Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4229)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3913)
Українці мої... (1556)
Резонанс (1788)
Урок української (1000)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (104)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2007
СП╤ЛЬН╤ НАВЧАННЯ З НАТО – ЗА БУДЬ-ЯКО╥ ПОЛ╤ТИЧНО╥ ПОГОДИ

╢ВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР
 25 с╕чня м╕н╕стр оборони Укра╖ни Анатол╕й Гриценко з групою представник╕в МО та Генерального штабу ЗСУ в╕дв╕дав Севастополь. Мета робочо╖ по╖здки – перев╕рка готовност╕ первинного нац╕онального Контактного пункту, що зд╕йснюватиме зв’язок з в╕дпов╕дними структурами НАТО для участ╕ в операц╕╖ „Активн╕ зусилля”, а також ходу в╕дновлювальних роб╕т на кораблях укра╖нського флоту, котр╕ залучатимуться до ц╕╓╖ операц╕╖, в першу чергу, на корветах „Терноп╕ль” та „Луцьк”. Того ж дня кер╕вник оборонного в╕домства пров╕в прес-конференц╕ю з журнал╕стами. За його словами, цього року плану╓ться проведення п’яти в╕йськових навчань на територ╕╖ Укра╖ни.
 — Я впевнений, що у нас не буде минулор╕чних проблем, котр╕ виникли у Феодос╕╖ та Микола╖вськ╕й област╕ й були пов’язан╕ з виборами та безв╕дпов╕дальною повед╕нкою низки пол╕тичних парт╕й. Якщо парламент впевнено проголосу╓ за п╕дтримку в╕йськових навчань, тод╕ й на м╕сцевому р╕вн╕ проблем не виникатиме, — зазначив м╕н╕стр оборони Укра╖ни.
 За його словами, п╕дготовка корабл╕в в техн╕чному план╕ зд╕йсню╓ться як було заплановано, ╕ вони будуть вчасно готов╕ до виконання завдань. А ек╕паж корвета „Терноп╕ль”, що тренувався сп╕льно з ╕тал╕йським кораблем п╕д час свого середземноморського походу, вже сертиф╕кований до таких навчань.
 Кер╕вник оборонного в╕домства в╕дв╕дав ескадру р╕знор╕дних сил ВМС Збройних Сил Укра╖ни, зд╕йснив вих╕д у море на корвет╕ „Луцьк”.
 – В╕йськово-Морськ╕ Сили ╓ ╕ будуть дуже важливою складовою Збройних Сил, – наголосив Анатол╕й Гриценко. – Якщо в минулому роц╕ на техн╕чне оснащення, закуп╕влю озбро╓ння ╕ техн╕ки ми змогли вид╕лити т╕льки 32 млн. грн., то на цей р╕к плану╓ться близько 138 млн. грн. Окремим рядком п╕де ф╕нансування побудови нового корвета. На це вид╕лено в державному бюджет╕ 36 млн. грн. У поточному роц╕ ми плану╓мо завершити його еск╕зне, а в наступному — техн╕чне проектування. Надал╕ визначимо базове п╕дпри╓мство, яке будуватиме цей корабель. Паралельно проводяться переговори з ╕ноземними державами, зокрема, з Рос╕йською Федерац╕╓ю, Франц╕╓ю, ╤тал╕╓ю, Н╕дерландами, для майбутнього оснащення корвета сучасними системами озбро╓ння, яких нема╓ в Укра╖н╕.
 Окремо м╕н╕стр оборони зупинився на проблем╕ грошового та квартирного забезпечення в╕йськовослужбовц╕в:
 – Це питання я сприймаю як критичне. Дуже прикро, що його не вдалося вир╕шити п╕д час початкового голосування за бюджет 2007 року. В Укра╖н╕ середня зароб╕тна плата перевищила тисячу гривень, а оф╕цери, щоб отримати ╖╖, повинн╕ мати стаж служби 10 - 15 рок╕в. Такого не було нав╕ть за радянських час╕в. Б╕льше того, ф╕нансова ситуац╕я сьогодн╕ пог╕ршилася нав╕ть пор╕вняно з груднем минулого року, оск╕льки цього м╕сяця урядом введене в╕драхування з грошового забезпечення в╕йськовослужбовц╕в до Пенс╕йного фонду.
 Що ж до забезпечення в╕йськових житлом, то воно також пог╕ршилося у пор╕внянн╕ з 2005 роком. З╕ сл╕в А. Гриценка, п╕сля його приходу до М╕н╕стерства оборони у 2005 роц╕ вдалося зб╕льшити к╕льк╕сть житла, яке надавалося в╕йськовослужбовцям, у 2,3 раза.
 — У 2005 роц╕ ми збудували ╕ закупили понад 6,5 тисяч╕ квартир. На жаль, наступного, 2006 року, зам╕сть запланованих 7 тисяч в╕йськов╕ отримали лише 4,5 тисяч╕ квартир. На поточний р╕к заплановано збудувати ще менше – близько 4 тисяч квартир.
 Цифри, наведен╕ м╕н╕стром оборони Укра╖ни, красномовно св╕дчили: держава не дба╓ про в╕йськовослужбовц╕в. У такому жалюг╕дному стан╕ укра╖нський оф╕цер ╕ родину свою не захистить, не те що державу.
 В╕дпов╕даючи на запитання телеглядач╕в у прямому еф╕р╕ на ТРК “Бриз”, Анатол╕й Гриценко змушений був працювати, що назива╓ться, у режим╕ Криму, раз по раз повторюючи, що у сп╕льних з НАТО навчаннях “Активн╕ зусилля” також зад╕яний ╕ Чорноморський флот Рос╕╖. Складалося враження, що кер╕вник оборонного в╕домства виправдову╓ться...
 На жаль, ╕стор╕я н╕чому не вчить наших пол╕тик╕в, а то б вони хоч ╕нколи згадували, що було з тими державами, котр╕ не дбали про сво╓ в╕йсько.
 Л╕д╕я СТЕПКО.
 м. Севастополь.
 
НА В╤ДМ╤НУ В╤Д УКРА╥НИ РОС╤Я ПРОВОДИТЬ ╤З НАТО Б╤ЛЬШ Т╤СНУ СП╤ВПРАЦЮ
 «Оц╕нка впливу ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни в НАТО на сфери житт╓д╕яльност╕ укра╖нського сусп╕льства», - так визначили тему зас╕дання учасники «круглого столу», присвяченого питанням ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖, що в╕дбувся у С╓веродонецьку. Орган╕заторами заходу виступили Луганська обласна громадська орган╕зац╕я «Б╕знес-клуб «╢вропейський виб╕р», Луганська обласна державна адм╕н╕страц╕я за участю М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни.
 «Ми сьогодн╕ знаходимося у С╓веродонецьку, щоб говорити правду про НАТО, що це за структура ╕ як╕ перспективи вона ма╓ для Укра╖ни», - так окреслив мету «круглого столу» директор Центру ╕нформац╕╖ та документац╕╖ НАТО в Укра╖н╕ М╕шель Дюре. В╕н п╕дкреслив, що на в╕дм╕ну в╕д Укра╖ни Рос╕я сьогодн╕ проводить ╕з НАТО б╕льш т╕сну сп╕впрацю: проводяться сп╕льн╕ навчання, Рос╕я отриму╓ б╕льший обсяг науково╖ допомоги з боку кра╖н НАТО тощо. Щодо характеру подальших стосунк╕в з Альянсом Укра╖на ма╓ зробити власний св╕домий виб╕р, переконаний директор Центру ╕нформац╕╖ та документац╕╖ НАТО. Громадяни Укра╖ни повинн╕ мати об’╓ктивну ╕нформац╕ю, на основ╕ яко╖ робити власн╕ висновки стосовно в╕дносин Укра╖ни з П╕вн╕чноатлантичним Альянсом.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4442

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков