Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2007 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 27.07.2007
ЗА СПИНОЮ В ТАРАСА...
Тамара СОЛОВЕЙ.

В сво╖й хат╕ - своя правда?

 ЦЕ ВЖЕ широко в╕дома ╕ добре в╕дпрацьована методика: коли хочеш довести, що споруда в найпрестижн╕шому район╕, будь-то л╕карня, б╕бл╕отека чи нав╕ть парк, н╕кому не потр╕бн╕ (ну х╕ба що тоб╕, коханому), переста╓ш вкладати в не╖ грош╕, розформову╓ш штати, войовнич╕ молодики там ламають все, що лама╓ться (за це й платити не треба), ╕ територ╕я перетворю╓ться на ту саму дику «поляну», яку треба продати або «облагородити» у власних ╕нтересах. Останн╕й з метод╕в вив╕льнення земель б╕льше п╕дходить для парку. Сторож╕, якщо вони там нав╕ть ╓, перелякан╕ молодецькою н╕чною вакханал╕╓ю, кажуть: ми - не ми, ╕ готов╕ з’╖сти сво╖ жилетки з написом «БДН» (бюро дорожнього нагляду). Взагал╕ ж, хоча за штатним розкладом ╖х четверо, бачать тут не ус╕х. Але але╖ вони все ж таки зам╕тають. Знайдений ╕ чудовий вих╕д в╕дносно лавочок. Нещодавно пофарбован╕, вони здеб╕льшого ц╕л╕-ц╕л╕с╕ньк╕, та люди чомусь в╕ддають перевагу пенькам. Бо лавочки, виявля╓ться, металев╕ ╕ небезпечн╕ для здоров’я нав╕ть у спеку.
 Парк культури ╕ в╕дпочинку. З в╕дпочинком поганенько, бо вже давно не працю╓ жоден дитячий атракц╕он, нав╕ть гойдалки, а танцмайданчик для дорослих р╕к тому в╕дремонтували крут╕ ╕ зачинили на замок. Та винах╕длив╕ таки ╕нод╕ перебираються через паркан, аби розпити там пляшку та насвинячити. А взагал╕ на майданчику ще н╕би пану╓ ос╕нь - в╕тер перекида╓ жовте листя. Сумно.
 Але ж якби т╕льки сумно. На територ╕╖ парку не функц╕ону╓ жоден туалет, а той, що ╓, сто╖ть зачинений вже рок╕в 10 (пам’ятаю, рел╕кв╕ю обер╕гала нав╕ть м╕л╕ц╕я, аби н╕хто здуру не втопився). Тож чолов╕ки, под╕бно до брат╕в менших, схоже, полюбляють вир╕шувати сво╖ проблеми «задираючи ногу» на колишн╕й танцмайданчик. Тому проходити мимо краще в протигаз╕.
 Але ж це все, як ви розум╕╓те, теж не випадков╕сть. Чотири роки тому цей парк передали задля експерименту служб╕ бюро дорожнього нагляду, в╕длучивши його в╕д м╕ського в╕дд╕лу культури. А в╕дд╕л культури на прощання ╕ з над╕╓ю, що експеримент триватиме в╕чно, забрав сво╖ 9 ставок. Зам╕сть них новий господар БДН под╕лився тим, що мав: 4 ставки сторож╕в (кажуть, що серед них ╓ й запасний, якого використовують в якомусь ╕ншому м╕сц╕) та культорган╕затор на громадських засадах.
 Якби ви почитали ту угоду, що укладена з Людмилою Дмитр╕вною Катковою - культорган╕затором на громадських засадах, то, якщо ви песим╕ст, то довго б плакали, а якщо оптим╕ст - довго см╕ялися б.
 Виявля╓ться, вона, працюючи на громадських засадах, мусить «компенсировать затраты по энергии в размере 100 квт/час в месяц в течение отопительного сезона», вносити 50% абонентно╖ плати за користування телефоном, «осуществлять текущий ремонт и санитарное содержание используемого помещения...»
 А чи надало для не╖ оте саме прим╕щення БДН? До здач╕ в оренду був хоча б танцювальний майданчик, а тепер - невеликий курничок, що залишився у спадок в╕д одного з колишн╕х директор╕в парку Юр╕я Георг╕йовича Алаквердова, який нав╕ть пропонував сп╕впрацю «Кримськ╕й св╕тлиц╕». Це п╕д його кер╕вництвом (бодай не нахвалився) було вивезено з парку 8 тонн см╕ття. «У мене в проект╕ створення кв╕тника-оранжере╖, струмочки в╕д якого падатимуть в маленький басейн, розташований поруч».
 Нема. Н╕ Алаквердова, що не протримався й року, н╕ кв╕тника-оранжере╖, н╕ струмочк╕в, як╕ в╕н об╕цяв. Б╕льше того, в розпал╕ червня я не знайшла в парку жодно╖ живо╖ кв╕тки (одн╕ сух╕ в╕ники в╕д прадавн╕х, зда╓ться, глад╕олус╕в). З╕ струмочками ситуац╕я, як виявилося, ще складн╕ша.
 - На територ╕╖ парку взагал╕ нема╓ води, нав╕ть щоб помити руки, - поясню╓ Людмила Дмитр╕вна.
 А курничок, де вона тепер влаштувала клуб знайомств «Свашенька», - це останн╕й витв╕р рук Алаквердова, який там розводив ╕ утримував папуг на продаж, бо не вс╕ ж вм╕ють бути директорами на громадських засадах. За його директорства запрацювали атракц╕они, загойдались гойдалки, але виручен╕ грош╕, як кажуть, йшли винах╕дливому орган╕затору до кишен╕, а зовс╕м не в кишеню БДН.
 Можливо, й тому вона, кишеня, не досить глибока: м╕й перший сп╕врозмовник поскаржився, що вже трет╕й м╕сяць сидять без зарплати. А можливо, так воно планувалося з самого початку?
 Ось що пише в заяв╕ с╕мферопольському меру Геннад╕ю Бабенку Людмила Каткова: «Когда приступил к работе директор БДН Лунгол В. В., он вызвал меня в кабинет и заявил, что есть одна ставка заведующего парка и одна ставка техника-технолога и чтобы я привела к нему специалистов, знающих работу парка и аттракционов. Специалисты пришли, но увы, директор сказал, что вы работайте, а оформим все потом. По слухам,
в июне месяце узнала, что заведующей парком была оформлена некая женщина, в парке им. Шевченко её никто никогда не видел...».
 Ось ╕ проговорилася, бо з п╕сн╕ слова не викинеш - надто вже г╕рко та соромно було пов╕домляти, що йдеться про той самий Парк культури та в╕дпочинку ╕м. Шевченка, що здавна ма╓ для кримських укра╖нц╕в символ╕чне значення.
 Щоправда, на його територ╕ю вони не заглиблюються - у свята приходять вклонитися Великому Кобзарев╕ до погруддя, що навпроти центрально╖ але╖ парку. Сьогодн╕ не цураються покласти св╕й в╕нок ╕ перш╕ особи з числа кримсько╖ влади. Але м╕сцев╕ полум’ян╕ патр╕оти, що охоче використовують Шевченк╕вськ╕ дн╕, аби нагадати людям про сво╓ ╕снування, чомусь не можуть пройти дв╕ст╕ метр╕в: можливо, ╓ нагода справд╕ прислужитися пам’ят╕ Великого Кобзаря?
 Бо якби хтось з них пройшовся хоча б центральною але╓ю, то укра╖нська громада була б в курс╕ под╕й (не змовчав би!): на велик╕й кругл╕й клумб╕ пом╕ж сухим бур’яном сто╖ть хрест.
 - Там когось поховали? - розучившись вже дивуватися, запитала я у прац╕вника БДН.
 - Яка ж ви безтолкова, а кажете - кореспондент, - презирливо глянув на мене м╕й випадковий сп╕врозмовник. - Тут будуватиметься храм. А владика Лазар тор╕к освятив це м╕сце. Там, на табличц╕, про це ╓.
 Але таблички не було. Просто невиразний напис на ка-м╕нц╕ в╕д колишньо╖ клумби.
 То чи можуть сп╕в╕снувати розважальн╕ установи, той же клуб знайомств в курнику «Свашенька», а з часом бодай ╕ д╕вчата майже без сп╕дниць - фах╕вц╕ з ненормативно╖ лексики, ╕ храм, куди йдуть в роздумах «про в╕чне», де не можна голосно говорити ╕ зн╕мати хустки, де особливо самов╕ддано моляться в п╕сн╕ дн╕, де в╕дсп╕вують мертвих? Це нав╕ть б╕льше, н╕ж «обручити» «коня и трепетную лань», це - поселити по сус╕дству Бога ╕ його в╕чного супротивника Лукавого. Яка в тому потреба? ╤ як гармонуватиме м╕ж собою церковний дзв╕н ╕ важкий рок чи вереск нап╕вголих д╕вок?
 Отже, доведеться вибирати. ╤ якийсь поважний на-чальник покладе в якусь папку пап╕р такого зм╕сту: «Експеримент ╕з залученням БДН, що перебува╓ на меж╕ банкрутства, себе не виправдав. Парк в стан╕ повного занепаду, тому ╓ пропозиц╕я передати його п╕д буд╕вництво храму».
 А як же бути з назвою?
╤ що подумав би з цього приводу Тарас Григорович Шевченко? Так в╕н же людина глибоко рел╕г╕йна. ╤ сто╖ть далеченько - не почу╓, як╕ антиукра╖нськ╕ пропов╕д╕ звучать часом в церквах Московського патр╕архату. Ця - навряд чи буде винятком.
 Так що коли не вм╕╓мо господарювати сам╕, погосподарюють за нас ╕нш╕. Я не за те, щоб у храмах були клун╕, ╕ не за те, щоб ╓диний парк в Центральному район╕ м╕ста ╕з запов╕тним ╕менем - Тараса Григоровича Шевченка - щез з лиця земл╕. Бог дав нам так багато земл╕, сонця, пов╕тря, ╕ все разом, а не одне зам╕сть ╕ншого.
 Людмила Каткова п╕д секретом мен╕ з╕зналась, що цей парк готовий взяти п╕д св╕й патронат в╕домий в Криму п╕дпри╓мець Володимир Кунцов. Це ╖╖ мр╕я ╕ ╓дине бачення виправлення ситуац╕╖.
 Я зустр╕чалася з Володимиром Юхимовичем, ╕ в╕н сказав, що радий допомогти влад╕ упорядкувати парк, звичайно, якщо вона не буде дуже упиратися. Так, експеримент з БДН не вдався, бо коли уклада╓ш угоди чи не з двох стор╕н «на громадських засадах», н╕ з кого спитати. Треба повернути парк п╕д дах м╕ського в╕дд╕лу культури з передбаченим ним штатом. А «нашоукра╖нц╕» вже потурбуються, щоб в╕н став лялечкою, щоб сп╕вали там ансамбл╕ ╕, можливо, нав╕ть «струмочки падали в маленьк╕ басейни». Взагал╕ план╕в - море.
 А церкву можна побудувати десь в ╕ншому м╕сц╕, де цього вимага╓ великий житловий масив або наш╕пту╓ наше ╕сторичне минуле.
 Цю публ╕кац╕ю ми перешлемо м╕ському голов╕ Геннад╕ю Бабенку. А до с╕мферопольсько╖ громади разом з Володимиром Кунцовим зверта╓мося: люб╕ наш╕ земляки, що ми можемо зробити для парку, для Тараса Григоровича, окр╕м традиц╕йних березневих промов? Ми пропону╓мо вам сп╕впрацю. Поки що на громадських засадах, як працю╓ Людмила Каткова. Але ж вона - одна, а нас - багато. Будьмо людьми!

 А ТИМ ЧАСОМ «НАШОУКРА╥НЦ╤» ВЖЕ ПРИВЕЗЛИ СЮДИ П╤СНЮ. У НЕД╤ЛЮ, 29 ЛИПНЯ, О 19-╕й ГОДИН╤ ДЛЯ ВАС СП╤ВАТИМЕ АНСАМБЛЬ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ с. СКВОРЦОВЕ.

 На фото В. КАЧУЛИ: «фасад» парку ╕мен╕ Т. Г. Шевченка. А за «фасадом» - проблеми...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2007 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4969

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков