Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2007 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 10.08.2007
В╕ктор ЮЩЕНКО: «Н╤ХТО НЕ ВИНЕН У НАШИХ ПОРАЗКАХ, ОКР╤М НАС САМИХ»


 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко 7 серпня взяв участь у робот╕ м╕жпарт╕йного з’╖зду Блоку «Наша Укра╖на - Народна самооборона».
 Глава держави у сво╓му виступ╕ прив╕тав ус╕ пол╕тичн╕ сили, як╕ об’╓дналися у блок «Наша Укра╖на - Народна самооборона», зазначивши, що вони «зробили ╕стинний крок у майбутн╓». В╕ктор Ющенко пров╕в ╕сторичну паралель, наголосивши, що протягом стол╕ть Укра╖ну пересл╕дували розбрат ╕ ворожнеча пом╕ж нац╕ональних демократичних сил. «Дуже часто перешкодою укра╖нськ╕й незалежност╕ були не чуж╕ арм╕╖ чи чуж╕ полки, а власне вза╓мознищення», - п╕дкреслив В.Ющенко.
 В╕н зазначив, що ми в╕дчува╓мо насл╕дки цього ╕ дотепер, ╕ це, безумовно, «╓ великий виклик ╕ великий нац╕ональний б╕ль».
 «Амб╕ц╕╖ ╕ др╕б’язков╕сть пол╕тик╕в завдали удару по Майдану, ╕ я хочу, щоб кожен з нас це добре пам’ятав», - звернувся Президент Укра╖ни до присутн╕х у зал╕. В╕н додав, що «н╕хто не винен у наших поразках, окр╕м нас самих», ╕ закликав ус╕х присутн╕х у зал╕ дати об╕тницю: боротьбу гетьман╕в припинено.
 В. Ющенко наголосив на тому, що «ми сьогодн╕ об’╓дналися, ╕ кажу категорично - альтернативи не буде». «Почесн╕ стар╕ клейноди з пошаною залишимо у минулому. Ми будемо будувати майбутн╓», - п╕дкреслив глава держави.
 Сп╕льна перемога демократичних сил залежить в╕д того, як блок «Наша Укра╖на - Народна Самооборона» зум╕╓ налагодити сп╕впрацю з Блоком Юл╕╖ Тимошенко, заявив на з’╖зд╕ Президент В╕ктор Ющенко. «Поруч з нами пл╕ч-о-пл╕ч ╕де Блок Юл╕╖ Тимошенко. Ви - вза╓мна п╕дмога. В╕д того, як ви зум╕╓те скоординувати сп╕впрацю ╕ допомогти один одному, залежить наша сп╕льна перемога», - сказав глава держави.
 В╕н зазначив, що демократичн╕ сили чека╓ важка, виснажлива ╕ конче необх╕дна для кра╖ни праця. За словами В. Ющенка, Укра╖н╕ не браку╓ програм економ╕чного ╕ соц╕ального розвитку, «╖х б╕льш н╕ж достатньо». «Як кисню, нам браку╓ ╓дност╕ ╕ мудрост╕ пол╕тик╕в, як╕ прагнуть добра держав╕», - п╕дкреслив Президент.
 * * *
 Делегати м╕жпарт╕йного з’╖зду блоку «Наша Укра╖на - Народна самооборона» затвердили список кандидат╕в у народн╕ депутати в╕д Блоку на позачергових парламентських виборах. За ╖хн╕м р╕шенням список очолив л╕дер «Народно╖ Самооборони» Юр╕й Луценко.
 До першо╖ п’ят╕рки також ув╕йшли В’ячеслав Кириленко, Арсен╕й Яценюк, Анатол╕й Гриценко та Микола Катеринчук. Дал╕ йдуть Ольга Герасим’юк, Юр╕й Павленко, Ксен╕я Ляп╕на, Руслан Князевич та Володимир Ар’╓в.
 «Я пишаюся нашим списком. Наш╕ кандидати н╕коли не зраджували сво╖ принципи, були з народом у будь-як╕й ситуац╕╖», - наголосив л╕дер Блоку Ю. Луценко.
 Всього у списку кандидат╕в у народн╕ депутати в╕д блоку «Наша Укра╖на - Народна самооборона» 450 ос╕б.
 * * *
 Блок Юл╕╖ Тимошенко на м╕жпарт╕йному з’╖зд╕, що в╕дбувся в нед╕лю у Ки╓в╕, затвердив список кандидат╕в в╕д БЮТ на достроков╕ вибори до Верховно╖ Ради 30 вересня. До першо╖ п’ят╕рки ув╕йшли: л╕дер блоку Юл╕я Тимошенко, Олександр Турчинов - незм╕нний кер╕вник ус╕х виборчих кампан╕й Юл╕╖ Тимошенко, Микола Томенко, Йосип В╕нський, Андр╕й Шевченко. Шосте м╕сце у списку займа╓ л╕дер парт╕╖ «Реформи ╕ порядок» В╕ктор Пинзеник.
 Юл╕я Тимошенко, виступаючи на з’╖зд╕, окреслила першочергов╕ завдання ╖╖ пол╕тично╖ сили на найближч╕ три-п’ять рок╕в ╕ знову висловила сво╓ бачення так званих «дванадцяти л╕н╕й нового Укра╖нського прориву». На ╖╖ думку, Укра╖н╕ потр╕бна глибока конституц╕йна реформа, а в╕дтак ╖╖ пол╕тична сила найперше ╕н╕ц╕юватиме референдум з цього питання.
 * * *
 У раз╕ формування п╕сля дострокових парламентських вибор╕в нового уряду коал╕ц╕╓ю на чол╕ з Парт╕╓ю рег╕он╕в, в╕н продовжить реал╕зац╕ю програми, спрямовано╖ на подальше покращення добробуту громадян Укра╖ни. Про це заявив у сво╖й допов╕д╕ на Х з’╖зд╕ Парт╕╖ рег╕он╕в Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни В╕ктор Янукович. Виконання ц╕╓╖ програми дозволить перетворити Укра╖ну на кра╖ну усп╕шних громадян, заявив Прем’╓р.
 Протягом найближчих рок╕в в Укра╖н╕ буде вт╕лена в життя б╕льш масштабна програма соц╕альних та економ╕чних перетворень, сказав В. Янукович. Серед них - п╕двищення виплат матерям при народженн╕ дитини. Плану╓ться надання безоплатних квартир прац╕вникам соц╕ально╖ сфери. «Кожен прац╕в-ник соц╕ально╖ сфери отрима╓ квартиру при укладанн╕ контракту на 20 рок╕в. П╕сля в╕дпрацювання цих 20 рок╕в квартира перейде у його власн╕сть», - наголосив глава уряду.
До першо╖ десятки кандидат╕в в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в ув╕йшли: В╕ктор Янукович, Ра╖са Богатирьова, Тарас Чорнов╕л, ╤нна Богословська, Нестор Шуфрич, Микола Азаров, Р╕нат Ахметов, Олександр ╢фремов, Юхим Звяг╕льський, Борис Колесников.

ДОРОГЕНЬК╤ ВИ НАШ╤...
ПРЕЗИДЕНТ УКРА╥НИ НАПОЛЯГА╢ НА СКОРОЧЕНН╤ П╤ЛЬГ ДЛЯ ДЕПУТАТ╤В ПАРЛАМЕНТУ
 Першою законодавчою ╕н╕ц╕ативою, з якою Президент Укра╖ни звернеться до парламенту наступного, VI скликання, буде нова редакц╕я закону про статус народного депутата, пов╕домив 8 серпня на бриф╕нгу кер╕вник служби Секретар╕ату Президента ╕з забезпечення зв’язк╕в з Верховною Радою ╕ Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Ян Берназюк. Законопроект передбача╓ скасування значно╖ к╕лькост╕ п╕льг ╕ прив╕ле╖в, як╕ мають народн╕ обранц╕.
 За даними Берназюка, утримання укра╖нського парламенту в 2007 роц╕ об╕й-деться Держбюджету в 720 млн. грн. (144 млн. дол.). З урахуванням тенденц╕╖ щор╕чного зб╕льшення витрат на утримання депутат╕в на 20%, за п’ять рок╕в д╕яльност╕ парламент п’ятого скликання об╕йшовся б кра╖н╕ б╕льш н╕ж у 5 млрд. грн., - зазначив представник Секретар╕ату.
 За словами Я. Берназюка, найб╕льше нар╕кань виклика╓ право народних обранц╕в на отримання житла або компенсац╕ю його вартост╕. Також необ╜рунтованою преференц╕╓ю ╓ медичн╕ п╕льги для народних депутат╕в.
 Я. Берназюк також нагадав, що Президент наполяга╓ на скасуванн╕ депутатсько╖ недоторканност╕. Так, у списках парт╕й, що планували потрапити до парламенту V скликання, було май-же 100 громадян, як╕ мали проблеми ╕з законом. З них, за його словами, дев’ять стали народними депутатами.
 Депутат укра╖нського парламенту щом╕сяця в середньому отриму╓ 23 - 24 тис. грн. (4,6 - 4,8 тис. дол.) з урахуванням зарплати в 6109 грн. (1,2 тис. дол.), прем╕й, надбавок ╕ суми в 2 тис. дол. «на зд╕йснення депутатських повноважень»; депутатам оплачують телефонн╕ розмови, в тому числ╕ м╕жнародн╕, оренду прим╕щень в округах, в╕дрядження ╕ про╖зд.
 У кошторис╕ передбачен╕ й ╕нш╕ видатки на д╕яльн╕сть народного депутата (кошти на забезпечення окремим каб╕нетом з меблями, комп’ютерною техн╕кою та додатково – ноутбуком, на утримання пом╕чник╕в-консультант╕в, на публ╕кац╕ю авторських матер╕ал╕в у пер╕одичних виданнях, на проходження зали оф╕ц╕йних делегац╕й (VIP-зали), на обов’язкове державне страхування життя ╕ здоров’я тощо). Сума вс╕х витрат Верховно╖ Ради у 2007 роц╕ на одного народного депутата становить 1,6 млн. грн., пов╕домля╓ УН╤АН.
 
 ПОСТ╤ЙНИЙ Представник Президента Укра╖ни в АР Крим Володимир Хоменко в╕дмовився в╕д особисто╖ охорони та закликав кримських високопосадовц╕в також перестати використовувати охоронн╕ послуги за кошти державного бюджету.
 В╕н нагадав, що його попередники на посад╕ Пост╕йного Представника глави держави в Криму Геннад╕й Москаль та В╕ктор Шемчук теж в╕дмовилися в╕д супроводу б╕йцями та автомоб╕лями Управл╕ння державно╖ охорони Укра╖ни. «Крим╕ногенна обстановка в Криму покращилася у пор╕внянн╕ з 1990-ми роками, коли була введена посилена охорона посадовц╕в автоном╕╖ високого рангу. Тому прийшов час спрямувати значн╕ бюджетн╕ кошти, що витрачалися на охорону чиновник╕в, на соц╕альний захист населення або розвиток економ╕ки», - сказав В. Хоменко. В╕н наголосив, що держава повинна над╕йно захищати вс╕х громадян незалежно в╕д ╖х статусу в сусп╕льств╕ ╕ що його ╕н╕ц╕атива в╕дпов╕да╓ духу вимог Президента Укра╖ни щодо скасування п╕льг та прив╕ле╖в представникам влади.
 Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в АР Крим звернувся також до глави держави В╕ктора Ющенка з пропозиц╕╓ю про зняття державно╖ охорони з високопосадовц╕в АР Крим.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2007 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5004

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков