Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО В╤ДОМО ПРО ТИХ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ З УВ'ЯЗНЕННЯ В РОС╤╥
До Укра╖ни повернулися 11 незаконно засуджених у Рос╕╖ сп╕вгромадян та 24 моряк╕в, яких Рос╕я...


МОРЯК ГРИЦЕНКО: ЯКБИ МИ СТР╤ЛЯЛИ У В╤ДПОВ╤ДЬ — НАС БИ ВЖЕ НЕ БУЛО
"Пройшов час, я роз╕брав для себе цю ситуац╕ю. Бог мене в╕в, ми зробили те що треба. Якщо було б...


╤ван Томич, голова Союзу укра╖нського селянства: ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ПОВЕРНУТИ ДОДОМУ УКРА╥НЦ╤В, ТО ПОЧН╤ТЬ ╤З СЕЛЯН
╤ван Томич понад десять рок╕в очолював асоц╕ац╕ю фермер╕в, зараз в╕н сто╖ть б╕ля керма Союзу...


П'ЯТНАДЦЯТЬ ЛИЦАР╤В НЕБА
Стр╕чка розпов╕да╓ про п’ятнадцятьох добровольц╕в батальйону «Дн╕про-1», як╕...


ЖУРНАЛ╤СТКА ВКАЗАЛА НА П╤ДСТУПН╤СТЬ ПУТ╤НА У ПЕРЕМОВИНАХ ЩОДО «КРИМСЬКОГО СПИСКУ» ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
Рос╕я торгу╓ться за зв╕льнення кримських пол╕тв'язн╕в, щоб Укра╖на визнала ╖х рос╕йське...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 10.03.2007
Новини Укра╖ни ╕ Криму

ЧОМУ РОСТУТЬ БОРГИ?

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко пров╕в робочу нараду з м╕н╕стром прац╕ та соц╕ально╖ пол╕тики Михайлом Пап╕╓вим, м╕н╕стром охорони здоров'я Юр╕╓м Поляченком, м╕н╕стром науки та осв╕ти Стан╕славом Н╕кола╓нком.
У центр╕ уваги учасник╕в наради - питання соц╕ально╖ пол╕тики, насамперед йдеться про погашення заборгованост╕ ╕з зароб╕тно╖ плати та забезпечення сво╓часних розрахунк╕в ╕з прац╕вниками.
Глава держави висловив занепоко╓ння виникненням у с╕чн╕ нових борг╕в ╕з зарплати - ╖хн╕й загальний обсяг зб╕льшився на 11% (майже на 90 млн. грн.), а на д╕ючих п╕дпри╓мствах - майже на 17%. Особливо тривожать Президента висок╕ (на третину) темпи зб╕льшення борг╕в державних п╕дпри╓мств, як╕ знаходяться у п╕дпорядкуванн╕ м╕н╕стерств та в╕домств центральних орган╕в виконавчо╖ влади.
В. Ющенко в╕дзначив, що на Харк╕вщин╕ лише на завод ╕м. Малишева та ВАТ "Первомайський "Х╕мпром", безпосередньо п╕дпорядкованих М╕нпромпол╕тики, припада╓ майже дв╕ третини боргу вс╕х д╕ючих п╕дпри╓мств област╕.
На Черн╕г╕вщин╕ аналог╕чна ситуац╕я - борг п╕дпорядкованого МНС ДП "Прилуцький завод "Пожспецмаш" (3,2 млн. грн.) становить понад 40% обласно╖ заборгованост╕.
За два останн╕ м╕сяц╕ п╕дпри╓мства, безпосередньо п╕дпорядкован╕ М╕нпромпол╕тики, зб╕льшили заборгован╕сть б╕льш н╕ж у 1,5 раза, М╕нпаливенерго - на третину та МНС - на 11%, зазначив Президент. Обсяги заборгованост╕ дос╕ залишаються значними також ╕ по об'╓ктах, п╕дпорядкованих М╕нвуглепрому (50 млн. грн.) та Фонду держмайна (62 млн.) - ╕ це незважаючи на пост╕йн╕ дотац╕╖ з Державного бюджету.
На переконання Президента, за тако╖ ситуац╕╖ в першу чергу сл╕д говорити про персональну в╕дпов╕дальн╕сть м╕н╕стр╕в та ╕нших посадових ос╕б, як╕ управляють цими об'╓ктами держвласност╕. Так╕ п╕дпри╓мства, констатував в╕н, повол╕ перетворюються на банкрут╕в, а п╕сля цього розпочинаються процеси ╖х приватизац╕╖. "Де ефективн╕сть роботи з держмайном?" - запитав Президент.
Глава держави зазначив, що зважаючи на зазначену проблему, в╕н змушений звернути на це увагу Прем'╓р-м╕н╕стра В╕ктора Януковича у в╕дпов╕дному зверненн╕.
У ход╕ наради Президент виклав сво╓ бачення конкретних заход╕в для вир╕шення ц╕╓╖ проблеми. Йдеться про принциповий п╕дх╕д при перев╕рках додержання роботодавцями вимог законодавства про працю; розширення практики залучення до перев╕рок орган╕в прокуратури, ╕нших контролюючих структур та профсп╕лкових орган╕зац╕й; необх╕дн╕сть забезпечити притягнення до дисципл╕нарно╖, адм╕н╕стративно╖ та крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ кер╕вник╕в п╕дпри╓мств-боржник╕в та в╕дпов╕дних м╕н╕стерств та в╕домств за порушення законодавства про оплату прац╕.
На думку В. Ющенка, питання виплати поточно╖ зарплати та погашення заборгованост╕ мають стати ключовими темами зас╕дань колег╕й держадм╕н╕страц╕й та м╕сцево╖ виконавчо╖ влади. Кр╕м того, потр╕бно п╕двищити р╕вень виконавчого провадження за р╕шенням суд╕в про примусове стягнення заборгованост╕ з виплати зароб╕тно╖ плати.
Учасники наради також порушили тему соц╕ального захисту багатод╕тних с╕мей. Президент наголосив, що це питання ╓ одн╕╓ю з п╕двалин соц╕ально╖ пол╕тики держави. Сьогодн╕ потр╕бн╕ гарант╕╖ реально╖, а не декларовано╖ п╕дтримки таких родин, сказав в╕н.
У цьому контекст╕ глава держави прид╕лив особливу увагу тем╕ субсид╕й та державно╖ допомоги.
В даному випадку необх╕дно забезпечити спрощений механ╕зм ╖х отримання, сказав в╕н. Також, на думку В. Ющенка, на час╕ розгляд питання п╕двищення розм╕р╕в допомоги малозабезпеченим с╕м'ям - адже до них, як правило, потрапляють ╕ багатод╕тн╕ родини.
Президент детально зупинився на проблем╕ здобуття вищо╖ та середньо╖ спец╕ально╖ осв╕ти д╕тьми з багатод╕тних с╕мей. Влада повинна виробити ч╕ткий механ╕зм, який би давав змогу так╕й молод╕ п╕сля усп╕шного зак╕нчення школи вступити на бюджетну форму навчання, наголосив в╕н. Президент також звернув увагу на необх╕дн╕сть ближчим часом розробити зм╕ни до чинного законодавства Укра╖ни щодо посилення державно╖ п╕дтримки багатод╕тних с╕мей. Перш за все, йдеться про вдосконалення Житлового кодексу, Закону "Про житловий фонд соц╕ального призначення", Закону "Про охорону дитинства". "Ус╕ питання, пов'язан╕ ╕з захистом багатод╕тних родин, знаходяться п╕д мо╖м особистим контролем", - п╕дкреслив В. Ющенко.
Президент звернувся до учасник╕в наради протягом тижня надати конкретн╕ пропозиц╕╖ щодо запровадження ефективних механ╕зм╕в вир╕шення зазначених проблемних питань. Глава держави висловив готовн╕сть за наявност╕ таких пропозиц╕й оперативно оформити ╖х у в╕дпов╕дн╕ укази або доручення Президента Укра╖ни.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ № 177/2007
ПРО ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТ╤ ПЕТРА ГРИГОРЕНКА

З метою вшанування пам'ят╕ видатного правозахисника, учасника дисидентського руху, одного ╕з засновник╕в Укра╖нсько╖ Громадсько╖ Групи сприяння виконанню Гельс╕нських угод Петра Григоренка та з нагоди 100-р╕ччя в╕д дня його народження постановляю:
1. Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни розробити у м╕сячний строк за участю Нац╕онально╖ академ╕╖ наук Укра╖ни, Укра╖нсько╖ Гельс╕нсько╖ сп╕лки з прав людини та Всеукра╖нського товариства пол╕тичних в'язн╕в ╕ репресованих та затвердити план заход╕в ╕з вшанування пам'ят╕ Петра Григоренка, передбачивши в ньому, зокрема:
проведення протягом вересня - жовтня 2007 року у м╕ст╕ Ки╓в╕, ╕нших населених пунктах, пов'язаних ╕з життям та громадсько-пол╕тичною д╕яльн╕стю Петра Григоренка, заход╕в, присвячених його пам'ят╕;
проведення у навчальних закладах, закладах культури, в╕йськових з'╓днаннях ╕ частинах тематичних заход╕в з популяризац╕╖ його громадсько╖ та правозахисно╖ д╕яльност╕;
карбування та введення в об╕г у встановленому порядку юв╕лейно╖ монети, присвячено╖ 100-р╕ччю в╕д дня народження Петра Григоренка;
випуск в об╕г поштово╖ марки ╕ конверта, присвячених 100-р╕ччю в╕д дня народження Петра Григоренка, та зд╕йснення спецпогашення поштово╖ марки;
видання публ╕цистичних твор╕в Петра Григоренка.
2. Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни, Рад╕ м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим, обласним, Ки╖вськ╕й та Севастопольськ╕й м╕ським державним адм╕н╕страц╕ям вивчити питання про присво╓ння окремим навчальним закладам та науковим установам ╕мен╕ Петра Григоренка, а також в╕дпов╕дного найменування чи перейменування в установленому порядку вулиць та площ у населених пунктах Укра╖ни.
3. Державному ком╕тету телебачення та рад╕омовлення Укра╖ни забезпечити широке висв╕тлення в засобах масово╖ ╕нформац╕╖ заход╕в ╕з вшанування пам'ят╕ Петра Григоренка, орган╕зувати тематичн╕ рад╕о- та телепередач╕, присвячен╕ його життю та д╕яльност╕.
Президент Укра╖ни
В╕ктор ЮЩЕНКО
5 березня 2007 року.

ЗУСТР╤Ч╤ В ПРЕДСТАВНИЦТВ╤

У Представництв╕ Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим в╕дбулась зустр╕ч Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК В╕ктора Шемчука з представниками Укра╖нсько╖ громадсько-пол╕тично╖ ради демократичних орган╕зац╕й Криму. П╕д час зустр╕ч╕ були обговорен╕ нагальн╕ питання життя укра╖нства на територ╕╖ автоном╕╖, а також актуальн╕ проблеми, як╕ порушував Президент Укра╖ни В. Ющенко, перебуваючи в Криму.
Присутн╕ висловлювали сво╓ бачення розвитку укра╖нсько╖ культури на територ╕╖ п╕вострова, вносили пропозиц╕╖ щодо вир╕шення нев╕дкладних питань з розвитку укра╖номовно╖ осв╕ти в дошк╕льних, середн╕х та вищих навчальних закладах автоном╕╖. Члени Громадсько-пол╕тично╖ ради висловили занепоко╓ння в╕дсутн╕стю ц╕леспрямовано╖ виховно╖ роботи в осв╕тянських закладах, де б прищеплювалася любов до Укра╖ни, р╕дного краю, культурно╖ та ╕сторично╖ спадщини Криму. Прозвучали критичн╕ нотки щодо слабкого волод╕ння укра╖нською мовою державними службовцями автоном╕╖, в╕дсутност╕ в Збройних силах методичних матер╕ал╕в, статут╕в укра╖нською мовою, що призводить до ╕ншомовних запозичень. Присутн╕ висловили побажання ╕ надал╕ обговорювати проблемн╕ питання у формат╕ д╕алогу з Представництвом Президента Укра╖ни в АРК. Пролунали конкретн╕ пропозиц╕╖ щодо консол╕дац╕╖ укра╖нсько╖ громади Криму.
В╕д присутн╕х було почуто багато нар╕кань на роботу Всеукра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру та його кер╕вника. Також п╕ддано критиц╕ роботу Укра╖нського академ╕чного музично-драматичного театру, де, зокрема, з п'яти поставлених спектакл╕в для д╕тей - жодного укра╖нською мовою.
Учасники зустр╕ч╕ звернулися до Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим з проханням допомогти в п╕дготовц╕ в╕дзначення р╕чниц╕ Тараса Шевченка. Також присутн╕ запропонували для розгляду концепц╕ю "Програми ╕нтеграц╕╖ в укра╖нське сусп╕льство його кримсько╖ частини".
Вир╕шено, що так╕ зустр╕ч╕ ╕з громадськими орган╕зац╕ями ╕ нац╕ональними громадськими об'╓днаннями стануть у Представництв╕ Президента Укра╖ни в АР Крим традиц╕йними.
* * *
В╕дбулася зустр╕ч Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АРК В╕ктора Шемчука з членами Молод╕жно╖ ради.
В ход╕ ц╕╓╖ зустр╕ч╕ було обговорено низку питань, як╕ ╓ нагальними для вир╕шення молод╕жних проблем на територ╕╖ автоном╕╖. Рада виступила ╕н╕ц╕атором проведення б╕знес-симпоз╕уму для молодих п╕дпри╓мц╕в, який в╕дбудеться наприк╕нц╕ цього м╕сяця в ╢вропейському ун╕верситет╕. Окремо Молод╕жна рада готу╓ проект проведення ви╖зного круглого столу для обговорення проблем молод╕ у с╕льськ╕й м╕сцевост╕.
Важливою темою обговорення стало питання створення Кримського ╕нформац╕йно-ресурсного центру для потреб молод╕. Головним завданням цього центру стане ╕нформування молод╕ п╕вострова про ╖╖ права та обов'язки п╕д час здобуття осв╕ти, працевлаштування, трудових в╕дносин в колективах, роботи на п╕дпри╓мствах та
суб'╓ктах господарсько╖ д╕яльност╕.

Прес-служба Представництва Президента Укра╖ни в АРК.

На фото: Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в Криму В╕ктор Шемчук.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 10.03.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4561

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков