Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПОШИРИТИ СВОЮ ЗЛОЧИННУ СУТЬ НА ╤НШ╤ КРА╥НИ
Рос╕я – це велика тюрма. Нин╕ рос╕яни намагаються загнати в цю тюрму ╕ укра╖нц╕в…


НЕМА╢ СИЛ ТЕРП╤ТИ: НОБЕЛ╤ВСЬК╤ ЛАУРЕАТИ ВЛАШТУВАЛИ МАН╤ФЕСТ ПУТ╤НУ
П╕д зверненням п╕дписалося 39 ос╕б, всесв╕тньо в╕домих св╕тил науки…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ ДАН╤ЛОВА:
В╕н переводиться на ╕нший напрямок…


ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2007 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 13.04.2007
З БЛАГОСЛОВЕННЯ МОСКВИ
Л╕д╕я СТЕПКО.

 1 вересня поточного року у Севастопол╕ в╕дкрива╓ться приватна загальноосв╕тня “...православная школа “Мариамполь” по благословению Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Алексия II в экологически чистом районе, рядом с морем”, – розпов╕да╓ щодня диктор м╕сцевого телебачення.
 Ми вже ма╓мо вищ╕ навчальн╕ заклади, в╕дкрит╕ у Севастопол╕ з благословення мера Москви пана Лужкова, де вчать наших студент╕в любити “отечество”, не промовляючи нав╕ть слово Укра╖на. Але то вже студенти, вони у м╕ських школах отримали знання про державний устр╕й, символ╕ку та ╕стор╕ю держави. Д╕ти, що прийдуть вчитися в вищезгадану приватну школу, - це зовс╕м сирий матер╕ал: з нього можна вил╕пити будь-кого. Напевне, на це й розраховують. “Мы приложим все силы к воспитанию ваших детей на основе православных добродетелей... поможем раскрыть таланты и способности и вырастить достойную смену православных предпринимателей и руководителей». Що значить православн╕ п╕дпри╓мц╕ й кер╕вники та яка в╕д них користь держав╕ – нараз╕ нев╕домо.
 Рекламний ролик з ╕нформац╕╓ю про в╕дкриття навчального закладу “крутиться” на м╕сцевому телебаченн╕ з початку поточного року. На додаток в╕домост╕ про цю школу активно нада╓ м╕сцевий часопис “Русичи”, який вида╓ться (такий дивний зб╕г) з того ж благослов╕ння Патр╕арха Московського ╕ вс╓я Рус╕ Ал╓кс╕я II. Часопис, на перший погляд, церковний, але за детальн╕шого розгляду – пол╕тичний. Якщо в╕дкрити останн╕й номер, святковий великодн╕й, то нав╕ть там не об╕йшлось без шов╕н╕стичного щеплення городянам. Склада╓ться враження, що останню над╕ю на поновлення Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ сьогодн╕шн╓ кер╕вництво Рос╕╖ поклада╓ на московську церкву, служки яко╖ без усякого сорому займаються пол╕тикою. Суд╕ть сам╕: у кв╕тневому часопис╕ “Русичи” № 7 (86) поруч з Пасхальним послан╕╓м Митрополита Иоанна (Снычева) п╕д назвою “Русская симфония” красномовно притулилася публ╕кац╕я п╕д назвою “США готовятся к войне”, де автор проводить щось на зразок пол╕т╕нформац╕╖: “Последние действия американцев (размещение баз ПРО в Восточной Европе, постоянные совместные учения на постсоветском пространстве) весьма соответствует логике министра обороны Роберта Гейтса: Америка готовится к военному конфликту с Россией».
 Отака свята “Русская симфония”, куди, мабуть, задля кращого звучання вкраплена пол╕тика. ╤ це все лише на одн╕й стор╕нц╕ часопису, в рубриц╕ “Актуальные темы”. До реч╕, цим актуальн╕ теми не вичерпалися. Там же розм╕щене “Обращение к Бахчисарайской городской и районной администрациям” в╕д 27 березня 2007 року п╕дписане н╕бито православними мешканцями Бахчисарая (анон╕мно), яке почина╓ться аж надто вв╕чливо, як для оф╕ц╕йного документа. “Какому Богу поклоняетесь, вы, люди, устраивающие нападки на Свято-Успенский монастырь в г. Бахчисарае? Пусть лучше эти лидеры своего народа, коими себя именуют, покаются за преступления, совершенные во время Великой отечественной войны... Кто не с нами, тот против нас, ...Советский Союз распался, потому что не было духовного объединения”.
 Ось такий “святий” великодн╕й пафос у часопис╕, що вида╓ться у Севастопол╕ з благослов╕ння Патр╕арха Московського Ал╓кс╕я II. Тепер з його ж благословення у нас в╕дкрива╓ться ще й школа, яка об╕ця╓ готувати православних п╕дпри╓мц╕в ╕ кер╕вник╕в. Кер╕вники Бахчисарая у школ╕ зразка ц╕╓╖, що в╕дкрива╓ться, мабуть, що не навчалися, в╕д чого московського православ’я ╖м ╕ браку╓. (Нашим же в╕дпов╕дним органам, на мою думку, браку╓ пильност╕. Бо х╕ба ж це не розпалювання м╕жнац╕онально╖ та м╕жконфес╕йно╖ ворожнеч╕ у Криму?)
 Московськ╕ сентенц╕╖ на шпальтах вищезгаданого номера часопису “Русичи” продовжилися й на наступних стор╕нках, ╕ там вже д╕сталося на гор╕хи не лише татарам, а й укра╖нцям. Бо серед нас хоч ╕ ╓ православн╕, але як це ми посм╕ли будувати свою державу й мати свою державну символ╕ку? На думку московських поп╕в – це неабиякий гр╕х.
З публ╕кац╕╖ “Чей символ трезуб?” укра╖нцям пояснюють, що тризуб, як виявля╓ться – символ язичник╕в, ╕ нам, православним, сором тримати такий на герб╕.
 (Якщо й у новозаснован╕й школ╕, яка “...з того ж благослов╓н╕я...”, даруйте за тавтолог╕ю, також писатимуть слово тризуб через л╕теру “е”, то кер╕вник╕в ╕ п╕дпри╓мц╕в з тих д╕тей точно не вийде.)
 Автор публ╕кац╕╖, котрий досл╕джував нашу державну символ╕ку, пр╕звища свого обачно не вказав, але в╕н п╕дтриму╓ ╕н╕ц╕ативу комун╕ст╕в про зм╕ну Герба Укра╖ни, бо “... присутствие языческого символа в изображении герба – нонсенс!” На правильне написання терм╕ну “тризуб” у автора хисту не вистачило, зате у геральдиц╕ в╕н, напевне – великий мастак, як ╕ в пол╕тиц╕, зам╕шан╕й на кваз╕рел╕г╕╖.
 Публ╕кац╕я часопису п╕д назвою “Преступная война против православия” п╕дда╓ брутальн╕й критиц╕ д╕╖ Президента Укра╖ни, направлен╕ на створення ╓дино╖ пом╕сно╖ церкви. А в рубриц╕ “Новости для “Русичей” серед новин можна побачити “стенания” нашого севастопольського нардепа Вадима Колесниченка, що “ ...в Украине вообще не заметно присутствия интересов России”.
 З огляду на цей “святий” часопис ╕ майбутню суто православну школу, котр╕ вит╕кають з одного й того ж московського джерела, виника╓ неабияке побоювання: чи не вчергове нам пропонують ростити у себе в держав╕ п’яту колону з великого благословення старшого брата?
 За роз’ясненням звертаюся до фах╕вц╕в Севастопольського управл╕ння осв╕ти та науки м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖. Юл╕я Петрова, головний спец╕ал╕ст управл╕ння, з першого погляду на рекламний текст про в╕дкриття школи, опубл╕кований у часопис╕ “Русичи”, в╕дзнача╓, що складений в╕н неправильно й некоректно:
 - До чого тут “православна”? В установчих документах школи такого визначення нема╓, це якась самод╕яльн╕сть. Школа справд╕ вже отримала л╕ценз╕ю, але як приватна загальноосв╕тня школа. Вони можуть за побажанням батьк╕в вводити додатково предмет з вивчення, скаж╕мо, православ’я, але т╕льки факультативно. Ми н╕чого не знали про такий текст реклами, сьогодн╕ будемо телефонувати й розбиратися. ╢дине, що хочу ще в╕дм╕тити: у держав╕ в╕дсутня нормативна база стосовно д╕яльност╕ приватних шк╕л, в╕д чого виника╓ чимало плутанини. Ми зможемо контролювати школу, але т╕льки п╕сля ╖╖ в╕дкриття. Дякую, що пов╕домили. Ми спробу╓мо цю помилку виправити.
 Я також дякую фах╕вцев╕ управл╕ння осв╕ти, але заспоко╓ння не в╕дчуваю. Який же сенс в╕дкривати приватн╕ школи у такому вибухонебезпечному рег╕он╕, як наш, якщо в держав╕ повн╕стю в╕дсутня нормативна база на ╖хню д╕яльн╕сть? Коли ж нарешт╕ це безглуздя зак╕нчиться? ╤ чому тод╕ дивуватися, що Крим лихоманить десятил╕ттями, якщо ми сам╕ створили й продовжу╓мо створювати для цього умови?
 
 м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 13.04.2007 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4673

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков