Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4490)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4179)
Українці мої... (1685)
Резонанс (2178)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1851)
Крим - наш дім (1159)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (245)
Бути чи не бути? (379)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (228)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СУД У ЛЬВОВ╤ ПРОДОВЖИВ НА П╤В РОКУ ДОСУДОВЕ РОЗСЛ╤ДУВАННЯ У СПРАВ╤ ФАР╤ОН
Прокурори мотивували клопотання про продовження терм╕ну складн╕стю експертиз…


МЕА ЗАКЛИКА╢ М╤ЖНАРОДНИХ ПАРТНЕР╤В ПОСИЛИТИ П╤ДТРИМКУ ЕНЕРГЕТИЧНОГО СЕКТОРУ УКРА╥НИ
Це ╓ надзвичайно важливим напередодн╕ прийдешньо╖ зими…


ВЗИМКУ В УКРА╥Н╤ МОЖЛИВ╤ В╤ДКЛЮЧЕННЯ СВ╤ТЛА ТРИВАЛ╤СТЮ В╤Д 4 ДО 18 ГОДИН НА ДОБУ
З березня по серпень Рос╕йська Федерац╕я зд╕йснила дев’ять хвиль атак на критичну...


НАЙБ╤ЛЬША ЗАГРОЗА ДЛЯ РОС╤ЙСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ПОХОДИТЬ В╤Д САМО╥ МОСКВИ
Рос╕я пост╕йно бреше в ОБС╢ про м╕ф╕чн╕ "укра╖нськ╕" загрози для ╖╖ державност╕…


╢С ЗАСУДИВ РОС╤ЙСЬК╤ «ВИБОРИ» У КРИМУ
╢С не визна╓ ц╕ «вибори» та ╖хн╕ результати у Криму, як╕ ╓ н╕кчемними та не можуть...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 07.02.2003
А У ВАС ФІНАНСИ НЕ СПІВАЮТЬ РОМАНСИ?
Тетяна УСПЕНСЬКА

Згідно зі статистичними даними, українці щороку витрачають понад 20 млрд. грн., що значно перевищує суму їхніх офіційних доходів. Тобто всі ми заможніші, ніж прикидаємось. Не знаю, звідки ця статистика береться, адже в моєму колі, на жаль, люди тримаються на плаву від зарплати до зарплати, а пенсіонери ледве животіють на свою жалюгідну пенсію. Та Бог з тими, хто має надприбутки! Спробуємо розібратися, чим обернеться для пересічних громадян підвищення з 1 січня цього року мінімальної зарплати до 185 гривень на місяць, а з 1 липня - аж до 237. Врахуємо лише, що прожитковий мінімум на одну особу нині складає 342 гривні.
Отой мінімум, ретельно вивірений найдосвідченішими фахівцями, визначає, що трьох з половиною сотень гривень цілковито вистачить на "набір продуктів харчування, достатній для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я". У цю суму входить також і мінімальний набір непродовольчих товарів та послуг, необхідних для "задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості".
Не будемо вдаватися, скільки грамів корисних для здоров'я продуктів може дозволити собі "мінімальна" людина. Врешті, можна і не гнатися за делікатесами, а їсти за милу душу різні каші та картоплю з макаронами. Тим паче, що круп'яні каші містять всі необхідні для організму вітаміни та мікроелементи. А макарони нині широко рекламують на телебаченні саме для пенсіонерів - теж стверджують, що дуже корисно. Зате зекономлені на їжі гроші можна використати на ліки, які мають постійну тенденцію дорожчати. Якщо не тринькати на все це дорогоцінні мінімальні кошти, то заощаджене сміливо витрачатимете на такий-сякий одяг, щоб пристойно виглядати на роботі (це не про пенсіонерів сказано). За умов жорсткої економії того "прожиткового мінімуму" вистачить на придбання однієї пари зимового взуття на... п'ять років, одного светра та одних капців - на три роки, п'ятьох трусів - на два. Як пожартували (а може, це й не жарт!) в одному вітчизняному журналі, високим посадовцям, які б відважились на власний експеримент укластися в мінімальний рівень, довелося б цілий рік носити дві майки і сім пар шкарпеток (чоловікам) або три пари колготок та один - вибачте! - бюстгальтер (жінкам), а верхній одяг (по одному екземпляру - пальто чи куртку, костюм або спідницю) треба було б одягати протягом п'яти - восьми років. А щоб зовсім не здичавіти, вони мали б можливість витрачати на культурні потреби аж 1 грн. 76 коп. в місяць. І купувати маленьким діткам (до 6 років) дві сорочки, три футболки, троє колготок на рік, а трусів - п'ять на 1,5 року.
Якщо дослідити, як пересічним громадянам вдається вкластися в мінімальний прожитковий рівень, то на цей сюжет можна було б написати справжнісінький бестселер! Годі й говорити про підвищену мінімальну зарплату, на яку ще невідомо чи вдасться витратити прибутки державного бюджету. Кажуть, якщо підніметься зарплатня до означених сум, то і відрахувань з неї побільшає для зростання пенсії. Але поки що загальнопенсійний максимум дорівнює 141 грн. 90 коп., котрий взагалі унеможливлює виживання похилої людини.
Виходить, що всі, хто має доходи нижчі, ніж прожитковий мінімум, знаходяться далеко за межею бідності. Якщо не брати до уваги пенсіонерів, то за нею - велика армія працівників культури, освіти, охорони здоров'я тощо. Але й вони мають властивість з часом переходити на "заслужений відпочинок", вартість якого не досягає і півтори сотні гривень...
Так у кого неофіційні доходи сягають 20 млрд. грн.? Може, про це довідаємось, коли насправді почнеться "розбір польотів" з тіньовою економікою та корупцією. Головний податківець країни сказав, що ця важка робота вже розпочалась...
  

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=519

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков