Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2003
АНУ ЯК ВСТАНУТЬ "НА ЧЕТВЕРЕНЬКИ"?
Лідія Степко

12 січня російська община Севастополя гучно відзначила 10-річчя. На ювілей  прибув депутат Держдуми Росії Володимир Лисенко. Було чимало поздоровлень і ще більше обіцянок, що Чорноморський флот ніколи не покине Севастополь.
Цього не буде, бо не може бути ніколи. Такий причинно-наслідковий зв'язок зручніше було б оцінювати лікареві, як і заяву про те, що створення у Севастополі бази Чорноморського флоту - це промисел Божий. А хто, мовляв,  не вірить, хай послуха патріарха всієї Росії Алексія, що ось-ось прибуде і в Україну, і в Севастополь. "Флот здесь будет не до 2017 года, а навечно", - пообіцяв російський депутат. (Та скільки тієї вічності?).
А ще гість з Росії вважає, що Севастополь - це російська земля, бо "Есть триединий русский народ - великороссы, малороссы и белорусы". Хіба не переконливо?
Голова севастопольської російської общини Раїса Телятникова кроки нашої держави розпланувала самотужки аж на рік уперед.  І перше, на її думку, що має зробити Україна у Рік Росії - це надати статус офіційної російській мові, бо "...зачем Украине иметь проблемы? Если отнять у русских людей язык, то им останется лишь встать на четвереньки".
В українців віднімали віками мову в межах їхньої ж держави, і народ наш витримав, і досі пересувається на двох. А "великий и могучий" народ і в чужій державі має отримати свою персональну державну мову, бо замість вивчити ще одну, раптом почне пересуватися "на четвереньках". Дуже вразлива нація.
Всією цією маячнею можна було б і не перейматися, якби місцеве комунальне телебачення не частувало нею городян регулярно, натщесерце, починаючи з сьомої ранку. Складається таке враження, що створена за наш кошт ТРК просто найнята розпалювати національну ворожнечу. А ще хочеться, щоб перестало бути риторичним запитання до відповідних державних служб: чи наведений виступ депутата російської Держдуми не є підставою для нагадування цьому панові про перебільшення повноважень у межах чужої держави?

Скорочений текст промови депутата Державної Думи Росiї Володимира Лисенка на урочистих зборах з нагоди десятирiччя громадської організацiї "Российская община Севастополя":
"Дорогие друзья!... Вы знаете (что) сейчас начинается год России на Украине и мы решили, что этот год нужно обязательно открыть не где-нибудь в Киеве или во Львове, а именно в Севастополе. Это самый русский город и не только здесь, но и во всей России... Я сам уже 15 лет в политике, представляю в Государственной Думе москвичей, севастопольцев и крымчан, и граждан России проживающих на Украине. Но могу сказать, что Российская община Севастополя все-таки уникальная общественная организация, и по сплоченности, и по боевитости, и по стремлению к тому, чтобы решать сложнейшую задачу, которая сегодня перед всеми нами стоит: возвращение Севастополя Российской Федерации.... Все мы недавно видели, как приехал из далекой Японии очередной премьер-министр этой восточной страны. И о чем это он приехал в Москву говорить? Он приехал говорить о четырех островах, которые не помнит никто сколько десятилетий тому назад в результате многочисленных войн стали российской территорией. Но они не забыли. Они говорят: мы будем с вами дружить, но у нас есть одно маленькое условие (острова)... Так почему же мы сегодня стесняемся сознаться, что есть город, который триста лет был российским, который действительно овеян славой и полит кровью наших сотен тысяч солдат... и мы боимся даже сегодня говорить открыто: да, мы не собираемся ссориться с Украиной, мы хотим быть самыми близкими друзьями и соседями, но в тоже время мы, конечно же, должны сказать, что Севастополь - российский город и мы всегда будем считать его российским...
...Севастополь и сегодня остается оплотом России и самым русским городом вот на той территории, на которой он сегодня находится. В заключение я хотел бы еще раз выразить уверенность, что Российская община Севастополя останется такой же сплоченной, такой же боевой и направленной на поддержку и России, и наших  граждан... И я уверен, что все мы вместе - и флот, и общественные организации, и крымчане, и, конечно же, россияне и российские политики сделаем все, чтобы историческая справедливость и наш город-герой Севастополь вернулись и были всегда российским городом...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=482

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков