Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ПОВ╤ДОМИВ ПРО ПЕРЕНЕСЕННЯ "МАРШУ НА КРИМ" ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Дата проведення м╕жнародно╖ ненасильницько╖ акц╕╖ "Св╕т проти насильства ╕ окупац╕╖. Марш...


НЕЗВАЖАЮЧИ НА МАСШТАБ ДЕЗ╤НФОРМАЦ╤╥, МА╢МО ВЕЛИКУ ДОВ╤РУ ДО СЛ╤ДСТВА
Про атмосферу довкола «справи МН17» у Н╕дерландах та можлив╕ прогнози на ╖╖...


ОКУПАНТИ ЗАКРИВАЮТЬ КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ
Так звана "влада" в окупованому Криму прийняла р╕шення про встановлення блокпосту на Керченському...


ОКУПАНТИ ЗАБОРОНИЛИ КРИМЧАНАМ ВИ╥ЗД НА МАТЕРИКОВУ УКРА╥НУ ЧЕРЕЗ КОРОНАВ╤РУС
Як запевня╓ окупац╕йна влада, жител╕ з кримською ре╓страц╕╓ю зможуть в'╖хати на територ╕ю...


╢ВРОСОЮЗ НАЗВАВ ПОРУШЕННЯМ М╤ЖНАРОДНОГО ПРАВА УКАЗ ПУТ╤НА ЩОДО ЗЕМЛ╤ В КРИМУ
Про це йдеться у заяв╕ речника ╕з закордонних справ ╕ пол╕тики безпеки у ╢вропейськ╕й служб╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2007
«Поки не виборса╓мося з болота...»

 16 травня Президент В╕ктор Ющенко пров╕в зустр╕ч з Прем’╓р-м╕н╕стром В╕ктором Януковичем. Зустр╕ч в╕дбулася в рамках п╕дбиття п╕дсумк╕в д╕яльност╕ Сп╕льно╖ робочо╖ групи щодо проведення дострокових парламентських вибор╕в. У розмов╕ також взяли участь нещодавно призначений на посаду зам╕сть зв╕льненого В. Гайдука Секретар РНБО ╤ван Плющ та перший в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр Микола Азаров.
 Як пов╕домили журнал╕стам п╕сля завершення зустр╕ч╕ ╤. Плющ та М. Азаров, Президент та Прем’╓р-м╕н╕стр вир╕шили дати Сп╕льн╕й робоч╕й груп╕ щодо проведення дострокових парламентських вибор╕в додатковий час для розробки узгодженого р╕шення по вдосконаленню виборчого законодавства та остаточного визначення з датою проведення вибор╕в до Верховно╖ Ради.
 «Президент В╕ктор Андр╕йович Ющенко ╕ Прем’╓р В╕ктор Федорович Янукович звернулися з пропозиц╕╓ю продовжити роботу робочо╖ групи, завершити максимально те, що можна узгодити протягом одного-двох дн╕в, ╕ к╕нцево принести пропозиц╕╖ щодо дати дострокових вибор╕в. Дата дострокових вибор╕в буде названа п╕сля к╕нцевих домовленостей», – сказав ╤. Плющ.
 Секретар Радбезу в╕дзначив, що таке р╕шення викликане «одностайним розум╕нням» велико╖ к╕лькост╕ проблем, як╕ ще необх╕дно вир╕шити. Адже незважаючи на тривалий терм╕н роботи групи та ╖╖ «досить вагом╕ досягнення» по узгодженню ряду питань, «залишаються так╕ позиц╕╖, як╕ без вдосконалення конституц╕йного поля розв’язати неможливо».
 За словами М. Азарова, Глава держави та кер╕вник уряду були досить детально та в╕дверто по╕нформован╕ як про компром╕с, який вже зараз знайдений в рамках роботи групи, так ╕ про ╕снуюч╕ розходження. В╕н також звернув увагу журнал╕ст╕в на те, що у склад╕ робочо╖ групи представлен╕ парламентськ╕ сили, як╕ мають р╕зн╕ погляди по ряду питань – а це теж ускладню╓ «пошук оптимального р╕шення», яке б влаштувало вс╕ сторони.
 «╤ Президент, ╕ Прем’╓р вникли, зрозум╕ли всю складн╕сть ╕ гостроту цих проблем, тому з’явилася пропозиц╕я дати додатково робоч╕й груп╕ час, для того, щоб вийти все-таки на узгоджене р╕шення», – сказав
М. Азаров.
 Склад Сп╕льно╖ робочо╖ групи щодо проведення дострокових парламентських вибор╕в не зм╕ню╓ться.

 * * *

 Пол╕тологи не виключають силового сценар╕ю розвитку под╕й в Укра╖н╕, зокрема запровадження надзвичайного стану. Про це йшлося на зас╕данн╕ прес-клубу, присвяченого д╕яльност╕ робочо╖ групи з п╕дготовки дострокових вибор╕в.
 Так, голова Центру досл╕джень пол╕тичних ц╕нностей Олесь Дон╕й зазначив, що в нин╕шн╕й ситуац╕╖ в╕д Президента можна оч╕кувати р╕зких крок╕в, включно з введенням надзвичайного стану. Дон╕й нагадав, що для введення надзвичайного стану п╕сля в╕дпов╕дного указу Президента необх╕дне схвалення цього кроку парламентом. Проте, за словами експерта, Ющенко вважа╓, що парламент розпущено, тому в╕н може цим знехтувати.
 У свою чергу, кер╕вник Центру прикладних пол╕тичних досл╕джень Володимир Фесенко вважа╓, що, якщо днями компром╕су не буде досягнуто, то почнеться нове загострення кризи. «Вар╕ант радикал╕зац╕╖ залиша╓ться досить актуальним», - вважа╓ Фесенко.
 Директор Центру соц╕альних досл╕джень «Соф╕я» Андр╕й ╢рмола╓в виключа╓ силовий вар╕ант розв’язання кризи при безпосередн╕й участ╕ силових структур.
«╤ Ющенко, ╕ Янукович не хочуть бути звинуваченими у спробах перевороту», - зазнача╓ в╕н. Силовий сценар╕й, швидше за все, реал╕зовуватиметься через адм╕н╕стративний вплив. Наприклад, за допомогою Генерально╖ прокуратури, яка реагуватиме на невиконання представниками влади указу Президента про розпуск парламенту ╕ проведення дострокових вибор╕в.
 Нагада╓мо, що 18 травня Президент В╕ктор Ющенко проведе зас╕дання Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни у зв’язку з пол╕тичною кризою.

 * * *

 До порядку денного зас╕дання РНБОУ, що в╕дбудеться 18 травня п╕д головуванням Президента Укра╖ни, внесено три пункти: два з актуальних проблем у сфер╕ нац╕онально╖ безпеки та питання щодо врегулювання пол╕тично╖ ситуац╕╖ в держав╕. Про це пов╕домив Секретар РНБО ╤ван Плющ, переда╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на прес-службу Глави держави.
 «Приведення останн╕х под╕й та ╕н╕ц╕атив у нашому пол╕тикум╕ до сп╕льного знаменника ╓ одним ╕з першочергових завдань. Над цим мають працювати вс╕ державн╕ ╕нституц╕╖, передус╕м т╕, кер╕вники яких представлен╕ в РНБО», - сказав
╤. Плющ. В╕н в╕дзначив, що пошук шлях╕в виходу ╕з затяжно╖ кризи в кра╖н╕ на сьогодн╕ ╓ пр╕оритетом РНБО. «Такий акцент зробив Президент, ╕ тут не може бути подв╕йних тлумачень. Адже поки ми не виборса╓мося з болота пол╕тично╖ невизначеност╕, не може бути й мови про впровадження програм розвитку кра╖ни. Спочатку наведемо лад у думках ╕ д╕ях, а пот╕м почнемо працювати над вт╕ленням стратег╕чних ц╕лей», - зазначив ╤ван Плющ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2007 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4760

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков