Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«НЕВ╤ДВОРОТНЕ»
Нещодавно вийшла друком сьома книга в╕рш╕в Юл╕╖ Бережко-Кам╕нсько╖ «Нев╕дворотне».


ЛЮДМИЛА ВЕСЕЛА: ЗЕРНЯТКО У СЕРЦ╤ ГРАНАТА
В Св╕тлиц╕ запахло Кримом: без назв, без ╕мен, незримо, немов пелюстками мак╕в - хай без...


Л╤ТКОНКУРС ДЛЯ ШКОЛЯР╤В: ДО СТАРТУ – МЕНШЕ М╤СЯЦЯ!
Всеукра╖нський л╕тературний конкурс «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Д. Кононенка...


У МЕРЕЖ╤ З’ЯВИВСЯ МУЛЬТФ╤ЛЬМ «КОЛИСКОВА КРА╥НИ. КРИМ»
У мереж╕ з'явився мультф╕льм-колискова, створений за про╓ктом "Колискова кра╖ни" та за п╕дтримки...


ВВЕДЕННЯ — ПОЧАТОК ЗИМОВИХ СВЯТ
А завершаться вони Собором ╤вана Хрестителя-Предтеч╕ (20 с╕чня).
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2007 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 13.04.2007
ЦЕ ДИТЯ ПОТР╤БНЕ УКРА╥Н╤!
Тамара СОЛОВЕЙ.


 ╢ськову Сашу не те, щоб образили, але все ж таки трохи засмутили, бо вона не знайшла свого ╕мен╕ серед переможц╕в конкурсу «Змагаймось за нове життя», присвяченого Лес╕ Укра╖нц╕, перерахованих в газет╕, хоча пос╕ла трет╓ м╕сце. Саша, певне, ще не усв╕домлю╓, що доросл╕ теж помиляються, ╕ отака техн╕чна помилка коштувала д╕вчинц╕ сутт╓вих переживань.
 25 лютого Саш╕ виповнилося лише 10 рок╕в, а вона вже зак╕нчу╓ 6-й клас школи-л╕цею № 3, причому навча╓ться на «в╕дм╕нно»! Але те, що вона р╕зноб╕чно талановита, ще не означа╓, що душа д╕вчинки готова до випробувань, розрахованих на загартован╕шу людину. Тому хочеться сказати: обережно, це ще нав╕ть не пуп’янок, лише н╕жна стеблинка, яка щосили тягнеться в пошуках св╕тла. А потреба у цьому надзвичайна. Вона прямо-таки «ковта╓» книги, за що в Кримськ╕й республ╕канськ╕й дитяч╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. Орлова в 2005 роц╕ (восьмир╕чною!) була визнана кращим читачем року. В тому ж роц╕ пос╕ла призов╕ м╕сця в Ки╓в╕ (як член МАНу «Шукач»). Наступний р╕к подарував Саш╕ ще ц╕лу низку перемог. Вона стала найкращою в республ╕канському конкурс╕ «Крымская звезда» (поез╕я, л╕плення), вдруге перемогла в республ╕канському конкурс╕ «Суз╕р’я», втрет╓ - в м╕ському конкурс╕ «Малюнок на асфальт╕», стала ном╕нанткою Всеукра╖нського конкурсу «Моя мала Батьк╕вщина», а також здобула диплом ╤ ступеня в рег╕ональному в╕дб╕рковому тур╕ телев╕з╕йного м╕жнародного дитячого конкурсу «Южный экспресс» (поез╕я, прикладне мистецтво).
 В нин╕шньому роц╕ Саша пос╕ла ╤╤╤ м╕сце у вже згаданому конкурс╕ («Декламац╕я», молодша група). У числ╕ трьох д╕тей ╖╖ висунуто для участ╕ у конкурс╕ «Общественное признание Ялты» (ном╕нац╕я «Ребенок года») - адже д╕вчинка - мешканка Велико╖ Ялти.
 Це, останн╓, значно ускладню╓ загальну житт╓ву ситуац╕ю Саш╕. Бо мама - працю╓ л╕карем в одному з санатор╕╖в Коре╖зу. А Саша, для свого розвитку, окр╕м сонця, пов╕тря ╕ води, потребу╓ ще й р╕зноман╕тних джерел знань, контакт╕в. ╤, йдучи назустр╕ч цьому прагненню, матуся Катерина Олександр╕вна поселила ╖╖ у д╕дуся з бабусею в С╕мферопол╕, а сама нав╕ду╓ донечку лише на╖здами.
 В╕дв╕ду╓ Саша ╕ театральну студ╕ю «Св╕танок». Вперто в╕дв╕ду╓, хоча ╕нод╕ виходить зв╕дти в сльозах. Матуся просить облишити «Св╕танок», адже д╕вчинка й так перевантажена, а там вимагають в╕д дитини повно╖ самов╕ддач╕.
 - Н╕, - каже Саша, - мен╕ подоба╓ться все, що там роблять, як би вимогливо до мене не ставились.
 Ось така вона, ця тенд╕тна стеблиночка! У Саш╕ св╕тле розпущене волосся. Як у русалоньки. Темн╕, дуже промовист╕ оч╕. Вона розмовля╓ укра╖нською мовою гарно, ч╕тко, виразно, хоча сама - ╕з родини рос╕ян. Ц╕╓ю незвичайною д╕вчинкою давно оп╕куються в дитяч╕й б╕бл╕отец╕
╕м. Орлова. Вона завжди охоче в╕дгуку╓ться на конкурси, що там проводяться. Останн╕й з них - «Под╕лись теплом душ╕ сво╓╖», розрахований на д╕тей-╕нвал╕д╕в, сир╕т та ╕з проблемних родин. На жаль, Олександрочка теж п╕дпада╓ п╕д одну з цих категор╕й - у д╕вчинки вроджена вада серця. ╤ знову Саша - серед переможц╕в. В╕дзначено ╖╖ роботу ╕з пап’╓-маше «В╕нн╕-Пух ╕ П’ятачок».
 Розпитую у д╕вчинки, як вона робить оц╕ чудов╕ ручн╕ вироби, бо переглядала колекц╕ю роб╕т ще до знайомства з Сашею. Розмова була у четвер, напередодн╕ Св╕тлого Христового Воскрес╕ння. А на ранок першого п╕сля свят робочого дня Саша принесла нам до редакц╕╖ подарунок: образ Господа, паску ╕ розмальован╕ яйця з ф╕алками.
 Катерина Олександр╕вна сказала, що цю ╕кону Олександра зробила особисто для мене, ╕ вона буде мене охороняти. А Саша, в╕дв╕давши редакц╕ю, под╕лилася сво╖ми враженнями:
 - Я ╕ не знала, що в «Кримськ╕й св╕тлиц╕» працюють так╕ хорош╕ люди.
 Дивлюся на ╕конку ╕ в╕дчуваю, що вона випром╕ню╓ якусь особливу енергетику. Можливо, тому, що дитина не лише чиста ╕ добра серцем, але й справд╕ в╕руюча. Н╕хто ╖╖ цьому не навчав, але вона молиться перед тим, як с╕сти за ст╕л, лягти в л╕жко.
 Кажучи щиро, я боюся за те перевантаження, якого зазна╓ маленька д╕вчинка. Бо, окр╕м малювання, танц╕в, декоративно-прикладного мистецтва - ще й музика, просто всього в коротеньк╕й розмов╕ не осягнути.
 - Мен╕ подоба╓ться навчатися, - каже Саша, н╕би намагаючись прожити життя в якомусь особливому прискореному ритм╕.
 А як же серденько? Хто подба╓ про нього? Вся над╕я на Господа, ╕ не дарма його п╕знала Олександра в такому ранньому в╕ц╕. Тож пошли ╖й, Боже, м╕цного здоров’я, це дитя потр╕бне Укра╖н╕!
 
 На фото: Саша з╕ сво╓ю ╕коною-оберегом в редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2007 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4678

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков