Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4490)
З потоку життя (7295)
Душі криниця (4179)
Українці мої... (1685)
Резонанс (2178)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1851)
Крим - наш дім (1159)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (245)
Бути чи не бути? (379)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (228)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ВАШ╤ ПЕРЕМОГИ ВКОТРЕ ДОВЕЛИ: НАШ╤ ЛЮДИ ЗДАТН╤ ДОЛАТИ АБСОЛЮТНО ВС╤ ПЕРЕШКОДИ ТА СКЛАДНОЩ╤»
Президент в╕дзначив укра╖нських парал╕мп╕йц╕в та ╖хн╕х тренер╕в державними нагородами…


СВ╤ТЛА ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЕВ╤ ОВЧАРУКУ…
В╕н справжн╕й бо╓ць, укра╖нський лицар, який н╕чого не шкодував задля в╕ри в Бога ╕ Укра╖ни…


ЮР╤Й ЛИПА — ╤ДЕОЛОГ УКРА╥НСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛ╤ЗМУ З ОДЕСИ
Лише п╕сля в╕дновлення Незалежност╕ Укра╖ни було встановлено пам'ятний хрест на м╕сц╕ загибел╕...


АВТОР ДЕРЖАВНИХ ДОКУМЕНТ╤В
Постат╕


АБСОЛЮТНА Б╤ЛЬШ╤СТЬ ГРОМАДЯН ХОЧУТЬ БУДУВАТИ СВО╢ МАЙБУТН╢ В УКРА╥Н╤
Вже трет╕й р╕к посп╕ль горд╕сть за сво╓ громадянство перебува╓ на майже однаково високому...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2003 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 07.02.2003
ТАЛАНТ ВІД БОГА І ДЛЯ БОГА
Оксана ЛИХОВЕЦЬКА

Заслужений артист України Микола Петрович Бондаревський (на фото) свого часу закінчив кіноакторський факультет Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Працюючи після навчання  у різноманітних закладах культури України, виступав не лише в амплуа драматичного артиста, а й співака, оскільки природа його наділила  рідкісним тенором. В Кримському українському музичному театрі, де артист працював з 1974 року, й досі згадують прекрасні образи, створені Миколою Петровичем у "Бахчисарайському фонтані", "Севастопольському вальсі", "Майській ночі" та інших виставах, котрі у той час становили гордість репертуару української трупи.
Напевно, кожен артист за сценічну кар'єру волить почути на свою адресу: "Він володіє даром перевтілення!". Артистичний, динамічний, щирий, чарівний - саме таким пам'ятають Миколу Петровича глядачі та театральні критики.
Микола Бондаревський народився у м. Козятині Вінницької області. Мама - професійна піаністка, викладала в дитячій музичній школі, залучала сина до співу, акомпануючи йому. А згодом хлопчина вже "відстоював честь" школи, виступаючи  на численних олімпіадах. Після десятого класу Миколу агітували поступати і в медичний інститут, і на факультет фізичного виховання. Та, закінчуючи школу, він нехтував точними науками, налягаючи на вивчення української мови та літератури, оскільки вже визначився у виборі професії - поступати в театральний інститут.
В інститут поступив одразу, хоча конкурс складав 25 осіб на місце. Мав за мету навчатися на драматичному відділенні, однак керівник кіноакторського факультету - Олександр Іванович Пархоменко запримітив Миколу та забрав його до себе. І хоча кіноартистом стати не судилося, було знаковим знайомство на першому курсі з ученицею знаменитого баса київської опери Івана Паторжинського - Галиною Іванівною Зінюк.  Заняття вокалом організовувалися в інституті факультативно, але цього було досить, щоб спів став складовою частиною сценічного життя Миколи Петровича на довгі роки.
Київська оперета, київський мюзик-хол, київський ансамбль пісні та танцю... А через деякий час - робота в Полтаві, потім - у складі мюзик-холу відомого Бориса Шарварка... В Кримський український музично-драматичний театр Миколу Петровича запросив режисер Володимир Недашківській у 1974 році. За час роботи в українському театрі актор зіграв більш як в 250 спектаклях, де створював образи і контрастні, і характерні. Головні ролі виконував у виставах "Принцеса цирку" (Містер Ікс), "Сільва" (Едвін, Бонні),  "Баядера" (Раджамі), "Наталка Полтавка" (Петро), "Севастопольський вальс" (Генка Безсмертний),  "Не судилося", "Доки сонце зійде, роса очі виїсть", "Труффальдіно із Бергамо" та інших.
 У 1980 році за створення яскравих образів у спектаклях "Здрастуйте, я ваша тьотя!" та "Запорожець за Дунаєм" Миколі Петровичу Бондаревському було присвоєно почесне звання "Заслужений артист України".
Насиченими були не лише робота в театрі (артист 15 років працював без заміни і якось за місяць він виступив у 41 спектаклі), а й гастролі. У складі кримської делегації від товариства "Україна" артист побував у 1983 році в Канаді, у 1985-му - Канаді та Сполучених Штатах. Концертна діяльність Миколи Петровича під час цих поїздок була відзначена орденом Дружби народів.
З 1995-го по 1998 рік артист із задоволенням виступав із сольними номерами у складі вокально-хореографічного ансамблю "Таврія". У 1998-му - вийшов на пенсію.
Влітку 1999 року Микола Петрович працював в оперному театрі м. Ізміра (Туреччина). Його дружина - Ніна Володимирівна - професійний хореограф (у свій час фахово допомагала відомій спортсменці Катерині Серебрянській) була запрошена на роботу в Ізмір раніше -  підготувати турецьку збірну з художньої гімнастики. А оскільки подружжя не могло розлучатися надовго, то Микола Петрович приїхав до дружини буквально через місяць. В оперному театрі співав іспанські, італійські, українські народні пісні та авторські твори ("Повернись в Соренто", "Закоханий солдат", "Катарі", "Чорні брови", "Дивлюсь я на небо", "Ґандзя", "Ой ти, дівчино, з горіха зерня"). Виступав у спільних концертах разом з турецькими виконавцями. Контракт з Миколою Петровичем керівництво оперного театру продовжувало двічі - аж до 2001 року. За цей час він ознайомився з багатьма пам'ятками історії та архітектури Туреччини. Здавалося б, дружина - поруч, улюблена робота... Та не полишала ностальгія за Україною, рідною мовою, знайомим оточенням, святами української церкви.
Життєві обставини наближають нас до Бога не тільки у моменти радості. У родині виросли сини - Ілля та Максим. Підростають онуки-школярі. Та біди нікого не попереджають про свій прихід. Молодший Максим, закінчивши духовну семінарію, через невиліковну хворобу пішов з життя. З березня 2002 року Микола Петрович співає у церкві Трьох святителів, і це - його намагання бути ближче до сина. Спі-вати у храмі прагнув давно. Його підтримали колеги - ті, хто теж раніше працював у театрі, і матушка церкви.
І цей спів  - дивовижний, він живий, акапельний - без супроводу. І, як вважає Микола Петрович, співати тихо та ніжно - найбільша майстерність вокаліста.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 07.02.2003 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=518

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков