Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2007 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 09.02.2007
╥╥ МИСТЕЦЬКИЙ ШЛЯХ
Л╕д╕я СТЕПКО.


Цього тижня майстриня живопису, голова Севастопольсько╖ сп╕лки художник╕в "Мистецький шлях" Тетяна М╕хно в╕дзначила св╕й юв╕лей. Вже 15 рок╕в вона мешка╓ у Балаклав╕, щоденно висловлюючи свою любов до чар╕вного стародавнього м╕ста. На ╖╖ полотнах - Балаклавська бухта, тих╕ маленьк╕ дворики... Ось вони у п╕н╕ кв╕тнучих дерев, а тут - вже присипан╕ золотавим ос╕нн╕м листям. За роки сво╓╖ творчост╕ Тетяна М╕хно створила багато роб╕т. Чимало з них знайшли сво╓ м╕сце у приватних колекц╕ях, музеях Укра╖ни, Рос╕╖, кра╖н ╢вропи, Австрал╕╖, США та Канади. Гост╕ Балаклави в╕дв╕дують ╖╖ художн╕й салон як музей. Книга в╕дгук╕в переповнена записами.
З юв╕ле╓м ╖╖ в╕тали друз╕, прихильники таланту. Кер╕вництво обох г╕лок влади Балаклави в╕дзначило, що сво╓ю працею майстриня прославля╓ сьогодн╕шню Балаклаву. Не вс╕м в╕домо, що Тетяна М╕хно народилася в мальовничому м╕стечку Олевськ Житомирсько╖ област╕, де серед м╕ста тече р╕чка Уборть та височить церква. З раннього дитинства захоплювалася музикою, а малюнок - так це було не захопленням, а засобом сп╕лкування з природою. Усам╕тнившись, д╕вчинка розглядала рослини, а ол╕вець в╕дтворював ╖хн╕ форми на папер╕. Т╕ досконал╕ форми вже тод╕ пом╕тила вчителька малювання. Альбоми школярки й понин╕ збер╕гаються в Олевськ╕й школ╕.
Малювалося залюбки, але музика - то зовс╕м ╕нша справа, думала д╕вчина, складаючи вступн╕ ╕спити у Житомирському музичному училищ╕. Та в якийсь момент завагалася й по╖хала додому, д╕знавшись про не дуже вдало складений останн╕й ╕спит. Пот╕м з'ясувалося, що по╖хала даремно. Але то вже, мабуть, доля. А трохи п╕зн╕ше Тетяна вже опановувала науку живопису в Одеському художньому училищ╕ ╕м. М. Б. Грекова.
Батьки ╖╖ не малювали. Правда, у родин╕ якось згадували про дядька матер╕, на ╕м'я Володимир, в╕домого сво╖м вм╕нням писати ╕кони. В╕н ще вчителював у церковно-приходськ╕й школ╕. Напевне, все-таки гени, см╕╓ться пан╕ Тетяна, розм╕рковуючи над крутими звивинами власно╖ дол╕.
За розмовою пригаду╓ часи, коли ледве не перебралася до Санкт-Петербурга - радянську мистецьку мекку. Але все вир╕шив 1982 р╕к, коли вперше при╖хала в╕дпочивати до Балаклави. Тод╕ й прийшло розум╕ння, що це - саме те м╕сце, де вона б хот╕ла залишитися назавжди.
Задум зд╕йснювала довг╕ 10 рок╕в. Жила в Олевську, писала картини, робила виставки ╕ мр╕яла про Балаклаву.
Нарешт╕ в 1992 роц╕ мр╕я таки зд╕йснилася, хоч оселитися довелося в гуртожитку. Через два роки нею зац╕кавився в╕дд╕л культури Балаклавсько╖ держадм╕н╕страц╕╖, а виставка роб╕т, орган╕зована тод╕, ╕ здивувала, ╕ порадувала: р╕вно за м╕сяць вс╕ 30 картин були продан╕. В╕дтод╕ почали з'являтися пропозиц╕╖ працювати на певного хазя╖на за надан╕ пав╕льйони та виставков╕ зали. Майстрин╕ вистачило мудрост╕ в╕д таких пропозиц╕й в╕дмовитися. Вир╕шальним стало запрошення на сп╕вбес╕ду до Балаклавсько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖: кер╕вництво м╕ста поц╕кавилося нагальними проблемами талановитого живописця.
Хоч ╕ мешкала з родиною у гуртожитку, та квартиру не попросила. Сказала, що конче потр╕бна майстерня. Запропоновано було сам╕й пошукати прим╕щення серед нежитлового фонду. ╤ вона знайшла - будиночок, де колись мешкала Леся Укра╖нка.
"У вас гарний смак, ╤лл╕ Глазунову також свого часу сподобався цей будиночок", - пожартували у в╕дпов╕дь.
Отже, пошуки треба було продовжувати.
╤ тод╕ пан╕ Тетяна знайшла двоповерх╕вку, перший поверх яко╖ не використовувався. П╕длоги не було, в╕кна - аж в землю вросли. На другому поверс╕ мешкав райв╕дд╕л м╕л╕ц╕╖. Так╕ обставини розвеселили: хоч злод╕╖ в майстерню не заберуться.
Ремонтувати помешкання мала власноруч. Як мовиться, все по черз╕: спочатку кредит у банку, пот╕м двор╕чний кап╕тальний ремонт. Зате вже у 1996 тут в╕дбулася перша виставка роб╕т.
Того ж року до майстерн╕, що слугувала ╕ виставковою залою, зав╕тав голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ В╕ктор Семенов. Д╕знавшись, що пан╕ М╕хно з родиною мешка╓ в гуртожитку, а на другому поверс╕ майстерн╕ розташувалося в╕дд╕лення м╕сцево╖ м╕л╕ц╕╖, запропонував кер╕вництву райдержадм╕н╕страц╕╖ м╕л╕ц╕ю перевести в ╕нше м╕сце, а другий поверх в╕ддати художниц╕. Хоч в╕ддати - це не зовс╕м те визначення. П╕зн╕ше помешкання другого поверху доведеться викупити.
Але все одно, завдяки Богов╕ ╕ В. Семенову родина таки перебралася у помешкання над майстернею. Пан╕ Тетяна ма╓ чолов╕ка, сина та доньку. ╤ знову кредит у банку та виснажливий ремонт. Але невеличка двоповерхова буд╕вля сьогодн╕ вже набула досить ошатного вигляду. В╕д старо╖ залишилися х╕ба що вх╕дн╕ двер╕, як╕ ще не встигли зам╕нити. Нарешт╕ з'явилося в╕дчуття стаб╕льност╕, але як же швидко спливають роки: вже час святкувати юв╕лей. Про нагороди якось не думалося. Каже, що важливий сам процес творчост╕.
До художнього салону, так тепер називають майстерню, приходять ╕ балаклавц╕, й гост╕ м╕ста. Книга в╕дгук╕в розпухла в╕д запис╕в. Слова вдячност╕ та поваги, висловлен╕ поез╕╓ю ╕ прозою, к╕лькома рядками
╕ ц╕лими стор╕нками. А картини, як птахи, й дос╕ розл╕таються по св╕ту.
Сьогодн╕ Тетяна М╕хно очолю╓ Сп╕лку художник╕в Севастополя "Мистецький шлях". Каже, що бува╓ хтось ╕з доброзичливц╕в радить зм╕нити назву на "Путь к искусству". Чому саме "Мистецький шлях"? Каже, назву сп╕лки вибирали колег╕ально. Пропозиц╕я художника Мурата С╕хурал╕дзе вс╕м припала до душ╕. Сп╕лка художник╕в зд╕йсню╓ щор╕чно до 10 колективних виставок, бере участь у святкових заходах Балаклави та Севастополя.
У св╕й юв╕лей Тетяна М╕хно повна наснаги та творчих задум╕в. Каже, що ╖й у житт╕ таланило на справжн╕х друз╕в ╕ справжн╕х ворог╕в. Перш╕ ╖╖ п╕дтримували, друг╕ не давали розслабитися. Найдорожчим скарбом вона вважа╓ свою родину. А в людях ц╕ну╓ щир╕сть ╕ природн╕сть. Каже, що цими р╕дк╕сними рисами Бог над╕ля╓ не кожного, а т╕льки тих, кого любить. ╤нод╕ серед таких бувають ╕ художники.

м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 09.02.2007 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4477

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков