Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 14.02.2003
Новини України та Криму
журналісти

З КУРБАН-БАЙРАМОМ!
Президент України Леонід Кучма привітав мусульман України зі святом Курбан-Байрамом, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
"Багатовікові традиції святкування Курбан-Байраму утверджують високі загальнолюдські цінності, сприяють зміцненню моральності, слугують єдності та суспільній злагоді".
Глава держави побажав мусульманам України миру, щастя, добробуту, успіхів у всіх справах.

НЕДАЛЕКО Й ДО МІЛЬЯРДА
За станом на 1 січня 2003 року на рахунках банківських установ Криму було мобілізовано 712,8 млн. грн. коштів населення, що складає 3,8% депозитних зобов'язань перед населенням усієї банківської системи України. За минулий рік обсяг внесків населення в банках АРК виріс на 78,2%, у цілому в українських банках - на 70,1%. Про це агентству "Контекст" повідомили в прес-службі Головного управління Національного банку України в АРК.
Як відзначає прес-служба ГУ НБУ в Криму, у даний час внески населення є переважною і найбільш стабільною частиною банківських ресурсів. Так, частка засобів населення в обсязі безготівкової грошової маси досягає 59,5%, частка строкових вкладів у загальній сумі внесків населення - 71,3%.


ТАКІ Б РЕКОРДИ - ЩОМІСЯЦЯ!
40,6 млрд. грн. податків і платежів мобілізовано Державною податковою службою до бюджетів та державних цільових фондів у 2002 році. Рекордна сума була у грудні - понад 4,4 млрд. грн. Про це повідомив на прес-конференції на тему "Податкова служба у цифрах і фактах: 2002 рік" заступник голови ДПА України Володимир Росоловський.  За його даними,  найбільш значні надходження надійшли від прибуткового податку з громадян - 10,8 млрд. грн. (27%); податку на прибуток підприємств - 9,4 млрд. грн. (23%); податку на додану вартість - 6,7 млрд. грн. (17%). Порівняно з показником  2001 року, суми коштів, мобілізованих торік органами Державної податкової служби до бюджетів та державних цільових фондів збільшилися на 4,2 млрд.  грн., або на 12%, підкреслив Володимир Росоловський.

ЕПІДЕМІЇ ГРИПУ В КРИМУ НЕМАЄ
На даний час епідемії грипу в Криму немає. Про це повідомила Головний державний санітарний лікар АРК Марія Кров'якова.  За словами М. Кров'якової, зробити таку заяву їй дозволяють результати досліджень вірусологічної лабораторії Республіканської СЕС, яка не виявила цього року в Криму жодного випадку захворювання грипом.
М. Кров'якова повідомила, що протягом минулого тижня в автономії в 1,2 раза збільшилася захворюваність ОРЗ, але кількість захворілих все одно в 3,1 раза нижче епідеміологічного порога, що складає 115 випадків на 100 тис. населення.
Головний державний санітарний лікар АРК також відзначила, що в нинішньому році жодна кримська школа не була закрита в зв'язку з високою захворюваністю грипом чи простудними захворюваннями.


РІДНА  МОВА - МОЯ КОЛИСКА
Свято поезії у рамках Дня рідної мови, що відзначається за рішенням ЮНЕСКО з 2000 р., відбудеться 21 лютого у приміщенні бібліотеки "Дружба народів". Його організатори - Всеукраїнський інформаційно-культурний центр в м. Сімферополі та Республіканська бібліотека ім. І. Франка - запрошують на захід всіх шанувальників поетичного слова.
У програмі вечора планується творче спілкування відомих кримських поетів і письменників Данила Кононенка, Олександра Губаря, Галини Хмільовської, Аркадія Вакуленка, Володимира Грачова, Олени Антонової, Тетяни Шорохової, Нузета Умерова, Шакіра Селіма з обдарованою молоддю, а також усіма присутніми шанувальниками поезії. Молоді таланти матимуть унікальну можливість прочитати свої власні твори, а усі присутні - насолодитися поезією рідного слова.

ЖИТЛО ДЛЯ РЕПАТРІАНТІВ
8 лютого відбулася урочиста здача в експлуатацію двох будинків для репатріантів - у Сімферополі й Алушті. Вони побудовані в рамках реалізації державної програми по облаштуванню раніше депортованих громадян.
У сімферопольському мікрорайоні Фонтани квартири в новому 5-поверховому будинку загальною площею 4 697 кв. м одержали 70 кримськотатарських родин, серед них - родини ветеранів Великої Вітчизняної війни, будівельників, позачерговиків. Фактична вартість виконаних робіт склала 5,8 млн. гривень.
В Алушті був зданий в експлуатацію перший із трьох 36-квартирних будинків для депортованих. На будівництво будинку площею 2 658 кв. м було витрачено 3,7 млн. гривень.
Новоселів привітали голова Держкомітету України у справах національностей і міграції Геннадій Москаль, голова Ради міністрів АРК Сергій Куницин, Постійний Представник Президента України в Криму Олександр Діденко, заступник голови ВР АРК Ільмі Умеров, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, члени уряду автономії і міських адміністрацій.
"Мені хочеться побажати усім, хто сьогодні ввійде в нові будинки, щоб у їхніх квартирах були тільки мир, благополуччя і процвітання, - побажав новоселам голова Держкомнацу. - А ми постараємося, щоб таких свят було якнайбільше".
Як повідомили агентству "Контекст" в управлінні капітального будівництва Республіканського комітету зі справ національностей і депортованих, у 2002 році в Криму в експлуатацію було введено п'ять будинків для репатріантів. З державного і республіканського бюджетів на це було виділено 13 237 тис. гривень.
У 2003 році для родин раніше депортованих у Криму планується побудувати 10 834 кв. м житла. Зокрема, намічено здати 50-квартирний будинок у сімферопольському мікрорайоні Фонтани, 65-квартирний - у Бахчисараї, 59-квартирний - у Ялті, 25-квартирний - у селищі Червоногвардійське, 18-квартирний - у Судаку і 15-квартирний - у Білогірську. На це з державного і республіканського бюджетів заплановано виділити 9 356 тис. грн.
На фото Р. ВАХІДОВА: новосілля у Фонтанах.

ЗАКОН  ПРОТИ "БРУДНИХ" ДОХОДІВ
Президент України Леонід Кучма підписав 7 лютого Закон "Про внесення змін до деяких законів України з питань запобігання використанню банків та інших фінансових установ з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом". Про це повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.  Згідно із законом, який було ухвалено 6 лютого Верховною Радою, банкам, зокрема, заборонено відкривати анонімні рахунки. Банківські установи зобов'язані ідентифікувати юридичних і фізичних осіб, які відкривають рахунки і здійснюють фінансові операції на суми, що перевищують 50 тисяч гривень (майже 10 тисяч доларів). Обов'язковий моніторинг проводитиметься з сумами понад 80 тисяч гривень.  Підписаний 7 лютого Президентом Закон набирає чинності одночасно із Законом України "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом".
20 грудня 2002 року ФАТФ рекомендувала застосувати до України санкції у зв'язку з недостатньою боротьбою з відмиванням "брудних грошей".
Тепер українське керівництво розраховує на переговорах з ФАТФ 12 - 14 лютого досягнути домовленості про скасування санкцій.

МІЛІЦІЯ КРИМІНАЛУ НЕ БАЧИТЬ
На сьогоднішній день немає підстав для порушення кримінальної справи у зв'язку з подією в домі міністра промисловості, транспорту і зв'язку АРК Азиза  Абдуллаєва. Про це заявив начальник Головного управління МВС України в АРК генерал-лейтенант Микола Паламарчук на прес-конференції в Сімферополі 10 лютого.  Як уже повідомлялося, А. Абдуллаєв заявив журналістам, що 5 лютого близько 4-ї години ранку двоє невідомих проникли в його будинок і спробували викрасти його 17-літню дочку і 22-літню невістку.  За словами М. Паламарчука, група  Державної служби охорони зробила огляд місця події, однак ніяких слідів злочину виявлено не було.  Начальник міліцейського главку відзначив, що підстави для порушення кримінальної справи відсутні. "Немає слідів <...>, двері не зламані, <...> заяви в міліцію немає <...>, з дівчатами нам не дають працювати, - повідомив М. Паламарчук. - Ми працюємо по цьому напрямку <...>, установлюємо свідків... Якщо був скоєний злочин, повинні бути сліди", - вважає генерал.
На прес-конференції також відзначалося, що відповідно до законодавства, рішення про порушення кримінальної справи може бути прийняте протягом десяти днів, цей термін ще не минув, у даний час йде слідча перевірка.
За словами А. Абдуллаєва, спроба викрадення його дочки та невістки здійснена невідомими у зв'язку з його службовою діяльністю.

ПАМ'ЯТАТИ УРОКИ ГОЛОДОМОРУ
Хвилиною мовчання вшанували народні депутати пам'ять жертв голодомору 1932 - 1933 років на початку парламентських слухань "щодо вшанування пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 років".
Гірка, пекуча правда голодомору 1932 - 1933 років відкрилася нині нам після десятиріч замовчування, зазначив Голова Верховної Ради Володимир Литвин, відкриваючи парламентські слухання. Він подякував українським і закордонним ученим та дослідникам, котрі зібрали матеріали, щоб "заповнити моторошні білі плями нашої історії початку 30-х років".
Володимир Литвин наголосив, що повернути із забуття сторінки історії 1932 - 1933 років стало можливим лише у незалежній Україні. Він підкреслив, що "машина радянського керівництва" спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними. Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, "власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків". Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії, підкреслив спікер українського парламенту.
Голова найвищої законодавчої влади вважає, що учасники слухань повинні надати "нового імпульсу встановленню поіменно всіх жертв голодомору і увічненню їхньої пам'яті". Володимир Литвин вважає, що Верховна Рада повинна під час слухань дати політико-правову оцінку голодомору. Водночас він застерігає, що слухання не повинні бути звернені лише в минуле. Він закликав народних депутатів і промовців тверезо і виважено, без надмірних емоцій співвіднести свої думки і судження та висновки із сучасними завданнями і перспективами розвитку. Володимир Литвин продемонстрував кілька архівних матеріалів, від яких "здригаються серця"...
Ретроспективний документальний масив свідчень про жахливу трагедію українського голодомору 1932 - 1933 рр. представлено в експозиції, відкритій у Верховній Раді України.
 Серед документів експозиції - численні листи та звернення голодуючих мешканців українських сіл, що почали надходити на адресу вищих органів влади ще з 1931 року, акти органів ДПУ, НКВС, прокуратури, контрольних органів про конкретні обставини голодування, а також про покарання тих селян, які не могли виконати надмірні плани хлібозаготівель. Представлено також злочинні постанови компартійних органів, спрямовані на викачування продовольства з голодуючих сіл. Подано фотографічний ряд цієї народної трагедії. Усі ці документи всебічно показують ті жахливі роки: голодування, масову смертність, факти канібалізму та трупоїдства серед доведеного до відчаю селянства.                     (УКРІНФОРМ).


ВИВЧАЄМО  ДОСВІД  ЄВРОПИ
Вперше в Сімферополі відбувся регіональний семінар за темою "Розвиток місцевого самоврядування і регіональної демократії в Україні в контексті Європейської хартії з місцевого самоврядування", організований віце-президентом Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних органів влади Європи (КМРВЄ), депутатом Верховної Ради АРК Олександром Баталіним.
Перед учасниками семінару - міськими і сільськими головами, депутатами ВР АРК, урядовцями - з доповідями виступили головний консультант Адміністрації Президента України В'ячеслав Толкованов, керівник секретаріату делегації України в КМРВЄ Андрій Гук, фахівець Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Світлана Тимченко. Вони ознайомили
кримчан з основними напрямками державної політики України в галузі розвитку місцевої та регіональної демократії, діяльністю делегації України в КМРВЄ, методами взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. А дискусія з цих питань, що тут відбулася, допоможе втілити на практиці європейський досвід місцевої та регіональної демократії в Криму.
Як зазначив Олександр Баталін, участь української делегації в роботі Ради Європи сприятиме підвищенню міжнародного іміджу нашої держави, в тому числі й Криму, а впровадження в життя європейських демократичних норм для подальшого вдосконалення регіонального самоврядування на основі Європейської хартії відкриє шлях до конкретних зарубіжних інвестицій. Відтепер,
як вважає О. Баталін, робота з важливими документами Ради Європи стосовно подальшого розвитку українського громадянського суспільства стане в Криму систематичною.
Інф. "КС".


Чи  впіймають  "Золоту  Жар-птицю"?
Всеукраїнська премія у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" за підсумками 2002 року не вручатиметься

Оргкомітет Всеукраїнської премії у галузі музики та масових видовищ "Золота Жар-птиця" прийняв рішення не вручати Премію за підсумками 2002 року через низьку конкуренцію одразу в кількох номінаціях та недостатню кількість яскравих музичних робіт у минулому році.
Нагадуємо, що Премія була заснована у 1996 році з метою підтримки престижу української музичної культури, нагородження і промоції найкращих її представників. За цей час було проведено шість урочистих церемоній вручення Премії. Неупереджений та представницький її характер, перевірені часом традиції, авторитет у суспільстві зробили "Золоту Жар-птицю" найвагомішою недержавною нагородою в галузі музики та масових видовищ в Україні. Саме такою Премія і прагне залишатись надалі.
Аналіз музичного 2002 року в Україні, на жаль, не дозволяє продовжити традиції "Золотої Жар-птиці" та зберегти Премію у її чистому вигляді. На сьогодні існує дев'ять номінацій Премії: "Рок-група", "Поп-група", "Співачка", "Співак", "Відеокліп", "Сольна програма українського виконавця", "Альбом", "Відкриття", "Пісня". Проте відвертий застій у розвитку музичної культури України в 2002 році робить більшість з цих номінацій порожніми і неконкурентоздатними, а створювати Премію з двох - трьох повноцінних номінацій абсолютно недоцільно. Принаймні, це не в правилах "Золотої Жар-птиці".
"Ми добре розуміємо, що більшістю премій в Україні продовжуватимуть нагороджувати виконавців, не зважаючи на реальний стан вітчизняної музичної культури, але чи зробить це їхні премії цінними для української культури та бажаними для самих музикантів? - говорить ініціатор премії "Золота Жар-птиця", почесний президент "Таврійських Ігор" Микола Баграєв. - У випадку з премією "Золота Жар-птиця" ми прийняли тверде рішення не нагороджувати артиста "хоча б за щось".  2002 рік був відверто застійним в українській музиці, тому доки в країні не з'являться по-справжньому яскраві творчі роботи, ми вважаємо доцільним "заморозити" "Золоту Жар-птицю". Хочеться вірити, що це ненадовго. "Золота Жар-птиця" має свій авторитет у суспільстві, і ми несемо відповідальність за мистецький рівень і продуктивність тих, кому вона вручається. Присвоювати звання кращого артиста за одну пісню чи один кліп на рік "Золота Жар-птиця" не буде! Ми сподіваємось, що  наше рішення стимулюватиме виконавців створювати такий музичний продукт, який би гідно характеризував сучасну українську музику".
Враховуючи всю складність проблеми розвитку сучасної української музики, полярність поглядів та роль ЗМІ у становленні іміджу культури України, "Таврійські ігри" планують організувати "круглий стіл", присвячений цьому питанню, в рамках XII Міжнародного фестивалю "Таврійські ігри". Про дату та місце "круглого столу" буде повідомлено додатково.


СЛУЖБА - ТІЛЬКИ ЗА КОНТРАКТОМ
До 2015 року у Збройних силах України не залишиться жодного військовослужбовця строкової служби. Про це заявив 6 лютого під час прес-конференції начальник Генерального штабу ЗС України генерал-полковник Олександр Затинайко.
Він, зокрема, зазначив, що військове відомство проводить послідовну роботу по переходу Збройних сил України на контрактний принцип комплектування. До 2005 року кількість військовослужбовців за контрактом має сягнути 50 тисяч, до 2010 - 70 тисяч, а у 2015 році має відбутися перехід на стовідсоткове комплектування підрозділів ЗС України професійними військовослужбовцями.
Як зазначив Олександр Затинайко, з метою заохочення молоді до служби у Збройних силах України на професійній основі з 1 січня 2003 року середнє грошове утримання військовослужбовця-контрактника підвищено до 380 гривень, проти 260 гривень у 2002 році.
На думку начальника Генерального штабу, завдяки додатковим заходам, спрямованим на підвищення соціального захисту військовослужбовців за контрактом, у поточному році вдасться подолати тенденцію відтоку професійних військових, якими комплектуються, у першу чергу, щойно створювані Об'єднані сили швидкого реагування. У 2002 році Збройні сили залишили 5,5 тисячі військовослужбовців за контрактом. На сьогодні їх загальна кількість у ЗС України складає 36 200 чоловік.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 14.02.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=542

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков