Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2007
Новини Укра╖ни ╕ Криму

ЛУЦЕНКО ПООБ╤ЦЯВ КАДРОВ╤ ВИСНОВКИ

 Новий м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Юр╕й Луценко, який вже об╕ймав цю посаду з лютого 2005 по 1 грудня 2006 року, пооб╕цяв глав╕ кримськотатарського Меджл╕су Мустаф╕ Джем╕л╓ву найближчим часом проанал╕зувати роботу кер╕вництва ГУМВС Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим ╕ зробити в╕дпов╕дн╕ кадров╕ висновки.
 Про це 19 грудня на прес-конференц╕╖ пов╕домив л╕дер кримських татар. За словами Джем╕л╓ва, мова йде про зв╕льнення з посади начальника ГУМВС Укра╖ни в АР Крим генерал-майора м╕л╕ц╕╖ Анатол╕я Могильова, якого кримськ╕ татари звинувачують у незаконному застосуванн╕ сили та збро╖ «Беркутом» п╕д час под╕й на плато Ай-Петр╕ 6 листопада, де м╕л╕ц╕я «супроводжувала» знесення самов╕льних забудов кримських татар.
 Кер╕вник Меджл╕су п╕дкреслив, що кримськ╕ татари продовжують наполягати на притягненн╕ генерала Могильова до крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ за незаконне застосування сили.

НЕПРОФЕС╤ОНАЛ╤ЗМ ╤ НЕДБАЛ╤СТЬ...

 Прокуратурою АРК порушено 16 крим╕нальних справ стосовно кримських медпрац╕вник╕в. У трьох випадках помилка л╕кар╕в коштувала кримчанам життя. За такими траг╕чними фактами прокуратурами Бахчисарайського району, м╕ст ╢впатор╕╖ ╕ Армянська порушено крим╕нальн╕ справи за ч. 1 ст. 140 Крим╕нального кодексу Укра╖ни. У територ╕альному медичному об’╓днанн╕ м. ╢впатор╕╖ медики не «розглед╕ли» у 28-р╕чного потерп╕лого, доставленого з черепно-мозковою травмою, страшно╖ патолог╕╖. Вона стала смертельною, тому що л╕кар╕ не надали необх╕дно╖ допомоги пац╕╓нту.
 Непрофес╕онал╕зм ╕ недбал╕сть медпрац╕вник╕в Джанкойсько╖ та Красноперекопсько╖ районних л╕карень, медичних установ м. Керч╕ трьох кримчан зробили ╕нвал╕дами. Зокрема, ╕нвал╕дност╕ набула неповнол╕тня дитина, мати яко╖ неодноразово зверталася до людей в б╕лих халатах, але т╕ не вжили адекватних заход╕в для протитуберкульозного л╕кування хворого. Кр╕м того, крим╕нально-правова оц╕нка дана прокуратурою д╕ям медпрац╕вник╕в, як╕ вимагали плату за свою допомогу, видавали «потр╕бн╕» дов╕дки, в╕дпускали без рецепту сильнод╕юч╕ та психотропн╕ препарати.
 На виявлен╕ порушення законодавства про медицину прокуратурою внесено документи реагування, за результатами розгляду яких до 152 посадовц╕в медустанов застосовано адм╕н╕стративн╕ та дисципл╕нарн╕ заходи.

ЩОБ УЗЯТИ, ТРЕБА ВКЛАСТИ!

 Державне акц╕онерне товариство «Чорноморнафтогаз» завершило бур╕ння ╕ провело випробування першо╖ розв╕дувально╖ свердловини глибиною 3200 метр╕в на Суботинському нафтовому родовищ╕ на прикерченському шельф╕ Чорного моря.
 За попередн╕ми даними, тут п╕дтверджен╕ промислов╕ запаси в 100 млн. тонн нафти. Таким чином, п╕сля запуску родовища в промислову експлуатац╕ю щор╕чний видобуток нафти, як ╕ прогнозувалося ран╕ше, становитиме 1 млн. тонн.
 У 2008 роц╕ ДАТ «Чорноморнафтогаз» плану╓ пробурити розв╕дувальну свердловину № 2 ╕ за п╕дсумками проведених геологорозв╕дувальних роб╕т розпочати пробну експлуатац╕ю двох свердловин.
 Проте перспективи осво╓ння першого укра╖нського морського родовища нафти безпосередньо залежать в╕д державного ф╕нансування геологорозв╕дки, яке поки не в╕дпов╕да╓ поставленим перед компан╕╓ю завданням. Проведен╕ роботи на Суботинському родовищ╕ проф╕нансован╕ не б╕льше н╕ж на 40%.
Прикерченський шельф - одна з найперспективн╕ших д╕лянок шельфу Чорного моря, початков╕ ресурси вуглеводн╕в якого становлять 257 млн. тонн умовного палива.

КРИМСЬК╤ ТАТАРИ ПРИПИНЯЮТЬ П╤КЕТИ В ЦЕНТР╤ С╤МФЕРОПОЛЯ
 17 грудня актив╕сти Меджл╕су кримськотатарського народу почали демонтаж наметового м╕стечка, встановленого в центр╕ С╕мферополя б╕льше м╕сяця тому на знак протесту проти пол╕тики влади Автономно╖ Республ╕ки Крим ╕ д╕й правоохоронних орган╕в щодо кримських татар.
 У заяв╕ Меджл╕су говориться, що припинити акц╕╖ протесту вир╕шено на п╕дтвердження «незм╕нност╕ позиц╕╖» Меджл╕су, яка «поляга╓ в тому, що вс╕ проблемн╕ питання можуть ╕ повинн╕ вир╕шуватися виключно шляхом д╕алогу вс╕х зац╕кавлених стор╕н». Перший заступник голови Меджл╕су Рефат Чубаров, коментуючи журнал╕стам р╕шення про припинення п╕кету ╕ демонтаж намет╕в, в╕дзначив, що подальше р╕шення про в╕дновлення п╕кету ухвалюватиметься з огляду на перш╕ кроки нового складу Кабм╕ну Укра╖ни. «Вс╕ мають розум╕ти, що якщо десь станеться побиття кримських татар, як на Ай-Петр╕, тод╕ наметове м╕стечко буде неодм╕нно в╕дновлено ╕ продовжить свою акц╕ю», - п╕дсумував Чубаров.
6 листопада на плато Ай-Петр╕ проводилося знесення самов╕льних забудов кримських татар. Влада Криму стверджу╓, що знесення проводилося на законних п╕дставах, за р╕шенням Господарського суду АРК. Кримськ╕ татари кажуть, що р╕шення суду стосувалося лише одн╕╓╖ д╕лянки, при цьому було знесено 7-8 об’╓кт╕в. 28 кримських татар були затриман╕ за оп╕р м╕л╕ц╕╖.
 8 листопада кримськ╕ татари встановили намети на центральн╕й площ╕ С╕мферополя.


“ЕТНОГРАФ╤Я КРИМУ XIX-XX СТОЛ╤ТЬ ╤ СУЧАСН╤ ЕТНОКУЛЬТУРН╤ ПРОЦЕСИ”
 За такою темою впродовж 12-14 грудня 2007 року у С╕мферопол╕ проходила М╕жнародна науково-практична конференц╕я, яка була присвячена 15-р╕ччю Кримського етнограф╕чного музею. В ╖╖ робот╕ прийняли участь представники орган╕в влади, громадськост╕ та науковц╕ з Рос╕╖ та ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни.
 Виступаючи на п╕дбитт╕ п╕дсумк╕в роботи конференц╕╖ Перший заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК ╢вген Драп’ятий в╕д ╕мен╕ Представника Глави держави Володимира Хоменка подякував учасникам конференц╕╖ та сп╕вроб╕тникам музею за проведену творчу роботу з╕ збереження ╕сторично╖, культурно-побутово╖ спадщини етнос╕в, як╕ проживають в Криму. Особливо вдячн╕ слова прозвучали на адресу колективу музею, зокрема, було зазначено, що заснований у 1992 роц╕ як ф╕л╕я Кримського республ╕канського кра╓знавчого музею, Кримський етнограф╕чний музей пройшов славний ╕ складний шлях становлення й розвитку. За пер╕од з 1993 по 1999 р╕к було знайдено та закуплено близько 4 тисяч експонат╕в, як╕ характеризують традиц╕йну побутову культуру етнос╕в та етн╕чних груп Криму. Прац╕вниками музею було досл╕джено понад 130 кримських с╕л та м╕ст, орган╕зовано експедиц╕╖ в ╕нш╕ рег╕они Укра╖ни та за ╖╖ меж╕. Все це дозволило розгорнути понад 100 стац╕онарних та дек╕лька пересувних виставок, як╕ експонуються в музеях Криму та ╕нших рег╕онах Укра╖ни.
 Сьогодн╕ музей в╕д╕гра╓ ун╕кальну роль у систем╕ музейних заклад╕в автоном╕╖. Це ╓дине м╕сце, де тепер зосереджена найб╕льш повна ╕нформац╕я з етнограф╕╖ ╕ культури народ╕в Криму. В╕н ╓ важливим ╕нформац╕йним ╕ виховним центром, викону╓ роль сво╓р╕дно╖ в╕зитно╖ картки п╕вострова.
 ╢. Драп`ятий п╕дкреслив, що з першого дня свого ╕снування у музейного закладу склалися пл╕дн╕ стосунки з Асоц╕ац╕╓ю нац╕ональних громад ╕ об’╓днань Криму та науковцями, що ╕ п╕дтверджують результати роботи конференц╕╖.
 Перший заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК висловив учасникам заходу та прац╕вникам музею щиру вдячн╕сть за натхненну працю й в╕рн╕сть профес╕╖ та побажав вс╕м м╕цного здоров’я ╕ щастя, благополуччя ╕ достатк╕в, творчо╖ енерг╕╖ ╕ вдалих пошук╕в та непохитно╖ в╕ри в св╕тле майбутн╓ Укра╖ни.
 На завершення виступу ╢. Драп`ятий передав Кримському етнограф╕чному музею народн╕ вироби укра╖нського мистецтва та вручив кращим прац╕вникам закладу подяки Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК.
 * * *

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5406

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков