕й план д╕й щодо орган╕зац╕╖ розкопок на територ╕╖ древнього городища. Для приваблення турист╕в необх╕дно упорядкувати територ╕ю древнього м╕ста, створити експозиц╕ю знайдених тут предмет╕в побуту ╕ мистецтва древн╕х ск╕ф╕в.
 Велике городище на околиц╕ С╕мферополя вважають центром держави п╕зн╕х ск╕ф╕в (3 ст. до н. е. – 3 ст. н. е.) й ототожнюють з Неаполем Ск╕фським, який згаду╓ться в «Географ╕╖» Страбона як одна з╕ ск╕фських царських фортець у Криму. М╕сто припинило ╕снування п╕сля нашестя гот╕в (3 ст. н. е.).
 Розкопан╕ залишки оборонно╖ ст╕ни завтовшки 8,5 м з двома баштами, одна з яких була мавзоле╓м, залишки житлових ╕ громадських буд╕вель, зокрема з фресками. Знайден╕ портретн╕ рель╓фи, уламки статуй, постаменти з грецькими написами, розписи у склепах.
 
 УРЯД КРИМУ СХВАЛИВ БЮДЖЕТ НА 2008 Р╤К
 Рада м╕н╕стр╕в Криму 10 с╕чня схвалила проект бюджету Автономно╖ Республ╕ки Крим на 2008 р╕к. Розроблений проект передбача╓ прибуткову частину в обсяз╕ 2,183 м╕льярда грн., пов╕домля╓ прес-служба уряду АРК.
 Податков╕ надходження загального фонду запланован╕ в сум╕ 530,4 млн. грн., що на 76 млн. грн. б╕льше, н╕ж ╖х над╕йшло в 2007 роц╕. Надходження трансферт╕в до загального фонду бюджету Автономно╖ Республ╕ки Крим з Державного бюджету Укра╖ни заплановане в сум╕ 1 м╕льярд 406,2 млн. грн. зг╕дно з проектом Закону Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2008 р╕к», що на 211,5 млн. грн. б╕льше, н╕ж в 2007 роц╕. Обсяг витрат республ╕канського бюджету пропону╓ться визначити у розм╕р╕ 2 млрд. 229,7 млн. грн.
«Запропонований урядом проект бюджету ╓ документом, що визнача╓ ресурс для розвитку автоном╕╖ на майбутн╕й р╕к. Тому найб╕льший обсяг кошт╕в буде направлено для галузей соц╕ально-культурно╖ сфери, задоволення потреб жител╕в Криму», – пов╕домля╓ прес-служба уряду автоном╕╖, який ухвалив р╕шення внести бюджет на розгляд Верховно╖ Ради Криму.

У С╤МФЕРОПОЛ╤ В╤ДКРИВСЯ Р╤ЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП
 Глава кримського уряду В╕ктор Плак╕да взяв участь в урочистому в╕дкритт╕ вперше в С╕мферопол╕ Р╕здвяного вертепу, вс╕ В╕фле╓мськ╕ скульптури якого були створен╕ С╕мферопольським ляльковим театром на кошти м╕сько╖ ради з благословення Митрополита С╕мферопольського ╕ Кримського владики Лазаря.
 Цього ж дня вже водинадцяте малюк╕в Криму прив╕тно зустр╕ла Р╕здвяна ялинка С╕мферопольсько╖ ╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖ та Ради м╕н╕стр╕в АРК.
 В╕дкриваючи святковий зах╕д, глава уряду автоном╕╖ в╕д ╕мен╕ Верховно╖ Ради ╕ Ради м╕н╕стр╕в Криму прив╕тав ус╕х присутн╕х ╕ поздоровив православних з╕ Св╕тлим Святом Р╕здва Христового. Звертаючись до малюк╕в та ╖хн╕х батьк╕в, В╕ктор Плак╕да в╕дзначив значущ╕сть свята, його роль в житт╕ ╕ дол╕ кожного християнина. За словами глави кримського уряду, в╕дродження нац╕╖ без в╕дродження духовност╕ – неможливе, проте завдяки старанням
церкви шлях у напрямку до св╕тлого ста╓ коротшим. В╕ктор Плак╕да запевнив присутн╕х, що уряд Криму також робитиме все можливе для цього ╕ побажав малюкам зд╕йснення ус╕х ╖хн╕х бажань, щоб якомога част╕ше в ╖хньому житт╕ було м╕сце казц╕.
 Оксана САВЕНКОВА,
пом╕чник Голови Ради м╕н╕стр╕в АРК – прес-секретар.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 11.01.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5461

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков