Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 20.04.2007 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 20.04.2007
«Добрий день, Юр╕ю Петровичу! Б╕льше десяти рок╕в прац╕вники б╕бл╕отек чекають...»

 Наприк╕нц╕ березня на веб-сайт╕ МКТ М╕н╕стр культури ╕ туризму Укра╖ни Юр╕й Богуцький пров╕в ╕нтернет-конференц╕ю, присвячену перспективам розвитку галуз╕ культури. З огляду на обмежений час ╕нтернет-сп╕лкування (одна година) ╕ на велику к╕льк╕сть запитань, що над╕йшли, М╕н╕стр не встиг в╕дпов╕сти вс╕м. Питання, як╕ не отримали в╕дпов╕д╕ в режим╕ он-лайн, були детально опрацьован╕ М╕н╕стром. Пропону╓мо уваз╕ читач╕в в╕дпов╕д╕ Юр╕я Богуцького на ц╕ питання, оприлюднен╕ на веб-сайт╕ М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни (http://www.mincult.gov.ua).

 — Доброго дня, пане М╕н╕стре. Скаж╕ть, будь ласка, як удосконалю╓ться сьогодн╕ законодавча база у сфер╕ вивезення, ввезення та повернення культурних ц╕нностей?
 Юр╕й Богуцький: — Законодавче врегулювання питань у сфер╕ вивезення, ввезення та повернення культурних ц╕нностей залежить в╕д прийняття Закону Укра╖ни “Про внесення зм╕н та доповнень до Закону Укра╖ни “Про вивезення, ввезення та повернення культурних ц╕нностей”, розробле-ного М╕н╕стерством культури ╕ туризму Укра╖ни. Цей законопроект передбача╓ удосконалення державного контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей ╕ створення ц╕л╕сно╖ структури орган╕в державного управл╕ння у ц╕й сфер╕, вироблення д╕╓вого механ╕зму щодо запоб╕гання незаконному об╕гу культурних ц╕нностей, боротьби з контрабандою твор╕в мистецтва. З прийняттям цього Закону встановляться юридичн╕ механ╕зми повернення культурних ц╕нностей, буде регламентовано головн╕ принципи реституц╕йних процес╕в з урахуванням нац╕онально╖ специф╕ки та м╕жнародних правових традиц╕й.

 — Чи продовжу╓ться сп╕впраця з укра╖нською д╕аспорою?
 Юр╕й Богуцький: — Сп╕впраця ╕сну╓ ╕ ма╓ позитивн╕ результати. Завдяки д╕аспор╕ в Укра╖ну повернено спадщину видатного художника О. Грищенка, значний масив арх╕вних документ╕в П. Скоропадського та член╕в його родини, ун╕кальн╕ матер╕али, пов’язан╕ з Т. Г. Шевченком. У березнев╕ шевченк╕вськ╕ дн╕ було в╕дкрито виставку „Шевченк╕вськ╕ раритети”, яку в╕дв╕дали Президент Укра╖ни В. Ющенко, голова Нац╕онального ком╕тету з питань культури ╕ духовност╕ при Президентов╕ Укра╖ни, радник Президента Укра╖ни, академ╕к М. Жулинський, президент УВАН А. К╕па, екс-президент УВАН О. Б╕ланюк, голови творчих сп╕лок, представники мистецько╖ ╕нтел╕генц╕╖.

 — Яким чином М╕нкульт популяризу╓ творч╕ надбання художник╕в, не маючи власного виставкового залу?
 Юр╕й Богуцький: — Так, МКТ не ма╓ власних виставкових прим╕щень. Проте М╕н╕стерство пост╕йно нада╓ ф╕нансову п╕дтримку творчим сп╕лкам у зд╕йсненн╕ як загальнодержавних, так ╕ всеукра╖нських художн╕х проект╕в. Традиц╕йно це всеукра╖нськ╕ виставки до Дня незалежност╕, до Дня художника, «Мальовнича Укра╖на» у рамках Шевченк╕вського свята «В с╕м’╖ вольн╕й, нов╕й…» й багато ╕нших, як╕ проходять у виставкових залах Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни, пров╕дних музеях, Центру д╕лового та культурного сп╕вроб╕тництва «Укра╖нський д╕м».

 — Чи проводиться робота з обл╕ку культурних ц╕нностей, втрачених Укра╖ною внасл╕док Друго╖ св╕тово╖ в╕йни?
 Юр╕й Богуцький: — В Державн╕й служб╕ контролю за перем╕щенням культурних ц╕нностей через державний кордон Укра╖ни працю╓ ╕нформац╕йно-пошукова система „Культурн╕ ц╕нност╕, втрачен╕ Укра╖ною п╕д час та внасл╕док Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Музе╖”. ╥╖ банк даних нарахову╓ понад 6 тисяч найменувань. М╕н╕стерством культури ╕ туризму Укра╖ни п╕дготовлено ╕ над╕слано на погодження з центральними органами виконавчо╖ влади, обласними та Ки╖вською м╕ською держадм╕н╕страц╕ями проект розпорядження Каб╕нету М╕н╕стр╕в „Про затвердження плану заход╕в з╕ створення та ведення ╓дино╖ електронно╖ бази даних культурних ц╕нностей, втрачених музеями ╕ б╕бл╕отеками Укра╖ни внасл╕док Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, на 2007-2009 роки”. З прий-няттям цього урядового р╕шення будуть створен╕ в╕дпов╕дн╕ умови для проведення рев╕з╕╖ втрат, яких зазнали наш╕ музе╖ та б╕бл╕отеки п╕д час в╕йни, та зд╕йснення системного пошуку втрачених нац╕ональних культурних ц╕нностей за кордоном. Пров╕дними кра╖нами ╢вропи давно проведено так╕ п╕драхунки. В Рос╕╖ каталог втрат культурних ц╕нностей нал╕чу╓ вже близько десятка том╕в.

 — Чи плану╓ М╕н╕стерство гастрол╕ нац╕ональних колектив╕в по Укра╖н╕?
 Юр╕й Богуцький: — Так. М╕н╕стерством розроблено мистецький проект «Укра╖но, моя Укра╖но». Поряд з нац╕ональними колективами в гастролях беруть участь кращ╕ обласн╕ художн╕ колективи.

 — Якою ╓ позиц╕я М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни в╕дносно негативного впливу д╕╖ Закону Укра╖ни «Про закуп╕влю товар╕в, роб╕т ╕ послуг за державн╕ кошти» на стан формування фонд╕в б╕бл╕отек?
 Юр╕й Богуцький: — МКТ повн╕стю под╕ля╓ проблеми б╕бл╕отек, що пов’язан╕ з д╕╓ю Закону Укра╖ни «Про закуп╕влю товар╕в, роб╕т ╕ послуг за державн╕ кошти» ╕ негативно позначаються на як╕сному ╕ к╕льк╕сному склад╕ б╕бл╕отечного фонду. Повн╕стю про╕гноровано той факт, що книга – це ╕нтелектуальний продукт ╕ що кожна книга ун╕каль-на. Б╕бл╕отекам потр╕бн╕ не просто книги, а конкретн╕ книги (певних автор╕в чи тематики).
 МКТ Укра╖ни внесло зм╕ни ╕ доповнення до Закону «Про закуп╕влю товар╕в, роб╕т ╕ послуг за державн╕ кошти», зокрема, пункт 3 статт╕ 2 (де передбачено випадки незастосування тендерних процедур) абзацом такого зм╕сту: «книги, пер╕одичн╕ видання та ╕нш╕ документи, заф╕ксован╕ на папер╕, магн╕тн╕й, к╕но-, фотопл╕вц╕, оптичних дисках або ╕нших нос╕ях ╕нформац╕╖ для поповнення фонд╕в б╕бл╕отек».
 Внесення такого доповнення допоможе виправити ╕снуючу впродовж останн╕х рок╕в проблему, пов’язану з д╕╓ю Закону «Про закуп╕влю товар╕в, роб╕т ╕ послуг за державн╕ кошти».

 — Добрий день, Юр╕ю Петровичу! Б╕льше десяти рок╕в прац╕вники б╕бл╕отек чекають на затвердження конче потр╕бно╖ ╕нструкц╕╖ з обл╕ку б╕бл╕отечного фонду. Скаж╕ть, будь ласка, коли ╖╖ можна оч╕кувати? Дяку╓мо.
 Юр╕й Богуцький: — Дякую за актуальне запитання. Д╕йсно, М╕н╕стерство тривалий час зд╕йснювало роботу над п╕дготовкою цього документа. На сьогодн╕шн╕й день я вже п╕дписав наказ про затвердження ╤нструкц╕╖ з обл╕ку, ╕нвентаризац╕╖ та списання б╕бл╕отечного фонду, котрий буде заре╓стровано в М╕н’юст╕, п╕сля чого ╤нструкц╕я вступить у д╕ю.

 — Як╕ кроки робляться М╕н╕стерством для покращення соц╕ального становища прац╕вник╕в галуз╕ культури?
 Юр╕й Богуцький: — За ╢диною тарифною с╕ткою найнижч╕ тарифн╕ розряди у кер╕вник╕в заклад╕в культури – 13-й тарифний розряд. Кр╕м того, недосконала схема тарифних розряд╕в не да╓ можливост╕ встанови-ти тарифн╕ розряди (посадов╕ оклади) прац╕вникам залежно в╕д категор╕╖ посад та р╕вня ╖х осв╕ти, чим ще б╕льше порушуються м╕жпосадов╕ (м╕жквал╕ф╕кац╕йн╕) сп╕вв╕дношення в оплат╕ прац╕ прац╕вник╕в галуз╕.
 З метою урегулювання таких диспропорц╕й на звернення МКТ Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни було дано доручення М╕н╕стерству прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики опрацювати зазначене питання та знайти шляхи його вир╕шення.
 В даний час М╕нпрац╕ п╕дготовлено в╕дпов╕дний проект постанови Уряду, який знаходиться на опрацюванн╕ у вс╕х зац╕кавлених м╕н╕стерствах. За проектом постанови максимальним тарифним розрядом для культури визначено 22-й тарифний розряд.
 Кр╕м того, ведеться робота щодо визначення ╓диного механ╕зму п╕двищення посадових оклад╕в прац╕вникам заклад╕в культури, як╕ мають статус академ╕чного. В╕дпов╕дний проект постанови щодо встановлення додаткового коеф╕ц╕╓нта п╕двищення посадових оклад╕в прац╕вникам академ╕чних заклад╕в культури п╕дготовлено М╕нпрац╕. В даний час цей проект розгляда╓ться в М╕н╕стерств╕ ф╕нанс╕в Укра╖ни.
 Проектом Закону Укра╖ни «Про культуру» передбачено право прац╕вник╕в культури отримувати доплату за вислугу рок╕в та матер╕альну допомогу на вир╕шення соц╕-ально-побутових питань ╕ грошову винагороду за сумл╕нну працю.
 Прийняття цього Закону надасть можлив╕сть врегулювати питання доплат за вислугу рок╕в прац╕вникам концертних орган╕зац╕й, цирк╕в та клубних заклад╕в, як╕ до цього часу тако╖ доплати не отримують.

 — Як╕ основн╕ напрямки д╕яльност╕ М╕н-культу по забезпеченню культурних зв’язк╕в ╕з закордонним укра╖нством?
 Юр╕й Богуцький: — Сам факт ╕снування закордонного укра╖нства сприя╓ збагаченню й утвердженню укра╖нсько╖ присутност╕ у св╕товому сп╕втовариств╕. Розвиток всеб╕чних культурних, наукових, економ╕чних зв’язк╕в ╕з закордонним укра╖нством потр╕бен Укра╖н╕, бо кожна заруб╕жна укра╖нська громада ╓, кр╕м ╕ншого, ун╕кальним чинником вза╓мовиг╕дного пол╕тичного, культурницького та ╕ншого впливу на держави, в яких проживають укра╖нц╕.
 Виходячи з цього, МКТ буду╓ концепц╕ю культурно╖ сп╕впрац╕ ╕з закордонним укра╖нством на ╕де╖ консол╕дац╕╖ укра╖нц╕в незалежно в╕д територ╕╖ проживання, мовних та ╕нформац╕йних потреб, та всеб╕чно п╕дтриму╓ культуролог╕чну та культурно-мистецьку д╕-яльн╕сть громад закордонного укра╖нства як запоруки зм╕цнення позитивного ╕м╕джу Укра╖ни у св╕товому сп╕втовариств╕. Варто в╕дзначити, що у липн╕ 2006 р. Кабм╕н затвердив Державну програму сп╕впрац╕ ╕з закордонними укра╖нцями на пер╕од до 2010 р. Одним ╕з виконавц╕в програми ╓ М╕нкультури.
 Для ф╕нансового забезпечення культурно╖ сп╕впрац╕ ╕з закордонним укра╖нством у МКТ д╕╓ бюджетна програма, за якою на кожний р╕к передбачен╕ видатки. На 2007 р., наприклад, вони становлять 5 млн. 200 тис. грн.
 Орган╕зовуючи культурну сп╕впрацю ╕з закордонним укра╖нством, М╕нкультом протягом першого кварталу 2007 р. було забезпечено участь укра╖нських мистецьких колектив╕в в культурно-мистецьких заходах у Придн╕стров’╖, Латв╕╖, Польщ╕, Н╕меччин╕ та в ╕нших кра╖нах.

 — Шановний Юр╕ю Петровичу! В╕дпов╕дно до указу Президента Укра╖ни 2007 р╕к оголошено Роком укра╖нсько╖ книги. Як╕ заходи на виконання Указу буде зд╕йснено вашим
М╕н╕стерством?
 Юр╕й Богуцький: — МКТ, оп╕куючись питаннями розвитку б╕бл╕отек, книги ╕ читання, на виконання Указу Президента Укра╖ни включило до плану заход╕в проведення Всеукра╖нського тижня дитячо╖ книги, в╕дкриття якого в╕дбулося 20 березня 2007 р. у м. Б╕ла Церква Ки╖всько╖ област╕, закриття заплановано на 3 кв╕тня 2007 року у Нац╕ональн╕й б╕бл╕отец╕ Укра╖ни для д╕тей.
20 кв╕тня у Нац╕ональн╕й парламентськ╕й б╕бл╕отец╕ Укра╖ни буде проведено Фестиваль укра╖нсько╖ книги та читання. У травн╕ МКТ традиц╕йно п╕дтрима╓ VIII Всеукра╖нську виставку-форму «Укра╖нська книга на Одещин╕». Кр╕м цього, МКТ п╕дтрима╓ участь Укра╖ни у книжкових виставках, ╕н╕ц╕ю╓ та забезпечить проведення науково-практичних конференц╕й б╕бл╕отечних прац╕вник╕в. На особливу увагу заслугову╓ проведення всеукра╖нського конкурсу «Найкращий читач-2007», який вже стартував у р╕зних рег╕онах Укра╖ни, а п╕дбиття п╕дсумк╕в в╕дбудеться п╕д час Форуму видавц╕в у Львов╕, у вересн╕ 2007 р. Також МКТ зд╕йснило закуп╕влю книг для поповнення б╕бл╕отечних фонд╕в за бюджетною програмою розвитку ╕ функц╕онування укра╖нсько╖ мови.

 — Яким чином зд╕йсню╓ться сп╕впраця М╕нкультури з громадськими орган╕зац╕ями нац╕ональних меншин Укра╖ни?
 Юр╕й Богуцький: — Уряд Укра╖ни та МКТ прагнуть зробити все, щоб нац╕ональн╕ меншини Укра╖ни, ╖хн╕ ╕нституц╕╖ сп╕впрацювали як реальн╕ партнери у державно-культурницькому буд╕вництв╕. Це да╓ можлив╕сть громадянину Укра╖ни, що ╓ представником т╕╓╖ чи ╕ншо╖ нац╕онально╖ меншини, почувати себе повноправним членом укра╖нського сусп╕льства.
 Конституц╕я Укра╖ни, Закони Укра╖ни “Про нац╕ональн╕ меншини в Укра╖н╕“, “Про ратиф╕кац╕ю ╢вропейсько╖ харт╕╖ рег╕ональних мов або мов меншин“ та ╕нш╕ дали змогу сформуватись в Укра╖н╕ систем╕ громадських орган╕зац╕й нац╕ональних меншин (за останн╕ми даними, таких нарахову╓ться понад 1200) та забезпечити юридичн╕ основи ╖х д╕яльност╕. На основ╕ ц╕╓╖ законо-давчо╖ бази буду╓ться творча сп╕впраця ╕з громадськими орган╕зац╕ями ╕ МКТ Укра╖ни.
 Законом Укра╖ни “Про Державний бюджет Укра╖ни“ для МКТ Укра╖ни передбачена бюджетна програма, зг╕дно з якою щор╕чно передбача╓ться в╕дпов╕дне ф╕нансування. Протягом останн╕х трьох рок╕в на ц╕ видатки передбача╓ться 1,5 млн. грн., що да╓ можлив╕сть сформувати систему культурно-мистецьких заход╕в з урахуванням пропозиц╕й, як╕ надходять в╕д громадських орган╕зац╕й нац╕ональних меншин.
 Плануючи под╕бн╕ заходи, МКТ Укра╖ни визнача╓ два основних ╖х спрямування: по-перше – це всеукра╖нськ╕ заходи, розроблен╕ фах╕вцями МКТ, обласних управл╕нь культури та ╕нших орган╕в влади; по-друге, це п╕дтримка культурних ╕н╕ц╕атив громадських орган╕зац╕й нац╕ональних меншин.
 Всеукра╖нськ╕ заходи, у свою чергу, под╕ляються на культурно-мистецьк╕ та культуролог╕чн╕. У 2006 роц╕ проведено понад 30 таких заход╕в. На початку цього року проведено культурно-мистецьк╕ акц╕╖ “Мовна пал╕тра“, “Етнокультурне розма╖ття рег╕он╕в Укра╖ни“ (живопис та декоративно-прикладне мистецтво етнос╕в Закарпаття), традиц╕йне молдавське свято “Мерц╕шор“ та ╕нш╕.
 Щодо ╕ншого напрямку вза╓мод╕╖ з нац╕ональними меншинами, то МКТ у межах бюджетного ф╕нансування п╕дтриму╓ ╕н╕ц╕ативи нац╕онально-культурних товариств з проведення р╕зноман╕тних, задуманих безпосередньо цими орган╕зац╕ями, заход╕в. Ми вважа╓мо, що це особливо ефективна форма сп╕впрац╕, оск╕льки у цьому випадку кошти на проведення того чи ╕ншого заходу вид╕ляються прямо на громадську орган╕зац╕ю. У 2006 роц╕ под╕бн╕ заходи проведен╕ ╕з громадськими орган╕зац╕ями 12 нац╕ональностей (греки, гагаузи, рос╕яни, б╕лоруси, н╕мц╕ та ╕нш╕).

 — Доброго дня ус╕м! Шановний пане М╕н╕стре! Ви, як н╕хто ╕нший, зна╓те ╕ розум╕╓те проблеми с╕льських прац╕вник╕в культури.
У багатьох селах прац╕вники клуб╕в та Будинк╕в культури змирилися працювати в холодних прим╕щеннях, з байдужим ставленням до цих проблем м╕сцевих орган╕в влади. Чи врегульован╕ соц╕альн╕ гарант╕╖ для с╕льських прац╕вник╕в в нин╕ д╕ючих законах Укра╖ни, зокрема, щодо виплат за вислугу рок╕в прац╕вникам клубних заклад╕в?
 Юр╕й Богуцький: — В╕дпов╕дно до статт╕ 29 Основ законодавства про культуру, прац╕вники культури, як╕ працюють у с╕льськ╕й м╕сцевост╕, селищах м╕ського типу, без-оплатно користуються житлом, опаленням та осв╕тленням. В даний час доплати за вислугу рок╕в мають прац╕вники музе╖в, заклад╕в музейного типу, б╕бл╕отек. Ця норма врегульована в╕дпов╕дними законами Укра╖ни, що регламентують д╕яльн╕сть зазначених заклад╕в. Зокрема – це ст. 28 Закону Укра╖ни “Про музе╖ та музейну справу”, ст. 30 Закону Укра╖ни “Про б╕бл╕отечну справу”.
 На превеликий жаль, на сьогодн╕ нема╓ законодавчого акта, який поширював би ц╕ норми соц╕ального захисту на прац╕вник╕в клубних заклад╕в. Для врегулювання ц╕╓╖ нер╕вност╕ статтею 35 Закону Укра╖ни “Про культуру” передбачено право прац╕вник╕в культури отримувати доплату за вислугу рок╕в та матер╕альну допомогу на вир╕шення соц╕ально-побутових питань та грошову винагороду за сумл╕нну працю.

 — Як╕ заходи впроваджу╓ МКТ з дотримання та пол╕пшення ф╕нансово-бюджетно╖ дисципл╕ни у п╕дпорядкованих М╕н╕стерству закладах культури?
 Юр╕й Богуцький: — МКТ Укра╖ни пост╕йно контролю╓ дотримання ф╕нансово-бюджетно╖ дисципл╕ни, забезпечу╓ реал╕зац╕ю заход╕в, пов’язаних з покращенням ф╕нансово-бюджетно╖ дисципл╕ни та ефективним використанням державного майна, закладами культури, що належать до сфери управл╕ння МКТ. В 2006 р. нашим М╕н╕стерством видано низку наказ╕в, спрямованих на пол╕пшення ф╕нансово╖ дисципл╕ни. Зокрема:
з метою посилення контролю за взяттям та ре╓страц╕╓ю ф╕нансових зобов’язань, погашенням деб╕торсько╖ та кредиторсько╖ заборгованостей п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й, що належать до сфери управл╕ння МКТ Укра╖ни, видано наказ № 736/0/16-06 в╕д 04 вересня 2006 року «Про заходи, спрямован╕ на погашення деб╕торсько╖ та кредиторсько╖ заборгованостей закладами культури, що належать до сфери управл╕ння МКТ», яким встановлено заходи щодо забезпечення погашення заборгованостей, терм╕ни виконання та визначен╕ в╕дпов╕дальн╕ виконавц╕;
 2) для посилення контролю за ефективним використанням державних кошт╕в, видано наказ № 708/0/16-06 в╕д 23 серпня 2006 р. «Про персональну в╕дпов╕дальн╕сть кер╕вник╕в п╕дпри╓мств, установ та орган╕зац╕й за використання бюджетних кошт╕в»;
 3) для скорочення бюджетних видатк╕в на непершочергов╕ потреби, затверджено наказ № 693/0/16-06 в╕д 21 серпня 2006 р. «Щодо економ╕╖ бюджетних кошт╕в», яким встановлено заходи щодо скорочення видатк╕в на представницьк╕ заходи, закордонн╕ в╕дрядження, утримання легкового автотранспорту, моб╕льних телефон╕в, придбання мебл╕в, побутово╖ техн╕ки та ╕нших не-першочергових потреб;
 4) з метою забезпечення надходження у повному обсяз╕ податк╕в ╕ збор╕в до бюджету, Пенс╕йного фонду та соц╕альних фонд╕в, виданий наказ № 993/0/16-06 в╕д 30 листопада 2006 р. «Про заходи щодо скорочення податкового боргу».
 Кр╕м того, питання ф╕нансово-бюджетно╖ дисципл╕ни та впровадження необх╕дних заход╕в щодо ╖╖ пол╕пшення в п╕дпорядкованих МКТ Укра╖ни закладах культури розглядались на 4-х зас╕даннях колег╕й М╕н╕стерства за результатами роботи в 2005 р., за 1-ше п╕вр╕ччя, 9 м╕сяц╕в та за 2006 р. За результатами колег╕й прийнят╕ постанови, якими забезпечено посилення в╕дпов╕дальност╕ кер╕вник╕в заклад╕в культури, дотримання ф╕нансово-бюджетно╖ дисципл╕ни, вжиття заход╕в, спрямованих на ефективне та сво╓часне використання бюджетних кошт╕в, взяття ф╕нансових зобов’язань, недопущення утворення деб╕торсько╖ та кредиторсько╖ заборгованостей.

 — З якого року ╕ якими документами встановлюються гранти Президента Укра╖ни молодим митцям?
 Юр╕й Богуцький: — На виконання Указу Президента Укра╖ни “Про державну п╕дтримку культури ╕ мистецтва в Укра╖н╕” засновано по три щор╕чних гранти Президента Укра╖ни молодим д╕ячам у галуз╕ театрального, музичного, образотворчого мистецтва та к╕нематограф╕╖, а також молодим письменникам ╕ майстрам народного мистецтва.
 ╤ншим Указом Президента Укра╖ни затверджено Положення “Про порядок надання грант╕в Президента Укра╖ни молодим д╕ячам у галуз╕ театрального, музичного, образотворчого мистецтва та к╕немато-граф╕╖, а також молодим письменникам” для створення ╕ реал╕зац╕╖ творчих проект╕в.
 Заявки на одержання гранта Президента Укра╖ни приймаються до 16 лютого поточного року.

 — Якими урядовими р╕шеннями регламенту╓ться надання статусу академ╕чного творчим колективам Укра╖ни?
 Юр╕й Богуцький: — В╕дпов╕дно до Указу Президента Укра╖ни «Про Положення про надання статусу академ╕чного творчим колективам Укра╖ни» для п╕дтримки пл╕дно╖ мистецько╖ д╕яльност╕ театральних, музичних та хореограф╕чних колектив╕в Укра╖ни протягом 2001-2004 рр. М╕н╕стерством було надано статус академ╕чного 15 творчим колективам Укра╖ни.
 У 2004 р. Указом Президента Укра╖ни було визначено, що «Статус академ╕чного нада╓ться творчим колективам р╕шенням Каб╕нету М╕н╕стр╕в за поданням МКТ Укра╖ни». Протягом 2005 р. за поданням М╕н╕стерства на розгляд Кабм╕ну статус академ╕чного було надано лише одному театру, п╕сля чого було прийняте р╕шення Уряду повернути М╕н╕стерству культури ╕ туризму вир╕шення питання щодо надання статусу академ╕чного творчим колективам Укра╖ни.
 З серпня 2005 р. до с╕чня 2006-го МКТ проведено розробку, п╕дготовку та узгодження з ус╕ма причетними до виконання зазначеного питання проекту Указу Президента Укра╖ни «Про внесення зм╕н до Положення про надання статусу академ╕чного творчим колективам Укра╖ни», який було прийнято 21 с╕чня 2006 р. (№ 44/2006).
 Починаючи з лютого минулого року, МКТ Укра╖ни повернулося до розгляду питання надання статусу академ╕чного театральним колективам Укра╖ни.

 — Наск╕льки мен╕ в╕домо, М╕н╕стерство культури ╕ туризму зд╕йсню╓ державну ре╓страц╕ю ф╕льм╕в. Скаж╕ть, будь ласка, як╕ документи потр╕бно подати для державно╖ ре╓страц╕╖ ф╕льму, ╕ чим це питання взагал╕ регулю╓ться ?
 Юр╕й Богуцький: — Порядок державно╖ ре╓страц╕╖ ф╕льм╕в визначено постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни в╕д 17 серпня 1998 р. «Про затвердження Положення про державне посв╕дчення на право розповсюдження ╕ демонстрування ф╕льм╕в». У зв’язку ╕з утворенням Державно╖ служби к╕нематограф╕╖ прокатне посв╕дчення на право розповсюдження ╕ демонстрування ф╕льм╕в вида╓ться тепер не М╕н╕стерством культури ╕ туризму Укра╖ни, а Державною службою к╕нематограф╕╖ (Держк╕но), яка ╓ урядовим органом державного управл╕ння у склад╕ МКТ Укра╖ни.
 Для одержання прокатного посв╕дчення власник в╕дпов╕дних прав на ф╕льм повинен подати до Державно╖ служби к╕нематограф╕╖ наступн╕ документи:
 1) заяву про видачу прокатного посв╕дчення, в як╕й зазначаються назва ф╕льму мовою ориг╕налу та укра╖нською мовою, кра╖на ╕ студ╕я-виробник, р╕к випуску;
 2) нотар╕ально засв╕дчен╕ коп╕╖ угод або ╕нших документ╕в, як╕ п╕дтверджують право в╕дпов╕дно╖ особи на розповсюдження ╕ демонстрування ф╕льму, починаючи в╕д першого власника майнових авторських прав. При цьому, до коп╕й документ╕в, складених ╕ноземною мовою, додаються засв╕дчен╕ коп╕╖ цих документ╕в у переклад╕ на укра╖нську мову;
 3) коротку анотац╕ю ф╕льму, дов╕дку про основний творчий склад зн╕мально╖ групи та про метраж ╕ тривал╕сть ф╕льму, засв╕дчен╕ п╕дписом власника в╕дпов╕дних прав на ф╕льм;
 4) ф╕льмокоп╕ю на к╕нопл╕вц╕ - для власник╕в к╕нотеатральних прав, на ╕нших нос╕ях – для власник╕в телев╕з╕йних прав, прав домашнього в╕део, яка в╕дпов╕да╓ техн╕чним вимогам для перегляду, дубльована (озвучена, субтитрована) укра╖нською мовою.

 — Як╕ перспективи ма╓ розвиток туризму в часи всесв╕тньо╖ глобал╕зац╕╖?
 Юр╕й Богуцький: — За прибутков╕стю експорт та ╕мпорт туристичних послуг пос╕да╓ одне з перших м╕сць у св╕т╕ ╕ ╓ важливим джерелом п╕двищення зайнятост╕ населення. За прогнозами експерт╕в, саме ця галузь ма╓ стати руш╕╓м св╕тово╖ економ╕ки двадцять першого стор╕ччя, а до 2010 року к╕льк╕сть туристичних подорожей зросте удв╕ч╕. Минулого року у св╕т╕ подорожувало близько 820 млн. ос╕б. Вже зараз на туризм припада╓ десята частина валового св╕тового нац╕онального продукту, 7 в╕дсотк╕в св╕тових ╕нвестиц╕й, 11 в╕дсотк╕в споживчих витрат та 5 в╕дсотк╕в податкових надходжень. Щор╕чний об╕г кошт╕в у сфер╕ м╕жнародного туристичного обм╕ну становить понад 2,2 трильйони долар╕в США, а к╕льк╕сть працюючих у ц╕й сфер╕ становить майже 260 млн. ос╕б, а це 8 в╕дсотк╕в ╕снуючих робочих м╕сць на планет╕.

 — Як╕ основн╕ показники д╕яльност╕ туристично╖ сфери Укра╖ни у 2006 роц╕?
 Юр╕й Богуцький: — Розвиток туристично╖ та курортно╖ сфери в Укра╖н╕ у 2006 р. мав позитивну динам╕ку: зросли обсяги ╕ноземного та внутр╕шнього туризму, п╕двищилась ефективн╕сть господарсько╖ д╕яльност╕ п╕дпри╓мств та продуктивн╕сть прац╕. За даними Адм╕н╕страц╕╖ Держприкордонслужби, у 2006 р. Укра╖ну в╕дв╕дало 21,7 млн. ╕ноземц╕в, в тому числ╕ 18,9 млн. турист╕в, що на 1,3 млн. б╕льше, н╕ж у 2005 р.
 Хочу в╕дзначити, що туристичними п╕дпри╓мствами Укра╖ни протягом минулого року обслуговано 3,4 млн. турист╕в, що на 16 в╕дсотк╕в б╕льше, н╕ж за 2005 р. Також надан╕ послуги 1,8 млн. екскурсантам. Це на 6 в╕дсотк╕в перевищу╓ показник року.
В ц╕лому по держав╕ на 4% зр╕с показник внутр╕шнього туризму – у цьому роц╕ в╕н становив 8,5 млн. ос╕б (проти 8,2 млн. у 2005-му).
 Обсяг наданих турф╕рмами послуг зб╕льшився у пор╕внянн╕ з 2005 р. на 23 в╕дсотки ╕ становить 3,4 млрд. гривень.
 Мен╕ хот╕лося б в╕дзначити позитивну роботу з розвитку та зб╕льшення обсяг╕в туристичних послуг в╕тчизняним та заруб╕жним туристам у минулому роц╕ в Ки╓в╕, де обслуговано 1 млн. 240 тис. турист╕в, Криму - 335 тисяч, ╤вано-Франк╕вськ╕й област╕ - 340 тисяч турист╕в.
 Впевнений, що нав╕ть у тих областях, до яких люди нав╕дуються нечасто, за умови добре поставлено╖ орган╕заторсько╖ та рекламно-╕нформац╕йно╖ роботи можна досягти певних усп╕х╕в щодо залучення турист╕в. Так, наприклад, минулого року чисельн╕сть турист╕в у Черн╕г╕вськ╕й област╕ зросла на 47 в╕дсотк╕в, у Запор╕зьк╕й - на 26 в╕дсотк╕в. Л╕дером за п╕дсумками минулого року ╓ ╤вано-Франк╕вська область, де к╕льк╕сть турист╕в зросла на 79 в╕дсотк╕в (мабуть, треба нагадати, що у радянськ╕ часи ця область була повн╕стю закритою для ╕ноземних турист╕в).
 У робот╕ з ╕ноземними туристами, як ╕ у минул╕ роки, найкращими були турф╕рми Ки╓ва, Криму, Одесько╖ област╕ та Севастополя. Наприклад, Ки╖в у 2006 р. прийняв 175 тисяч ╕ноземних турист╕в. До реч╕, саме пошук п╕дход╕в, методик, систем та ╖х вт╕лення у життя може дати в╕дпов╕дний ефект. ╤вано-Франк╕вщина у цьому план╕ передова: к╕льк╕сть внутр╕шн╕х турист╕в зб╕льшилася вдв╕ч╕ - з╕ 143 тисяч у 2005-му до 287 тисяч у 2006 р.
1) 29.03 2007 р., м. Ки╖в.
 На фото: М╕н╕стр Юр╕й Богуцький п╕д час ╕нтернет-конференц╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 20.04.2007 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4686

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков