Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 24.01.2003 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 24.01.2003
Порадниця
КС

ЇЖТЕ ПРАВИЛЬНО
Не вживайте їжу пізніше 7 - 8 годин вечора - вона погано засвоюється організмом. Якщо дуже хочеться їсти, обмежтесь яблуком чи кефіром. Ще одне важливе правило - їжте, не поспішаючи: те, що погано пережоване, погано і засвоюється. Шматки непережованої їжі залишаються в шлунку і розкладаються там, пригнічуючи здорову флору. Якщо ретельно жувати, то фізіологічне насичення відбувається одночасно з гальмуванням центру голоду в головному мозку. При швидкій же їді гальмування помітно відстає від джерела насичення, у підсумку - переїдання з усіма наслідками. Не читайте під час їди, не ведіть напружених розмов - їжа погано перетравлюватиметься.

ДІЄТА, ЩО ШКОДИТЬ КІСТКАМ
Якщо ви маєте намір позбутися зайвих кілограмів і шукаєте ефективну дієту, не зупиняйтеся на тих, що вимагають повної відмови від їжі. На цьому наполягають вчені, що досліджували стан здоров'я жінок, які внаслідок тижневого голодування різко "скинули" близько 3 кг. Як виявилося, у голодуючих в організмі значно зменшився вміст кальцію, який впливає на міцність і пружність кісток. Відомо, що з віком жінки і без виснажливих дієт потерпають від втрати кальцію, внаслідок чого розвивається таке захворювання, як остеопороз. Тому медики радять худнути поступово і обов'язково вводити в дієту молочні продукти: йогурти, знежирені сир та кефір, а також рибні страви, багаті на кальцій.

ЩИТОВИДНА ЗАЛОЗА І ХЛОРОВАНА ВОДА
Є багато чинників, які блокують надходження йоду до організму. І передовсім галогени, які його витісняють, - хлор і фтор. Доведено, що підвищений вміст фтору зменшує кількість йоду. І хлорована вода - прямий шлях до того, щоб та кількість йоду, яка ще є в організмі, витіснялася на хімічному рівні. Доктор медичних наук Сергій Черенько ще десять років тому досліджував елементи залози і знайшов там фтор і хлор, але не знайшов там йоду, якого там мало б бути дуже багато. Бо щитовидна залоза - орган, який половину всього йоду в організмі акумулює в собі. Тому до зубної пасти з фтором та до хлорованої води треба ставитись обережно, щоб не зашкодити всьому організму.


ЯК ПРОТИСТОЯТИ ВІРУСАМ
Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) - це інфекційні хвороби, викликані найчастіше вірусами, що уражають слизові оболонки дихальних шляхів (ніс, гортань, трахея, бронхи), а іноді й слизову оболонку очей (кон'юнктиву). Збудниками ГРЗ є риновіруси, аденовіруси, парагрипозні віруси та інші. Захворювання передається від людини до людини і може набирати характеру епідемії, охоплюючи великі групи населення. Найчастіше хвороба підстерігає дітей і осіб, чий імунітет ослаблений іншими недугами. Віруси виділяють отруйну речовину (ендотоксин), що поступово отруює весь організм, настає так звана інтоксикація: підвищується температура, з'являються слабкість, погане самопочуття, нудота. У дітей може бути блювота. Особливо тяжко переносять хворобу новонароджені й немовлята, у них часто виникають ускладнення - запалення легень або середнього вуха.
Якщо хворого лікують удома, його необхідно ізолювати від інших членів сім'ї, виділити окремий посуд, регулярно міняти білизну, провітрювати кімнату та проводити вологе прибирання приміщення. Хворому потрібно якомога більше пити - чай з лимоном, малиною, компоти, соки. Їжа повинна бути багата на білок і легко засвоюватись - домашній сир, овочі, фрукти, м'ясні й рибні котлети.
Підвищення температури при ГРЗ - нормальна захисна реакція організму. При  високій температурі віруси, що викликали хворобу, гинуть. У дітей до трьох років температура вища 38 - 38,5° С вважається гіпертермічною. Її необхідно знизити. У старших дітей температуру до 39° С  знижувати не варто, дитина швидше одужає. При температурі тіла 38° С виділяється інтерферон, який стимулює захисні реакції організму. До приходу лікаря хворій дитині корисно дати чай з малиною, лимоном або медом. Корисні також чорна смородина, шипшина, ромашка лікарська. Подаємо рецепт чаю з шипшини для дітей.
Взяти 20 г (1 столову ложку) цілих плодів шипшини, залити їх 1 склянкою кип'ятку, кип'ятити 10 хв у закритій емальованій посудині. Настояти 24 год. Процідити. Давати перед їдою двічі на день. Дітям дошкільного віку по 2 столові ложки, школярам - по 0,25 склянки на прийом.
Чай із суцвіть ромашки лікарської. Ромашку залити кип'ятком з розрахунку 0,5 склянки на 1 чайну ложку при одноразовому вживанні або 1 склянку кип'ятку на 1 столову ложку при вживанні  чаю протягом дня. Охолодити. Процідити. Чай вважається протизапальним, потогінним, протиалергійним. Він знімає здуття кишечника, спазми шлунка, кишкові та інші розлади травлення, які нерідко виникають у дітей при ГРЗ.
Є загальні правила приготування лікувальних засобів з рослинної сировини, які варто знати кожному. Лікарські трави на ринку купуйте з великою обережністю. У різних регіонах вони можуть мати різні назви. Тож краще їх збирати самому або купувати в аптеках. З лікарських рослин готують відвари і настої. Останні є водними витяжками. В побуті те й інше називають чаєм.
Для одержання настою суху траву заливають кип'ятком, настоюють 30 - 60 хвилин (посудину накривають або укутують). Для одержання відвару сировину заливають холодною водою, доводять до кипіння і кип'ятять 10 - 20 хв у закритій бажано емальованій посудині. Охолоджують і проціджують.
Чай з лікарських рослин треба вживати в той же день, перед їдою, теплим. Можна додати трішки цукру.
Варто знати й такі вагові та об'ємні співвідношення:
1 столова ложка сухої лікарської сировини - 5 - 10 г, 1 чайна ложка - 1,5 - 3 г, 1 столова ложка рідини - 15 г, 1 десертна ложка - 10 г, 1 чайна ложка - 5 г.
Липовий чай від застуди й кашлю: 1 столову ложку подрібнених листків липи залити 1 склянкою кип'ятку, настояти 20 хв і процідити. Вживати теплим або гарячим. Для дошкільнят по 0,25 - 0,5 склянки, школярам - по півсклянки-склянці. Корисно вдихати теплу пару липового цвіту.
Нині відомо близько 140 вірусів, які є збудниками ГРВІ. Вибір лікарських рослин і препаратів для боротьби з ними теж дуже великий. Тому слід суворо дотримуватися дози і вживати все тільки згідно з рецептом.
У перші години хвороби варто вживати настої або напари рослин з потогінними, жарознижуючими, протизапальними, протимікробними властивостями, які стимулюють імунну систему і мають необхідні вітаміни. Це може бути такий збір. 20 г збору - цвіт липи, листя малини, трава м'яти перцевої, листя шавлії, взяті порівну, - залити 1 л кип'ятку, настояти в термосі 1 год. Процідити. Випити гарячим протягом першої години (для дорослого) 2 - 3 склянки, потім по 1 склянці кожні 2 години. Можна додати по 1 чайній ложці меду на 200 - 250 мл настою.
Сьогоднішня людина не схильна вникати в лікувальні тонкощі трав. Вона хоче лікуватися швидко і ефективно. Сучасні біотехнології створили препарати, які майже відповідають таким забаганкам. Дедалі більшу популярність останнім часом завойовують так звані парафармацевтики з біологічно активними речовинами, для створення яких використовуються компоненти рослинного чи іншого природного походження, які не мають шкідливих побічних проявів. На ринку профілактичних і лікувальних препаратів біологічно активні добавки (БАД) зустріли неоднозначно.
Проте деякі лікарі вважають, що серед парафармацевтиків є високоефективні й недорогі засоби для профілактики й лікування ГРВІ. Це вітамінно-мінеральні комплекси парафармацевтики на основі часнику, люцерни, ехінацеї, подорожника, ромашки, солодки, шипшини, а також менш знаних у нас рослин. Багато таких препаратів вийшли з надр народної медицини різних країн, тож небезпідставно багато вчених вважають їх ліками майбутнього.
На щастя, сьогодні немає заборони на лікування гомеопатичними засобами, серед яких є багато препаратів, здатних посилити опірність організму до захворювань на ГРВІ, а також допомогти подолати недугу.

університет правових знань
АЛІМЕНТИ І СУБСИДІЇ
Чи враховуються до сукупного доходу нараховані аліменти при призначенні житлової субсидії?
С. ЗАДОРОЖНА.
м. Макіївка Донецької обл.

До серпня 2002 року до сукупного доходу сімей, одержувачів соціальної допомоги, враховувалися суми нарахованих аліментів відповідно до п. 5.13 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Держкомстату, Держкомсім'ї та молоді від 15.11 2001
№ 486/202/524/455/3370 та зареєстрованої у Мін'юсті 7 лютого 2002 р. за № 1122/6400.
Спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді від 24.07 2002
№ 334/213/580/279/544, зареєстрованим у Мін'юсті 8 серпня 2002 р. за № 637/6925, до вищезазначеної Методики були внесені зміни. Відтепер, згідно з п. 7.10 Методики, суми заборгованості за аліментами, визначені судом або виконавчою службою на підставі рішення про стягнення аліментів, враховуються в тому місяці, в якому здійснено їх повне або часткове погашення.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 24.01.2003 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=468

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков