Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2007
РОС╤ЙСЬКИЙ МЗС СТУРБОВАНИЙ...

В СВО╥Й ХАТ╤ - СВОЯ ПРАВДА!

 «У Рос╕╖ глибоко стурбован╕ посиленням в╕дверто нац╕онал╕стичних, антирос╕йських ╕ русофобських настро╖в ╕ прояв╕в в Укра╖н╕. Мова фактично йде про спроби використання складних пер╕од╕в нашо╖ сп╕льно╖ ╕стор╕╖ для отримання митт╓вих пол╕тичних вигод на догоду сумн╕вним ╕деолог╕чним установкам», - говориться в заяв╕ Департаменту ╕нформац╕╖ ╕ преси МЗС РФ, розм╕щен╕й на оф╕ц╕йному сайт╕ М╕н╕стерства, пов╕домля╓ власний кореспондент УКР╤НФОРМу в РФ.
 У заяв╕ перел╕чуються випадки прояву, на думку МЗС РФ, антирос╕йських настро╖в у Запор╕жж╕, ряд╕ м╕ст на заход╕ Укра╖ни - в Червоноград╕, Дрогобич╕, Львов╕, ╤вано-Франк╕вську.
 «Склада╓ться враження, що певн╕ пол╕тичн╕ сили в Укра╖н╕ навмисно заохочують под╕бного роду д╕╖ ╕ тим самим св╕домо йдуть на загострення рос╕йсько-укра╖нських в╕дносин, завдаючи серйозно╖ шкоди почуттям добросус╕дства ╕ дов╕ри, як╕ наш╕ братн╕ народи традиц╕йно в╕дчувають один до одного. Все це виклика╓ щире обурення рос╕йсько╖ громадськост╕», - п╕дкреслю╓ться в заяв╕.
 «Час дати в╕дс╕ч под╕бним нац╕онал╕стичним вит╕вкам», - заклика╓ МЗС РФ. При цьому рос╕йська сторона розрахову╓ на реакц╕ю не т╕льки влади, але й ╕нтел╕генц╕╖ Укра╖ни, ветеран╕в ╕ молод╕.
У заяв╕ МЗС також говориться, що в Рос╕╖ «неухильно продовжуватиметься курс на збереження ╕ розвиток укра╖нсько╖ культури, зм╕цнення гуман╕тарних зв’язк╕в м╕ж двома братн╕ми народами».

БЕЗ ГУМОРУ - НЕ ЗРОЗУМ╤ТИ!
 МЗС Укра╖ни отримала листа в╕д МЗС Рос╕╖ з приводу того, що в Укра╖н╕ начебто поширюються русофобськ╕ настро╖. Про це сказав, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, заступник м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Юр╕й Костенко. «Ми отримали цього листа ╕ були здивован╕ тим, що нашу в╕дпов╕дь МЗС Рос╕╖ не дочекалося ╕ поширило свою заяву в ЗМ╤». Юр╕й Костенко п╕дкреслив, що, на його погляд, «у наших рос╕йських колег за два тижн╕ до к╕нця року накопичився великий творчий потенц╕ал ╕ вони його ще не реал╕зували до цього часу». В╕н зазначив, що ми вивча╓мо ╕ сприйма╓мо з гумором те, що говориться у лист╕, де згадують нам Дуда╓ва. Разом з тим Юр╕й Костенко п╕дкреслив, що напередодн╕ Р╕здва хочеться думати про св╕тле, а не анал╕зувати так╕ прикр╕ випадки, як╕ справд╕ можуть мати м╕сце в ╕стор╕╖ наших двосторонн╕х в╕дносин.
 В╕н також зазначив, що в зверненн╕ ╓ фраза про те, що МЗС Рос╕╖ оч╕ку╓ реакц╕╖ з боку молод╕ на цей лист. У цьому контекст╕ Юр╕й Костенко зазначив, що ╕ ми оч╕ку╓мо, що молодь прореагу╓ на цю ситуац╕ю, ╕ науковц╕ дадуть сво╖ висновки щодо цього листа. «А пот╕м МЗС з урахуванням думки громадськост╕ зробить св╕й виступ з цього приводу».
Як пов╕домляв УКР╤НФОРМ, у заяв╕ Департаменту ╕нформац╕╖ ╕ преси МЗС РФ, зокрема, говориться, що у Рос╕╖ глибоко стурбован╕ посиленням в╕дверто нац╕онал╕стичних, антирос╕йських ╕ русофобських настро╖в ╕ прояв╕в в Укра╖н╕. Перел╕чуються випадки прояв╕в, на думку МЗС РФ, антирос╕йських настро╖в у ряд╕ м╕ст Укра╖ни.

З ПРИВОДУ НАГН╤ТАННЯ НАПРУЖЕНОСТ╤ З БОКУ МЗС РОС╤╥
 Багато людей добро╖ вол╕ з╕ здивуванням сприйняли наказовий тон стал╕нсько-нафтал╕нно╖ риторики написаного замш╕лим сов╓тським почерком заяви МЗС РФ, що стосу╓ться н╕бито «антирос╕йських прояв╕в на Укра╖н╕». ╤з зазначеними там аргументами ╕ фактами в нин╕шн╕й час можна вести пропаганду х╕ба що в П╕вн╕чн╕й Коре╖. Анал╕з заяви виклика╓ подив, що воно готувалося в сол╕дному зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕.
 Великодержавн╕ замашки Рос╕╖, про в╕дсутн╕сть яких недавно говорив президент Пут╕н, зам╕шан╕ на б╕льшовицькому фарисейств╕, проявилися, однак, ╕ тут.
 Заява зак╕нчу╓ться закликом: «Рос╕йська сторона розрахову╓, що ╕нтел╕генц╕я Укра╖ни, ветерани ╕ молодь скажуть сво╓ вагоме слово. Настав час дати в╕дс╕ч под╕бним до нац╕онал╕стичних вит╕вок».
 Можна було б запропонувати говорити «вагоме слово» шов╕н╕стичн╕й вит╕вц╕ МЗС РФ у тому випадку, коли в Рос╕╖ з’явилося б ст╕льки ж укра╖нських шк╕л, ск╕льки в нас шк╕л з рос╕йською мовою навчання. А також адекватно╖ к╕лькост╕ телев╕з╕йних канал╕в для м╕льйон╕в укра╖нц╕в, газет, книг, театр╕в, культурних центр╕в як у Рос╕╖, так ╕ в Укра╖н╕.
 Але все-таки необх╕дно уточнити в автор╕в провокац╕йно╖ заяви: чи хоче Рос╕я зробити Укра╖ну союзником для зб╕льшення свого впливу у св╕т╕ або продовжуватиме через п’яту колону стимулювати розкол ╕ нестаб╕льн╕сть у наш╕й кра╖н╕? Адже такою необ╜рунтованою заявою, розрахованою саме на громадян Укра╖ни, Рос╕я через МЗС РФ фактично да╓ сигнал для нового етапу антиукра╖нських виступ╕в у сам╕й Укра╖н╕.
 Чому Рос╕я вустами свого зовн╕шньопол╕тичного в╕домства так нерозумно чинить у в╕дносинах з Укра╖ною? Адже вс╕м зрозум╕ло – чим б╕льше буде таких заяв з боку Рос╕╖, тим б╕льше буде в╕ддалятися в╕д не╖ Укра╖на.
 Пов╕рте, н╕ рел╕г╕йна ворожнеча, н╕ експорт фашистських ╕дей, н╕ продовження русиф╕кац╕╖, н╕ забруднення нашо╖ територ╕╖ в╕дходами Чорноморського флоту Рос╕╖ в Криму, н╕ прояви «почутт╕в добросус╕дства ╕ дов╕ри, що наш╕ братерськ╕ народи традиц╕йно в╕дчувають один до одного» у вигляд╕ ╕стор╕╖ з Тузлою, нам не потр╕бн╕. Також в╕рно ╕ те, що Укра╖на не веде антирос╕йських д╕й у Рос╕╖, а ╓ десятки тисяч факт╕в, що доводять зворотне, а саме: втручання в справи суверенно╖ Укра╖ни ╕ боротьбу проти незалежного курсу нашо╖ держави з боку п’ято╖ колони. П╕дкреслимо в╕дсутн╕сть адекватних заход╕в з боку Укра╖ни, що проводить Рос╕я, вимагаючи ре╓страц╕╖ в триденний терм╕н укра╖нських громадян, що прибувають на ╖╖ територ╕ю. На одному цьому приклад╕ можна констатувати необ╜рунтован╕сть претенз╕й.
 Щодо заявлених «╕сторичних факт╕в» ╕ сл╕в «фашистський прихвостень Р. Шухевич» хот╕лося б уточнити, ким у такому випадку було кер╕вництво СРСР, яке на чол╕ з╕ Стал╕ним ╕ Молотовим разом з Г╕тлером ╕ Р╕ббентропом под╕ляло ╢вропу, або хто проводив сп╕льний радянсько-фашистський парад у Брест╕ 17 вересня 1939 року? Чи╖ми прихвоснями були т╕, хто аж до 22 червня 1941 року робив постачання стратег╕чних матер╕ал╕в ╕ продовольства, готував н╕мецьк╕ кадри в радянських спецшколах, тим самим зростивши бойову ╕ в╕йськову м╕ць нацистсько╖ Н╕меччини? Та й навряд чи Рос╕я як спадко╓мець СРСР ма╓ якесь моральне право дор╕кати за т. зв. «сп╕вроб╕тництво» з н╕мцями п╕сля того, як стал╕нський режим у мирний час улаштував на сво╖й територ╕╖ м’ясорубку, у як╕й знищив десятки м╕льйон╕в радянських громадян.
 Чи ╓ прерогативою МЗС сус╕дньо╖ кра╖ни вказувати на неправом╕рн╕сть перейменування вулиць у суверенн╕й держав╕ Укра╖на? Доки МЗС РФ буде терп╕ти китайськ╕ назви вулиць у Шанха╖ ╕ французьк╕ в Париж╕? Хто надав право негативно оц╕нювати вчинки людей, що були укра╖нцями ╕ боролись за незалежну Укра╖ну?
 Нам треба домовитися – у вас сво╖ геро╖, у нас – сво╖. Очевидно, що часи, коли ╕стор╕я нашо╖ земл╕ писалася Москвою, п╕шли в минуле.
 Або рос╕йську сторону дратують розкрит╕ секретн╕ арх╕ви, що доводять, що каральн╕ акц╕╖ на Зах╕дн╕й Укра╖н╕ проводили зовс╕м не «бандитськ╕ формування УПА», а переодягнен╕ радянськ╕ б╕йц╕ НКВД ╕ МГБ, ╕ саме на ╖хн╕й сов╕ст╕ сотн╕ тисяч смертей?
 Особливо розчулю╓ наявн╕сть пасажу «Усе це виклика╓ щире обурення рос╕йсько╖ громадськост╕» п╕сля перерахування зазначених непереконливих факт╕в. Навряд чи рос╕яни мають можлив╕сть незалежно╖ оц╕нки ╕сторичних факт╕в, одержуючи щоденн╕ дози антиукра╖нсько╖ пропаганди. Нав╕що режиму в Рос╕╖ створювати ще одного зовн╕шнього ворога для моб╕л╕зац╕╖?
 Нема╓ сумн╕ву в т╕м, що автори заяви передали ╕ в╕дчуття глибоко╖ ╕ хворобливо╖ травмованост╕ рос╕йсько╖ душ╕ фактом ╕снування незалежно╖ ╕ суверенно╖ Укра╖ни.
 По сут╕, заява МЗС РФ уже сама по соб╕ ╓ антиукра╖нським проявом ╕ св╕дченням недружньо╖ пол╕тики п╕вн╕чно-сх╕дного сус╕да стосовно Укра╖ни й укра╖нц╕в та ╕нструктажем д╕й для п’ято╖ колони. Висловлю╓мо св╕й р╕шучий протест проти в╕дкритого порушення правил м╕жнародного етикету в м╕ждержавних в╕дносинах.

 Громадська орган╕зац╕я «Конгрес укра╖нц╕в Севастополя»,
 Громадський ком╕тет «Укра╖нський Севастополь»,
 Севастопольська м╕ська орган╕зац╕я Союзу оф╕цер╕в Укра╖ни,
 Севастопольське товариство б╕лорус╕в ╕м. Максима Богдановича «Пагоня»,
 Союз укра╖нок м. Севастополя.
Севастополь, пл. Нахимова,
16 грудня 2007 р.

КИВАЮТЬ Й ДОС╤ ПАЛЬЧИКОМ З КРЕМЛЯ...
 Президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н заявля╓ про ╕стотн╕ розб╕жност╕ в двосторонн╕х в╕дносинах м╕ж двома кра╖нами, як╕, на його думку, виникли через позиц╕ю Укра╖ни. Про це йдеться в посланн╕ Пут╕на до президента В╕ктора Ющенка, оприлюдненому на оф╕ц╕йному сайт╕ президента Рос╕╖.
 На думку Пут╕на, «╕стотн╕ розб╕жност╕» м╕ж двома кра╖нами виникли у сфер╕ гуман╕тарно╖ пол╕тики, зокрема у тем╕ сп╕льного ╕сторичного минулого. «Причому «╕н╕ц╕атива» виходить не з Москви. Йдеться, насамперед, про сво╓р╕дне трактування укра╖нською стороною под╕й нашо╖ сп╕льно╖ ╕стор╕╖, геро╖зац╕ю в╕йськових злочинц╕в, як╕ сп╕впрацювали з нацистами, розв`язану в низц╕ рег╕он╕в Укра╖ни «в╕йну» з ╕сторичними пам`ятками ╕ похованнями радянських во╖н╕в-визволител╕в, дискрим╕нац╕ю рос╕йсько╖ мови, що посилю╓ться, д╕яльн╕сть, спрямовану на розкол Укра╖нсько╖ православно╖ церкви», - пише Пут╕н.
 «Ц╕ недружн╕ кроки вже затьмарюють атмосферу в╕дносин м╕ж нашими державами. Б╕льше того, вони можуть завдати серйозно╖ шкоди двосторонн╕й сп╕впрац╕ на р╕зних напрямках», - йдеться в документ╕.
 Водночас Пут╕н вважа╓, що нема╓ п╕дстав для хвилювання, ран╕ше висловлених Ющенком щодо стану справ у Б╕бл╕отец╕ укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕.
 «Хочу зазначити, що уряд Москви створив, по сут╕, зразковий заклад культури, котрий повною м╕рою в╕дпов╕да╓ культурним, осв╕тн╕м та ╕нформац╕йним запитам укра╖нц╕в, як╕ проживають у рос╕йськ╕й столиц╕...» - зазнача╓ в╕н.
 При цьому Пут╕н п╕дкреслю╓, що Б╕бл╕отека ма╓ бути ор╕╓нтована «виключно на культуролог╕чну д╕яльн╕сть ╕ працювати на благо зм╕цнення атмосфери дов╕ри м╕ж народами Рос╕╖ та Укра╖ни».
 «Спод╕ва╓мося, що й укра╖нська сторона, в свою чергу, проявить належну увагу до заклад╕в рос╕йсько╖ культури в Укра╖н╕. Нас, зокрема, дуже турбу╓ доля Рос╕йського культурного центру у Львов╕, що став об`╓ктом регулярних напад╕в з боку нац╕онал╕ст╕в. Причому, жоден з численних акт╕в вандал╕зму щодо цього центру так ╕ не був розкритий м╕сцевими правоохоронними органами», - пише президент Рос╕╖. «Упевнений, що Ваша зац╕кавлена участь у цьому питанн╕ допоможе нормал╕зувати ситуац╕ю навколо рос╕йсько╖ общини у Львов╕, що, безперечно, сприятиме зм╕цненню вза╓морозум╕ння м╕ж нашими кра╖нами», - п╕дкреслив В. Пут╕н.
«Укра╖нська правда».

ТИМ ЧАСОМ…

ДАЙОШ ПОСАДУ ПРОВОКАТОРУ!?

 Стало в╕домо, що директор-л╕кв╕датор Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕ Н. Шар╕на призначила на посаду головного б╕бл╕отекаря одного з найактивн╕ших учасник╕в провокац╕й проти Б╕бл╕отеки Серг╕я Сокурова. Донедавна цей «бывший львовянин» представляв себе як, щоправда, н╕ким не визнаний «представитель русских общин Украины в Москве», а останн╕м часом велича╓ себе укра╖нцем Сокуровим-Величком й намага╓ться в безчесних писаннях тепер уже як «истый» рос╕йський укра╖нець-малорос паплюжити тих, хто свого часу на громадському ентуз╕азм╕ створював б╕бл╕отеку, та представник╕в укра╖нських громад Рос╕╖, як╕ виступили на ╖╖ захист.
 Одразу ж п╕сля газетного погрому в Б╕бл╕отец╕ С. Сокуров опубл╕кував в ╕нтернет╕ св╕й черговий опус «Воображаемый разговор с Президентом Ющенко», в якому в╕н, виправдовуючи руйн╕вн╕ д╕╖ щодо Б╕бл╕отеки, намага╓ться блюзн╕рськи висм╕яти заяви кер╕вник╕в укра╖нських рег╕ональних орган╕зац╕й РФ та оф╕ц╕йне пов╕домлення прес-служби Президента Укра╖ни щодо ситуац╕╖, яка склалася навколо ╓дино╖ в Рос╕╖ Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури, зокрема, як зазначено в згаданому пов╕домленн╕, пов’язано╖ з кадровими зм╕нами персоналу.
 Не без хизування Сокуров з╕зна╓ться в тому, що «получается к событиям в Библиотеке украинской литературы я сам руку приложил», маючи на уваз╕ сво╖ провокац╕йн╕ д╕╖.
 Що ж, як кажуть у нас в Рос╕╖, «награда находит героя», бо ж, як бачимо, «кадров╕ зм╕ни», про як╕ небезп╕дставно тривожаться вбол╕вальники за долю Б╕бл╕отеки, в д╕╖.
 Один з тих, хто доблесно виконував брудну роботу нищителя укра╖нських газет та журнал╕в (випускник Харчового ╕нституту Безпалько), залиша╓ться правою рукою директора як ╖╖ заступник «по связям с общественностью», а паскв╕лянт-пенс╕онер 1940 року народження з геолог╕чною осв╕тою одержу╓ з рук директорки посаду головного б╕бл╕отекаря. З якою метою зд╕йсню╓ться така кадрова пол╕тика в Б╕бл╕отец╕ укра╖нсько╖ л╕тератури, де вкрай потр╕бн╕ фах╕вц╕ саме з укра╖нсько╖ л╕тератури та культури?
 Спод╕ва╓мося чесно╖ в╕дпов╕д╕ на це запитання з боку Уряду Москви.
 ╤ наостанок. Новоспеченому головному б╕бл╕отекарев╕, мабуть, ц╕каво буде д╕знатися, що вандали Шар╕на та Безпалько у адм╕н╕стративному порив╕ усунення протипожежних недол╕к╕в знищили чимало комплект╕в газет, що видавалися в Укра╖н╕ рос╕йською мовою, зокрема, газети рос╕йського товариства у Львов╕ к╕нця 1980 – початку 1990-х рок╕в, до видання яких, зда╓ться, С. Сокуров мав безпосередн╕й стосунок. Бо засновники Б╕бл╕отеки, яких в╕н дуже не любить, збирали фонд не за пол╕тичною ознакою в категор╕ях «св╕й – чужий», а саме з метою збереження культурно╖ спадщини укра╖нц╕в та ╕нших народ╕в, як╕ мешкають в Укра╖н╕.
 Прес-служба рег╕онально╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Укра╖нц╕ Москви».
16 грудня 2007 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5408

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков