Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 31.01.2003
порадниця
КС

СТРАЖДАННЯ МУЧЕНИЦІ ТЕТЯНИ
Свята мучениця Тетяна народилася у Римі. Батько її тричі був консулом, але, про людське око дотримуючись римської релігії, водночас сповідував
християнство, відтак і свою дочку виховав у благочесті і страсі Божому, навчив її Священному Писанню.
Коли дівчина досягла повноліття, то вирішила бути Христовою нареченою. Йому Єдиному вона служила вдень і вночі. За добропорядне життя її поставили дияконисою.
Саме в той час помер імператор Антонін Геліогабал і на престол зійшов шістнадцятилітній Олександр, мати у якого була християнкою, і від неї навчився юнак шануванню Христа, щоправда, поряд з Аполлоном і Орфеєм. Здавалося б, для християн настануть більш-менш спокійні дні, але не так сталося, як гадалося. Оскільки Олександр був замолодий для правління, то керували всім його радники - шанувальники ідолів. Вони ненавиділи християн і в усі куточки імперії розіслали повеління - християнам, під загрозою мук і смерті, поклонятися римським богам.
Було схоплено і Тетяну. Її привели до храму Аполлона і хотіли змусити поклонитися ідолові, але Тетяна помолилася Спасителеві - ідол впав і розбився.
Нечестиві потягли діву на суд. Спочатку дівчину били по обличчю і рвали її тіло залізними гаками, але від цього самі кати знесиліли й постраждали більше, ніж вона сама. По-перше, її тіло стало твердим, мов залізо, і завдати їй ран було невимовно важко, а по-друге, ангели, які невидимо стояли біля святої, на кожен удар завдавали мучителям удар у відповідь. Тетяна ж молилася за катів і просила Господа, щоб Він відкрив їм світло істини.
І відкрилися духовні очі мучителів, вони побачили чотирьох ангелів, які стояли біля святої, почули голос із небес, звернений до неї, впали на коліна й увірували, просячи пробачення у Тетяни. Всі вісім чоловік прийняли хрещення у своїй власній крові, бо за сповідання Христа їх жорстоко мучили і врешті стяли голови.
А Тетяну продовжували мучити й наступного дня. На подив суддів і катів, на судилище вона прийшла цілком здоровою. Радість і спокій випромінювало її обличчя.
Суддя став упрошувати діву принести жертву ідолам, а коли вона відмовилася, то наказав оголити святу і різати її тіло бритвами. А з ран замість крові потекло молоко з дивовижними пахощами.
Її розклали хрестом на землі й били залізними палицями, але знову болі зазнавали насамперед мучителі, бо ангели відповідали їм  на кожен удар. Кати знемагали, кричали, благали про допомогу, але дев'ятеро з них впали мертвими, а решта лишилися  ледь живими.
Всю ніч свята Тетяна в темниці молилася Спасителеві, і ангели славословили Його разом з нею, а на ранок вона з'явилася перед судом цілком здоровою, з обличчям, ще гарнішим.
Її потягли до храму Діани, щоб вона принесла жертву римській богині, але свята стала молитися, і вогонь упав з неба, попаливши храм з ідолами.
Тоді її мучили залізними гаками, кинули до страшного лева, але той, на диво, як кошеня, ластився до неї й лизав її ноги. Її кинули у вогонь, але й той не зашкодив їй, сила вогню стихала, мовби шануючи рабу Христову.
Її тіло стругали залізом, але ангели знову захищали святу діву. Язичники довго думали, хто ж її оберігає і врешті вирішили, що її сила у волоссі, як у Самсона. Тому їй зрізали волосся, сподіваючись, що її чари виявляться недійсними, і зачинили в храмі Юпітера, щоб вона змирилася. Два дні Тетяна пробула там, і небесне світло, яке завжди її осявало, розливалося і у храмі, й ангели втішали і підбадьорювали її.
Коли ж на третій день жерці відчинили двері, то побачили, що ідол впав і розбився, а діва продовжує молитися Христові.
Тоді її знову привели до судді, а той, вже не знаючи, що робити зі святою, виніс їй смертний вирок. Кати стяли їй голову мечем.
А водночас з нею загинув від меча і батько святої. Попередньо у нього як у християнина відібрали почесне звання і весь маєток.
Так вони й померли разом в ім'я Христове.
(газ. "Голос православ'я").
***
25 січня - Тетянин день - вважається святом студентів. За переказами, саме цього дня було відкрито Московський університет (1755). За традицією, цього дня студенти гуляють і веселяться. А веселитися вони вміють - молодь! Чи знаєте ви, що наймолодшому студентові на момент вступу до університету виповнилося... 7 років і 11 місяців? Це Майкл Тен з Нової Зеландії, котрий розпочав заняття в університеті у березні 1992 року?
У Росії наймолодшим студентом визнано Савелія Косенка з Москви (народився 1979 року). У два роки він умів читати, у три - вільно оперував арифметичними діями, а у сім - екстерном склав іспит за 5 класів загальноосвітньої школи і у десять років закінчив її. 1991 року Савелій вступив у технологічний університет (колишнє МВТУ ім. М. Баумана) у Москві.
Наймолодший випускник університету - Адрагон Іствуд де Мелло (народився 5 жовтня 1976 року) з Санта-Крус, штат Каліфорнія, США. У віці 11 років та 8 місяців, 1 червня 1988 року, він отримав ступінь бакалавра математики у Каліфорнійському університеті.


ПОДБАЙТЕ ПРО НАСІННЯ
Впродовж багатьох років я займаюсь вирощуванням томатів. Не можу зупинитися на досягнутому, а постійно в пошуках більш цікавих і перспективних сортів. Найбільше мене цікавлять ранні і середньоранні сорти, ті, які навіть в екстремальних погодних умовах дають добрі результати. Адже часто городники скаржаться, що ніби-то роблять все, як цього вимагає агротехніка, а в кінцевому результаті залишаються без томатів. Перш за все слід подбати про насіння. В минулому сезоні я вперше вирощувала на своєму огороді такі сорти, як Ренет, Карат, Кібіч, Дарина, Юджина, Юнона, Меджик, Щедрик, Тайгета і Перлинний. Звичайно, погода не балувала городників: то спека нестерпна, то затяжні холодні дощі. А, як відомо, томати - посухостійка культура. З тривогою я поглядала на рослини. Вже багато односельчан повідомили, що томати почорніли і загинули.  А мої не лише вистояли, а й дали чудовий урожай. Хочу зупинитись на їх характеристиці, бо городники прохають це зробити.
Сорти КАРАТ, КІБІЧ, РЕНЕТ - рослини компактної форми висотою до 30 см. Це дає змогу висаджувати на 1 кв. м подвійну норму рослин. Карат схожий на гриб-боровик, спроможний дати неймовірно високий урожай. Кібіч надійно ховає урожай у вітті. Плоди схожі на довгі тоненькі пальчики. Плоди прекрасні для консервування.
Зав'язування плодів у ДАРИНИ проходить при будь-яких погодних умовах. Їх так багато, що практично не можна всі зібрати.
ТАЙТЕГА здатна формувати плоди в екстремальних умовах жаркого та прохолодного дощового літа.
ЮДЖИНА характеризується чудовим поєднанням високоврожайності, транспортабельності і відмінними смаковими якостями. Генетичною ознакою є здатність формувати урожай при недостатній волозі і високих температурах.
ПЕРЛИННИЙ - один з найбільш пристосованих сортів до різних умов вирощування, виділяється підвищеною  стійкістю до несприятливих умов.
ЩЕДРИК - це помідор-тюльпан, плоди просто чарують своїм забарвленням. Із зелених вони стають ніжно-рожевими, а потім червоними, з великою зеленою п'яткою біля плодоніжки, як денце у тюльпана. Сорт крупноплідний, висотою до 80 см, гронований, дуже врожайний.
ЮНОНА - це справжня чарівна трудівниця. З її невибагливістю і стійкістю до хвороб не зрівняється жодний сорт. Кущ висотою до 70 см, сильнорозлогий.
МЕДЖИК - відноситься до суперурожайних сортів, висота куща до 60 см. Плоди прекрасні для консервування.
Зачарували мене вищезгадані сорти. Моя колекція налічує вже понад 150 перспективних чудових сортів томатів. Охоче я висилаю насіння іншим городникам. Слід лише зробити замовлення, і вислати правильно підписаний конверт.
Пам'ятайте, що, заплативши копійки за пакетик хорошого насіння, можна отримати віддачу в сотнях кілограмів чудесних томатів.
Софія ОЛЕФІР, городник-любитель.
вул. Фрунзе, 4-б, смт. Диканька Полтавської області,38500.


КОРИСНІ ДРІБНИЧКИ
Зів'ялі яблука набудуть свого попереднього вигляду, якщо їх покласти на кілька годин у холодну воду.

Вода, в якій перете і полощете шерстяну річ, має бути однакової температури. Різка зміна температури обов'язково призведе до того, що тканина "збіжиться".

Кольорова тканина не полиняє, якщо її прати в трохи підсоленій воді.

Після прання махрових рушників потримайте їх у трохи підсоленій воді, і вони стануть м'якими та пухнастими.

Якщо з раковини погано стікає вода, треба всипати в горловину стоку жменю кальцинованої соди. Коли сода розчиниться, влийте в раковину півсклянки оцту, після чого промийте водою.

Якщо ви хочете, щоб картопля зварилася швидше, додайте у воду ложку маргарину.

Якщо сушені гриби потримати кілька годин в молоці, в яке додати трішки солі, на смак вони стануть, як свіжі.

Якщо в бочці або в банці з солоними огірками з'явилася пліснява, треба посипати її гірчицею, і пліснява не буде розмножуватись.

Сир краще зберігати у скляному посуді, а не в поліетиленовому пакеті.

 

СТАТУС РЕАБІЛІТОВАНОМУ
Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло лист Є. Рослюка  із с. Братського
АР Крим щодо надання статусу учасника війни і повідомляє.
Відповідно до пункту 8 статті 9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками війни вважаються особи, які в період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років відбували покаран-
ня в місцях позбавлення волі або перебували в засланні і реабілітовані відповідно до чинного законодавства України та колишнього СРСР.
За повідомленням Міністерства праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, заявник був реабілітований відповідно до статті 1 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни" посвідчення учасника війни видаються управліннями праці та соціального захисту населення або іншими органами, в яких вони перебувають на обліку.
Таким чином, для отримання заявником статусу учасника війни необхідно звернутися до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

ЛИШЕ ПЕРШОЧЕРГОВЕ  ВСТАНОВЛЕННЯ
Прошу роз'яснити, які пільги за користування телефоном мають реабілітовані громадяни.
І. ШАПОВАЛ.
м. Ромни Сумської обл.
Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" щодо надання пільг особам, на яких поширюється дія Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", повідомляє.
Згідно з цим законом реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, мають право на першочергове встановлення телефону. Пільг по оплаті за користування телефоном для цієї категорії громадян чинним законодавством не передбачено.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 31.01.2003 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=476

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков