Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2007
ХРАНИТЕЛЯМ ДУХОВНО╥ СПАДЩИНИ

 Шановн╕ прац╕вники музе╖в!
 Прийм╕ть щир╕ в╕тання з М╕жнародним днем музе╖в!
 Для Укра╖ни цей день виходить далеко за меж╕ профес╕йного свята й ма╓ загальнонац╕ональне значення, адже здатн╕сть збер╕гати та зб╕льшувати свою культурну спадщину св╕дчить про зр╕л╕сть ╕ духовний розвиток нац╕╖.
 Завдяки самов╕ддан╕й творч╕й прац╕ тих, хто присвятив сво╓ життя розвитку музейно╖ справи, дбайливо збер╕га╓ться й примножу╓ться спадщина, по╓дну╓ться минуле, сьогодення й майбутн╓, вихову╓ться почуття прекрасного, повага до народних традиц╕й ╕ любов до нац╕онального мистецтва.
 Укра╖на волод╕╓ безц╕нними музейними колекц╕ями - археолог╕чними, ╕сторичними й художн╕ми. Це нац╕ональна скарбниця, яка повинна бути доступна вс╕м ╕ саме прац╕вники музе╖в щоденно в╕дкривають це багатство людям.
 Державна п╕дтримка музе╖в, зм╕цнення й розширення профес╕йних контакт╕в музейних прац╕вник╕в, консол╕дац╕я музейного сп╕втовариства й розвиток нових осв╕тн╕х технолог╕й ╓ гарантом усп╕шно╖ модерн╕зац╕╖ музейно╖ справи в Укра╖н╕.
 Музе╖ Автономно╖ Республ╕ки Крим ╓ горд╕стю Укра╖ни, а ╖хн╕й розвиток - нев╕д’╓мною складовою зм╕цнення соц╕ально-економ╕чного потенц╕алу й покращення рекреац╕йно╖ привабливост╕ рег╕ону.
 Крим, де переплетена тисячол╕тня ╕стор╕я багатьох культур ╕ народ╕в, де жива пам’ять стол╕ть, по праву пиша╓ться сво╓ю культурною спадщиною ╕ музеями, де завдяки кроп╕тк╕й прац╕ фах╕вц╕в з╕бран╕ р╕дк╕сн╕ ун╕кальн╕ експонати, як╕ викликають величезний ╕нтерес у всьому св╕т╕.
 Висловлюю вам, шановн╕ прац╕вники музе╖в, щиру вдячн╕сть за натхненну працю й в╕рн╕сть профес╕╖. Сердечно бажаю вам творчо╖ енерг╕╖, вдалих пошук╕в, ц╕кавих знах╕док, благополуччя ╕ достатк╕в, здоров’я ╕ щастя й непохитно╖ в╕ри в св╕тле майбутн╓ Укра╖ни.
 З повагою -
 Перший заступник
 Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК
 ╢вген ДРАП’ЯТИЙ.
 
 ТИМ ЧАСОМ...

 Варвари сучасност╕

 Якщо держава ╕ надал╕ як сл╕д не охоронятиме пам’ятки ╕стор╕╖, то може незабаром залишитися без них зовс╕м. Минулими вих╕дними на територ╕╖ Нац╕онального археолог╕чного запов╕дника «Херсонес Тавр╕йський» нев╕дом╕ зруйнували одну з найц╕нн╕ших ╕сторичних пам’яток на територ╕╖ Укра╖ни — три колони древнього храму «Базил╕ка в базил╕ц╕».
 Серед основних причин, як╕ з╕грали на руку вандалам, генеральний директор запов╕дника Леон╕д Марченко вказу╓ саме на недостатн╕сть кошт╕в, необх╕дних для охорони ╕сторичних пам’яток. «Зараз нам вид╕ляють на охорону 200 тисяч гривень, а потр╕бно принаймн╕ вдв╕ч╕ б╕льше, адже т╕льки територ╕ю храм╕в розм╕ром 42 гектари та охорона, що ╓, неспроможна впильнувати, — розпов╕в в╕н «УМ». — Ходять уже р╕зн╕ верс╕╖ того, що трапилося. Мовляв, як╕сь сатан╕сти проводили рел╕г╕йн╕ обряди. Тому хочу сказати, що н╕чого под╕бного не було. Це зробили люди, можливо, в стан╕ алкогольного сп’ян╕ння, оск╕льки навколо накидано порожн╕х пляшок ╕ все запаскуджено».
 Перший храм на м╕сц╕ пошкодженого було зведено ще в VI стол╕тт╕, приблизно в часи правл╕ння ╕мператора Юстин╕ана I. П╕сля того як у X стол╕тт╕ його зруйнували, тут звели нову базил╕ку у зменшеному розм╕р╕. П╕длога прим╕щення склада╓ться з моза╖ки, на як╕й зображено павича ╕ голуб╕в — християнськ╕ символи Воскрес╕ння ╕ Святого Духу. Однак, окр╕м базил╕ки, музей нарахову╓ понад 200 тисяч експонат╕в, як╕ вважаються ун╕кальними. «У нас тут ╓ ст╕льки прим╕щень ╕ фонд╕в ╕з такими експонатами, яких не знайшли п╕д час розкопок нав╕ть у Грец╕╖ чи ╤тал╕╖, — продовжу╓ пан Марченко. — Зруйнован╕ колони ми в╕дреставру╓мо, але якщо держава ╕ надал╕ не зверне увагу на необх╕дн╕сть посилення охорони, колись ц╕ насл╕дки можуть стати б╕льш в╕дчутними для укра╖нських пам’яток ╕стор╕╖».
 Очевидно, саме розум╕ючи всю ун╕кальн╕сть, Президент Укра╖ни ще в жовтн╕ 2005 року, в╕дв╕давши «Херсонес Тавр╕йський», дав доручення Каб╕нету М╕н╕стр╕в негайно розробити концепц╕ю розвитку ун╕кального запов╕дника. «В╕ктор Ющенко при╖жджав до нас дв╕ч╕, ╕ з власно╖ ╕н╕ц╕ативи. Перший раз це було в серпн╕ 2005 року. В╕н понад п’ять годин самост╕йно ходив запов╕дником, а пот╕м, нав╕ть без нашого прохання, сказав, що обов’язково нам допоможе. При╖хавши до столиц╕, в╕н дав доручення уряду. Але до сьогодн╕ той не викону╓ його, точн╕ше — М╕н╕стерство економ╕ки, яке пост╕йно да╓ нам лише в╕дписки. Це ж що виходить, Президент для Кабм╕ну — не указ?!» — обурювався Леон╕д Марченко.
 У Центр╕ громадських зв’язк╕в Управл╕ння МВС у Севастопол╕ «УМ» пов╕домили, що заява в╕д директора запов╕дника до м╕л╕ц╕╖ не надходила. Але правоохоронц╕ ви╖жджали на м╕сце ╕нциденту ╕ зараз займаються перев╕ркою за фактом пошкодження пам’яток.
 У «Херсонес╕ Тавр╕йському» тепер переживають за ╕нше. Якщо Каб╕нет М╕н╕стр╕в не зверне увагу на доручення глави держави ╕ п╕сля цього кричущого факту, запов╕дник можуть не внести до списку всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО. Адже там, за словами директора, в першу чергу дивляться на те, як кер╕вництво кра╖ни дба╓ про сво╓ ╕сторичне минуле.
 Однак поки Леон╕д Марченко ще ма╓ над╕ю. Як пов╕домив в╕н «УМ», п╕сля ╕нциденту сюди при╖жджали представники Президента, як╕ пооб╕цяли, що незабаром нав╕да╓ться ╕ сам В╕ктор Ющенко, в╕дтак директор спод╕ва╓ться на його допомогу. Бо, каже, «уряд не може бути вищим, ан╕ж глава держави», тим паче так цин╕чно ╕гноруючи потреби ╕сторичного минулого Укра╖ни.
 («Укра╖на молода»).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4763

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков