Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4229)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3913)
Українці мої... (1556)
Резонанс (1788)
Урок української (1000)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (104)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 02.02.2007
Новини Укра╖ни

ПРЕЗИДЕНТ ПРИЙНЯВ В╤ДСТАВКУ Б. ТАРАСЮКА
 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко прийняв в╕дставку м╕н╕стра закордонних справ Бориса Тарасюка в зв’язку з поданою ним заявою. М╕н╕стр пояснив св╕й крок тим, що Шевченк╕вський районний суд Ки╓ва, що розгляда╓ законн╕сть його зв╕льнення Верховною Радою, так ╕ не ухвалив розв’язання по сут╕ питання. Борис Тарасюк, як пол╕тик ╕ дипломат, вважа╓, що дал╕ затягувати ситуац╕ю про законн╕сть або незаконн╕сть його перебування на посад╕ не можна. «Продовження ц╕╓╖ невизначеност╕ призводить до того, що ╕нтересам держави ╕ дипломатично╖ служби завда╓ться збиток». В╕н звинуватив правлячу коал╕ц╕ю в розправ╕ над ним.
 Нагада╓мо, що парламент 1 грудня 2006 року ухвалив постанову про зв╕льнення Тарасюка з посади м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни. Р╕шення було прийняте без в╕дпов╕дного подання Президента, що дало зв╕льненому м╕н╕стров╕ прив╕д звернутися до суду.
5 грудня 2006 року Шевченк╕вський районний суд Ки╓ва припинив д╕ю постанови парламенту, а Президент Укра╖ни п╕дписав указ, яким зобов’язав Тарасюка продовжувати виконувати посадов╕ обов’язки.
 4 с╕чня 2007 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва скасував постанову судд╕ Шевченк╕вського райсуду в╕д 5 грудня. П╕сля р╕шення Апеляц╕йного суду Шевченк╕вський районний суд в╕дновив розгляд справи про законн╕сть зв╕льнення Верховною Радою Бориса Тарасюка з посади м╕н╕стра закордонних справ, але перен╕с слухання на 13 лютого.
 В антикризов╕й коал╕ц╕╖ та уряд╕ Тарасюка вважали зв╕льненим з 1 грудня. ╤ншо╖ точки зору дотримувалися в Секретар╕ат╕ Президента, давши добро Тарасюку в середин╕ с╕чня на в╕зит в Чех╕ю в ранз╕ м╕н╕стра.
У зв’язку з цим прем’╓р-м╕н╕стр В╕ктор Янукович звернувся в Генеральну прокуратуру Укра╖ни з проханням вжити заход╕в прокурорського реагування на д╕╖ м╕н╕стра.
 Коментуючи в╕дставку глави МЗС, прес-секретар Президента пов╕домила, що Президент внесе на затвердження парламенту кандидатуру нового м╕н╕стра вже в перш╕ пленарн╕ дн╕ чергово╖ сес╕╖ парламенту (з 6 лютого. - ред.). До призначення нового м╕н╕стра закордонних справ його обов’язки буде виконувати перший заступник Володимир Огризко. В╕н же буде представляти Укра╖ну на запланованому 6 лютого м╕н╕стерському зас╕данн╕ Укра╖на - ╢С.
 * * *
 Борис Тарасюк спростував ╕нформац╕ю про те, що Президент Укра╖ни запропонував йому очолити Раду нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни. «Президент вн╕с пропозиц╕╖ стосовно подальшо╖ мо╓╖ роботи, ╕ ми домовилися продовжувати дискус╕╖ щодо цього», - сказав екс-м╕н╕стр, зазначивши: «Я не ╓ т╕╓ю людиною, яка шука╓ роботу».
 Борис Тарасюк також спростував чутки про те, що очолюваний ним Народний Рух може при╓днатися до БЮТ. «Я категорично заперечую будь-як╕ р╕шення з боку Народного Руху Укра╖ни, головою якого я ╓, щодо можливост╕ блокування через зв╕льнення м╕н╕стра», - сказав Борис Тарасюк, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в. При цьому в╕н зауважив, що ч╕тко розмежовував свою д╕яльн╕сть як м╕н╕стра закордонних справ ╕ як голови НРУ.
 
В╤ЧНИЙ ЦУГЦВАНГ...
 29 с╕чня на веб-сайт╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни було оприлюднено Закон Укра╖ни «Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни». Однак, як заявив представник Президента у парламент╕ Роман Зварич, це не ма╓ жодних юридичних насл╕дк╕в. Оф╕ц╕йним оприлюдненням закон╕в, ╕нших акт╕в Верховно╖ Ради, акт╕в Президента, Каб╕нету М╕н╕стр╕в вважа╓ться опубл╕кування цих акт╕в у газетах «Голос Укра╖ни», «Оф╕ц╕йний в╕сник Укра╖ни», «Урядовий кур’╓р», а також у «В╕домостях Верховно╖ Ради Укра╖ни».
 Пол╕тологи вважають, що той факт, що н╕ антикризова коал╕ц╕я, н╕ Янукович, н╕ Мороз не ╓ прихильниками негайно╖ публ╕кац╕╖ цього закону, св╕дчить про те, що вони все-таки чогось остер╕гаються: “Вони бояться чи перегляду конституц╕йно╖ реформи, чи того, що найближчим часом у Президента може виникнути п╕дстава для розпуску Верховно╖ Ради”, - коменту╓ ситуац╕ю пол╕тичний експерт Олександр Пал╕й.
 ╤ справд╕, у Секретар╕ат╕ Президента неодноразово заявляли: якщо Закон “Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в” без п╕дпису Президента опубл╕кують в оф╕ц╕йному мас-мед╕а, Президент позиватиметься до Конституц╕йного Суду.
 31 с╕чня Голова ВР Укра╖ни Олександр Мороз пооб╕цяв, що у п`ятницю, 2 лютого, цей закон буде опубл╕кований у парламентськ╕й газет╕ «Голос Укра╖ни»...

ЗОРЯНА ГОСТЯ
 Президент В╕ктор Ющенко 1 лютого пров╕в зустр╕ч з американською астронавткою укра╖нського походження Гайдемар╕ Стефанишин-Пайпер. Як п╕дкреслив п╕д час розмови В. Ющенко, в Укра╖н╕ з великим п╕днесенням зустр╕ли зв╕стку про те, що перша ж╕нка укра╖нського походження вийшла у в╕дкритий космос. «Ми пиша╓мося тим, що Ви в╕дм╕нно виконали програму косм╕чно╖ м╕с╕╖», - сказав в╕н.
 Глава держави подякував Г. Стефанишин-Пайпер за те, що вона «зберегла в╕ддан╕сть укра╖нськ╕й мов╕ ╕ традиц╕ям, не забувала про Укра╖ну нав╕ть п╕д час польоту в космос». Кр╕м того, в╕н поц╕кавився враженнями астронавтки в╕д ╖╖ перебування в наш╕й держав╕, п╕дкресливши, що Укра╖на завжди буде рада зустр╕ти ╖╖ з родиною на сво╖й земл╕.
 Президент також вручив Г. Стефанишин-Пайпер орден княгин╕ Ольги ╤╤╤ ступеня.
 Г. Стефанишин-Пайпер народилася 1963 року в м. Сейнт Пол штату М╕ннесота. Восени минулого року п╕д час польоту на м╕жнародну косм╕чну станц╕ю вона зд╕йснила вих╕д у в╕дкритий космос загальною тривал╕стю 12 годин 8 хвилин.
П╕д час по╖здки в Укра╖ну астронавтка побувала у Львов╕, в╕дв╕дала села Яким╕в ╕ Новий Ярич╕в на Льв╕вщин╕, де народився ╖╖ батько, а також живуть 16 двоюр╕дних брат╕в та сестер.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 02.02.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4439

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков