Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ТОЧКИ» НАШОГО ЖИТТЯ
В «Кримськ╕й св╕тлиц╕» в╕д 14.03.2020 р. прочитала публ╕кац╕ю В╕тал╕я Лазорк╕на про...


В.╤. ЛАЗОРК╤Н: ТАК ГАРТУВАВСЯ ФЛОТ
За 28 останн╕х рок╕в в Укра╖н╕ ╕ навколо не╖ сталося багато под╕й, як╕ ╓ насл╕дками р╕шень,...


ЧОРНА СМУГА «СВ╤ТЛИЦ╤»
15 рок╕в тому, починаючи десь з середини березня, на перш╕й стор╕нц╕ «Кримсько╖...


СЕЛО ВЕЛИКОС╤ЛКИ
Гортаючи стор╕нки свого життя...


ЗАНЕДУЖАВ Я В ДОРОЗ╤...
Як л╕кувалися чумаки, коли занедужали, тим паче, перебуваючи у дороз╕?..
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 02.11.2007
НЕВИНН╤ ЖЕРТВИ КОМУНОФАШИЗМУ


 Жертвами пол╕тичних репрес╕й за час ╕снування Радянського Союзу стали близько 12,5 млн. людей. «Якщо взяти рос╕йський закон про реаб╕л╕тац╕ю жертв пол╕тичних репрес╕й ╕ подивитися на весь Радянський Союз, то в точному значенн╕ п╕д цей закон п╕дпадають 12,5 млн. людей - жертв пол╕тичних репрес╕й», - заявив голова правл╕ння М╕жнародного товариства «Мемор╕ал» Арсен Рогинський на презентац╕╖ електронного видання «Жертви пол╕тичного терору в СРСР».
 В╕н уточнив, що в╕д 4,5 до 5,2 млн. репресованих - це люди, як╕ були заарештован╕ органами безпеки ╕ стосовно яких було проведено сл╕дство ╕ ухвалено вирок. Майже 7 млн. жертв репрес╕й - люди, як╕ були депортован╕ без вироку судових ╕ позасудових орган╕в: селяни в пер╕од колектив╕зац╕╖, репресован╕ народи, депортован╕ в п╕сляво╓нний час.
 «Нашим завданням було - в╕дновити ╖хн╕ ╕мена», - сказав А. Рогинський, говорячи про видання. В╕н в╕дзначив, що в ц╕й електронн╕й верс╕╖ перераховано ╕мена близько 2 млн. 615 тис. ос╕б - це лише 20 в╕дсотк╕в ╕мен репресованих. На проведення ц╕╓╖ роботи, в╕дзначив в╕н, знадобилося майже 20 рок╕в. У створенн╕ цього CD брали участь представники товариства «Мемор╕ал», парт╕╖ «Яблуко», велику допомогу в п╕дготовц╕ видання надали деяк╕ державн╕ органи, зокрема МВС.
 Уповноважений з прав людини в РФ Володимир Лук╕н в╕дзначив, що презентац╕я зб╕рки в╕дбува╓ться сво╓часно - напередодн╕ Дня пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й, який в╕дзнача╓ться 30 жовтня. В. Лук╕н нагадав, що в цьому роц╕ мина╓ 70 рок╕в з моменту п╕ку пол╕тичних репрес╕й в Радянському Союз╕, який припав на 1937 р╕к.
 Л╕дер парт╕╖ «Яблуко» Григор╕й Явл╕нський, який також взяв участь у п╕дготовц╕ зб╕рки, особливу увагу акцентував на необх╕дност╕ «ч╕ткого ╕ недвозначного оф╕ц╕йного визнання найтяжчих державних злочин╕в, зд╕йснених за радянських час╕в». В╕н також п╕дтримав, зокрема, заклики «Мемор╕алу» до держави прийняти держпрограму антитотал╕тарно╖ роз’яснювально╖ роботи, створити спец╕ал╕зований науково-досл╕дний ╕нститут ╕стор╕╖ б╕льшовицького терору, розпочати ф╕нансування досл╕дницьких роб╕т у цьому напрям╕, провести посл╕довну пол╕тику з перейменування вулиць, що носять ╕мена кат╕в ╕ орган╕затор╕в державного терору.
 У баз╕ електронного видання «Жертви пол╕тичного терору в СРСР» з╕бран╕ пр╕звища дек╕лькох категор╕й жертв пол╕тичних репрес╕й в СРСР. У баз╕ даних в╕дображен╕ в основному репрес╕╖, що зд╕йснювалися на територ╕╖ Рос╕╖ (близько 90 в╕дсотк╕в даних). Дан╕, отриман╕ з Казахстану, м╕стять в ц╕лому близько 100 тисяч ╕мен, з Б╕лорус╕ - приблизно 80 тисяч.
Укра╖на представлена дуже фрагментарно: «Мемор╕ал» отримав з Укра╖ни близько 40 тисяч дов╕док (в основному з Одесько╖ област╕, а також Харкова ╕ Мар╕уполя). «Це цифра, звичайно, абсолютно непор╕внянна ╕з загальним масштабом репрес╕й на територ╕╖ Укра╖ни», - говориться в супров╕дн╕й до зб╕рника ╕нформац╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5243

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков