Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 04.05.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 04.05.2007
ЛЮБ╤ТЬ СВ╤Й КРАЙ, ЛЮБ╤ТЬ УКРА╥НУ!
Стан╕слав С╤ВЕРСЬКИЙ.

 Подивишся укра╖нське телебачення або заглянеш на книжковий ринок - скр╕зь рос╕йськомовне засилля. ╤ що характерно, на сво╖й земл╕ важко захистити себе ╕ свою мову. Але мова ╕ сама земля Укра╖ни не випадкова. Ще колись батько м╕й розказував, що наша земля священна.
 Д╕лив Бог землю. Над╕ляв кожному представнику народу окремо. Запитав, чи вс╕х над╕лив? ╤ раптом до нього п╕д╕йшов чолов╕к ╕ говорить, що ще йому не д╕сталося. Бог його пита╓: «Хто ти ╕ де був? Я вже ус╕м над╕лив». А чолов╕к говорить, що в╕н укра╖нець, ╕ ходив по дерева та кущ╕, щоб посадити на вид╕лен╕й Богом земл╕. Тод╕ Бог говорить: «Якщо ти так п╕клу╓шся, то в╕ддаю тоб╕ ту частину земл╕, що я залишив для себе».
 Так, це Божа земля. ╤ живуть на ц╕й земл╕ богообран╕ люди. Доброзичлив╕, мудр╕, чесн╕ ╕ велик╕ трудар╕. Ось деяк╕ досл╕дження укра╖нських вчених.
 На зах╕дн╕й територ╕╖ Черкащини та К╕ровоградщини був центр Трип╕льсько╖ цив╕л╕зац╕╖ з найб╕льшим на той час м╕стом б╕ля Тальянк╕в. За Геродотом, у ╤ тис. до н. е. цю територ╕ю ск╕фи називали Ексампей, що означа╓ грецькою «Свят╕ дороги» (Геродот, Ск╕ф╕я. - Ки╖в, «Дов╕ра», 1992, ст. 46). На п╕вдн╕ назустр╕ч сходу сонця прот╕кала р╕чка, багата на рибу, яку вони обожнювали. Отож дали ╖й ╕м’я Бог (нин╕ П╕вденний Буг). З╕ сходу текла р╕чка, яка зараз ма╓ назву Синюха. Насправд╕ вона впада╓ в р╕чку Бог. Виходить, що наш╕ предки уявляли ╖╖ дитиною, тож мала спочатку назву Син. Трохи менша р╕чка, яка прот╕ка╓ неподал╕к, паралельно Синюс╕ ╕ також впада╓ в Бог - вона назива╓ться Синиця (той самий кор╕нь - «син»). Наш╕ предки жили в м╕жр╕чч╕ Син╕в Бога, отож називали себе синами Бога, ╕ вони, а не хто ╕нший, були споконв╕чними господарями ц╕╓╖ земл╕, згодом поширивши св╕й ареал на сх╕д - аж до Ра-р╕ки - ╕ на зах╕д - аж до Одри (н╕м. Одер). Ц╕каво, що р╕чка Ра (стала Волгою) тече з п╕вноч╕ на п╕вдень до сонця, тому предки називали ╖╖ Ра. А Одра тече з п╕вдня на п╕вн╕ч, в╕д сонця, тобто в╕д Ра. ╤ тече вона в ╕нший б╕к в╕д р╕чки Ра там, де сонце ляга╓ спати. Зв╕дси, до реч╕, й з’явилося слово «одра» в значенн╕ «ложе».
 Наш╕ предки жили в гармон╕╖ з природою. Високий розумовий та культурний потенц╕ал дозволяв ╖м бути винах╕дливими. Те, що Укра╖на ╓ колискою нин╕шньо╖ цив╕л╕зац╕╖, визнавали нав╕ть стародавн╕ греки.
А це, за висловом деяких вчених, були наймудр╕ш╕ люди минувшини. Зокрема, саме вони називали Г╕перборею кра╖ною бог╕в. А Г╕перборея не якась м╕ф╕чна кра╖на - це територ╕я нин╕шньо╖ Укра╖ни. Назва ╖╖ походить в╕д назви нашо╖ головно╖ р╕чки Н╕пер (так назива╓ться в ориг╕нал╕ «Велесово╖ книги» Дн╕про). Але греки нашу «Н» видали за латинську «Г». Друга частина слова «борея» - в╕д назви народу, який тут мешкав.
 От ми чи╖х батьк╕в д╕ти. Ще прийде час ╕ розкри╓ться та╓мниця, наука в╕дтворить схему зародження цив╕л╕зац╕╖ на земл╕ ╕ в╕дкри╓ нову стор╕нку нашого чудесного краю, який зветься Укра╖ною!
 Щодо укра╖нсько╖ мови. Вона була, ╓ ╕ буде в усн╕й народн╕й творчост╕, в п╕снях, переказах ╕ в душ╕ поетичн╕й укра╖нського народу. Нав╕ть противники п╕дтвердили, що н╕ в одн╕╓╖ нац╕╖ не знайдете ст╕льки п╕сень, балад ╕ переказ╕в, що в╕дображають сутн╕сть ╕стор╕╖ народу. А це говорить про те, що народ наш ╕ Укра╖на - невмирущ╕!
 
 с. Борова Фаст╕вського р-ну Ки╖всько╖ област╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 04.05.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4739

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков