Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 07.12.2007
З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, Г╤МНАЗ╤╢!
Данило КОНОНЕНКО.


Ось ╕ виповнилось уже перших десять рок╕в найперш╕й у Криму укра╖нськ╕й школ╕-г╕мназ╕╖. А зда╓ться, н╕би вчора все починалось: оббивання порог╕в перед байдужою владою, щоб дали дозв╕л на навчання нашим д╕тям р╕дною мовою - мовою сво╓╖ незалежно╖ Укра╖ни. А дал╕ були й перш╕ непристосован╕ прим╕щення - то у буд╕вл╕ колишньо╖ веч╕рньо╖ школи, то в дитячому садочку... Можливо, це робилося зумисне, аби в корен╕ скомпрометувати саму ╕дею укра╖нського шк╕льництва в Криму. ╤ все ж, попри вс╕ негаразди, вона, наша г╕мназ╕я, була, жила сво╖ми осв╕тянськими буднями, плекаючи над╕╖ та св╕тл╕ мр╕╖ на справжн╓ прим╕щення, г╕дне першо╖ нац╕онально╖ школи на п╕востров╕.
╤ мр╕╖ почали збуватися, коли п╕д тиском громадсько╖ думки, зац╕кавлен╕сть до проблеми укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖ в Криму проявив тод╕шн╕й президент Укра╖ни Леон╕д Кучма, котрий власною персоною прибув до С╕мферополя, аби закласти капсулу в п╕дмур╕вок майбутньо╖ школи. Його слова про те, аби в С╕мферопол╕ в╕дкрили найкращу в Укра╖н╕ г╕мназ╕ю, котра в╕дпов╕дала б не нин╕шн╕м, а завтрашн╕м стандартам, - схвилювали багатьох небайдужих людей. Це було в серпн╕ 2003 року, а вже через р╕к, 1 вересня 2004 року, в╕дбулося в╕дкриття нового прим╕щення укра╖нсько╖ г╕мназ╕╖, яку звела буд╕вельна ф╕рма "Консоль". "Тут пануватиме р╕дна мова, яка в ус╕ часи ╕ для вс╕х народ╕в була ключем до душ╕ нац╕╖", - сказав на в╕дкритт╕ г╕мназ╕╖ Президент Укра╖ни.
Не прихову╓мо, що буд╕вництво ново╖ укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖ в Криму стало к╕сткою в горл╕ для деяких "неистовых" укра╖нофоб╕в. "Надо было строить русскую гимназию", - розпатякували вони, ╕ це в той час, коли в Криму ╕ рос╕йськомовних шк╕л, ╕ рос╕йськомовних г╕мназ╕й понад 600!
╤ все ж, як би там не було, а нам, кажучи словами в╕рша поета-класика, сво╓ робить. Зроблено ж головне - нова суперсучасна школа постала в голому степу на околиц╕ С╕мферополя, обладнана по-сучасному ╕ вс╕м необх╕дним. Немов корабель, що здолав бур╕ й шторми нестаб╕льно╖ економ╕чно╖ ╕ пол╕тично╖ ситуац╕╖ в Криму, б╕лост╕нна буд╕вля укра╖нсько╖ школи-г╕мназ╕╖ тепер гордо й велично пливе у несходим╕ простори осв╕тянсько╖ ниви Укра╖ни, ведучи за собою менш╕ й маленьк╕ укра╖нськ╕ школи Криму. Немов дбайлива р╕дна мат╕нка, укра╖нська г╕мназ╕я С╕мферополя веде за собою т╕ поки що розкидан╕ по р╕зних школах укра╖нськ╕ класи, з яких згодом неодм╕нно виростуть наш╕ нац╕ональн╕ школи, де юне п╕дростаюче покол╕ння, за запов╕том Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка, буде думати по-укра╖нськи, берегтиме Укра╖ну, бо Укра╖на для кожного з нас наша земля, наша в╕дпов╕дальн╕сть. Отже, думаймо по-укра╖нськи!
По-укра╖нськи красива й ошатна зд╕йнялася б╕лосн╕жна буд╕вля г╕мназ╕╖, на фронтон╕ яко╖ золотом сяють викарбуван╕ слова, що стосуються кожного г╕мназиста, кожного вчителя, кожного батька чи матер╕ школяра: "Жити, розвиватись, процв╕тати!". Тож ╕ не дивно, що це гасло не да╓ спокою нев╕гласам-укра╖нофобам, котр╕ виставляють б╕ля г╕мназ╕╖ п╕кети з вимогою "немедленного (!) закрытия украинского учебного заведения в Крыму". Але вони безсил╕ щось пере╕накшити, бо х╕д ╕стор╕╖ вже не зупинити, а укра╖нська школа-г╕мназ╕я в С╕мферопол╕ - це вже наша десятир╕чна ╕стор╕я!
В просторих св╕тлих класах нов╕тньо╖ супершколи навчаються вс╕ т╕, хто хоче добре знати укра╖нську державну мову, хто хоче б╕льше д╕знатися про Укра╖ну, ╖╖ народ, ╖╖ минуле й сучасне, ╖╖ самобутню культуру.
Розрахована на 656 учн╕в, г╕мназ╕я щороку навча╓ 840 д╕тей ╕ не т╕льки лиш етн╕чних укра╖нц╕в. Для них тут створено щонайкращ╕ умови для навчання. Укра╖нська школа-г╕мназ╕я - це заклад повного робочого дня. П╕сля навчання тут розпочинають свою роботу численн╕ гуртки та секц╕╖, програми яких зор╕╓нтовано на поглиблення знань з укра╖нознавства, зокрема: "Укра╖нська кухня", "Пошиття укра╖нського одягу", "Керам╕ка", "Укра╖нська вишиванка", гуртки гри на соп╕лц╕ та бандур╕, фольклорний ансамбль "Росава"...
На баз╕ г╕мназ╕╖ створено Кримську ф╕л╕ю Науково-досл╕дного ╕нституту укра╖нознавства, котра покликана забезпечити умови для оволод╕ння системою знань з укра╖нознавства, укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, а також ╕нших дисципл╕н. ╢ власний зимовий сад, музей, художня галерея, плавальний басейн, рад╕орубка, в╕деотека, книгосховище, б╕бл╕отека, актова зала...
А головне - ╓ чудовий колектив учител╕в ╕ виховател╕в на чол╕ з мудрою ╕ мужньою, милою ╕ чар╕вною ж╕нкою-директоркою Натал╕╓ю ╤ван╕вною Руденко (на фото), справжньою берегинею ╕ ум╕лим кер╕вником цього клоп╕тного ╕ розма╖того господарства.
Тих, хто хот╕в би, бажав би навчатися в г╕мназ╕╖, дуже багато. ╥х просто н╕куди посадити, не вистача╓ м╕сць. Тож потр╕бн╕ нов╕ г╕мназ╕╖, нов╕ укра╖нськ╕ школи, ╕ не т╕льки в С╕мферопол╕, а в кожному м╕ст╕, сел╕. В╕риться, що так в недалекому майбутньому й буде. А поки що С╕мферопольська укра╖нська школа-г╕мназ╕я святку╓ сво╓ десятир╕ччя - св╕й перший маленький юв╕лей.
╤ хочеться сказати в╕ршами:
З днем народження, Г╕мназ╕╓,
З днем народження тебе!
Сонця повно в тво╖х класах ╓,
А ще й небо голубе!
Вчител╕ прив╕тн╕, щир╕ вс╕,
Мова р╕дна тут звучить!
╤ так хочеться по-щирост╕
╤ навчатися, ╕ жить!
З днем народження, Г╕мназ╕╓,
Наша школо золота!
Розвивайсь, рости, розказуй нам
Про сво╖ ясн╕ л╕та!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5359

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков