Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2007 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2007
ДОРОГА ДО ХРАМУ - БЛАГОВ╤ЩЕННЯ

ДОРОГА ДО ХРАМУ

Свято Благов╕щення Пресвято╖ Богородиц╕ - одне з найб╕льших дванадесятих свят православно╖ церкви. Щороку воно в╕дзнача╓ться в один ╕ той же день - 7 кв╕тня за новим стилем (25 березня за старим). Торжество пригаду╓ нам б╕бл╕йну под╕ю, змальовану в ╢вангел╕╖ в╕д Луки:
"А шостого м╕сяця в╕д Бога був посланий ангел Гаври╖л у гал╕лейське м╕сто, що йому на ╕м'я Назарет, до д╕ви, що заручена з мужем була, на ╕м'я йому Йосип, ╕з дому Давидового, а ╕м'я д╕в╕ - Мар╕я. ╤ вв╕йшовши до не╖, промовив: "Рад╕й, благодатна, Господь з тобою! Ти благословенна м╕ж жонами!" Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це прив╕тання. А ангел промовив до не╖: "Не б╕йся, Мар╕╓, - бо в Бога благодать ти знайшла! ╤ ось ти в утроб╕ зачнеш, ╕ Сина породиш, ╕ даси Йому ймення ╤сус. В╕н же буде Великий, ╕ Сином Всевишнього званий, ╕ Господь Бог дасть Йому престол Його батька, Давида. ╤ пов╕к царюватиме В╕н у дом╕ Якова, ╕ царюванню Його не буде к╕нця". А Мар╕я озвалась до ангела: "Як же станеться це, коли мужа не знаю?"... ╤ ангел промовив у в╕дпов╕дь ╥й: "Дух Святий злине на тебе, ╕ Всевишнього сила обгорне тебе, через те-то й Святе, що народиться, буде Син Божий!.."
Як бачимо, свято пригаду╓ нам благов╕щення - принесення в╕сником Божим, архангелом Гаври╖лом чудово╖, благо╖ зв╕стки про майбутн╓ народження в╕д Духа Святого ╕ Мар╕╖ Д╕ви Сина Божого, Господа нашого ╤суса Христа.
Це свято в╕дзнача╓ться з перших час╕в християнсько╖ Церкви. У давн╕х в╕рян воно мало так╕ назви: Зачаття Христа, Благов╕щення про Христа, Початок викуплення, Благов╕щення ангела Мар╕╖. ╤ т╕льки у VII стор╕чч╕ отримало сучасну назву: Благов╕щення Пресвят╕й Богородиц╕.
В науц╕ про богослужби, л╕турз╕ц╕, чита╓мо: "Встановлення свята сяга╓ найглибшо╖ давнини. В╕доме святкування Благов╕щення уже в III стор╕чч╕ (з╕ Слова святого Григор╕я Чудотворця у цей день). В сво╖х бес╕дах святий ╤ван Златоустий, блаженний Августин згадують празник як давн╓ й в╕доме церковне свято. Протягом V - VIII стор╕ч через ╓рес╕ (на противагу ╖м. - Авт.) свято особливо було звеличене в Церкв╕. У VIII стор╕чч╕ ╤ван Дамаск╕н, також ╕ у ХVIII Феофан, митрополит Н╕кейський, склали канони, як╕ й дотепер сп╕ваються Церквою".
Яке ж духовно-символ╕чне значення даного торжества? Свята Д╕ва Мар╕я стала прообразом новозав╕тно╖ Церкви та душ╕ смиренно-праведно╖. Вона ╓ Т╕╓ю Одиг╕тр╕╓ю (грецькою - Пров╕дницею), Яка видимим прикладом Свого життя, власне самозреченням Сво╖м ясу╓ нам дорогу спас╕ння, сир╕ч вдосконалення.
Вона ╓ м╕стично наявною в житт╕ кожного праведника як метаф╕зичне його серце, як одухотворена плоть, як Богородиця, що народжу╓ в нас в╕д Духа Святого спасаючу, богопомазану, богоосвячену в╕ру.
Вона ╓ завжди присутньою в церкв╕ Христов╕й як Приснод╕ва ("присно" - церковнослов'янською завжди), тобто Та, що завжди залиша╓ться Д╕вою ╕, як терновий кущ (купина), "колеться" - в╕дкида╓ в╕д себе все нице й нечисте, усе зле, все недобре й гр╕ховне. Як Та, що не запл╕дню╓ться духовно н╕чим нечистим, т╕льки Духом Святим, ╕ ╓ Нев╕стою Ненев╕сною одного лише Небесного Жениха.
Вона - це Неопалима Купина, в Як╕й горить ╕ не згора╓ всеочищаючий вогонь слова, в╕ри й благодат╕ Божо╖, який осв╕тлю╓ нам шлях в темряв╕ незнання, який з╕гр╕ва╓ нас в оточуючому холод╕ знев╕ри, охороня╓ в╕д усього злого й лукавого.
Богородиця ╓ не просто символом та прообразом новозав╕тного з╕брання праведних. Вона, як нев╕д'╓мна частина торжествуючо╖ Церкви небесно╖, незримо перебува╓ ╕ в Церкв╕ земн╕й, воююч╕й; ╓ Т╕╓ю Поб╕доносною Во╓водою, що завжди присутня в житт╕ Церкви, ╕ що буквально, як Хоронителька та Покрова, молитовним предстоянням Сво╖м перед Господом охороня╓ та захища╓ в╕рних.
Пресвята Богородиця "розтворена", присутня вс╕м Сво╖м ╓ством - ╕ преображеним одухотвореним т╕лом, ╕ безсмертною душею, ╕ святим духом самозречення Свого - в дус╕, душ╕ й т╕л╕ правдиво╖ церкви Христово╖. А в╕дтак, ось уже понад 2000 рок╕в духовно народжу╓ "дитину чолов╕чо╖ стат╕" - в╕ру смиренну, що чинна любов'ю, ╕ чу╓ благу в╕стку в╕д мужа Божого (Гаври╖л - "муж Божий"): "Рад╕й, благодатна, Господь з Тобою!" ╤ це - добра, блага в╕стка для кожного з нас, що в н╕й ╕ спаса╓мось...
Кондак свята: "Непереможн╕й Во╓вод╕ - переможн╕╖ ми, зв╕льнившися в╕д б╕д, вдячн╕ п╕сн╕ п╕дносимо Тоб╕, раби Тво╖, Богородице. Але Ти, що ма╓ш державу непереможную, в╕д всяких нас б╕д визволи, щоб до Тебе взивати: "Радуйся, Нев╕сто Ненев╕сная".
Тропар (основна п╕сня): "Сьогодн╕ спас╕ння нашого початок ╕ в╕д в╕ку та╖нства явлення: Син Божий ста╓ сином Д╕ви, ╕ Гаври╖л благодать благов╕стить. Тому й ми з ним до Богородиц╕ взива╓мо: "Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою".
Прото╕╓рей Олег ВЕДМЕДЕНКО.

"МОЛИТВА ЗА УКРА╥НУ"
Союз укра╖нсько╖ молод╕ рос╕йського м╕ста Мурманськ заклика╓ укра╖нц╕в усього св╕ту взяти участь в акц╕╖ "Молитва за Укра╖ну", яка приурочена до святкування 8 кв╕тня Великодня. ╤н╕ц╕атори акц╕╖ наголошують, що цього року дата свята сп╕впада╓ як у сх╕дних (православних), так й у зах╕дних (протестант╕в, католик╕в) християн. "Ми вважа╓мо це прекрасною нагодою проявити ╓дн╕сть вс╕х укра╖нц╕в, незалежно в╕д м╕сця ╖х проживання та конфес╕йних в╕дм╕нностей", - заявили власному кореспонденту УКР╤НФОРМу в Головн╕й управ╕ Союзу укра╖нсько╖ молод╕ Мурманська.
На ╖хню думку, нин╕ сусп╕льству нав'язуються ряд "м╕фолог╕чних концепц╕й" з приводу ситуац╕╖ в Укра╖н╕ та ╖╖ майбутнього. Щоб духовно протистояти цим вигадкам, Союз укра╖нсько╖ молод╕ Мурманська пропону╓ 8 кв╕тня на церковних богослуж╕ннях ╕ в особистих молитвах просити у Бога ╓дност╕ укра╖нськ╕й нац╕╖, процв╕тання батьк╕вщин╕ - Укра╖н╕.
Орган╕зац╕я "Союз укра╖нсько╖ молод╕ Мурмана" (Мурман - стара назва краю) створена молодими укра╖нцями Мурмансько╖ област╕ 2 березня 2006 року. Союз виступа╓ за об'╓днання вс╕╓╖ укра╖нсько╖ молод╕ краю, свою д╕яльн╕сть спрямову╓ на в╕дображення правдиво╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни та укра╖нського народу, пропаганду укра╖нсько╖ мови, культури, л╕тератури, захист нац╕ональних ╕нтерес╕в Укра╖ни на територ╕╖ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, боротьбу з проявами укра╖нофоб╕╖.


НАПЕРЕДОДН╤ ПАСХАЛЬНИХ СВЯТ
на хл╕бозавод╕ № 1 С╕мферопольського хл╕бокомб╕нату ВАТ "Кримхл╕б" освячено виробниче устаткування, на якому вип╕катимуться великодн╕ паски та ╕нш╕ хл╕бобулочн╕ вироби до святкових дн╕в.
Зокрема, були освячен╕ виробнич╕ л╕н╕╖, д╕ж╕ з т╕стом, а також готова продукц╕я, вироблена на завод╕ цього дня. Таке освячення устаткування, на якому готуватиметься продукц╕я до Великодня, стало доброю традиц╕╓ю С╕мферопольського хл╕бозаводу №1. П╕дпри╓мство плану╓ випекти близько 40 тонн пасок та ╕нших вид╕в хл╕бобулочних вироб╕в до св╕тлого свята. Продукц╕я на С╕мферопольському хл╕бозавод╕, як ╕ на ╕нших п╕дпри╓мствах ВАТ "Кримхл╕б", готу╓ться виключно з натурально╖ сировини на сучасному устаткуванн╕ за традиц╕йною рецептурою, що забезпечу╓ високу як╕сть ╕ в╕дм╕нний смак ус╕х вироб╕в.
Сьогодн╕ хл╕бозавод №1 С╕мферопольського хл╕бокомб╕нату - це сучасне п╕дпри╓мство, на якому була проведена масштабна реконструкц╕я, встановлено високотехнолог╕чне устаткування на вс╕х етапах виробництва хл╕ба. Це дозволило хл╕бозаводу не т╕льки п╕двищити як╕сть продукц╕╖, зб╕льшити обсяги ╖╖ випуску, але ╕ значно розширити асортимент. Загальний випуск продукц╕╖ ВАТ "Кримхл╕б" склада╓ до 150 тонн хл╕бобулочних вироб╕в на добу.

ПАРАФ╤ЯНАМ ВСЕЛЕНСЬКО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
КЕР╤ВНИКАМ П╤ДПРИ╢МСТВ, ОРГАН╤ЗАЦ╤Й, ПОЛ╤ТИЧНИМ Д╤ЯЧАМ, УС╤М НЕБАЙДУЖИМ ЛЮДЯМ!
Параф╕яни церкви Благов╕щення Пресвято╖ Богородиц╕ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату селища Первомайське звертаються до Вас по допомогу у побудов╕ першо╖ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату в Криму, яка ма╓ стати початком зм╕цнення Вселенсько╖ православно╖ церкви, створення ╓дино╖ Пом╕сно╖ церкви та в╕дродження духовност╕ й морал╕ укра╖нсько╖ нац╕╖.
Наш поточний рахунок: В╕дкрите акц╕онерне товариство "Об'╓днаний комерц╕йний банк", селище Первомайське, вул. Лен╕на, 63, МФО 324485, ОКПО 20685262.
Поточ. рахунок 26001234824801.
Назва: Параф╕я Благов╕щення Пресвято╖ Богородиц╕ УПЦ Ки╖вського патр╕архату.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2007 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4626

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков