Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2007
ЗЛОЯК╤СНА ПУХЛИНА КРИМСЬКО╥ ПЕРЛИНИ


На п╕вдн╕ Криму, безпосередньо в курортн╕й зон╕ вже не перший м╕сяць хочуть збудувати на територ╕╖ см╕тт╓звалища (розташованого на землях запов╕дника!!!) станц╕ю для сортування побутових в╕дход╕в. Така ╕дея використання запов╕дних земель вже давно прийшла до голови кер╕вництву ялтинсько╖ м╕ськради, ╕, прича╖вшись на папер╕, отруйною зм╕╓ю чату╓ на реал╕зац╕ю. Задля вт╕лення свого плану ялтинська влада т╕льки готу╓ документи на в╕дведення додатково╖ земл╕ п╕д восьмигектарний пол╕гон твердих побутових в╕дход╕в (ТПВ), якого оф╕ц╕йно не ╕сну╓.
 За запевненнями рег╕онального кер╕вництва станц╕ю збудують на додаткових семи (або й б╕льше...) гектарах. Як п╕драхували м╕ськ╕ комунальники, буд╕вництво об╕йдеться майже у п╕вм╕льйона долар╕в. Таких грошей Ялта не ма╓, тому поки що влада веде перемовини з потенц╕йними ╕нвесторами.
 Селищний голова Гаспри Павло Зелюк р╕шуче виступа╓ проти розширення територ╕╖ см╕тт╓звалища й запевня╓, що доки влада Ялти шукатиме кошти на вир╕шення проблеми, територ╕ю поряд з пол╕гоном теж завалять см╕ттям.
 Тим часом прост╕ мешканц╕ й кер╕вники Гаспри звертаються до вс╕х в╕дпов╕дних ╕нстанц╕й не лише Криму, а й Укра╖ни - так протягом 2007 року ╕н╕ц╕ативними групами селища було роз╕слано листи до Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни, до М╕н╕стерства охорони навколишнього природного середовища Укра╖ни, до М╕н╕стерства з питань надзвичайних ситуац╕й Укра╖ни, до Верховно╖ Ради Криму, до М╕н╕стерства охорони навколишнього середовища Криму, до Ялтинського м╕ськвиконкому, до... Неодноразово збиралися п╕дписи мешканц╕в Гаспри за л╕кв╕дац╕ю ПТПВ - але марно. Люди занепоко╓н╕ запахом при спаленн╕ см╕ття на звалищ╕ й тим, що вода з╕ звалища ст╕ка╓ до житлових масив╕в, п╕сля чого потрапля╓ безпосередньо в море. В╕кна в будинках вл╕тку мало хто в╕дчиня╓ через смор╕д. Узб╕ччями дор╕г курортних селищ б╕жить смердюча проточна вода незрозум╕лого кольору та консистенц╕╖, яка м╕стить у соб╕ буквально всю таблицю Мендел╓╓ва; як стверджують у селищн╕й рад╕, аналог╕чна вода береться для поливу м╕сцевих виноградник╕в. На см╕тт╓ву гору майже в сто метр╕в заввишки побутов╕ в╕дходи вивозять вже... 34 роки - саме такий час звалище ╕сну╓ в Гаспр╕ «тимчасово». Спочатку на м╕сц╕ см╕тника був кар’╓р, до якого скидалося спочатку буд╕вельне (здеб╕льшого з м╕сцевого заводу зал╕зобетонних вироб╕в) см╕ття, а згодом ╕ побутове з ус╕╓╖ Велико╖ Ялти. Протягом ус╕╓╖ сво╓╖ сумнозв╕сно╖ ╕стор╕╖ звалище експлуатувалося без еколог╕чного захисту - про елементарн╕ заходи безпеки, про дренажну систему та г╕дро╕золяц╕ю н╕хто нав╕ть не думав, аж доки не настав критичний момент – ресурс звалища вже фактично вичерпано.
 Розташування селища «сприя╓» тому, що ядуче пов╕тря з╕ звалища нав╕ть у часи штилю йде до житлових масив╕в. Нашестя пацюк╕в та мух, знову ж таки «завдяки» см╕тников╕, не р╕дк╕сне для Гаспри явище. Звалище фактично поховало п╕д собою вс╕ м╕сцев╕ питн╕ джерела.
 Пол╕гон ТПВ у Гаспр╕ заповнено понад м╕ру - рег╕он Велико╖ Ялти наст╕льки швидко розвива╓ться, що к╕льк╕сть см╕ття, яке надходить до пол╕гону, зб╕льшилася вдв╕ч╕ пор╕вняно з розрахунками. Проблема ускладню╓ться в╕дсутн╕стю площ п╕д створення нового пол╕гону ТПВ для Велико╖ Ялти - за останн╕ роки цю проблему створю╓ факт масово╖ передач╕ земельних д╕лянок у приватну власн╕сть ф╕зичним та юридичним особам. Таке становище справ ╕ спокуша╓ м╕сцевих можновладц╕в (як╕, до реч╕, ╕ створюють под╕бне становище) не шукати альтернативних вир╕шень проблеми, а виводити площу ╕з запов╕дника та розширювати звалище за його рахунок. Зрозум╕ло, що тенденц╕я змарнування запов╕дних земель ╓ вкрай злочинною. Як альтернативу под╕бним р╕шенням м╕сцев╕ мешканц╕ у в╕дкритих листах до рег╕онального кер╕вництва пропонували як об’╓кт см╕тт╓звалища використовувати вже давно вироблений Шарх╕нський кар’╓р п╕д Алуштою, але дана пропозиц╕я в╕дгуку у владних колах не знайшла. До того ж варто врахувати ту обставину, що ╕нфраструктура Ялтинського рег╕ону на час╕ фактично перебува╓ на меж╕ краху: ПТПВ переповнений, подача води в житлових районах в╕дбува╓ться за ненормованим граф╕ком, вичерпано л╕м╕т доступно╖ пляжно╖ територ╕╖, яка щиро дару╓ться за безц╕нь заможним зайдам – ╕ т. д.
 Навздог╕н високопосадовцям др╕в до ватри п╕дкидають представники Центру запов╕дно╖ справи Укра╖ни, як╕ доводять гаспринцям, що т╕ вже заздалег╕дь приречен╕ на «еколог╕чний Армагеддон», ╕ запевняють, що розташувати см╕тт╓переробну станц╕ю можна ╕ потр╕бно лише на територ╕╖ запов╕дника. Под╕бне «безальтернативне» р╕шення аргументу╓ться тим, що район з ус╕х бок╕в заблоковано не лише об’╓ктами природно-запов╕дного фонду, а й сейсмонебезпечними та зсувними зонами. Ц╕кавим ╓ той факт, що досл╕дники в╕д центру п╕сля проведення досл╕джень на територ╕╖ ПТПВ ус╕ документи, що цих досл╕джень стосуються, одразу ж вта╓мничили...
 Нерозумному ясно, що за под╕бних обставин додаткове розширення см╕тт╓звалища над Гаспрою абсолютно знищить усе п╕вденнокримське узбережжя як курорт. У випадку з Гаспрою ма╓мо справу з Чорнобилем у м╕н╕атюр╕, ╕ де - у курортному рег╕он╕! М╕сцевий см╕тник повною м╕рою можемо пор╕вняти з╕ злояк╕сною раковою пухлиною, метастази яко╖ не дають спокою вже не одному покол╕нню гаспринц╕в. Мешканц╕ багатостраждального селища, яке серед кримських рег╕он╕в вже пос╕да╓ ч╕льне м╕сце за к╕льк╕стю заф╕ксованих випадк╕в онколог╕чних захворювань, вже втомилися в╕рити гарним казковим об╕цянкам про покращення ╖хньо╖ дол╕.
 Антон БОЖУК,
 студент ╤V курсу факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства ТНУ ╕мен╕ В. ╤. Вернадського.
 Ялта - С╕мферополь.

P.S. Доки тривають суперечки з приводу реал╕зац╕╖ плану зб╕льшення територ╕╖ см╕тт╓звалища в курортн╕й зон╕, ще лиша╓ться деякий час на те, щоб не дати цьому пекельному проектов╕ вт╕литися в життя. Авторов╕ даного матер╕алу вкрай боляче спостер╕гати за експериментами урядовц╕в над його «малою Батьк╕вщиною» - смт. Гаспра, ╕ в╕н зверта╓ться по реальну допомогу до тих людей, яким не байдужа доля гинучого ун╕кального куточка нашо╖ планети.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5284

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков