Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 02.11.2007
В╤ЧНЕ «50 на 50»...

 ВИЩИЙ адм╕н╕стративний суд Укра╖ни не виявив у д╕ях Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ порушень при встановленн╕ результат╕в дострокових парламентських вибор╕в, як╕ в╕дбулися 30 вересня.
 В╕дпов╕дну постанову оголосила колег╕я судд╕в ВАСУ, таким чином в╕дмовивши в задоволенн╕ позовних вимог п’яти пол╕тичним парт╕ям, як╕ звернулися з позовом проти ЦВК.
 У зв’язку з цим р╕шенням стало можливо опубл╕кувати оф╕ц╕йн╕ результати вибор╕в.
 Прогресивна соц╕ал╕стична парт╕я, Соц╕ал╕стична парт╕я, Комун╕стична парт╕я, Всеукра╖нська парт╕я народно╖ дов╕ри ╕ Парт╕я в╕льних демократ╕в просили суд визнати д╕╖ ЦВК неправом╕рними в частин╕ п╕драхунку голос╕в виборц╕в на дострокових парламентських виборах; такими, що призвели до фальсиф╕кац╕╖ результат╕в вибор╕в; визнати безд╕яльн╕сть ЦВК у частин╕ нереагування на порушення, надання ╖м неналежно╖ оц╕нки, незастосування заход╕в з усунення порушень, а також вимагали провести перерахунок голос╕в.
* * *
 СОЦ╤АЛ╤СТИЧНА парт╕я Укра╖ни ма╓ нам╕р продовжувати оскарження результат╕в позачергових парламентських вибор╕в 30 вересня, тепер у ╢вропейському суд╕ з прав людини. Про це пов╕домив заступник кер╕вника юридичного департаменту СПУ ╢вген Петренко, пов╕домля╓ прес-служба парт╕╖.
 «П╕сля вивчення документ╕в юристи парт╕╖ мають нам╕р звернутися до Верховного суду ╕ до ╢вропейського суду в Страсбурз╕», - сказав в╕н. На думку соц╕ал╕ст╕в, звернення до ╢вропейського суду з прав людини «поставить п╕д сумн╕в лег╕тимн╕сть позачергових вибор╕в до Верховно╖ Ради».
 Вищий адм╕н╕стративний суд Укра╖ни не виявив у д╕ях Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ порушень при встановленн╕ результат╕в дострокових парламентських вибор╕в, як╕ в╕дбулися 30 вересня.
 Постанова ВАСУ ╓ остаточною ╕ оскарженню в Укра╖н╕ не п╕дляга╓.
* * *
 СТАВЛЕННЯ Президента В╕ктора Ющенка до формування парламентсько╖ б╕льшост╕ залиша╓ться незм╕нним - коал╕ц╕я ма╓ бути створена демократичними силами. Про це в╕н сказав у ╕нтерв’ю телеканалу «╤нтер».
 Глава держави в черговий раз п╕дтвердив свою позиц╕ю, що формат майбутньо╖ коал╕ц╕╖ ма╓ в╕дпов╕дати результатам вибор╕в. «На м╕й погляд, ╓ одна в╕дпов╕дь - коал╕ц╕я може бути створена в контекст╕ коал╕ц╕╖ демократичних сил», - сказав Президент. Водночас в╕н зауважив, що у раз╕ створення така б╕льш╕сть матиме перевагу лише в три голоси, що можуть бути легко втрачен╕ п╕д натиском опонент╕в. З огляду на це, перспективи формування демкоал╕ц╕╖ ускладнюються. «Але переконаний - альтернативи зараз цьому процесу нема╓», - п╕дкреслив В. Ющенко.
 Разом ╕з тим глава держави висловив переконання, що демократична б╕льш╕сть не повинна будуватися лише двома пол╕тичними блоками в протистоянн╕ з ╕ншими парламентськими силами, ╕ самоусунення НУ-НС ╕ БЮТ в╕д сп╕лкування з опонентами ╓ великою помилкою. «Незалежно в╕д того, чи ви б╕льш╕сть, чи менш╕сть, ви - укра╖нц╕. Вас повинн╕ об’╓днувати реч╕, що працюють на нац╕ю ╕ державу», - наголосив Президент.
* * *
 У РАЗ╤ створення правлячо╖ коал╕ц╕╖ за участю Блоку Литвина ця пол╕тична сила буде висувати кандидатуру свого л╕дера на посаду Голови Верховно╖ Ради Укра╖ни, про це заявив представник Блоку Михайло Сирота.
 Сирота вважа╓, що Володимир Литвин - один з найб╕льш п╕дготовлених пол╕тик╕в, як╕ б могли виконувати функц╕╖ Голови Верховно╖ Ради шостого скликання.
 Ран╕ше Литвин заявляв, що починати формувати парламентську б╕льш╕сть треба т╕льки п╕сля вибор╕в сп╕кера, ╕ зав╕рив, що не ма╓ нам╕р «входити на умовах» в яку-небудь коал╕ц╕ю. Л╕дер Блоку допуска╓ також, що парламент може працювати ╕ без коал╕ц╕╖ ╕ оц╕ню╓ ╕мов╕рн╕сть ╖╖ створення як «50 на 50».
 На думку пол╕толог╕в, для створення результативно╖ коал╕ц╕╖ БЮТ ╕ НУ-НС треба домовлятися з Блоком Литвина.
* * *
 У ПАРТ╤╥ рег╕он╕в не виключають призначення глави Секретар╕ату Президента В╕ктора Балоги прем’╓р-м╕н╕стром у раз╕ створення «широко╖» коал╕ц╕╖, заявив представник ПР Василь Хара. «БЮТ ╕ НУ-НС дали фальстарт. Вони зробили дуже багато заяв, нав╕ть п╕дписали коал╕ц╕йний догов╕р без узгодження з Президентом ╕ його Секретар╕атом. А Президент не останню скрипку в ц╕й ситуац╕╖ гра╓. Вс╕ розум╕ють, що перевага в три голоси - це не коал╕ц╕я», - сказав Хара.
 Ран╕ше сво╖ претенз╕╖ на сп╕керське кр╕сло заявив Володимир Литвин. За словами представника Блоку Литвина Михайла Сироти, у раз╕ створення коал╕ц╕╖ за участю Блоку Литвина ця пол╕тична сила буде висувати кандидатуру свого л╕дера на посаду Голови Верховно╖ Ради.
 17 жовтня Блок Юл╕╖ Тимошенко ╕ блок «Наша Укра╖на - Народна самооборона» парафували угоду про формування коал╕ц╕╖ в новому парламент╕ п╕сля вибор╕в 30 вересня.
 Зг╕дно з домовлен╕стю, на пост голови уряду висува╓ться кандидатура л╕дера БЮТ Юл╕╖ Тимошенко, а одного з л╕дер╕в НУ-НС В’ячеслава Кириленка - на пост сп╕кера парламенту.
 Можлива коал╕ц╕я БЮТ - НУ-НС ма╓ в сво╓му розпорядженн╕ перевагу в три мандати.
* * *
 ДИРЕКТОР центру соц╕альних досл╕джень «Соф╕я» Андр╕й ╢рмола╓в вважа╓, що в коал╕ц╕╖ м╕ж БЮТ ╕ «Нашою Укра╖ною - Народною самообороною» в╕дразу п╕сля декларац╕╖ про створення виникне криза, що може призвести до формування перех╕дного уряду. «Коал╕ц╕я в склад╕ БЮТ ╕ НУ-НС буде як м╕н╕мум задекларована в парламент╕, тому що це стало елементом ╕ частиною ╕нерц╕╖ достроково╖ виборчо╖ кампан╕╖», - заявив пол╕толог.
 На думку ╢рмола╓ва, не зробити цього не можна, але, сформувавши коал╕ц╕ю, н╕хто не дасть гарант╕╖, що вона зможе довго працювати. В╕н в╕дзначив, що ╕н╕ц╕атори такого формування стали «нев╕льниками ╕ жертвами сво╖х об╕цянок». «Вони, готуючи це об’╓днання, розум╕ють, що воно нед╕╓здатне, оск╕льки р╕вень конфл╕кт╕в ╕ нерозум╕ння вище, н╕ж готовн╕сть до сп╕впрац╕», - заявив пол╕толог.
 «Така коал╕ц╕я виявиться нед╕╓здатною, ╕ це доведеться визнати», - сказав ╢рмола╓в. При цьому в╕н висловив сумн╕в, що наступна коал╕ц╕ада може пройти в стисл╕ терм╕ни.
 «Найв╕рог╕дн╕ше, нас чека╓ якийсь перех╕дний пер╕од», - сказав в╕н. За його словами, саме в цей пер╕од доведеться вир╕шувати ╕ питання про створення кер╕вництва ВР, ╕ формування ком╕тет╕в.
╢рмола╓в також не виключа╓, що в цей пер╕од також буде сформований уряд, який також буде перех╕дним. «У майбутньому, якщо демократична коал╕ц╕я дуже швидко розвалиться, висок╕ шанси створення коал╕ц╕╖ за участю Парт╕╖ рег╕он╕в, б╕льшо╖ частини НУ-НС, частини БЮТ», - сказав в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 02.11.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5240

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков