Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДОМО ПРО ТИХ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ З УВ'ЯЗНЕННЯ В РОС╤╥
До Укра╖ни повернулися 11 незаконно засуджених у Рос╕╖ сп╕вгромадян та 24 моряк╕в, яких Рос╕я...


МОРЯК ГРИЦЕНКО: ЯКБИ МИ СТР╤ЛЯЛИ У В╤ДПОВ╤ДЬ — НАС БИ ВЖЕ НЕ БУЛО
"Пройшов час, я роз╕брав для себе цю ситуац╕ю. Бог мене в╕в, ми зробили те що треба. Якщо було б...


╤ван Томич, голова Союзу укра╖нського селянства: ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИ ДОДОМУ УКРА╥НЦ╤В, ТО ПОЧН╤ТЬ ╤З СЕЛЯН
╤ван Томич понад десять рок╕в очолював асоц╕ац╕ю фермер╕в, зараз в╕н сто╖ть б╕ля керма Союзу...


П'ЯТНАДЦЯТЬ ЛИЦАР╤В НЕБА
Стр╕чка розпов╕да╓ про п’ятнадцятьох добровольц╕в батальйону «Дн╕про-1», як╕...


ЖУРНАЛ╤СТКА ВКАЗАЛА НА П╤ДСТУПН╤СТЬ ПУТ╤НА У ПЕРЕМОВИНАХ ЩОДО «КРИМСЬКОГО СПИСКУ» ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
Рос╕я торгу╓ться за зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в, щоб Укра╖на визнала ╖х рос╕йське...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2007
НЕПРОФЕС╤ЙН╤СТЬ ЧИ САБОТАЖ?


ОСТАНН╤МИ днями у льв╕вському корпункт╕ пролунало к╕лька тривожних дзв╕нк╕в: з перебоями надходить "Кримська св╕тлиця"...
Чомусь з осен╕ ╖╖ перестала отримувати Галина Коваль ╕з Одеси. А були ж у нас плани д╕литися "рег╕ональними" враженнями в╕д публ╕кац╕й, обм╕нюватися думками - принаймн╕ до к╕нця 2006 року, бо газета була передплачена на весь р╕к.
╤ у новому, 2007 роц╕, зв'язк╕вц╕ б╕льше м╕сяця "розкачувалися", ╕ лише тепер, у лютому, Галина Коваль нарешт╕ отриму╓ "Св╕тличку".
Те ж саме було ╕ в одеськ╕й "Просв╕т╕". То чи ╓ сенс патр╕отам-б╕бл╕отекарям Одеси, долаючи об'╓ктивн╕ труднощ╕, орган╕зовувати передплату для б╕бл╕отек м╕ста, якщо пошта все одно бойкотуватиме доставку?
Гада╓те, в ╕нших рег╕онах краще?
Це добре, що на Льв╕вщин╕ ╓ св╕дом╕ п╕дпри╓мц╕, як╕ готов╕ вид╕лити кошти на передплату газети. Це, перш за все, Богдан Михайлович Шевц╕в, кер╕вник "ВЕЕМ Металавтопрому" ╕ його тезко Богдан Михайлович К╕т - кер╕вник ВАТ "Галгазтерм".
Але що вир╕шують ╖хн╕ трудов╕, меценатськ╕ гривн╕, якщо м╕ж патр╕отичним б╕знесом ╕ новими читачами стоятиме непробивним муром М╕н╕стерство зв'язку? Багато патр╕отичних починань з╕йде нан╕вець.
Галина Огородня з м╕ста Новоукра╖нки, що на К╕ровоградщин╕, передплатила газету ще 29 вересня 2006 року. Спочатку ╖╖ просили доплатити 20 гривень до ново╖ вартост╕ передплати. Доплатила (хоча до 1 жовтня можна було б ╕ не доплачувати - сама ж пошта встановила ц╕ умови), але... в╕д Нового року - жодного номера.
А ось що пише наша читачка ╕ майже моя "сус╕дка" (дв╕ години ╖зди електричкою) Лариса Боратинець: "Ваш лист з╕ Львова йшов дуже довго, понад тиждень! Це пов'язано з реорган╕зац╕╓ю поштово╖ служби. Не знаю, як кому, але мен╕ ця реорган╕зац╕я зовс╕м не до вподоби. Адже тепер ╕ газети, ╕ листи, ╕ грош╕ для пенс╕онер╕в приходять до Брод╕в через Буськ. А нашу районну газету друкують у Бродах, в╕двозять до Буська, а зв╕дти ╖╖ знову везуть у Броди, щоб доставити передплатникам. Як на мене, б╕льший абсурд год╕ придумати. Через ту "реорган╕зац╕ю" ц╕лий с╕чень "Кримська св╕тлиця" до мене не доходила. ╤ лише минулого в╕вторка я отримала п'ятий номер газети. А де попередн╕ чотири? Загубилося десь ╕ по одному номеру "Укра╖ни молодо╖" та "Говорить ╕ показу╓ Укра╖на". То чи може така реорган╕зац╕я мене т╕шити? ╤ чи варто ╖╖ робити, коли в╕д не╖ лише одн╕ м╕нуси для тих, хто користу╓ться послугами пошти?"
Пошта, виявля╓ться, ╕ людей може пересварити. Це коли якийсь благод╕йник да╓ грош╕ на передплату газети, я передплачую, а вона... не приходить. Спробуй доведи, що не присво╖в отриман╕ грош╕!
Часом пошта д╕╓ виб╕рково. Газета "Голос Крыма" до Ходорова доходить, а ось "Кримську св╕тлицю" пан╕ Анна Гошко чомусь не отриму╓; хоча квитанц╕я, як доказ передплати, ╓. Про те, що в газет╕ з'явилася ╖╖ стаття, вона д╕зналася в╕н ╕нших передплатник╕в.
Професор Вадим Хмарський отримав номер лише з першою публ╕кац╕╓ю про Одесу, а другий (там йшлося про його учня, молодого ╕сторика Олександра Музичка) десь... загубився по дороз╕. А ╕дея ж передплати полягала в тому, аби про кримськ╕ проблеми знало якомога б╕льше "материкових" укра╖нц╕в! Там, де не допрацьову╓ держава, певну роль можуть в╕д╕грати патр╕отично настро╓н╕ громадяни. Головне, щоб ╖м не перекривали кисень, не "обд╕ляли" ╕нформац╕╓ю.
Певен, що якби обдзвонив ус╕х знайомих мен╕ передплатник╕в, то й "негативу" вихлюпнув би набагато б╕льше. Нав╕ть зроблен╕ дзв╕нки забрали чимало грошей ╕з с╕мейного бюджету. Зараз же в ус╕х "моб╕льники"!
Тому обмежуся вище сказаним.
Особисто мен╕ "Св╕тлиця" надходить регулярно. А ось "Голос Крыма" у листопад╕ - грудн╕ не надходив. Показав на пошт╕ квитанц╕ю - грош╕ мен╕ повернули. А ось квитанц╕ю на 2007 р╕к знайти не можу. Сорок гривень пропало...
Дехто скаже: "Сам винен. Мав би збер╕гати ус╕ квитанц╕╖!" Так то воно так. Але, гадаю, що в Н╕меччин╕, Франц╕╖, Чех╕╖ газета все одно д╕йшла б до передплатника. Бо вир╕шальним ╓ не сам факт збереження квитанц╕╖, а сплата грошей. Передплатив - отже чита╓ш!
Славн╕ галичани Ярослав Шевчук та родина Кочеркевич╕в (вс╕ - пенс╕онери!) затягнувши пояси, з╕брали грош╕ для льв╕вського корпункту, аби й надал╕ газету можна було передплачувати для небагатих, але патр╕отично настро╓них людей Сходу Укра╖ни. Вони ще не знають, що ╖хн╕м благородним нам╕рам може перешкодити непрофес╕йн╕сть наших зв'язк╕вц╕в (не хочеться думати про щось г╕рше), тож я, користуючись нагодою, попереджаю ╖х про це через газету.
╤ все ж, спод╕ваюся, що добро прокладе соб╕ дорогу (люди ж у нас просто золот╕!), а зло в╕дступить, ╕ його усп╕хи виявляться тимчасовими.
Серг╕й ЛАЩЕНКО.
м. Льв╕в.
* * *
Сердечно дяку╓мо читачам за п╕дтримку газети: 50 грн. - Онищук В. А., м. Дубно; 200 грн. - Мамонтова-Данильчук Л. ╤., м. С╕мферополь; 100 грн. - В╕тенчук С. З., м. Севастополь; 50 грн. - Равлик Д. В., с. Нов╕ Ворота, Закарпатська обл.; 100 грн. - Ол╕йник ╤. Л., м. Р╕вне.

ПЕРЕДПЛАТИВ "КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ" - ╤ НЕ ПОЖАЛКУВАВ!
Шановна редакц╕╓!
Я почав передплачувати "Кримську св╕тлицю" з с╕чня 2007 року за порадою друз╕в. ╤ не пожалкував. Газета ц╕кава ╕ потр╕бна. Кр╕м того, ваш╕ кросворди сприяють розширенню св╕тогляду, мають п╕знавальну спрямован╕сть, змушують "ритися" в спец╕альн╕й л╕тератур╕, дов╕дниках, словниках, географ╕чних атласах тощо.
Дуже ц╕нними, на м╕й погляд, ╓ запитання з "Кобзаря" Тараса Шевченка, вони заохочують перечитувати його знов ╕ знов. ╤ це дуже добре, особливо для молод╕.
Хочу запитати, як правильно надсилати в╕дпов╕д╕: чи на газетних вир╕зках чи написан╕ на аркушах?
З пошаною -
Олександр БРИНИХ.
смт. Солотвин ╤вано-Франк╕всько╖ област╕.

В╤Д РЕДАКЦ╤╥. Дяку╓мо вам, пане Олександре, за добр╕ слова ╕ за те, що Ви з нами незважаючи на те, що у с╕чн╕ майже ус╕м передплатникам Укра╖ни "добр╕" люди з "Укрпошти" не доставили вчасно номер╕в "Св╕тлиц╕", але наших конкурсант╕в такими вит╕вками не наляка╓ш - ус╕ над╕слали в╕дпов╕д╕ вчасно. Тож будьмо, св╕тличн╕ мовн╕ ерудити! ╤нтелектуальний б╕й розпочався! А в╕дпов╕д╕ можна надсилати у будь-якому вигляд╕, аби було розб╕рливо написано ╕ вчасно в╕дправлено.
* * *
Дяку╓мо за п╕дтримку газети галичанам Миську Володимиру ╤вановичу, Гусар Олександр╕ Петр╕вн╕, Ванькович Ларис╕ Васил╕вн╕, як╕ переказали "Св╕тлиц╕" по 100 грн.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4562

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков