Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 14.12.2007
ПАРТ╤Я РЕГ╤ОН╤В - ЯК ПРОЕКТ РОС╤ЙСЬКИХ СПЕЦСЛУЖБ?

ТОЧКА ЗОРУ

ВИБОРН╤ ЗАЛПИ В╤ДГРИМ╤ЛИ, ╤ НАСТАВ ЧАС РАХУВАТИ ВТРАТИ. ЗА ВИНЯТКОМ ╢ДИНОГО ТР╤УМФАТОРА - БЮТ - РЕШТА "ПЕРЕМОЖЦ╤В" ОПИНИЛАСЯ "Б╤ЛЯ РОЗБИТОГО КОРИТА". БЛОК ЛИТВИНА НЕ ОДЕРЖАВ "ЗОЛОТО╥ АКЦ╤╥", "НУ-НС" НЕ ПОЛ╤ПШИЛА СВО╥Х ПОЗИЦ╤Й В ПАРЛАМЕНТ╤, А НАВ╤ТЬ ╥Х ПОГ╤РШИЛА, А ПАРТ╤Я РЕГ╤ОН╤В, ЩО ГУЧНО ОГОЛОСИЛА СЕБЕ ПЕРЕМОЖЦЕМ, ОПИНИЛАСЯ В ОПОЗИЦ╤╥.
"КУДИ ЙТИ?", АБО "ЩО РОБИТИ?"
 П╕сля чергового проколу в Парт╕╖ рег╕он╕в дедал╕ част╕ше звучать голоси з вимогою зм╕ни не лише л╕дера, але ╕ стратег╕чного курсу. Нав╕ть гучне святкування десятир╕ччя парт╕╖ не змогло приховати протир╕ч в ╖╖ кер╕вництв╕. Не припиняються розмови про те, що без зм╕ни л╕дера парт╕╖ В╕ктора Януковича, який "в╕дверто за╖вся", ПР н╕коли не вдасться одержати справжню владу в кра╖н╕. Парт╕я рег╕он╕в ще не так давно нагадувала непорушний монол╕т, спаяний сп╕льною жадобою до грошей ╕ влади. Ще в╕дносно недавно т╕, хто нав╕ть г╕потетично загрожував влад╕ Януковича в парт╕╖, швидко в╕дправлялися "на той св╕т". Як це трапилося з Кушнарьовим. Проте, варто було з’явитися указам Ющенка про розпуск Верховно╖ Ради, як гран╕т парт╕╖ покрився тр╕щинами. Справд╕, як╕ б пол╕ттехнолог╕чн╕ ходи не застосовувалися, "рег╕оналам" так ╕ не вдалося випередити "помаранчевих". А це значить т╕льки одне - реальних перспектив перемоги на наступних президентських виборах у Януковича нема╓.
 Це хвилю╓ не лише Ахметова ╕ його клан, але в першу чергу Кремль, який ма╓ в Укра╖н╕ сво╖ ╕нтереси. ╤ ось в надрах парт╕╖ з’явилася ╕дея представити електорату "нового" Януковича. Але це стало практично неможливим через неслухняну повед╕нку само╖ "з╕рки". Значить: потр╕бно його прибрати ╕ почати розкручування пово╖ ф╕гури? Ця ╕дея активно живе, але поки що не вт╕лю╓ться в життя через в╕дсутн╕сть реальних претендент╕в. Припущення про те, що "донецьк╕" готов╕ забезпечити другий терм╕н В╕кторов╕ Ющенку, не витримують жодно╖ критики. Нав╕ть за такого бажання "рег╕онал╕в" Донецьк за Ющенка просто не проголосу╓. А л╕дерам Парт╕╖ рег╕он╕в треба прив’язати парт╕ю до мас, щоб мати п╕дтримку в народ╕. Хоча б на Сход╕. Сьогодн╕ ж у не╖ нема╓ тако╖ п╕дтримки. По-перше, Парт╕я рег╕он╕в програла - вона набрала на 150 - 160 тисяч голос╕в менше, н╕ж тор╕к. Нав╕ть незважаючи на таку соб╕, але все-таки п╕дтримку симпатик╕в "В╕че" (Богословська), соц╕ал-демократ╕в (Шуфрич) ╕ багатьох др╕бних пол╕тичних угруповань. На практиц╕, гадаю, Парт╕я рег╕он╕в втратила близько п╕вм╕льйона голос╕в. Цих людей потр╕бно повернути. А ось це парт╕йним вождям, виявля╓ться, не п╕д силу.
 У сам╕й Парт╕╖ рег╕он╕в м╕цно утримуються як м╕н╕мум три ворож╕ один одному угруповання. Твердження: "У парт╕╖ ╓ пол╕тичне крило, очолюване Януковичем, ╕ впливове ф╕нансове крило, очолюване Ахметовим, за яким публ╕чно сто╖ть Кол╓сн╕ков ╕ Богатирьова", - далек╕ в╕д ╕стини. Це гра на публ╕ку. Насправд╕, два з цих угруповань, мабуть, контролюються рос╕йськими спецслужбами, а трет╓ - в╕д них повн╕стю залежне ╕ зав’язане безпосередньо з Пут╕ним.
 В╕ктор Янукович потрапив у сферу ╕нтерес╕в КГБ, най╕мов╕рн╕ше, ще п╕д час сво╖х "в╕дсидок". Т╕льки цим можна пояснити те, що, маючи дв╕ судимост╕, в╕н став "ви╖зним" за кордон, вступив до КПРС ╕ об╕йняв кер╕вне кр╕сло, ув╕йшовши до структур радянсько╖ партноменклатури. Т╕льки благословення в╕домства Андропова здатне було творити так╕ дива. Отже, Янукович д╕стався у спадок в╕д КГБ - ФСБ, яка ╕ захопила владу в Рос╕╖. Не дивно, що колишн╕й полковник КГБ Володимир Пут╕н так п╕дтриму╓ ╕ п╕дтримував Януковича в його прагненн╕ захопити владу в Укра╖н╕. Щоправда, п╕сля ряду фатальних прокол╕в рос╕йська любов до "Федоровича" дещо згасла, ╕ нин╕ Луб’янка не проти його пом╕няти. Ось т╕льки не п╕дготовлена повноц╕нна зам╕на. Москва не проти реан╕мувати хоч Кучму, але повне ф╕аско з блоком "КУЧМА" засв╕дчило всю неспроможн╕сть таких проект╕в. ╤ доводиться шукати-колупатися у тому, що ╓ п╕д рукою.
 Операц╕я щодо впровадження ╕ншого ставленика спецслужб - В╕ктора Медведчука не вдалася ще вл╕тку, п╕д час складання парт╕йних списк╕в. Сильно в╕н заплямував себе. Зрозум╕ло, що ╕ Янукович з ╕ншими ф╕гурантами донецького рег╕ону, що взяли в уряд╕ п╕д контроль вс╕ ф╕нансов╕ потоки ╕ економ╕чн╕ важел╕, п╕дтвердили всьому св╕ту, що для них корпоративн╕ ╕нтереси, як╕ базуються на б╕знес-земляцтв╕, набагато вищ╕ за не т╕льки д╕лову мораль, але й ╕нтереси сво╖х господар╕в. Операц╕я щодо зам╕ни Януковича на ╢вгена
Кушнарьова, який був прийнятн╕шою ф╕гурою для Кремля, теж провалилася через в╕дом╕ обставини. Розмова про те, що нин╕ фаворитом на отримання влади в парт╕╖ ╓ Ра╖са Богатирьова, не в╕дпов╕дають ╕снуюч╕й кон’юнктур╕. Реальний авторитет Ра╖си Васил╕вни в парт╕╖ невеликий - вона трима╓ться лише на слов╕ Ахметова. По сут╕, Богатирьова ╓ його мар╕онеткою, що не ма╓ власно╖ думки. ╥╖ вза╓морозум╕ння з Ринатом Ахметовим - тема особливо╖ розмови. Виступи л╕дера парламентсько╖ фракц╕╖ ПР суперечать один одному Схоже, що говорить вона чужими вустами, а сам автор не зна╓, що йому потр╕бно. У цьому вона програ╓ не т╕льки пок╕йному Кушнарьову, але ╕ Медведчуку ╕ нав╕ть Януковичу. Тому для останнього серйозно╖ загрози не представля╓.
 Безумовним фаворитом на л╕дерство в "б╕ло-блакитному" ст╕йл╕ укра╖нсько╖ пол╕тики поки все ж таки залиша╓ться В╕ктор Янукович. А враховуючи те, що позиц╕╖ Ахметова серйозно вит╕сня╓ Дмитро Ф╕рташ, перспективи Ра╖си Богатирьово╖ на л╕дерство просто см╕шн╕. Та ╕ зв’язок В╕ктора Януковича i Юp╕я Бойка, який ╕ представля╓ ╕нтереси Ф╕рташа в ПР, св╕дчать про це. Ут╕м, кажуть, що за спиною Axмeтова маячить примapа ╕ншо╖ рос╕йсько╖ служби - ГРУ, або в простор╕чч╕ "Аквар╕ума". Про це св╕дчать непрям╕ дан╕. Тривал╕ роки мало хто взагал╕ знав хоч щось певне про ╕снування конкретних ос╕б донецького клану. ╤ в першу чергу Рената Ахметова. У 1996 p. кра╖на з╕ здивуванням почула слова Павла Лазаренка про те, що в╕н "на р╕вних може сп╕лкуватися т╕льки з Ринатом". А хто знав простого депутата ╢вгена Щербаня? Адже саме в╕н п╕д╕м’яв п╕д себе першу парт╕ю донецького клану - л╕беральну ╕ замахнувся на владу в Укра╖н╕. Чому ╕ був застрелений, не без прямо╖ учacт╕ спeцcлyжб. ╤, звичайно ж, не укра╖нських. Як, до реч╕, ╕ попередник Рината - Браг╕н. Створю╓ться враження, що хтось ц╕лком профес╕йно i впевнено рухав Ахметова вгору.

ГРИЗНЯ ЗА "К╤СТОЧКУ" ТРИВА╢
 Так "хто ╓ хто" в Парт╕╖ рег╕он╕в? Як не дивно, але Леон╕д Кучма збер╕г св╕й завуальований вплив на парт╕ю "дон╕в". Ось що пише ╕нтернет-видання "Нов╕ гран╕": "...у Парт╕╖ рег╕он╕в пос╕яно ще немало нас╕ння розбрату великодосв╕дченими руками багатор╕чного ляльковода Укра╖ни". Так, роль Леон╕да Даниловича в ╕стор╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в ключова. Т╕льки в╕н м╕г використовувати суперечност╕ м╕ж сво╖ми фаворитами у власних ц╕лях. ╤ншим же так╕ трюки були просто не п╕д силу. А може, не т╕льки фаворит╕в, а ╕ спецслужб, що ╖х "оп╕кували"? "...Саме розлом, викликаний з╕ткненням амб╕ц╕й В╕ктора Януковича ╕ Рината Ахметова, перешкодив "донам" всерйоз ╕ надовго захопити владу в Укра╖н╕. Сьогодн╕ десятки ╕ сотн╕ пол╕толог╕в ╕ пол╕тичних журнал╕ст╕в мало не з логарифм╕чною л╕н╕йкою в руках вим╕рюють, хто б╕льше "сво╖х" пропхнув у список ПР - "гаманець" або "правитель". ╤ на ц╕й основ╕ роблять висновки - як правило, про сумну долю, що чека╓ В╕ктора Федоровича п╕сля парламентських вибор╕в. Сто рок╕в йому, мовляв, вол╕ не бачити, тобто прем’╓рства ╕ л╕дерства в парт╕╖.
 Тим часом, зациклен╕сть на ц╕й б╕нарн╕й схем╕ аж н╕як не в╕дпов╕да╓ багатокол╕рн╕й ситуац╕╖ в Парт╕╖ рег╕он╕в. Невже можна серйозно думати, що за таким масштабним пол╕тико-адм╕н╕стративним проектом стоять лише дв╕ складов╕ частини ╕ два джерела (зокрема, ╕ ф╕нансових)?" - дал╕ зазначають "Нов╕ гран╕".
 Та гра з╕ спецслужбами з╕грала, врешт╕-решт, поганий жарт ╕ з Даниловичем. Влада Кучми твердо спиралася на рос╕йську ФСБ. Саме ця спецслужба ╕ запропонувала Кучм╕ Медведчука ╕ Януковича. Вoнa ж скинула "донам" компромат на Кирпу, який реально м╕г випередити Януковича як спадко╓мця Кучми. Саме поява в ╕нтернет╕ фото з Кирпою в оточенн╕ хлопчик╕в в п╕кантних позах коштувала йому кар’╓ри. Хоча вп╕знати в чолов╕ку на тому фото м╕н╕стра було важко. Мабуть, ФСБ розробляла ╕ операц╕ю щодо збереження влади в руках Кучми. Проте супротивники Пут╕на, скривджен╕ утисками "Аквар╕ума", з╕грали свою гру, яка у результат╕ ╕ стала передв╕сником Помаранчево╖ революц╕╖. Т╕льки спецслужба могла орган╕зувати вит╕к ╕нформац╕╖ щодо деяких подробиць справжньо╖ б╕ограф╕╖ Януковича. ФСБ це просто не було потр╕бним. Залиша╓ться ГРУ?
 Нин╕ в ПР м╕цно угн╕здилось угруповання колишнього Президента Укра╖ни. ╤ якщо в боротьб╕ за контроль над парт╕╓ю верх в╕зьме союз Ф╕рташа-Клю╓ва, то дуже ймов╕рним вигляда╓ висунення на президентський пост Володимира Литвина. Чому Володимира Литвина? Так вс╕ просто забули, що саме його Кучма кидав на найб╕льш небезпечн╕ д╕лянки роботи. При Литвин╕ - глав╕ Адм╕н╕страц╕╖ Президента - почалися масов╕ фальсиф╕кац╕╖ вибор╕в, Литвин з 2002-го очолив спочатку блок "За ╢дУ", а пот╕м ╕ Верховну Раду. При цьому були перекуплен╕ депутати в╕д опозиц╕╖. Литвин був ╕ залишився людиною Кучми. За верс╕╓ю "Нових граней", це угруповання довол╕ сильне в парт╕╖.
 Юр╕й Бойко, 49-й номер списку Парт╕╖ рег╕он╕в, був ключовим посередником в енергетичних контактах Даниловича. Була збудована складна система викачування ╕ в╕дмивання надприбутк╕в, заснована на "РосУкрЕнерго" ╕ ор╕╓нтована на збагачення Кремля, Кучми, Ф╕рташа, Могильовича. Але не дон╕в. У квоту Ф╕рташа-Бойка оглядач╕ включають багатор╕чного першого пом╕чника Президента Леон╕да Кучми Серг╕я Льовочк╕на (46-й номер), який виконував велику т╕ньову роль в тек╕вських справах свого патрона. У свою чергу, саме Льовочк╕на вважають людиною, що привела в уряд Януковича-2 жорсткого (незважаючи на ж╕ночу приваблив╕сть) юриста Олену Лукаш. Вона стала сьогодн╕ розкрученим пол╕тиком ╕ зайняла у списку ПР престижне 27-ме м╕сце. (Тут ╕ дал╕ автор пода╓ ╕нформац╕ю сайту).
 "Креатурою Ф╕рташа вважають видатного укра╖нського" баскетбол╕ста Олександра Волкова (№ 42-й у списку), який ледве не першим свого часу "кинув" "Нашу Укра╖ну" ╕ перейшов в коал╕ц╕йну б╕льш╕сть. 102-ге м╕сце - ╤ван М╕рний, фактично начальник особисто╖ охорони Дмитра Ф╕ртaшa. 105-тe м╕сце - Юл╕я Новикова, що вважа╓ться людиною партнера Ф╕рташа по "РосУкрЕнерго" ╤вана Фурсина. Нев╕дд╕льн╕ в╕д ф╕рташ╕вських ╕ два майбутн╕ депутати фракц╕╖ ПР, як╕, як вважають, представляють в Укра╖н╕ ╕нтереси могутньо╖ рос╕йсько╖ монопол╕╖ "Лукойл", не один раз пом╕чено╖ у вза╓мовиг╕дних зв’язках з командою Кучми. Йдеться про кер╕вника кучм╕всько╖ фракц╕╖ "Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи" (не плутати з однойменною соц╕олог╕чною ф╕рмою) у ВР 4-го скликання Дмитра Сандлера (№ 79) ╕ Олекс╕я Федуна (177-ме м╕сце), двоюр╕дного брата рос╕янина Леон╕да Федуна, сп╕взасновника "Лукойла" ╕ власника, якщо в╕рити "Форбсу", кап╕талу на суму 5,3 млрд. долар╕в. Туди ж можна в╕днести ╕ багатор╕чну пол╕тичну симпат╕ю П╕нчука - ╤нну Богословську, № 4 списку ПР, яку без жодних припущень можна вважати членом "третьо╖ колони". Сво╖ми чималими грудьми ╤нна Герман╕вна ст╕йко захищала ╕ майно П╕нчука, ╕ пол╕тичн╕ ╕нтереси Кучми. Ну, ╕ 112-й номер, Микола Солошенко, що ран╕ше керував п╕нчук╕вським "Ново-московським трубним заводом", а нин╕ очолю╓ "Дн╕просталь", що належить йому ж. Х╕ба ц╕ люди не озиватимуться, якщо ╖х раптом покличе голос колишнього кер╕вника "П╕вденмашу"? Або сид╕тиме на м╕сц╕ заступник "без лестощ╕в зрадженого" ╤горя Бакая по ДУС╕ Григор╕й См╕тюх (№ 115)? См╕шно було б думати, що люди зрадженого кучм╕вського самурая В╕ктора Медведчука раптом стали "донами". ╤ Нестора Шуфрича (5-й номер), ╕ Михайла Пап╕╓ва (№ 75) можна см╕ливо заносити у списки ╕м. Л. Д. Кучми".
 Ось така розкладка. Проте група Кучми - це пряма пут╕нська карта. В╕н ╖╖ трима╓ як досв╕дчений шулер в рукав╕. Для прямого ж використання в х╕д йдуть люди з ФСБ, як╕ ос╕ли у лавах Парт╕╖ рег╕он╕в аж н╕як не на останн╕х м╕сцях.

ФСБ: "РОЗПРАВ ПРОНИКНЕННЯ НАШЕ ПО ПЛАНЕТ╤"
 У другу групу Парт╕╖ рег╕он╕в входять прям╕ ставленики ФСБ, а можливо, ╕ закрит╕ оф╕цери ц╕╓╖ служби. Вона певною м╕рою д╕╓ злагоджено пор╕вняно з першою, але все-таки плутати ╖х не варто. Петро Грунський з "Нових граней" да╓ ╖м непогану характеристику: "╢ в списку ПР люди, яких дотепно прозвали "спецгрупою ФСБ". Гумор тут, як м╕н╕мум, з подв╕йним зм╕стом. Хтось ╕рон╕зу╓ над м╕зерн╕стю "спец-групи", в як╕й всього два д╕яч╕ - екс-оф╕цери спецслужб Володимир Сивкович (74-е м╕сце) ╕ Андр╕й Деркач (96-е м╕сце). Проте серйозн╕ експерти називають ╕нш╕ цифри - 20 - 25 "людей в незримих погонах". Наприклад, адвокат Б. Кол╓сн╕кова - Анатол╕й Коржев (№ 70), що займався донецькою областю ще в МВС СРСР. Тут взагал╕ велике питання - хто кому начальник, ╕ хто ким насправд╕ керу╓? Вважа╓ться, що найб╕льше знакових ф╕гур "списку ФСБ" пролоб╕ював в╕це-прем’╓р Андр╕й Клю╓в (№ 14). У те, що Андр╕й разом ╕з сво╖м молодшим братом Серг╕╓м
(№ 62) здатний вмонтувати третю силу в рамках Парт╕╖ рег╕он╕в (неринат╕вську ╕ неянукович╕вську) - сумн╕ватися не доводитися. Нав╕ть якщо ця сила пов’язана з не дуже любими Леон╕ду Кучм╕ братами. Нин╕ Клю╓ви потрапили в немил╕сть у обох л╕дер╕в-"дон╕в" ╕ гарячково шукають над╕йний "дах". Близькими до Клю╓вих ╓ Володимир Наконечний (158-те м╕сце) ╕ Серг╕й Т╕тенко (159-те м╕сце).
 ╤ третя група - Рината Ахметова. До не╖ входить колишня верх╕вка МВС на кшталт генерала Малишева, Генпрокуратури (Геннад╕й Василь╓в ╕ товариш╕) та крим╕нального б╕знесу. Про них можна прочитати в книз╕ "Донецька маф╕я". Парт╕я рег╕он╕в провела до парламенту обох брат╕в Василь╓вих, пан╕ Нов╕кову, яку в прес╕ називають сестрою Серг╕я Льовочк╕на, брата зятя Леон╕да Черновецького Олександра Супруненка, дружину екс-губернатора Ки╖вщини Тетяну Засуху, сина заступника Генпрокурора Артема Пшонку, сина екс-губернатора Донецька ╕ Сум Артема Щербаня. Вс╕ вони тяж╕ють до групи Ахметова.
 ╤ ця група вже почала активн╕ д╕╖ проти сво╖х супротивник╕в у парт╕╖. Першим п╕д удар потрапив прокурор Донецько╖ област╕ В╕тал╕й Мурза. ╤ не випадково цей напад орган╕зований через ╕нтернет-видання "Ура-╕нформ", яке пов’язують з ╕м’ям ╤горя Шкир╕, що представля╓ в парт╕╖ угруповання Ахметова. Автор статт╕ ╤лля Кол╓сн╕ков розпису╓ справи донецького прокурора ╕ нав╕ть наводить як доказ сво╖х сл╕в документи, що дивовижним чином опинилися в його руках. "Необ’╓ктивн╕сть прокурора област╕ В. В. Мурзи в оц╕нц╕ результат╕в роботи в╕дд╕лу 04/3 призвела до загострення вза╓мов╕дносин ╕ протистояння м╕ж кер╕вництвом прокуратури област╕ ╕ сп╕вроб╕тниками п╕дрозд╕лу. У той же час адекватних заход╕в щодо стаб╕л╕зац╕╖ ситуац╕╖ в цьому колектив╕ застосовано не було". Протистояння д╕йшло до того, що сп╕вроб╕тники в╕дд╕лу 04/3 звернулися з колективною скаргою, зокрема, на заступника Олександра Нестеренка в Генпрокуратуру. "Проте прокурор област╕ В. В. Мурза не вникнув в суть конфл╕кту, не з’ясував його причини, а необ╜рунтовано став на б╕к свого пом╕чника. У той же час, як св╕дчать результати перев╕рок Генерально╖ прокуратури Укра╖ни, доводи автор╕в колективно╖ заяви переважно п╕дтвердилися... Такий стан обумовлений, в першу чергу, непрофес╕йним вир╕шенням питань ╕ орган╕зац╕╖ роботи, ╕ кадрових проблем, недотриманням морально-етичних норм у сп╕лкуванн╕ з п╕длеглими з боку прокурора област╕ В. В. Мурзи ╕ його заступника О. ╤. Нестеренка". Висновки перев╕рки невт╕шн╕. Невт╕шн╕, перш за все, для самого В╕тал╕я Мурзи. "Перев╕рка виявила, що в орган╕зац╕╖ роботи прокуратури Донецько╖ област╕, д╕яльност╕ прокурора област╕ В╕тал╕я Мурзи, його пом╕чника Олександра Нестеренка ╕ орган╕зац╕йно-контрольного в╕дд╕лу ╓ ╕стотн╕ порушення вимог наказ╕в Генпрокурора Укра╖ни № 1-2005 "Про орган╕зац╕ю роботи ╕ управл╕ння в органах прокуратури Укра╖ни" ╕ № 2-2006 "Про орган╕зац╕ю роботи з кадрами в органах прокуратури Укра╖ни" ╕ Регламенту прокуратури област╕".
 Ц╕каво, хто орган╕зував вит╕к документ╕в з Генпрокуратури? Адже Мурза - людина Януковича та ╕ Медведько до останнього часу таким вважався. А на диво блискавична реакц╕я Тараса Чорновола? "Проблема не в л╕дер╕. Янукович, на мою думку, сьогодн╕ кращий прем’╓р ╕ найефективн╕ший л╕дер парт╕╖. Але ми допустили серйозн╕ помилки у виборч╕й кампан╕╖, зокрема щодо основних гасел ╕ пол╕тично╖ реклами, чим викликали б╕льше роздратування, а також не зум╕ли сво╓часно узяти п╕д контроль спровокован╕ нашими опонентами процеси щодо ц╕н на продукти першо╖ потреби", - сказав Чорнов╕л п╕д час ╕нтернет-чату в ╕нформагентств╕ "Л╕габ╕знес╕нформ". Звичайно, про Мурзу жодного слова, але була хвороблива реакц╕я. Януковича намагаються захистити ╕ виправдати!
 Як т╕льки у донбас╕всько╖ "ел╕ти" тануть перспективи, неодм╕нно почина╓ться розмова щодо несправедливо негативного ╕м╕джу Донецько╖ област╕ та ╖╖ ╕стинних л╕дер╕в в очах вс╕╓╖ кра╖ни. Усл╕д за Чорноволом в боротьбу вступив голова Донецько╖ облради Анатол╕й Близнюк, який побачив тут п╕дривну роботу пол╕тик╕в, що захоплюються пост╕йними виборами. Мовляв, саме вони запускають в маси шк╕дливу для репутац╕╖ працьовитого Донбасу п╕ар-продукц╕ю.
 Не залишився осторонь ╕ голова правл╕ння Мар╕упольського металург╕йного комб╕нату ╕м. ╤лл╕ча Володимир Бойко. Одночасно з виступом Близнюка в╕н пров╕в прес-конференц╕ю, на як╕й п╕ддав роботу Каб╕нету М╕н╕стр╕в В╕ктора Януковича суворому засудженню. "Про те, що в╕дбувалося в останн╕й р╕к, вс╕ мовчали, а в принцип╕, в економ╕ц╕ дуже складна ситуац╕я. Йде пост╕йне зростання ц╕н практично на все. ╤ в першу чергу - на те, що безпосередньо вплива╓ на людину. Кожного м╕сяця ростуть ц╕ни на транспорт, на електроенерг╕ю. Монопол╕сти феросплав╕в протягом року п╕дняли ц╕ни на 25% на брухт чорних метал╕в. Х╕ба може бути так, що протягом м╕сяця зросли ц╕ни на 30 - 40%? Кокс був у серпн╕ 170 долар╕в, а сьогодн╕ - 290 долар╕в. У нас у вуг╕льн╕й промисловост╕ взагал╕ незрозум╕ло, що в╕дбува╓ться, - чим б╕льш╕ дотац╕╖, тим менше видобуток. Ц╕ни ростуть нечувано, ╕ це все позначиться на перес╕чн╕й людин╕". Очевидно, що ╕ в╕н шука╓ для себе новий "дах" - адже Мороз вже в╕дпав, а в Донецьку потр╕бно виживати. Проти вс╕х не повою╓ш. Але на Януковича колишн╕й "червоний директор" ставити не хоче - той вигляда╓ зараз слабким. Його можна й стусанами пригостити.
 Сам Янукович також почав "переводити стр╕лки". Прем’╓р-м╕н╕стр критику╓ роботу м╕н╕стра економ╕ки Анатол╕я К╕наха ╕ в╕це-прем’╓ра, що займа╓ться агропромисловим комплексом - В╕ктора Слаути - щодо стаб╕л╕зац╕╖ ц╕н на продовольч╕ товари. ╤ намага╓ться звалити всю в╕дпов╕дальн╕сть на них.
 Але його серйозно притиснули. Тим паче, що почав д╕яти "Аквар╕ум". В╕н орган╕зову╓ вит╕к ╕нформац╕╖. Ще 16 листопада 2006 року Головне розв╕дувальне управл╕ння Генерального штабу (ГРУ ГШ) Збройних сил РФ в╕дправило на ╕м’я президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на допов╕дну, в як╕й, зокрема згаду╓ться ╕ Юр╕й Володимирович ╤ванющенко, в╕н же "Юра ╢нак╕╓вський". ╤ ось цей надсекретний документ, що св╕дчить про те, що № 111 в списках ПР на виборах в минулому "очолював бригаду к╕лер╕в", опиня╓ться в ╕нтернет╕! Кому такий вит╕к ╕нформац╕╖ виг╕дний? Адже ╤ванющенко в угрупованн╕ Януковича. У результат╕ компромат охоплю╓ майже половину "мало╖ батьк╕вщини" Януковича - ╢нак╕╓ве, аж до кум╕в-сват╕в В╕ктора Федоровича - крим╕нальних авторитет╕в. А також викрива╓ середовище, з якого вийшов Ринат Ахметов. Тобто ╕ в╕н - в╕дпрацьована карта для рос╕йсько╖ спецслужби.
 Про що замислю╓шся, спостер╕гаючи за вс╕м цим? Про те, чи не пора припинити д╕яльн╕сть ╕ноземних спецслужб в Укра╖н╕ та взятись самим наводити порядок.
 В╕ктор ГЕВАР╤Н.
 (Газета "Шлях перемоги", листопад 2007 р.).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 14.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5384

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков