Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНИХ Ц╤ННОСТЕЙ У МУЗЕЯХ ДОНБАСУ ТА КРИМУ
Документ визнача╓ ╖хн╓ призначення за спрощеною процедурою, а також передачу Укра╖н╕ культурних...


ПРЕДСТАВНИК ЗЕЛЕНСЬКОГО ОБГОВОРИВ ╤З Л╤ДЕРАМИ МЕДЖЛ╤СУ ЗВ╤ЛЬНЕННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР
Одним з майбутн╕х напрямк╕в сп╕впрац╕ також визначили п╕дтримку, зокрема ╕ на державному р╕вн╕,...


МЗС УКРА╥НИ В╤ДПОВ╤ЛО ╤ЗРА╥ЛЮ НА ЗАЯВУ ЩОДО «ВШАНУВАННЯ ВБИВЦЬ ╢ВРЕ╥В»
У МЗС наголосили, що збереження ╕сторично╖ пам'ят╕ та в╕дновлення справедливост╕, зокрема, щодо...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО УКРА╥НЦ╤В: УС╤ ВИНН╤ В КАТАСТРОФ╤ МАУ БУДУТЬ ПОКАРАН╤
Оф╕с Президента наводить повний текст звернення


ЗАКОНОПРО╢КТ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛ╤ЗАЦ╤╥: КОМ╤ТЕТ РАДИ ВРАХУВАВ СТАТУС СЕВАСТОПОЛЯ
Зг╕дно з законопро╓ктом, громада ╓ первинною одиницею у систем╕ адм╕н╕стративно-територ╕ального...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2007 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2007
З М╤Н╤СТРОМ - ПРО НАБОЛ╤ЛЕ


 На запитання кореспондента "КС" в╕дпов╕да╓ м╕н╕стр прац╕ ╕ соц╕ального захисту Автономно╖ Республ╕ки Крим Р. Р. Сеттаров.

 - Шановний Ра╓те Рефатовичу, давайте розпочнемо розмову з обговорення проблем, що стосуються найвразлив╕ших верств населення. А це, звичайно, стареньк╕, д╕ти та ╕нвал╕ди. Здоров╕ ╕ сильн╕ часто в╕дсторонюються в╕д них ╕, скаж╕мо, представники старшого покол╕ння, бува╓, ╕ не знають, як ╖м дожити це безрад╕сне життя. Чи багато людей зверта╓ться сьогодн╕, аби пом╕стили ╖х в ╕нтернатн╕ заклади?
 - Чимало. ╤ ╓ проблема, аби задовольнити ╖хн╕ прохання. Зараз в Криму функц╕онують 11 ╕нтернатних заклад╕в на 1912 м╕сць, де мешкають понад 1900 ос╕б. Черга в ц╕ заклади становить 190 бажаючих. До трьох рок╕в доводиться чекати м╕сця в психоневролог╕чному ╕нтернат╕, а в ╕нтернати загального проф╕лю - до 6 м╕сяц╕в.
 Зг╕дно з типовим положенням про будинки-╕нтернати для громадян похилого в╕ку та ╕нвал╕д╕в гер╕атричного панс╕онату, панс╕онату для ветеран╕в в╕йни ╕ прац╕, в будинок-╕нтернат приймаються на повне державне утримання особи, що досягли пенс╕йного в╕ку, та ╕нвал╕ди 1 ╕ 2-╖ груп старше 18 рок╕в, як╕
за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медично╖ допомоги та не мають працездатних родич╕в, зобов’язаних утримувати ╖х за законом. В психоневролог╕чний ╕нтернат приймаються псих╕чно хвор╕ особи, що досягли пенс╕йного в╕ку, та ╕нвал╕ди 1 ╕ 2-╖ груп, старш╕ 18 рок╕в.
 Право на першочергове влаштування в ╕нтернатний заклад мають ветерани Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни ╕ особи, що постраждали внасл╕док Чорнобильсько╖ катастрофи та в╕днесен╕ до ╤, ╤╤, ╤╤╤ категор╕й в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни "Про статус ╕ соц╕альний захист громадян, як╕ постраждали внасл╕док Чорнобильсько╖ катастрофи".
 З метою скорочення черги на влаштування в ╕нтернатний заклад М╕н╕стерство працю╓ над розширенням ╖хньо╖ мереж╕. Так, в червн╕ минулого року було в╕дкрито Октябрський гер╕атричний панс╕онат на 80 л╕жко-м╕сць.
 Зг╕дно з постановою № 77 Ради м╕н╕стр╕в АРК в Соколинському будинку-╕нтернат╕ зб╕льшиться к╕льк╕сть л╕жко-м╕сць психоневролог╕чного проф╕лю на 65, у зв’язку з перепроф╕люванням к╕льк╕сть л╕жко-м╕сць зб╕льшиться в гер╕атричному С╕мферопольському панс╕онат╕ в╕д 315 до 353, буде в╕дкрито гер╕атричний панс╕онат "Будинок милосердя" в с. П╕онерському  С╕мферопольського району на 40 л╕жко-м╕сць.
 З питанням по влаштуванню в ╕нтернатний заклад ╕ формуванню пакета документ╕в сл╕д звертатися в управл╕ння прац╕ ╕ соц╕ального захисту населення за м╕сцем проживання.
 - Чи ╓ р╕зниця в розм╕рах допомоги, що нада╓ться при народженн╕ дитини та досягнення нею трир╕чного в╕ку пом╕ж застрахованими батьками (як╕ до цього працювали) ╕ не застрахованими?
 - Статтею 56 Закону Укра╖ни "Про Державний бюджет Укра╖ни на 2007 р╕к" з 01.01.2007 р. передбачена виплата одноразово╖ допомоги при народжен╕ дитини зг╕дно ╕з Законом Укра╖ни "Про загальнообов’язкове державне соц╕альне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатност╕ ╕ витратами, зумовленими народженням ╕ похованням", а також "Про державну допомогу с╕м’ям з д╕тьми" в розм╕р╕ - 8500 грн., як для застрахованих, так ╕ для не застрахованих ос╕б. Виплата допомоги проводиться одноразово у сум╕ 3400 грн., решта - впродовж 12 м╕сяц╕в по 425 грн. щом╕сячно.
 - Якщо дитина народилася ╕нвал╕дом ╕ ╖╖ пом╕стили в будинок-╕нтернат?
 - З 1 с╕чня 2006 року д╕тям-╕нвал╕дам з числа сир╕т виплата допомоги, зг╕дно ╕з Законом "Про державну соц╕альну допомогу ╕нвал╕дам з дитинства та д╕тям-╕нвал╕дам", виплачу╓ться в повному розм╕р╕ ╕ перерахову╓ться на ╖хн╕ особист╕ рахунки в Ощадбанку. ╤ншим д╕тям-╕нвал╕дам допомога виплачу╓ться в розм╕р╕ 50% ╕ перерахову╓ться в банк на ╖хн╕ особист╕ рахунки. Решта допомоги переда╓ться на банк╕вський рахунок ╕нтернатного закладу ╕ використову╓ться для покращення побуту д╕тей.
 - А якщо ╕нвал╕д з дитинства ╓ одержувачем пенс╕╖ за втратою годувальника, чи признача╓ться йому пенс╕я як ╕нвал╕ду з дитинства?
 - З 1 с╕чня минулого року, якщо ╕нвал╕д з дитинства чи дитина-╕нвал╕д набувають права на пенс╕ю за втратою годувальника ╕ допомогу зг╕дно ╕з Законом "Про державну соц╕альну допомогу ╕нвал╕дам з дитинства та д╕тям-╕нвал╕дам", ц╕ виплати призначаються водночас.
 - Ось, зда╓ться, ╕ все, що стосу╓ться найвразлив╕ших верств населення. А стосовно працюючих, яка ситуац╕я ╕з заборгован╕стю перед ними по зарплат╕?
 - Перед республ╕канськими ╕ м╕сцевими органами виконавчо╖ влади урядом поставлене завдання до 1 червня ц. р. повн╕стю погасити заборгован╕сть з виплати зарплати на економ╕чно активних п╕дпри╓мствах. З березня спостер╕га╓ться тенденц╕я до зниження заборгованост╕, в той час, як в ц╕лому по республ╕ц╕ тенденц╕я протилежна.
 ╢ проблеми ╕ у нас. Зокрема, продовжують зростати борги на п╕дпри╓мствах державно╖ форми власност╕. На ВАТ "Суднобуд╕вельна компан╕я "Море" сума заборгованост╕ становить 5,9 млн. грн., науково-досл╕дний ╕нститут аеропружних систем заборгував сво╖м прац╕вникам 3,3 млн. грн. Ма╓ борги нав╕ть ДП "Видавництво ╕ друкарня "Таврида". М╕н╕стерство прац╕ ╕ соц╕ально╖ пол╕тики не раз порушувало питання щодо притягнення до в╕дпов╕дальност╕ посадових ос╕б таких п╕дпри╓мств, розривання контракт╕в з ╖хн╕ми кер╕вниками. З початку цього року зазнали адм╕н╕стративно╖ в╕дпов╕дальност╕ 66 кер╕вник╕в-боржник╕в, роз╕рвано контракти з чотирма кер╕вниками п╕дпри╓мств-боржник╕в по зарплат╕ державно╖ ╕ комунально╖ форм власност╕, а проти 9 кер╕вник╕в порушено карн╕ справи. ╤ життя показу╓, що, у першу чергу, значна частина вини щодо заборгованостей лежить на кер╕вниках. Коли в лютому ц. р. було роз╕рвано контракт з кер╕вником Керченського морського рибного порту Н. Антипенком, за два наступн╕ м╕сяц╕ борги знизилися майже на 0,5 млн. грн.
 - Чи пол╕пшилась ситуац╕я на ринку прац╕?
 - Зб╕льшилась зайнят╕сть у 10 сферах економ╕чно╖ д╕яльност╕ на великих та середн╕х п╕дпри╓мствах: буд╕вництв╕, торг╕вл╕, д╕яльност╕ готел╕в та ресторан╕в, транспорт╕, операц╕ях з нерухом╕стю, ф╕нансов╕й ╕ державн╕й д╕яльност╕, осв╕т╕, охорон╕ здоров’я, колективних послугах.
 Р╕вень економ╕чного безроб╕ття знизився з 5,5% до 5,1% (середня цифра по Укра╖н╕ - 6,8%).
 - А чи задоволен╕ працююч╕ в матер╕альному в╕дношенн╕?
 - З початку року середня зарплата становила 1037 грн. Якщо пор╕вняти ╖╖ з  ╤ кварталом минулого року, то вона зб╕льшилася на 23,7%, у той час, як середн╓ зростання зарплати в Укра╖н╕ зросло сутт╓в╕ше  - на 125,9%.
 - Як╕ галуз╕ у нас оплачуються найвище ╕ навпаки?
 - Прац╕вники добувно╖ промисловост╕ в першому квартал╕ мали 1773,20 грн., т╕, хто добува╓ паливно-енергетичн╕ корисн╕ копалини, одержують 2770,72 грн. Високий р╕вень зарплати ╕ у прац╕вник╕в, зайнятих ф╕нансовою д╕яльн╕стю - 1683,77 грн.
 А ось найнижча зарплата у прац╕вник╕в л╕сового та с╕льського господарств - 733,85 грн., а в текстильному виробництв╕ взагал╕ 537,99 грн.
 - Який встановлено розм╕р м╕н╕мально╖ зарплати на поточний р╕к?
 - З 1 с╕чня - 400 грн., з 1 кв╕тня - 420 грн., з 1 липня - 440 грн., з 1 жовтня - 460 грн.
 - А чи в╕дпов╕да╓ це прожитковому м╕н╕муму?
 - Не зовс╕м. З с╕чня для працюючо╖ людини це 525 грн., з кв╕тня - 561 грн., з жовтня - 568 грн.
 Але ми вжива╓мо заход╕в, як╕ дозволять вийти з цього суперечливого становища.
 - Спасиб╕ за розмову, ╕ усп╕х╕в нам з вами, Ра╓те Рефатовичу!
 Розмовляла
Тамара СОЛОВЕЙ.

 P. S. Ми чималу частину розмови присвятили тим, хто потребу╓ проживання в так званих "стац╕онарних умовах". А ось погляд на цю проблему з Ки╓ва, порада В╕ктора Дяченка, статтею якого "Концептуальн╕ заходи реформування системи соц╕альних послуг" розпочина╓ться зб╕рка "Соц╕альна пол╕тика ╕ соц╕альна робота".
 "Однак б╕льш ефективно й гуманно, коли людина проживатиме у звичайних для не╖ домашн╕х умовах. Таку форму надання соц╕альних послуг забезпечують територ╕альн╕ центри соц╕ального обслуговування громадян похилого в╕ку та ╕нвал╕д╕в. Нин╕ д╕ють 744 таких центр╕в, у структур╕ яких ╓ 516 в╕дд╕лень соц╕ально-побутово╖ та 274 в╕дд╕лення медико-соц╕ально╖ реаб╕л╕тац╕╖, що надають комплекс в╕дпов╕дних послуг. У структур╕ центр╕в соц╕ального обслуговування в╕дкрито 290 в╕дд╕лень денного перебування, що да╓ змогу людям похилого в╕ку в╕дкласти у час╕ перех╕д на пост╕йне проживання у будинок-╕нтернат. Надання соц╕ально-побутових послуг удома ╓ пр╕оритетною формою соц╕ального обслуговування людей похилого в╕ку та ╕нвал╕д╕в у нестац╕онарних умовах".
 Дуже б хот╕лося, щоб под╕бн╕ форми роботи з певним контингентом у нас теж запроваджувались якомога ширше. Бо для людей завжди це стрес - втратити водночас житло, садибу, вс╕ улюблен╕ реч╕, те, що нагадувало про минуле ╕ наповнювало зм╕стом ╖╖ життя, ╕ оформити дарчу на зовс╕м не знайому особу, яку запропону╓ кер╕вник ╕нтернату. Принаймн╕, в одному з них - ел╕тному - робиться саме так. Туди заманюють хитрими посулами ще нестар╕ подружжя, як╕ нав╕ть мають родич╕в, аби в одну хвилину стати господарями всього, нажитого ними за довг╕ роки. В усякому раз╕, певний час тому я з╕ткнулася саме з такою ситуац╕╓ю. Як вони плакали, ц╕ "ощасливлен╕" стареньк╕, в╕д яких до того ж в╕дмовилася ображена р╕дня! До реч╕, хот╕лося б знати, як до цього ставиться закон.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2007 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4929

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков