Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2007 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 27.07.2007
«ЦЕЙ ТЕАТР - СПРАВЖНЯ ОКРАСА СТОЛИЦ╤...»

 МУЗИЧНОМУ ТЕАТРУ ДЛЯ Д╤ТЕЙ У КИ╢В╤ - 25 Л╤Т!
У нед╕лю в Ки╖вському мун╕ципальному академ╕чному театр╕ опери ╕ балету для д╕тей та юнацтва пройшов гала-концерт. Театр, якому цього року виповнилось 25, вкотре п╕дтвердив свою неповторн╕сть та ун╕кальн╕сть. У склад╕ колективу – оперна та балетна трупи, симфон╕чний оркестр, хор. Всього понад 200 творчих прац╕вник╕в. Це обдарован╕, високопрофес╕йн╕ музиканти, сп╕ваки, артисти балету, ╕нструментал╕сти, що здобули осв╕ту у консерватор╕ях, музичних академ╕ях та хореограф╕чних училищах Ки╓ва, Москви, Санкт-Петербурга, Львова, Ташкента та ╕нших м╕ст. Серед них чимало справжн╕х “з╕рок”, ╕мена яких в╕дом╕ далеко за межами Укра╖ни. Сьогодн╕ театр очолюють: генеральний директор – народний артист Укра╖ни ╤ван Дорошенко, який в театр╕ з першого дня його заснування; головний диригент – заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни Олекс╕й Баклан, головний режисер – Лариса Моспан-Шульга, головний балетмейстер – заслужений артист Укра╖ни В╕ктор Литвинов, головний хормейстер – Анжела Масленн╕кова, головний художник – Людмила Нагорна. Великий внесок в розвиток театру зробили видатн╕ митц╕ – народний артист Укра╖ни Микола Мерзл╕к╕н, який був головним режисером театру у 1985 - 2006 роках, та народний артист СРСР та Укра╖ни Валер╕й Ковтун, головний балетмейстер театру у 1998 - 2005 роках.
 Пров╕дн╕ сол╕сти балету – народний артист Укра╖ни, лауреат м╕жнародних конкурс╕в Серг╕й Бондур, заслужен╕ артисти Укра╖ни ╤рина Горд╕йчук та Андр╕й Вдовиченко, лауреати м╕жнародних конкурс╕в Акар╕ Кавасак╕ та Костянтин В╕новий. У склад╕ оперно╖ трупи – заслужен╕ артисти Укра╖ни В╕тал╕й Жмуденко, Натал╕я Пелих та Михайло Нагорний. Вс╕ ц╕ роки театр активно працю╓ для свого глядача, проводить велику благод╕йницьку та просв╕тницьку роботу серед найменш соц╕ально захищених верств населення, д╕тей-сир╕т, постраждалих в╕д авар╕╖ на ЧАЕС.
 Педагоги театру працюють з найактивн╕шими серед публ╕ки, кращих нагороджують “квитком талановитого глядача”. Кожного року в театр╕ п╕сля одн╕╓╖ з вистав в╕дбува╓ться конференц╕я глядач╕в, де учн╕ та педагоги ки╖вських шк╕л мають можлив╕сть посп╕лкуватися ╕з постановниками, що створили цю виставу, та ╖╖ виконавцями. Так╕ конференц╕╖ проводяться за участю прац╕вник╕в лаборатор╕╖ естетичного виховання ╤нституту проблем виховання АПН Укра╖ни.
 Колектив часто бува╓ за кордоном, де також широко пропагу╓ нац╕ональне оперно-балетне мистецтво. З великим усп╕хом виступали в кра╖нах ╢вропи, Аз╕╖, Америки, на престижних м╕жнародних музичних фестивалях та гастролях.
 А святкового вечора 15 липня концерт-вистава в╕добразила увесь творчий шлях театру. Юв╕лей розпочав урочистий хор, який виконав фрагмент з опери Джузеппе Верд╕ “А╖да”.
 Пот╕м на сцену для прив╕тань вийшли представники влади та колеги прац╕вник╕в театру. Зал вшанував хвилиною мовчання пам’ять головних засновник╕в театру, самов╕дданих митц╕в – колишнього головного режисера Миколу Мерзл╕к╕на та колишнього головного балетмейстера Валер╕я Ковтуна. Радник з гуман╕тарних питань при Президент╕ Укра╖ни Олександр Биструшк╕н зачитав прив╕тання в╕д В╕ктора Ющенка. Також виступили з поздоровленнями народна артистка Ра╖са Недашк╕вська, колеги з Театру оперети, представники Ки╖всько╖ м╕сько╖ ради, Под╕льсько╖ районно╖ адм╕н╕страц╕╖, Нац╕онально╖ сп╕лки театральних д╕яч╕в, Нац╕онально╖ ф╕лармон╕╖. Кв╕ти, нагороди, подарунки та тепл╕ слова подяки - все для театру ╕ його прац╕вник╕в.
 П╕сля оф╕ц╕йно╖ частини вечора в╕дбулася вистава-концерт, до яко╖ ув╕йшли фрагменти з кращих оперних та балетних вистав, створених театром за двадцять п’ять рок╕в. Постановники – режисер Лариса Моспан-Шульга та балетмейстер, заслужена артистка Укра╖ни Алла Руб╕на. Головний мотив ╖хньо╖ вистави – духовне становлення юно╖ особистост╕
 Трохи з ╕стор╕╖ театру. Ки╖вський мун╕ципальний академ╕чний театр опери та балету для д╕тей ╕ юнацтва - один ╕з найпопулярн╕ших театр╕в Укра╖ни. В╕н був заснований у 1982 роц╕. Це перший ╕ ╓диний в Укра╖н╕, другий у колишньому СРСР (п╕сля Московського, що нин╕ носить ╕м’я свого засновника Натал╕╖ Сац) ╕ один ╕з небагатьох у св╕т╕ музичних театр╕в для д╕тей.
 Б╕ля виток╕в Дитячого музичного театру (таку назву мав колектив до 1998 р.) стояли талановит╕ майстри - директор ╤ван Дорошенко та в╕дом╕ музиканти – народн╕ артисти Укра╖ни: головний диригент ╢вген Дущенко та головний хормейстер Михайло Кречко. 1 лютого 1985 року театр в╕дкрився оперою “Зима ╕ Весна” класика укра╖нсько╖ музики Миколи Лисенка, яка ╕ сьогодн╕ у репертуар╕ театру.
 Театр тривалий час не мав свого прим╕щення. Лише у 1998 роц╕ в╕н нарешт╕ одержав власну сцену ╕ прописався в центр╕ Подолу на Контрактов╕й площ╕ за адресою вулиця Межиг╕рська, 2 (у прим╕щенн╕ колишнього м╕ського центру мистецтв “Славутич”). Зал розрахований на 421 м╕сце. У 2002 роц╕ театр отримав звання академ╕чного.
 За 25 рок╕в творчо╖ д╕яльност╕ в театр╕ поставлено понад 90 вистав, з них 40 – це прем’╓ри. Зараз у репертуар╕ близько 50 яскравих, неповторних за сво╓ю художньою виразн╕стю вистав – опер, балет╕в, мюзикл╕в, симфон╕чних та вокально-симфон╕чних програм, високо оц╕нених в╕тчизняною та ╕ноземною пресою. Ун╕кальн╕сть театру в тому, що його вистави розрахован╕ на глядач╕в р╕зного в╕ку - в╕д трир╕чних малюк╕в-дошк╕льнят до юнацтва ╕ дорослих. Зокрема, оперний репертуар представлений р╕зноман╕тними виставами: в╕д музичних казок для найменших до серйозно╖ оперно╖ класики. Д╕апазон балетних вистав включа╓ багато назв: в╕д “Петрика ╕ Вовка” на музику С. Прокоф’╓ва, “Гидкого каченяти” О. Петрово╖, ╤. Цислюкевича ╕
А. Микити та “Дюймовочки” Ю. Русинова до таких шедевр╕в як “Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик” П. Чайковського, “Г╕зель” А. Адана, “Баядерка” Л. М╕нкуса, “Ромео ╕ Джуль╓тта” С. Прокоф’╓ва, “Спартак” А. Хачатуряна. Тут можна послухати так╕ класичн╕ опери як “╤оланта” П. Чайковського, “Казка про царя Салтана” та “Кощ╕й Безсмертний” М. Римського-Корсакова, “Дитя ╕ чари” М. Равеля, а також зустр╕тися ╕з героями сцен╕чних прочитань в╕домих з дитинства книжок – опери “╤стор╕я Кая та Герди” С. Баневича, “Червона Шапочка” М. Раухвергера, балети “Попелюшка” С. Прокоф’╓ва, “Горбоконик” Р. Щедр╕на, “Маугл╕” О. Градського. Особливе м╕сце пос╕дають твори укра╖нських композитор╕в – опери “Зима ╕ Весна” М. Ли-сенка, “╤васик-Телесик”, або “Пастка для В╕дьми” ╤. Щербакова, мюзикл “Як козаки зм╕я приборкували” ╤. Поклада, балет “Майська н╕ч” ╢. Станковича.
 Велику популярн╕сть мають у глядач╕в так╕ перлини св╕тово╖ музично╖ спадщини, як кантата “Карм╕на Бурана” К. Орфа, симфон╕чн╕ концерти “Музика с╕м’╖ Штраус╕в” та “Симфон╕чна фе╓р╕я”. ╢ у репертуар╕ ╕ дв╕ постановки, жанр яких не визначити як моновиставу, адже, окр╕м драматичного актора, виконавцем тут ╓ симфон╕чний оркестр театру.
 Це “Замет╕ль” - музичн╕ ╕люстрац╕╖ Г. Свиридова до пов╕ст╕ О. Пушк╕на та “Л╕сова п╕сня” - л╕тературно-музична композиц╕я за твором Лес╕ Укра╖нки на музику М. Скорульського (яку викону╓ народна артистка Укра╖ни Р. Недашк╕вська). По╓днання акторсько╖ майстерност╕, голосу та музики створю╓ неповторне д╕йство, яке вража╓ як малечу, так ╕ дорослого глядача!
 Вистави театру удосто╓н╕ високих нагород та прем╕й, серед яких Нац╕ональна прем╕я Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка, прем╕╖ “Ки╖вська пектораль”.
 Радник Президента Укра╖ни з гуман╕тарних питань Олександр Биструшк╕н зазначив:
 - Цей театр - справжня окраса столиц╕. Пам’ятаю той час, коли театр працював без прим╕щення, коли з╕ складнощами його виборював ╕ таки отримав. Але творчий процес не зупинявся, робота була спрямована на глядача: маленького та дорослого.
╤ сьогодн╕, коли мистецтво займа╓ в серцях деяких пол╕тик╕в далеко не перше м╕сце, ╓дина над╕я – на творчих прац╕вник╕в.»
 Новий сезон театр розпочне вже у вересн╕.
 Юл╕я КОВАЛЕНКО.
м. Ки╖в.

 

╤ЛЬМ «АВРОРА» УКРА╥НСЬКОГО РЕЖИСЕРА ОКСАНИ БАЙРАК СТАВ ПЕРЕМОЖЦЕМ НА XV М╤ЖНАРОДНОМУ ДИТЯЧОМУ К╤НОФЕСТИВАЛ╤ «АРТЕК»
 К╕ноф╕льм «Аврора» укра╖нського режисера Оксани Байрак перем╕г на XV М╕жнародному дитячому к╕нофестивал╕ «Артек», який завершився в Криму. Як пов╕домили УКР╤НФОРМу в прес-служб╕ М╕жнародного дитячого центру «Артек», ця стр╕чка завоювала одразу дек╕лька головних нагород.
 Дитяче жур╕ (3196 «артек╕вц╕в») проголосувало за «Аврору» в ном╕нац╕╖ «Найкращий ф╕льм» - приз за цю картину («артек╕вський» к╕нокораблик), вручений на церемон╕╖ закриття, Оксана Байрак назвала головною нагородою свого життя. Найкращою д╕вчинкою-акторкою було визнано виконавицю головно╖ рол╕ стр╕чки Настю Зюркалову. Найкращим актором - Дмитра Харатьяна, який також з╕грав у «Аврор╕». А ще було в╕дзначено музику до цього ф╕льму, яку написав композитор Валер╕й Тишлер - в╕н одержав спец╕альну нагороду фестивалю «За виразну музику, яка поглиблю╓ д╕ю та характери».

 ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СОЦОПИТУВАННЯ, 23% УКРА╥НЦ╤В П╤ДТРИМУЮТЬ ПОВНУ ЗАБОРОНУ ПОКАЗУ ПРОГРАМ ТА Ф╤ЛЬМ╤В З ЕЛЕМЕНТАМИ НАСИЛЬСТВА Й ЖОРСТОКОСТ╤
 Укра╖нське сусп╕льство готове до зм╕н у сфер╕ ╕нформац╕йно╖ та культурно╖ пол╕тики держави, спрямованих на боротьбу з насильством та жорсток╕стю в сучасному мед╕а-простор╕. Таку думку висловила президент М╕жнародного ж╕ночого правозахисного центру «Ла Страда - Укра╖на» Катерина Левченко п╕д час зас╕дання в УКР╤НФОРМ╕ прес-клубу «Десять питань про насильство в мед╕а-простор╕».
 Катерина Левченко, зокрема, оприлюднила результати соц╕олог╕чного опитування, проведеного Укра╖нським ╕нститутом соц╕альних досл╕джень на замовлення центру «Ла Страда - Укра╖на». За результатами досл╕джень, найб╕льш негативним ╓ ставлення населення до телепередач або телев╕з╕йних сюжет╕в, що принижують людську г╕дн╕сть (74%), до художн╕х ф╕льм╕в ╕з використанням нецензурно╖, брутально╖, образливо╖ лайки (73%), а також до бойовик╕в, трилер╕в, жах╕в (67%) та ток-шоу, присвячених з’ясуванню в╕дносин м╕ж людьми у брутальн╕й форм╕ (68%).
 Пров╕вши анал╕з р╕зних соц╕ально-демограф╕чних груп населення, найменш толерантними до показу насильства та жорстокост╕ ╓ ж╕нки, люди з найнижчою осв╕тою та низьким р╕внем матер╕ального достатку, пенс╕онери, кер╕вники, п╕дпри╓мц╕, одружен╕ громадяни або вдови (вд╕вц╕), с╕льськ╕ мешканц╕. Водночас найб╕льш толерантн╕ до показу насильства - чолов╕ки, молод╕ люди в╕ком в╕д 18 до 28 рок╕в, громадяни з повною вищою осв╕тою та т╕, хто мають науков╕ ступен╕, а також ╕з високим матер╕альним достатком, неодружен╕ особи, учн╕ та студенти, мешканц╕ малих м╕ст.
 Разом з тим, наголосила президент центру «Ла Страда - Укра╖на», укра╖нське сусп╕льство готове до зм╕н. Так, 23% укра╖нц╕в готов╕ до повно╖ заборони показу програм та ф╕льм╕в ╕з елементами насильства й жорстокост╕, 37% вважають, що показ таких програм та ф╕льм╕в ма╓ в╕дбуватися лише на спец╕альних каналах, як╕ необх╕дно оплачувати додатково, а 34% - що вони мають демонструватися лише в н╕чн╕ години. Лише 6% респондент╕в в╕дпов╕ли, що не вбачають необх╕дност╕ будь-яких зм╕н у ц╕й ситуац╕╖.
 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2007 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4981

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков