Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 27.07.2007
Держава-авар╕я


 Трагед╕я з «ожид╕вським фосфором» на Льв╕вщин╕, яку назвали «другим Чорнобилем», переконала, що нин╕шня влада ста╓ дедал╕ небезпечн╕шою для укра╖нського народу. П╕д ╖╖ кер╕вництвом технолог╕чна ╕нфраструктура кра╖ни розпада╓ться, виробнича дисципл╕на занепада╓, к╕льк╕сть авар╕й нестримно зроста╓. Грошей на в╕дновлення техносфери у держави нема╓. Населення Укра╖ни продовжу╓ скорочуватися через високу смертн╕сть. Станом на 1 червня 2007 року нас лишилося 46 млн. 507 тисяч. Зате, як пов╕домля╓ журнал «Кореспондент», за останн╕й р╕к в╕тчизнян╕ ол╕гархи вражаюче збагатилися. Тепер загальний статок 50 гривневих м╕льярдер╕в кра╖ни дор╕вню╓ 64,4 млрд. долар╕в, що б╕льш н╕ж у два рази перевищу╓ прибуткову частину держбюджету. Найб╕льше багат╕╖в у Парт╕╖ рег╕он╕в — в╕с╕м ос╕б ($ 17,9 млрд.), ст╕льки ж само в Блоц╕ Юл╕╖ Тимошенко ($ 6,27 млрд.).
 За словами пол╕толога Костянтина Матв╕╓нка, головною загрозою нац╕ональн╕й безпец╕ Укра╖ни ╓ ╖╖ владна верх╕вка. Сьогодн╕ вже очевидно, що вона некомпетентна. А причиною цього ╓ ╖╖ повна безв╕дпов╕дальн╕сть. Йдеться зовс╕м не про докори сумл╕ння чи патр╕отичн╕ почуття. Ця публ╕ка достатньо засв╕дчила свою аморальн╕сть. Вона майже не ╕дентиф╕ку╓ себе з укра╖нським народом. Грошов╕ рахунки, нерухом╕сть, л╕кар╕, курорти ц╕╓╖ псевдоел╕ти — все за кордоном. Тож, коли почнеться «технолог╕чний апокал╕псис», вони вже на другий день будуть далеко. В╕длетять на персональних л╕таках. Отже, коли говоримо про в╕дпов╕дальн╕сть, то ма╓мо на уваз╕ д╕╓вий правовий механ╕зм нагороди або покарання за результати д╕яльност╕.
 Кер╕вник ма╓ право збагачуватися т╕льки разом з народом, яким в╕н керу╓. Власн╕сть, отримана на прямому чи посередньому зубож╕нн╕ сусп╕льства, ╓ ганебною ╕ злочинною. Терм╕н «ганебна власн╕сть» походить з римського права, що ╓ основою сучасно╖ ╓вропейсько╖ правово╖ системи. Зг╕дно з ц╕╓ю традиц╕╓ю, «ганебне збагачення може бути стягнуто ╕ в╕д спадко╓мця, нав╕ть якщо злочин погашений». Тобто, зг╕дно з римським правом, санкц╕╖ за ганебне (нечесне) привласнення не мають терм╕ну давност╕ за цив╕льними позовами. В сучасних ╓вропейських державах правовим в╕дпов╕дником «ганебно╖ власност╕» ╓ «брудн╕ грош╕» та «в╕дмивання» ╖х. Недоторканною ╓ т╕льки сусп╕льно визнана правильна (чесна) власн╕сть. Джерелом правильно╖ власност╕ ╓ творча праця самого власника — створення ним нового продукту, ново╖ сусп╕льно╖ ц╕нност╕. Правильна власн╕сть особи — ф╕зично╖ чи юридично╖ — створю╓ться лише внасл╕док збагачення сусп╕льства або ж законно успадкову╓ться, якщо ран╕ше була чесною.
 Отже, за економ╕чн╕ злочини доведеться в╕дпов╕дати, а все награбоване — повернути або компенсувати запод╕ян╕ збитки.
 Пан╕вна верх╕вка (╕стебл╕шмент) як вогню бо╖ться персонально╖ в╕дпов╕дальност╕. Одн╕╓ю з головних ц╕лей антиконституц╕йного заколоту 2004 р. п╕д назвою «пол╕треформа» було створення системи колективно╖ безв╕дпов╕дальност╕. В╕домо, що там, де в╕дпов╕да╓ б╕льше одного, не в╕дпов╕да╓ н╕хто.
А що вже казати про 450 нардеп╕в. З ц╕╓ю ж метою «ел╕та» зд╕йсню╓ демонтаж правово╖ системи, що в╕дкрива╓ ╖й прост╕р для абсолютно╖ свавол╕.
 Проте ця «маленька хитр╕сть» ╕стебл╕шменту насправд╕ ╓ на╖вним хованням голови в п╕сок. Адже в╕дпов╕дальн╕сть за ганебне збагачення не спису╓ться Н╤КОЛИ. Деформац╕╖, завдан╕ природному порядку, неминуче мають бути виправлен╕ тими, хто ╖х спричинив. Тож ти або виправля╓ш завдану шкоду, або Всесв╕т виправля╓ тебе доти, доки не усв╕домиш деяк╕ фундаментальн╕ реч╕. Наприклад, що красти, брехати ╕ вбивати — це зло. Зокрема, не можна вбивати шляхом геноциду, тобто через створення умов, що ведуть до вимирання людей. Вбивати несправедливо низькими зарплатами за чесно виконану роботу ╕ економ╕чною депортац╕╓ю. Руйнуванням природи та техносфери. Наркотиками, алкоголем, тютюном, розпустою.
 Неминуч╕сть в╕дпов╕дальност╕ — це об’╓ктивна реальн╕сть, що не залежить в╕д нашого бажання. Це закон природи. Просто, якщо ел╕та не бажа╓ персонально╖ в╕дпов╕дальност╕, то вона отрима╓ ╕ншу в╕дпов╕дальн╕сть — колективну. Це означа╓, весь пан╕вний клас без винятку визна╓ться злочинним за фактом належност╕ до злочинно╖ групи, яка зд╕йснила економ╕чн╕ злочини в особливо великих розм╕рах. Тобто вс╕ — президент ╕ м╕н╕стри, вс╕ ол╕гархи ╕ вс╕ нардепи, бандити ╕ т╕, хто об╕цяв «бандитам — тюрми!». (Докладн╕ше див. «Крим╕нальний кодекс Укра╖ни», розд╕л VI «Сп╕вучасть у злочин╕»).
 Можливо, серед них ╓ персонально невинн╕ люди. Але ж пан╕вний клас не бажа╓ персонально╖ в╕дпов╕дальност╕, значить погоджу╓ться на в╕дпов╕дальн╕сть колективну. Тому-то сам факт належност╕ до ╕стебл╕шменту ста╓ п╕дставою для покарання за «економ╕чн╕ злочини в особливо великих розм╕рах». До реч╕, ран╕ше це була розстр╕льна стаття.
╤ багато хто про це ще пам’ята╓ з неприхованою ностальг╕╓ю.
 Таким чином, ма╓мо лише два вар╕анти. Перший: створю╓ться конституц╕йна система персонально╖ в╕дпов╕дальност╕ за результати д╕яльност╕ на вс╕х р╕внях — в╕д президента до с╕льського голови. Розробля╓ться цив╕л╕зований механ╕зм легал╕зац╕╖ ганебно╖ власност╕ через реальну компенсац╕ю сусп╕льству запод╕яних збитк╕в. Ц╕ збитки ретельно розраховуються й оформлюються як борг, який «ел╕тн╕ боржники» мають повернути сусп╕льству протягом визначеного терм╕ну. Така соб╕ «реструктуризац╕я заборгованост╕». Вс╕ нормально працюють на сво╖х м╕сцях ╕ збагачуються разом з народом. Жодних революц╕й.
 Другий вар╕ант: персональна в╕дпов╕дальн╕сть продовжу╓ ╕гноруватися, що автоматично означа╓ колективну в╕дпов╕дальн╕сть вс╕╓╖ владно╖ верх╕вки за результати державного правл╕ння. Оск╕льки результати вочевидь катастроф╕чн╕, то весь ╕стебл╕шмент п╕дляга╓ вищ╕й м╕р╕ покарання. Винятком будуть лише т╕ представники пан╕вного класу, що роз╕рвуть кругову поруку ╕ реально виступлять за персональну в╕дпов╕дальн╕сть та чесну власн╕сть — див. «Крим╕нальний кодекс Укра╖ни», стаття 31 «Добров╕льна в╕дмова сп╕вучасник╕в».
 Хтось скаже, що нин╕шню систему безв╕дпов╕дальност╕ зм╕нити неможливо, можновладц╕ н╕коли цього не дозволять. А ╖х н╕хто вже й не питатиме — це ж злочинц╕. «Сучасна цив╕л╕зац╕я — це несформульована угода владоможц╕в, спрямована на задоволення ╖хн╕х претенз╕й. Проте ця угода д╕йсна лише доти, доки не буде укладено нову угоду, щоб здерти з них шк╕ру», — писали французи Лу╖ Повель ╕ Жак Берж’╓ в книз╕ «Ранок маг╕в». Так що н╕коли не каж╕ть «н╕коли». Вся ╕стор╕я людства — це безперервн╕ зм╕ни пан╕вних верх╕вок.
 А тепер про веселе. Нещодавно на сайт╕ www.nep.org.ua було проведене нап╕вгумористичне опитування: «За кого будете голосувати на виборах до парламенту?» У списку перерахували найв╕дом╕ш╕ парт╕╖, а на останню позиц╕ю поставили не╕снуючу «Маленьку парт╕ю снайпер╕в». Так от вона набрала б╕льше 80% голос╕в. Згодом автори опитування склали колективний портрет прихильник╕в високоточно╖ стр╕льби. Вони мають сво╓ житло. Непогану роботу чи маленький б╕знес. Були за кордоном. Осв╕чен╕. Одружен╕. Сидять в ╤нтернет╕. Мають як╕сь кошти чи можуть залучити ╖х через кредити. Типовий середн╕й клас.
 Висновок автор╕в цього експрес-досл╕дження: «Владна ел╕та нав╕ть не уявля╓, як виборц╕ ╖╖ не люблять! Виявля╓ться, к╕льк╕сть людей, готових по-справжньому стр╕ляти у нин╕шн╕х правител╕в, катастроф╕чно зб╕льшу╓ться. ╤ це дуже непоко╖ть!»
 Можна було б посм╕ятися з ц╕╓╖ соц╕олог╕╖, якби те ж саме не говорили пол╕тологи. На всеукра╖нськ╕й конференц╕╖ «Стратег╕я для Укра╖ни: випробування державн╕стю» (4 липня, Ки╖в, Укра╖нський д╕м) експерти погодилися, що люди гостро потребують пол╕тично╖ альтернативи. А за нин╕шн╕х «парт╕йних г╕гант╕в» голосують лише тому, що про ╕нших н╕чого не знають. Тобто якщо в списку для голосування з’явиться Маленька парт╕я снайпер╕в ╕ вона спроможеться захистити результати волевиявлення в╕д фальсиф╕кац╕й, то «г╕ганти» митт╓во перетворяться на «карлик╕в». Тобто на тих, ким вони ╓ насправд╕.
 Хто ж вони так╕ — ц╕ неспод╕вано виявлен╕ соц╕ологами «снайпери середнього класу»? Це саме т╕, що укладуть згадану вище НОВУ УГОДУ. ╤ зроблять «ел╕т╕» пропозиц╕ю, в╕д яко╖ та не зможе в╕дмовитися.
 Поки що пол╕тичний процес в Укра╖н╕ в╕дбува╓ться в форм╕ змагання ол╕гарх╕чно-кланових груп («верх╕в») за ман╕пулювання св╕дом╕стю найменш осв╕чених або соц╕ально пасивних верств населення: пенс╕онер╕в, п╕льговик╕в, ╕нвал╕д╕в, малоквал╕ф╕кованих роб╕тник╕в тощо («низ╕в»). «За кадром» лиша╓ться середн╕й клас: менеджери, прац╕вники ╕нтелектуально╖ та ╕нформац╕йно╖ сфери, студенти, малий ╕ середн╕й б╕знес, квал╕ф╕кован╕ спец╕ал╕сти. Визначальним тут ╓ не соц╕альний чи майновий статус, а ╕н╕ц╕ативн╕сть, самодостатн╕сть ╕ психолог╕я в╕дпов╕дальност╕ за свою долю. А щодо волод╕ння власн╕стю, що ╓ класичною ознакою середнього класу, то в ╕нформац╕йну епоху головним чинником багатства ╓ ╕нтелект ╕ культура. Тож для того, щоб нин╕шн╕й в╕дносно б╕дний укра╖нський середн╕й клас став заможним, йому потр╕бн╕ лише свобода для саморозвитку ╕ нац╕ональна сол╕дарн╕сть.
 Цей пост╕ндустр╕альний середн╕й клас вже не п╕дда╓ться ол╕гарх╕чному зомбуванню. Натом╕сть дедал╕ б╕льше усв╕домлю╓, що за нин╕шнього устрою в нього нема╓ майбутнього. Бо ол╕гарх╕чно-паразитичн╕й систем╕ не потр╕бн╕ творч╕, самодостатн╕, шляхетн╕ люди. Отже, для свого визволення середньому класу треба зм╕нювати не лише пол╕тик╕в, а й весь сусп╕льний лад. Для цього й потр╕бна НОВА УГОДА. Зг╕дно з нею право на ╕снування матиме лише чесно зароблена власн╕сть. Кожен кер╕вник нестиме персональну в╕дпов╕дальн╕сть за результати свого керування. Сусп╕льство розвиватиметься так, щоб задоволення сьогодн╕шн╕х потреб не в╕дбувалося за рахунок майбутн╕х покол╕нь. Нер╕вн╕сть у доходах громадян буде законодавчо обмежена — наприклад, коеф╕ц╕╓нтом 20. Тобто найусп╕шн╕ш╕ будуть збагачуватися разом з ус╕м народом. Д╕яльн╕сть влади буде контрольованою ╕ прозорою, бо народ буде осв╕ченим ╕ озбро╓ним.
 Нин╕шня приваблив╕сть образу «снайпера» викликана не лише ненавистю до псевдоел╕ти. Це сво╓р╕дний ╕деал, з яким себе ╕дентиф╕ку╓ середн╕й клас. Адже снайпер — це точн╕сть, лакон╕чн╕сть, в╕дпов╕дальн╕сть, ╕ндив╕дуальна майстерн╕сть.
А також така важлива риса, як здатн╕сть терпляче дочекатися слушного часу, п╕сля чого д╕яти швидко й р╕шуче. Цей час настав. «Другий Чорнобиль» 2007 року — це виразний знак, що терм╕н псевдоукра╖нсько╖ «держави-авар╕╖» зак╕нчився. Реформац╕я почнеться з масового руху середнього класу.
 ╤гор КАГАНЕЦЬ.
(Журнал ново╖ ел╕ти «Перех╕д IV»).

 ТИМ ЧАСОМ...
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СОЦОПИТУВАННЯ, КОЖЕН ТРЕТ╤Й УКРА╥НЕЦЬ ПОТЕНЦ╤ЙНО ГОТОВИЙ ОБРАТИ ЗЛОЧИНЦЯ У ВЛАДУ
 На сьогодн╕ 10% укра╖нц╕в впевнено проголосують за пол╕тичну парт╕ю, до списку яко╖ входить людина, обвинувачена в корупц╕╖, хабарництв╕ або в ╕нших крим╕нальних злочинах ╕ ще чверть укра╖нц╕в потенц╕йно готов╕ це зробити. Про це св╕дчать результати соц╕олог╕чного досл╕дження ╤нституту Горшен╕на «Укра╖на на шляху до латиноамерикан╕зац╕╖».
 За словами експерта ╕нституту В╕ктор╕╖ Савостьяново╖, це св╕дчить про те, що виборц╕ вже не особливо замислюються над тим, хто представлятиме ╖х ╕нтереси у влад╕. «В першу чергу, тому, що в ╖хн╕й св╕домост╕ лог╕чна зв’язка «життя людини - його виб╕р - влада» не ╕сну╓. Тому чекати р╕зко╖ зм╕ни складу майбутнього парламенту ╕ розкладу сил не доводиться», - говорить вона.
 Кр╕м того, третина укра╖нського населення не бачить н╕чого поганого в тому, щоб проголосувати за кандидата в народн╕ депутати, мери або за пол╕тичну парт╕ю, знаючи, що вони п╕дкуповують виборц╕в. На думку експерта ╕нституту, укра╖нський виборець керу╓ться при вибор╕ особистою симпат╕╓ю до л╕дера або одн╕╓╖ з перших ос╕б парт╕╖.
Зокрема, половина опитаних не ма╓ н╕чого проти того, щоб на посадах народного депутата, сп╕вроб╕тника правоохоронних орган╕в, м╕н╕стра або кер╕вника м╕сцевого органу влади знаходилася людина ╕з судим╕стю. Проте, при цьому дв╕ третини населення упевнен╕, що л╕дером кра╖ни повинна бути людина з бездоганною б╕ограф╕╓ю.

ПОЛОВИНА УКРА╥НЦ╤В ВВАЖА╢, ЩО СОЦ╤АЛЬНО-ЕКОНОМ╤ЧНИХ ЗМ╤Н У ДЕРЖАВ╤ НЕ В╤ДБУЛОСЯ
 Як╕сть медичних послуг ╕ матер╕альний стан населення ╓ найгостр╕шими соц╕ально-економ╕чними проблемами, як╕ турбують укра╖нських громадян.
 Про це св╕дчать дан╕ соц╕олог╕чного опитування, проведеного Укра╖нським ╕нститутом соц╕альних досл╕джень ╕м. Олександра Яременка сп╕льно з Центром «Соц╕альний мон╕торинг» з 10 по 18 липня.
 Зокрема, за даними опитування, 46,4% респондент╕в вважають, що укра╖нськ╕й влад╕ в першу чергу сл╕д забезпечити як╕сну безкоштовну медицину; 40,6% виступають за створення робочих м╕сць ╕ забезпечення сво╓часно╖ виплати зароб╕тно╖ плати; 38,1% вважають, що держава повинна п╕двищити р╕вень зароб╕тно╖ плати в основних галузях економ╕ки; 37,6% вважають, що в першу чергу потр╕бно зупинити зростання ц╕н, розц╕нок на комунальн╕ платеж╕ ╕ тариф╕в на про╖зд в транспорт╕.
 Також серед найгостр╕ших соц╕ально-економ╕чних проблем укра╖нц╕ назвали п╕двищення р╕вня м╕н╕мально╖ пенс╕╖ (33,6%), розвиток с╕льського господарства (28,6%), стаб╕л╕зац╕ю ц╕н на основн╕ продукти харчування ╕ пальне (27,2%), як╕сну безкоштовну вищу ╕ середню осв╕ту (25,8%), подолання б╕дност╕ шляхом реал╕зац╕╖ ц╕льових програм серед соц╕ально незахищених верств населення (20,6%), повернення вклад╕в (19%), вир╕шення еколог╕чних проблем, забезпечення жорсткого контролю за як╕стю продовольчих товар╕в ╕ питно╖ води (16,3%), зупинення ╕нфляц╕╖ ╕ знец╕нення вклад╕в (15,1%), п╕дтримку малого ╕ середнього б╕знесу (12,4%) та проведення справедливо╖ реприватизац╕╖ (7,1%).
 Оц╕нюючи соц╕ально-економ╕чний стан кра╖ни в ц╕лому, б╕льш╕сть респондент╕в (47,8%) в╕дзначили, що ╕стотних зм╕н не в╕дбулося, б╕льше третини (36,4%) в╕дзначають пог╕ршення ситуац╕╖. 11,4% опитаних вважають, що за останн╕й час соц╕ально-економ╕чна ситуац╕я в Укра╖н╕ зм╕нилася на краще. 4,3% важко в╕дпов╕сти на це питання.
 Щодо власного матер╕ального стану б╕льше половини респондент╕в (56,7%) в╕дпов╕ло, що ╕стотних зм╕н не в╕дбулося. 28,5% в╕дзначили, що ситуац╕я пог╕ршала, для 11,8% - покращала, 2,7% опитаним важко в╕дпов╕сти.
П╕д час соцдосл╕дження, що проводилося в ус╕х рег╕онах Укра╖ни, були опитан╕ 2014 респондент╕в у в╕ц╕ в╕д 18 рок╕в, як╕ проживають в 132 населених пунктах (67 м╕стах ╕ 67 селах). Погр╕шн╕сть склада╓ 1,34 - 2,24%, пов╕домля╓ «╤нтерфакс-Укра╖на».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 27.07.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4963

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков