Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2007 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 15.06.2007
ЯКИЙ В╤Н - ГОЛОС ЗОЛОТИЙ?
Розмовляла Ольга СМОЛЬНИЦЬКА.

ЮЛЯ КАЧУЛА, СТУДЕНТКА 3-го КУРСУ ФАКУЛЬТЕТУ УКРА╥НСЬКО╥ Ф╤ЛОЛОГ╤╥ ТА УКРА╥НОЗНАВСТВА, СТАЛА В ЦЬОМУ РОЦ╤ "ЗОЛОТИМ ГОЛОСОМ" ТНУ!

 - Юлю, розкажи, коли ╕ як почався тв╕й шлях сп╕вачки?
 - Сп╕в ╕ п╕сня - це та нев╕д’╓мна частина мого життя, яка завжди була поряд ╕, спод╕ваюся, буде ╕ в подальшому. Сп╕вала завжди ╕ всюди. Обожнювала сп╕вати з батьком. Пам’ятаю, коли мен╕ було десь три рочки, тато записав м╕й перший „концерт" у нас вдома, де я намагалася повторювати за ним дитяч╕ п╕сеньки. Слухати зараз цей дитячий голосок ╕ см╕шно, ╕ якось трепетно - перш╕ нотки, що не кажи. Ц╕каво, ставлю соб╕, бува╓, це запитання: чи тато в той момент думав, що через якийсь час я буду сп╕вати його п╕сн╕ ╕ стану „Золотим голосом ТНУ"?
 Але зараз переконана, як н╕коли, що все справжн╓, г╕дне й ╕стинне обов’язково не пройде непом╕ченим ╕ залишиться в серцях людей, мабуть, для того ми й приходимо в цей св╕т...
 - Як╕ в тебе залишились враження в╕д конкурсу „Музичний Ол╕мп"? Чи щось зм╕нилося з отриманням звання „Золотий голос ТНУ?"
 - Враження залишились фантастичн╕! Ст╕льки емоц╕й, знайомств. Ми чудово провели час, познайомились ╕, що ц╕каво - не було й крапл╕ заздрощ╕в чи конкуренц╕╖. Ми просто сп╕вали, насолоджувались сп╕вами, усм╕шками, атмосферою. Звичайно, багато зм╕нилось. Тепер вп╕знають в ун╕верситет╕.
 - Як╕ п╕сн╕ ти залуча╓ш до свого репертуару? Якого стилю дотриму╓шся?
 - П╕сн╕ у мо╓му репертуар╕ в основному л╕ричн╕. Так╕, над якими треба задумуватися. Зараз на наш╕й б╕дн╕й естрад╕ таких п╕сень нема╓, нав╕ть не кажу „майже нема╓", бо вони зовс╕м в╕дсутн╕.
 Я сп╕ваю батьков╕ п╕сн╕ - в них ╓ все те, що в╕ддзеркалю╓ й мою душу: св╕тла музика, зм╕ст, щир╕сть, почуття...
 Нещодавно був концерт у нас в ун╕верситет╕, ╕ я сп╕вала батькову п╕сню про маму. У вс╕х на очах були сльози, наст╕льки прорезонувала в душах людей ця п╕сня.
 Ось саме таких п╕сень не вистача╓ наш╕й кра╖н╕ та й взагал╕ на ц╕й маленьк╕й планет╕ - п╕сн╕, в╕д яко╖ душа очищу╓ться, ста╓ як дзеркальце чистою ╕ в╕ддзеркалю╓ в соб╕ цей св╕т.
 - Тво╖ найвищ╕ досягнення.
 - У 2001 р. здобула ╤ м╕сце на Всеукра╖нському конкурс╕ „Жива музика". У 1998 р. - ╤╤ м╕сце на Всекримському конкурс╕ „Юний композитор". У 2001 одержала
╤ прем╕ю на М╕жнародному конкурс╕ „Маестро". Тод╕ ж стала дипломантом конкурсу ╕мен╕ Д. Луценка „Ос╕нн╓ золото". У 2003 р. - дипломант Всеукра╖нського фестивалю „Червона рута-2003". У 2006 пос╕ла ╤╤╤ м╕сце на Всеукра╖нському фестивал╕ „Духовн╕ джерела". У 2007 стала дипломантом Всеукра╖нського фестивалю „Ялтинський берег", тод╕ ж отримала ╤ прем╕ю „Музичного Ол╕мпу" - стала „Золотим голосом ТНУ".
 - Хто для тебе ╓ зразком творчост╕? Чия манера тоб╕ до вподоби?
 - Для мене зразками ╓ Н╕на Матв╕╓нко, тр╕о „Маренич╕". Я завжди захоплювалася таким ген╕альним, на мою думку, автором, композитором ╕ сп╕ваком - Володимиром ╤васюком. Ц╕каве все-таки життя, людини вже давно нема╓ серед живих, але вона живе у сво╖х п╕снях, голос ╤васюка звучить ╕з наших колонок, значить, нема╓ смерт╕, можливо, це ╕ ╓ те безсмертя, якого вс╕ так намагаються досягнути?!
 - Тво╖ побажання юним митцям?
 - Бажаю бути самими собою, завжди йти до сво╓╖ мети. А що таке життя без мети? Це лише проживання дня ╕ ноч╕, а треба жити так, щоб зустр╕чати кожен день з усм╕шкою ╕ думати: ось я ще на один крок п╕д╕йшов до сво╓╖ запов╕тно╖ мр╕╖.
 Тож бажаю вам осягнути свою мету, сво╓ призначення на ц╕й земл╕ ╕ обов’язково ╖╖ досягнути! 

"Я ОБОЖНЮЮ ТАНЦЮВАТИ!"
На нашому факультет╕ ╓ й чудов╕ танцюристи! ╤неса Ткаченко, уже в╕дома багатьом, погодилася дати ╕нтерв’ю для нашо╖ газети.
 - ╤несо, розкажи, будь ласка, з якого в╕ку почалася твоя хореограф╕чна д╕яльн╕сть?
 - Я танцюю з 10 рок╕в. Навчалася в г╕мназ╕╖ № 11, де знаходилися ф╕л╕али р╕зних клуб╕в. До нас прийшов один викладач, який запропонував навчатися танц╕в. Я займалася хореограф╕╓ю ╕ в дитячому садку, отож, вир╕шила продовжити танець. ╤ не пожалкувала! Я обожнюю танцювати! Почала займатися танцями трьох напрям╕в: спортивними, народними й бальними. Але зараз лишилися т╕льки бальн╕, бо я не встигала по╓днувати навчання в школ╕ й хореограф╕ю. Танцювала з р╕зними партнерами, деяк╕ вже кинули мистецтво, в╕дчувши, що то не ╖хн╓ покликання, але деяк╕ продовжують розвиватися.
 - Який стиль тоб╕ подоба╓ться? Як╕ танц╕?
 - ╤снують стандартн╕ й латиноамериканськ╕ танц╕. Музика, яку зараз добирають до стандартних, трохи осучаснена. Латиноамериканськ╕ танц╕ б╕льш запальн╕, швидк╕ й подобаються мен╕ цим. А взагал╕ музика вся гарна!
 - Яку танцювальну традиц╕ю ти продовжуватимеш?
 - ╤ стандартну, ╕ латиноамериканську - обидв╕.
 - Розкажи про сво╖ досягнення в Укра╖н╕.
 - За 10 рок╕в я зм╕нила п’ять партнер╕в т╕льки за бальних танц╕в. На конкурси ╖здили вс╕╓ю Укра╖ною та Кримом. Перш╕ м╕сця здобули в С╕мферопол╕, Черкасах, Р╕вному, були в См╕л╕, Тернопол╕, Львов╕, ╤вано-Франк╕вську...
 - Я знаю, що ти виступала за кордоном. У яких кра╖нах ти була? Як╕ тво╖ враження в╕д по╖здок?
 - За кордон ми ╖здили не на конкурси, а на виступи. У цьому роц╕ я була в ╤нд╕╖, з 1 травня - два тижн╕. Нас запросили, бо треба було 12 пар. Тиждень на корабл╕ про нас зн╕мали к╕но. ╤нд╕йц╕ мають прекрасн╕ танц╕, але бальн╕ ╖х вельми здивували, таке враження, що вони не бачили н╕чого под╕бного! До реч╕, зараз в ╤нд╕╖ всю музику до кл╕п╕в, ф╕льм╕в тощо роблять ╓вропейц╕, серед них дуже багато укра╖нц╕в. Взагал╕ ф╕льми для ╕нд╕йц╕в - це все, зам╕сть передач чи концерт╕в, як у нас, ╖хн╓ телебачення показу╓ т╕льки ф╕льми, особливо на свята.
 Враження в╕д само╖ ╤нд╕╖ р╕зн╕. Т╕льки зараз вона ста╓ б╕льш-менш ╓вропе╖зованою. Середнього класу в ц╕й кра╖н╕ нема╓, ╓ або дуже багат╕, або дуже б╕дн╕. Злидн╕ вражають ножем у серце. Уяви: на вулиц╕ сидить людина, яка ма╓ т╕льки ганч╕рку, ╕ ще рада цьому! Маленьк╕ фанерн╕ споруди, зав╕шен╕ ганч╕р’ям, вважаються квартирами! Перуть у калюжах! Проте жебрак╕в я пом╕тила не дуже багато. Ми були в Бомбе╖ (╕нша назва Мумбай), де тренувалися чотири дн╕. 75% населення волод╕ють англ╕йською мовою, я сп╕лкувалася з англомовними. Деяк╕ розмовляють дуже чисто, деяк╕ дом╕шують слова з д╕алект╕в, ╕ тому важко роз╕брати, що вони говорять. М╕сцев╕ мови (а д╕алект╕в б╕льше 20) в об╕гу серед малоосв╕чених. Але не завжди й вони одне одного розум╕ють! Не вс╕ рикш╕ волод╕ють англ╕йською, тод╕ ми просто давали готельну картку ╕ вод╕й шукав адресу. Найб╕льш ╓вропе╖зован╕ ╕нд╕йськ╕ м╕ста - Дел╕ й Гоа. В ╤нд╕╖ дуже душно, спекотно, п╕двищена волог╕сть.
 - Ось який в╕н, ╕нший св╕т... Розкажи тепер про сво╖ найвищ╕ досягнення.
 - У 2005 на м╕жнародному конкурс╕ в Ки╓в╕ ми пос╕ли 15-те м╕сце з 85 пар. Цей конкурс був дуже серйозним, бо з╕бралися судд╕ з усього св╕ту.
 - Яким ти бачиш сво╓ майбутн╓?
 - У мене не завжди виходить по╓днувати танц╕ з навчанням, але намагаюся встигати. Я й надал╕ займатимуся хореограф╕╓ю, а п╕сля ТНУ хочу одержати другу осв╕ту - мабуть, вивчу ще як╕сь мови, щоб розвинути зд╕бност╕. А взагал╕ я ц╕кавлюся вс╕м, що пов’язане з укра╖нською мовою, ус╕м, що ╖й допоможе!
 Запитувала
Ольга СМОЛЬНИЦЬКА.

"Ср╕бний голос" ТНУ Марина Бабаян:
 
Почала я сп╕вати, коли п╕шла до школи, ще з першого класу. З╕ сво╓ю вчителькою музики ╖здила сп╕вати в районн╕ школи, виступала в Сакському палац╕ культури на р╕зноман╕тних концертах та конкурсах. Звичайно ж, не розлучаюся з╕ сп╕вом ╕ в Тавр╕йському нац╕ональному ун╕верситет╕.
Мен╕ подоба╓ться сучасна, весела, танцювальна музика, бо я дуже люблю танцювати. Але ╕нод╕ слухаю й л╕ричну, спок╕йну музику. Мо╖ улюблен╕ сп╕ваки - Руслана, Т╕на Кароль, Наталя Могилевська. З композитор╕в мен╕ подобаються ╤. Крутий, ╤. Н╕кола╓в, адже вони написали багато гарних п╕сень, як╕ я ╕з задоволенням виконую.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 15.06.2007 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4861

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков