Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 02.03.2007 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 02.03.2007
НАСТУПНЕ ШОУ - "ГОЛОКОСТ"?!

Доброго дня, шановна редакц╕╓. Пишу вам, щоб под╕литися сво╖ми роздумами над темою Голодомору ╕ нашого ставлення до ц╕╓╖ вселенсько╖ трагед╕╖. Телеканал ТЕТ н╕коли не претендував на зразок науково-п╕знавального чи хоча б п╕знавально-розважального телеканалу.
З перших дн╕в свого заснування основним концептом каналу було - 100% розваг: сер╕али, розважальн╕ програми, ток-шоу. Сьогодн╕ ж канал купу╓ у рос╕йських телеканал╕в модн╕ й популярн╕ реал╕т╕-шоу. Склада╓ться враження, а воно ц╕лком п╕дтверджене розмовами з глядачами, що ╖м вже набридло споглядати загримованих заокеанських актор╕в. ╤ хочеться вже чогось ближчого ╕ реальн╕шого.
Мина╓ вже епоха п╕д назвою "Окна", ╕ телев╕з╕йн╕ продюсери шукають ╕ дають споживачам такого штибу ╕нформац╕╖ нову поживу - "За стеклом", "Дом" ╕ т. д. А сьогодн╕ найпопулярн╕шим реал╕т╕-шоу ╓ "Голод". Н╕-н╕, не подумайте, це не той Голод, що ми звикли називати Голодомором, актом геноциду проти укра╖нського народу. Н╕. Це "голод" заради грошей. Суть у тому, що молод╕ люди, як╕ не хочуть бути пас╕онарними глядачами, прагнуть "зал╕зти в екран" ╕ грати сво╓ життя на публ╕ку. Вони молод╕ й бажають популярност╕, а ще - перемоги, яка забезпечить комусь одному з 13 учасник╕в 2 тисяч╕ долар╕в щом╕сяця протягом усього життя.
"Голод" для геро╖в явище швидкоминуче, головне - протриматися 106 дн╕в. За правилами, раз на тиждень автоматичн╕ двер╕ помешкання в╕дчиняються ╕ дво╓ "голодуючих" можуть вийти в м╕сто на "зароб╕тки" харч╕в.
Голодною смертю тут н╕хто не помира╓. Коли нема╓ у будинку ╖ж╕, учасникам видають спец╕альний "енергетичний" нап╕й, який м╕стить ус╕ необх╕дн╕ речовини ╕ м╕кроелементи, що потр╕бн╕ людин╕ для нормального функц╕онування орган╕зму.
Саме про такий "голод" д╕зна╓ться з екрана телев╕зора сучасне молоде покол╕ння, у якого нав╕ть не виклика╓ ан╕найменших асоц╕ац╕й назва цього реал╕т╕-шоу з жахливими под╕ями, що в╕дбулися у 30-х роках ХХ стол╕ття.
╤ кожен, хто дивиться це чи ╕нш╕ под╕бн╕ реал╕т╕-шоу, шука╓ у причин╕ свою ф╕лософ╕ю.
На запитання: "Що чули ви про Голод?", мен╕ в╕дпов╕дають: "Голод? А, так, чув. Реал╕т╕-шоу на ТЕТ╕" чи "Так, зда╓ться, чув. Сер╕ал, чи що воно таке". Але доводилося чути ╕ д╕аметрально протилежн╕ думки, на кшталт: "Чула, чула. Син тепер в╕д телев╕зора не в╕дходить. У нього, бач, "Голод". Я глянула, думала - щось про Голодомор, а там - хлопц╕ з д╕вчатами розважаються, палять, сваряться..."
На таких фактах вихову╓ться тепер╕шн╓ покол╕ння, а старе лише розводить руками в╕д безсилля щось зм╕нити.
Переглянути деяк╕ стор╕нки ╕стор╕╖ ╕ докопатися до ╕стини - це питання назр╕ло вже давно. Не так багато минуло л╕т в╕дтод╕, як св╕т д╕знався про Голодомор в Укра╖н╕. Лише 50 рок╕в оп╕сля трагед╕╖ - 1982 року, на М╕жнародн╕й конференц╕╖ з Голокосту ╕ геноциду в Тель-Ав╕в╕ молодий ╕ ще тод╕ малов╕домий науковець ╤нституту укра╖нських досл╕джень при Гарвардському ун╕верситет╕, американець Джеймс Мейс перший серед зах╕дних досл╕дник╕в охарактеризував Великий голод 1932 - 1933 рок╕в в Укра╖н╕ як акт геноциду.
╤стор╕я пам'ята╓ ще одного журнал╕ста - Уолтера Дюрант╕. Журнал╕ста, що зробив соб╕ ╕м'я ╕ отримав Пул╕тцер╕вську прем╕ю (1932) за репортаж╕ з Радянського Союзу. В╕н на власн╕ оч╕ бачив, що в╕дбувалося тод╕ на теренах Укра╖ни. Проте репортаж╕, за його ж словами, "в╕дображали оф╕ц╕йн╕ погляди Радянського Союзу", а не його власн╕. ╤ саме за таку "роботу" його удосто╖ли найвищо╖ нагороди для журнал╕ст╕в.
Джеймс Мейс у 1998 - 2004 роках, працюючи у газет╕ "День", висв╕тлю╓ сво╖ думки про Голодомор, пода╓ сво╖ судження, досл╕дження документ╕в, анал╕зу╓. В╕н не бачив т╕╓╖ трагед╕╖, на противагу Уолтеру Дюрант╕, але писав те, що в╕дчував ╕ про що д╕знавався з першоджерел. Через мас-мед╕а Мейс прагнув донести до найширшого кола аудитор╕╖ ╕нформац╕ю, зворушити владн╕ верх╕вки. Його не стало, замовкли вуста викривача геноциду.
А нов╕тн╕ дюрант╕ скуповують ╕ пропагують ╕ноземн╕ реал╕т╕-шоу ╕ затирають у пам'ят╕ людей спогади. Ще нашим прад╕дам оте бол╕ло, а нам - байдуже.
Нехай вже будуть р╕зного штибу шоу, хай купують ╖х укра╖нськ╕ телеканали ╕ "приправляють" укра╖номовними титрами, та хот╕лося б, принаймн╕, одного - щоб називали ╖х не "Голод" чи щось тому под╕бне. Це все одно, що у ╤зра╖л╕ показати реал╕т╕-шоу "Голокост". Недоречно, чи не так? А наш╕ укра╖нськ╕ телеканали купують ╕ "розкручують" таку продукц╕ю.
╤ знову питання: "Кому виг╕дно?" А т╕, кому виг╕дно, свою справу зробили. Бо коли уже слово "голод" не виклика╓ ан╕найменших асоц╕ац╕й з тим, чим в╕н був насправд╕, з м╕льйонами загиблих мученицькою смертю людей, то це - справжня трагед╕я.
Тетяна БУРДЕГА,
студентка Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. ╤вана Франка.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 02.03.2007 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4531

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков