Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 14.12.2007
"ЧОРНОМОРКА" НЕ ДОПУСТИЛА НАЦРАДУ?

КРИМСЬКИЙ МАЙДАН

 Представник╕в Нац╕онально╖ ради з питань телебачення та рад╕омовлення не допустили до зд╕йснення перев╕рки на телекомпан╕╖ "Чорноморська" (С╕мферополь). Про це 5 грудня на зас╕данн╕ пов╕домив перший заступник голови Нацради ╤гор Курус, пише видання "Телекритика"
 За його словами, 3 грудня кер╕вник телекомпан╕╖ Тетяна Крас╕кова не впустила перев╕ряючих на п╕дпри╓мство, мотивуючи це тим, що телекомпан╕я перебува╓ у стан╕ судово╖ тяганини з Нац╕ональною радою. Саме тому, як ╕ у випадку з RU Music, Нацрада вир╕шила звернутись до суду щодо анулювання л╕ценз╕╖ телекомпан╕╖.
 "Ми не повинн╕ пропускати жодного випадку, коли наших представник╕в не допускають до перев╕рок на телекомпан╕ях, тому що завтра нас
не пустить перев╕ряти жодна телекомпан╕я, ╕ Нацрада не зможе виконувати сво╖х прямих обов’язк╕в", - наголосив ╤гор Курус.
 Президент Чорноморсько╖ телерад╕окомпан╕╖ Тетяна Крас╕кова розпов╕ла "ТК", що 28 листопада отримала лист в╕д представник╕в Нацради за п╕дписом Влади Леп╕но╖ про те, що 3 - 4 грудня ма╓ бути зд╕йснена позапланова перев╕рка. "У цьому лист╕ йшлося про те, що причиною перев╕рки ма╓ стати виконання указу Президента про мовлення у дн╕ жалоби та пам’ят╕ Голодомору. Ми переглянули Указ Президента, ╕ зрозум╕ли, що указ стосу╓ться державних телекомпан╕й, Держкомтелерад╕о, Нацрад╕о та Нац╕онально╖ телекомпан╕╖. Ми - не державна телекомпан╕я, а комерц╕йна. Тому я написала в╕дпов╕дь, де йшлося, що у зв’язку з тим, що в указ╕ Президента н╕чого не сказано про комерц╕йн╕ орган╕зац╕╖, я не бачу п╕дстав для перев╕рки".
 Також пан╕ Крас╕кова наголосила на тому, що "задля того, щоб не воювати з Нацрадою", додала ╕нформац╕ю щодо програм та заставок, як╕ були зм╕нен╕ у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору. В╕дпов╕дь на св╕й лист вона не отримала, але 3 грудня до телекомпан╕╖ прийшли перев╕ряюч╕: "Коли вони прийшли зд╕йснювати перев╕рку, то в документах значилось, що вона проводиться не з огляду на виконання указу Президента, а на п╕дстав╕ р╕шення Нацради 2001 року про жалобу, про те, як треба в╕дзначати траурн╕ дн╕. Я сказала, що тут ╓ певн╕ дисонанси ╕ перев╕рки не буде. Ми дуже мило один одному посм╕хнулись ╕ вони п╕шли".
 Також Тетяна Крас╕кова наголосила на тому, що зараз телекомпан╕я у суд╕ вир╕шу╓ питання щодо скасування останнього попередження, яке вони отримали за п╕дсумками попередньо╖ перев╕рки, ╕ це стало ще одн╕╓ю причиною в╕дмови у зд╕йсненн╕ перев╕рки: "Я вважаю представник╕в Нацради, як╕ зд╕йснюють у нас перев╕рку, некомпетентними. П╕сля ╖х минуло╖ перев╕рки ми подали на них до суду, оск╕льки я вважаю, що вона була ц╕лком упередженою. Вони розц╕нювали як аг╕тац╕ю п╕д час вибор╕в довол╕ суперечлив╕ сюжети. Прим╕ром, коли депутат с╕льсько╖ ради в╕д БЮТ говорив про те, що влада не в змоз╕ побудувати м╕ст, це розц╕нювалось як аг╕тац╕я на користь БЮТ. Тому я вважаю, що в мене ╓ п╕дстави сумн╕ватись у ╖хн╕й компетенц╕╖ ╕ неупередженост╕. До того ж не зовс╕м правильно проводити ще одну перев╕рку, поки ми не з’ясували обставини. Нехай подають до суду, будемо судитись, що поробиш". (Власником ТРК "Чорноморська" ╓ головний БЮТ╕вець Криму Андр╕й Сенченко).
 Також на зас╕данн╕ 3 грудня Нацрада видала 6 попереджень за порушення п╕д час дн╕в пам’ят╕ та жалоби (п’ять з них - рег╕ональним ТРО, одне - ки╖вськ╕й). Телекомпан╕я RU Music отримала друге попередження за порушення режиму жалоби.
http://crimea.unian.net

КОМУ ГРОШ╤ НЕ ПАХНУТЬ?
В╤ДКРИТИЙ ЛИСТ ДО ТРК "ЧОРНОМОРСЬКА"

 Я звертаюсь до вас, шановн╕: кер╕внику, режисере ╕ сценаристе програм "Рожденные в СССР" та "Ностальгия". Т╕ передач╕ транслювались вл╕тку майже щодня, тепер р╕дше. ╤ кожного разу звучать слова з в╕домо╖ п╕сн╕ "Мой адрес не дом и не улица, мой адрес Советский Союз". До замовника цих програм звертатись даремно. Вони далеко, а вас, шановн╕, я хочу запитати - яку мету, випускаючи в телееф╕р ц╕ передач╕, ви ставите перед собою? Чи хочете повернути нас, громадян Укра╖ни, в СРСР, котрий був звичайн╕с╕нькою рос╕йською ╕мпер╕╓ю, правда, вже без Ф╕нлянд╕╖ та Польщ╕, а т╕ "братськ╕" республ╕ки були звичайн╕с╕нькими колон╕ями? Чи, виконуючи замовлення, заробля╓те грош╕? Якщо перше - то даремно, вороття не буде. Ф╕лософ╕я, а ви, мабуть, ╖╖ вивчали, навча╓, що те, котре колись виникло, неминуче ╕ зника╓. Питання т╕льки часу. Ось ╕ ╕мпер╕╖. Ск╕льки ╖х було? ╤ вс╕ вони розвалились. Яка ран╕ше, яка п╕зн╕ше. Згадайте ╕стор╕ю. Була ╕мпер╕я ╕нк╕в в П╕вденн╕й Америц╕, були ╕мпер╕╖: месопотамська, ╓гипетська, римська, в╕зант╕йська, британська. Де вони тепер? Не ╓ виключенням ╕ рос╕йська. Вона поки що ще ╕мпер╕я, хоч ╕ добре обскубана. Процес ╖╖ розпаду буде продовжуватися. А можливо, ви заробля╓те на цьому ср╕бняки, спов╕дуючи принцип - грош╕ не пахнуть? Грош╕, д╕йсно, не пахнуть, але пахнуть ╕ досить специф╕чно ╕ руки, ╕ душ╕ тих, хто бере грош╕, спов╕дуючи той принцип.
 ╤ ще. Кожного разу в тих передачах звучить запитання: "...Если вы помните, что можно было купить за два двадцать, - то вы родились в несуществующей стране". А чому б вам не поставити запитання так: "Якщо ви пам’ята╓те, ск╕льки народ╕в було депортовано, ск╕льки м╕льйон╕в було замордовано в концтаборах, ск╕льки м╕льйон╕в людей загинуло п╕д час голодомор╕в, ск╕льки рок╕в тюремного ув’язнення можна було отримати за п’ять п╕днятих на колгоспному пол╕ колоск╕в, за необережно сказане слово чи за розказаний пол╕тичний анекдот, ск╕льки розстр╕ляно за критику б╕льшовицького режиму, - то ви народилися в не╕снуюч╕й держав╕". Але для цього треба мати людськ╕ сов╕сть, честь ╕ г╕дн╕сть.
 А тепер про замовник╕в. За ц╕╓ю програмою добре видно ╖хн╕ вуха, ╕ вуха ц╕ рос╕йськ╕. Це в Рос╕╖ д╕йсно ностальг╕я за колишньою ╕мпер╕╓ю. За т╕╓ю, що включала в себе не т╕льки колишн╕ республ╕ки СРСР, а й Польщу ╕ Ф╕нлянд╕ю. Ностальг╕я за тим, що не вдалося загарбати Афган╕стан. Якщо ви вивчали ╕стор╕ю, а також роботи онука ╤зраеля Бланка, то повинн╕ пам’ятати ╕ таке: коли рос╕йськ╕ "революц╕йн╕" в╕йська вже наблизились до Варшави (залишалась якась сотня к╕лометр╕в), то отой онук, потираючи руки, рад╕сно вигукнув: "...Вот Варшаву возьмём, а там и до Берлина рукой подать". Ото була б ╕мпер╕я! Та, слава Богу, не вийшло.
 Оце ╕ все, що я хочу вам сказати. Бувайте здоров╕, нехай вас Бог охороня╓ в╕д усяко╖ скверни.
 З повагою,
 Олександр КИСЛИЙ.
 с. Восход, Крим.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5395

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков