Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 21.12.2007
ЮЛ╤Ю ТИМОШЕНКО ПРИЗНАЧЕНО ПРЕМ’╢Р-М╤Н╤СТРОМ УКРА╥НИ

 Кандидатуру Ю. Тимошенко 18 грудня п╕д час по╕менного голосування у сес╕йн╕й зал╕ Верховно╖ Ради п╕дтримало 226 народних депутат╕в фракц╕й БЮТ ╕ «Нашо╖ Укра╖ни - Народно╖ Самооборони».
 Як пов╕домив голова Л╕чильно╖ ком╕с╕╖ парламенту Микола Шершун, у голосуванн╕ про призначення Ю. Тимошенко Прем’╓р-м╕н╕стром Укра╖ни «шляхом п╕дняття руки» взяло участь 227 депутат╕в. «За» висловилося 226 народних депутат╕в, один депутат -╤ван Плющ, фракц╕я «НУ-НС» - «утримався». Не брав участ╕ у голосуванн╕ народний депутат ╤ван Сподаренко, який за станом здоров’я перебува╓ на л╕куванн╕. Представники трьох фракц╕й парламенту - Парт╕╖ рег╕он╕в, Комун╕стично╖ парт╕╖ ╕ Блоку Литвина у повному склад╕ не заре╓струвалися для участ╕ у голосуванн╕.
 Розгляд питання про призначення Ю. Тимошенко Прем’╓р-м╕н╕стром Укра╖ни в╕дбувся 18 грудня п╕сля повторного внесення ╖╖ кандидатури Президентом Укра╖ни. Голосування пройшло за новою процедурою, «шляхом п╕дняття руки», без використання системи «Рада». Таке р╕шення було ухвалене на зас╕данн╕ Погоджувально╖ ради кер╕вник╕в фракц╕й п╕сля того, як 11 грудня кандидатура Ю. Тимошенко не отримала необх╕дно╖ п╕дтримки народних депутат╕в через техн╕чну несправн╕сть системи «Рада».
* * *
 Верховна Рада за результатами по╕менного голосування затвердила персональний склад Каб╕нету М╕н╕стр╕в, який очолила Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко. За пов╕домленням голови Л╕чильно╖ ком╕с╕╖ Миколи Шершуна, за новий склад уряду проголосували 227 народних депутат╕в ╕з 227-ми, як╕ взяли участь у голосуванн╕.

* * *
 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко в╕та╓ обрання Юл╕╖ Тимошенко Прем’╓р-м╕н╕стром ╕ розц╕ню╓ його як св╕дчення д╕╓вост╕ сформовано╖ демократично╖ б╕льшост╕ у Верховн╕й Рад╕. Як пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на оф╕ц╕йне ╕нтернет-представництво глави держави, Президент в╕дзначив, що зм╕нений порядок голосування, яке пройшло в╕дкрито ╕ прозоро, не залишило жодних сумн╕в╕в у юридичн╕й чистот╕ та лег╕тимност╕ такого р╕шення парламенту.
 «Ус╕ п╕дозри ╕ двозначност╕ спростован╕. Уряд одержав кер╕вника, а кра╖на - над╕ю на ефективну роботу ново╖ урядово╖ команди», - сказав В╕ктор Ющенко. В╕н наголосив, що, зг╕дно з Конституц╕╓ю, вдруге подав кандидатуру Ю. Тимошенко, аби дати коал╕ц╕╖ можлив╕сть п╕дтвердити сусп╕льству дотримання взятих зобов’язань у рамках партнерства м╕ж блоком
НУ-НС ╕ БЮТ.
 «Сьогодн╕шн╓ голосування довело, що демократичн╕ сили здатн╕ д╕яти в продуктивному тандем╕. Це да╓ п╕дставу розраховувати, що й наступн╕ кроки коал╕ц╕╖, спрямован╕ на вир╕шення першочергових державних завдань, будуть результативними», - наголосив В. Ющенко.
 Глава держави нагадав, що угода про створення демократично╖ коал╕ц╕╖ м╕стить низку важливих положень, як╕ спонукають парламентську б╕льш╕сть до конкретно╖ законотворчост╕. «Сусп╕льство хоче бачити реальне вт╕лення передвиборних об╕цянок, у тому числ╕ й щодо чутливих, дискус╕йних тем. Перед коал╕ц╕╓ю в╕дкрива╓ться широке поле для д╕яльност╕, за результатами яко╖ люди дадуть сво╖ оц╕нки ╕ б╕льшост╕, ╕ сформованому Каб╕нету М╕н╕стр╕в», - п╕дкреслив Президент.
* * *
 Парламент 226-ма голосами демократично╖ коал╕ц╕╖ (фракц╕╖ БЮТ ╕ НУ-НС) прийняв постанову про зв╕льнення В╕ктора Януковича з посади Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни у зв’язку з обранням на цю посаду Юл╕╖ Тимошенко. Голосування в╕дбулося у ручному режим╕. Також припинен╕ повноваження колишнього складу Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
 П╕сля обрання л╕дера БЮТ Юл╕╖ Тимошенко главою нового уряду Укра╖ни, В╕ктор Янукович, л╕дер Парт╕╖ рег╕он╕в ╕ фракц╕╖, оф╕ц╕йно оголосив про перех╕д його фракц╕╖ в парламентську опозиц╕ю.
* * *
 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вдячний урядов╕ п╕д кер╕вництвом В╕ктора Януковича за роботу, спрямовану на розвиток в╕тчизняно╖ економ╕ки та п╕двищення соц╕альних стандарт╕в життя укра╖нц╕в. Як пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ з посиланням на оф╕ц╕йне ╕нтернет-представництво глави держави, на думку В. Ющенка, цей склад Каб╕нету М╕н╕стр╕в може записати до свого активу деяк╕ р╕шення, що зберегли економ╕чну стаб╕льн╕сть в кра╖н╕, створили передумови для позитивно╖ динам╕ки у ключових галузях.
 Констатуючи ╕снування деяких розб╕жностей у тактичних питаннях, Президент водночас в╕дзначив сп╕льне з В. Януковичем бачення пр╕оритет╕в економ╕чного курсу, одним з яких ╓ пол╕пшення якост╕ життя людей.
 В╕н висловив спод╕вання, що В. Янукович ╕ очолювана ним пол╕тична сила п╕сля оголошеного переходу в опозиц╕ю д╕ятимуть ╕з позиц╕й в╕дпов╕дальност╕ та патр╕отизму, стануть д╕╓вим учасником парламентського процесу. «Опозиц╕ю в жодному раз╕ не можна залишати на узб╕чч╕ державних справ. Спод╕ваюся, що фракц╕я Парт╕╖ рег╕он╕в ╕ особисто В. Янукович активно та конструктивно працюватимуть у Верховн╕й Рад╕, доклавши досв╕д ╕ енерг╕ю для вир╕шення головних завдань», - сказав Президент.
* * *
 Юл╕я Тимошенко, виступаючи 18 грудня в парламент╕ перед голосуванням за ╖╖ кандидатуру на пост Прем’╓р-м╕н╕стра, пов’язала невдале голосування за ╖╖ обрання 11 грудня з╕ спробою кер╕вництва виконавчо╖ влади встигнути вивести укра╖нськ╕ активи за кордон. Вона вчергове звинуватила уряд В╕ктора Януковича в масштабн╕й корупц╕╖.
 За ╖╖ словами, сьогодн╕ на меж╕ банкрутства перебува╓ НАК «Нафтогаз Укра╖ни», центральн╕ газов╕ мереж╕. На меж╕ передання ╕нш╕й держав╕ був 51 в╕дсоток енергоатомних актив╕в Укра╖ни, розбазарен╕ шельфи Чорного ╕ Азовського мор╕в. Все це ╓ результатом д╕яльност╕ уряду Януковича, - п╕дкреслила вона.
 У свою чергу, В╕ктор Янукович не залишився у боргу ╕ з парламентсько╖ трибуни звинуватив колишн╕й уряд Юл╕╖ Тимошенко, що д╕яв у 2005 роц╕, в розвал╕ економ╕ц╕, перед╕л╕ власност╕ ╕ п╕дриванн╕ дов╕ри до Укра╖ни з боку ╕нвестор╕в.
 Нин╕шн╓ обрання Тимошенко прем’╓ром т╕льки п╕дсилить пол╕тичне протистояння, а на соц╕ально-економ╕чний розвиток буде зроблено негативний вплив, - заявив екс-прем’╓р. За його прогнозом, «об╕цянки, дан╕ 226 коал╕ц╕антами, не будуть виконан╕ н╕коли».
* * *
 Юл╕я Тимошенко, затверджена парламентом 18 грудня на посад╕ Прем’╓р-м╕н╕стра, провела перше зас╕дання свого нового Кабм╕ну. Головними питаннями стали розгляд п╕дготовки проекту держбюджету на 2008 р╕к, який плану╓ться сутт╓во в╕дкоригувати, але прийняти до к╕нця грудня, розробка програми д╕й уряду п╕д назвою «Укра╖нський прорив: для людей, а не для пол╕тик╕в». За словами Прем’╓р-м╕н╕стра, Кабм╕н ма╓ нам╕р внести програму на затвердження Верховно╖ Ради в╕дразу ж
п╕сля Нового року.
 Юл╕я Тимошенко також наполяга╓ на терм╕новому проведенн╕ перев╕рки д╕яльност╕ попереднього уряду В╕ктора Януковича, який вона не раз звинувачувала в корупц╕╖. Востанн╓ таке звинувачення прозвучало в ╖╖ виступ╕ у парламент╕ 18 грудня перед голосуванням за ╖╖ кандидатуру.
 Тимошенко на першому зас╕данн╕ нового Кабм╕ну заявила про нам╕р провести аудит, щоб «проанал╕зувати господарство, яке нам залишилося в╕д попереднього уряду». «Зважаючи на специф╕ку роботи влади до нас, я хочу, щоб ми на р╕вн╕ кожного м╕н╕стерства провели антикорупц╕йний аудит», - п╕дкреслила вона.
 Мова йде про те, як, за словами Прем’╓ра, було витрачено «кожну коп╕йку», як був проведений кожен тендер, як було видано кожну л╕ценз╕ю, як був приватизований ╕ переданий до приватних рук кожен об’╓кт, що в╕д цього отримала або втратила держава.
 Юл╕я Тимошенко також заявила, що вже сьогодн╕ буде призначено нового кер╕вника Контрольно-рев╕з╕йного управл╕ння. Вона пояснила нев╕дкладн╕сть такого призначення тим, що «ця служба ма╓ зайнятися системою внутр╕шнього контролю влади».
* * *
 Наступне зас╕дання Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕дбудеться п╕сля проведення зас╕дання Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ ╕ прийняття нею р╕шення про ре╓страц╕ю ╕ приведення до присяги 14 новообраних народних депутат╕в. Таке р╕шення ухвалив 19 грудня парламент п╕сля того, як майже одностайно Верховна Рада припинила повноваження 14 народних депутат╕в, як╕ ув╕йшли до складу уряду.
 Однак п╕сля голосування про припинення повноважень народних депутат╕в було поставлене питання про час проведення наступного зас╕дання. За словами Арсен╕я Яценюка, на Погоджувальн╕й рад╕ було прийнято одностайне р╕шення кер╕вник╕в депутатських фракц╕й проголосувати за визначення саме такого терм╕ну роботи Верховно╖ Ради. А протягом перерви у пленарних зас╕даннях завершити роботу з формування персонального складу парламентських ком╕тет╕в. Однак у голосуванн╕ взяли участь лише фракц╕╖ демократично╖ б╕льшост╕ - БЮТ ╕ «НУ-НС» та фракц╕я Блоку Литвина. Парт╕я рег╕он╕в ╕ комун╕сти не взяли участ╕ у цьому голосуванн╕. Народний депутат Олена Лукаш в╕дразу заявила, що настав «к╕нець коал╕ц╕╖» ╕ нагадала норму, що коал╕ц╕я припиня╓ сво╓ ╕снування у раз╕ зменшення ╖╖ чисельност╕ - менше 226 народних депутат╕в.
 Апелюючи, л╕дер фракц╕╖ «НУ-НС», народний депутат В’ячеслав Кириленко заявив з парламентсько╖ трибуни, що сьогодн╕ «ми стали св╕дками пол╕тичного шарлатанства». В╕н нагадав, що коал╕ц╕я вже обрала Голову Верховно╖ Ради Укра╖ни, Прем’╓р-м╕н╕стра ╕ уряд. Уряд повноважний ╕ став до виконання сво╖х обов’язк╕в. «Наш╕ виборц╕ ╓ св╕дками того, що ми, зг╕дно ╕з законом, припинили повноваження наших колег депутат╕в, як╕ п╕шли до уряду. Однак н╕хто не почне роботу, поки не будуть приведен╕ до присяги наступн╕ колеги з фракц╕й «НУ-НС» ╕ БЮТ».
 Голова Верховно╖ Ради Арсен╕й Яценюк закликав народних депутат╕в завершити процедуру формування ком╕тет╕в ╕ негайно розпочати законотворчу роботу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 21.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5405

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков