Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 26.01.2007 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 26.01.2007
НАМ БИ ТРОХИ ╢ВРОПЕЙСЬКОГО ЛИСКУ...
Л╕д╕я СТЕПКО.

╤СТОР╤Я БЕЗ РЕТУШ╤

 Депутат Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д Севастополя Вадим Колесниченко звернувся до в╕це-прем'╓р-м╕н╕стра Укра╖ни, доктора ╕сторичних наук, професора Дмитра Табачника в╕дкритим листом, у якому пропону╓:
 1. Зм╕нити концепц╕ю ╕сторично╖ осв╕ти в Укра╖н╕ шляхом створення ново╖.
 2. В╕дпов╕дно до ново╖ концепц╕╖ переглянути програми з ╕стор╕╖ Укра╖ни та всесв╕тньо╖ ╕стор╕╖ для 5 - 11-х (12) клас╕в;
 3. Оголосити в╕дкритий конкурс на створення нових п╕дручник╕в ... в╕льних в╕д нац╕онально╖ нетерпимост╕ та ксенофоб╕╖.
 Вищезгаданий в╕дкритий лист вже вкотре друку╓ться у м╕сцевих часописах. Назива╓ться ця жахалка для севастопольц╕в: "Уроки лицемерия для маленьких украинцев". "Самое страшное в этом мракобесии", - каже народний депутат, що д╕тям забивають голови н╕бито ворожим ставленням до нас з боку Рос╕╖ та зверхн╕стю укра╖нського народу над рос╕йським. На його думку, "мы уверенно движемся к реализации проклятых идей фашизма. Ведь эсэсовцы, уничтожая людей, искренне верили в исключительность своей нации, в свою славную историю".
 А ще, на думку народного обранця, через неправильне викладання ╕стор╕╖ Укра╖ни у нас в держав╕ ╓ корупц╕я, нема╓ справедливого правосуддя та ще й в╕дсутн╕й ╓вропейський лиск.
 Народний депутат щиро перейма╓ться долею школяра. З одного боку, маючи у розпорядженн╕ ╤нтернет, в╕н, школяр, може й самост╕йно "отличить зёрна от плевел". З ╕ншого боку, на екзаменах дитина мусить казати неправду, яка закладена в п╕дручник. (Чого не зробиш заради оц╕нки). "Следовательно, наших детей умышленно воспитывают в атмосфере лицемерия по стандартам двойной морали. В таком случае нет смысла лить слезы о разъедающих государство язвах коррупции и отсутствии в нашей стране европейского лоска. Заявления о справедливом правосудии, как сегодня, так и в будущем, будут избитой темой ироничных анекдотов. Вина в разложении нашего народа будет лежать на разработчиках программ по истории..." - попереджа╓ народний обранець.
 Дал╕ за текстом вельмишановний анал╕тик в╕д влади для переконливост╕ бере в пом╕ч Богдана Хмельницького. Х╕ба ж останн╕й не сказав тод╕ в Переяслав╕ "...нам нельзя более жить без государя. Мы собрали раду, чтобы вы избрали из четырех государей себе государя". А в п╕дручнику, бачте, цього нема╓.
 Та х╕ба т╕льки цього? Багато параграф╕в в курс╕ ╕стор╕╖ для 9-го класу присвячено нац╕онально- визвольн╕й боротьб╕ укра╖нц╕в ╕ мало глобальному явищу - Кримськ╕й в╕йн╕. ╤ не в тому контекст╕. Х╕ба можна було написати таке:
"В годы Крымской войны заметно усилилось антикрепостническое движение крестьян". Або ще таке: "В годы Крымской войны была предпринята попытка поднять в Украине антирусское восстание".
 В курс╕ 10-го класу в тем╕ "Перша св╕това в╕йна" зазначено, що "Россия вынашивала агрессивные планы в отношении украинских земель, входящих в состав Австро-Венгрии".
 ╤, насамк╕нець, що може бути г╕ршим для укра╖нського школяра, н╕ж нагадування про вояк╕в ОУН-УПА? Це вже занадто.
 Й справд╕, б╕дний укра╖нський школяр. Коли в╕н п╕дросте, його оч╕ку╓ нев╕дворотне: фашизм, корупц╕я, несправедливе правосуддя, "разложение народа" та в╕дсутн╕сть ╓вропейського лиску. ╤ все через виклад ╕стор╕╖ Укра╖ни у п╕дручниках сьогодн╕шнього зразка.
 В╕д тако╖ жахалки - страшно не лише севастопольським школярам.
 У передмов╕ до публ╕кац╕╖ народний депутат поясню╓, що саме спонукало його взятися за перо. У Севастопол╕, як виявля╓ться, пройшла конференц╕я вчител╕в ╕стор╕╖. Педагоги були одностайн╕: програми з ╕стор╕╖ Укра╖ни та рекомендован╕ п╕дручники " ...являются образцом политических установок временщиков и заведомой фальсификации реального исторического прошлого нашей страны..."
 Конференц╕я - це вже, напевне, з в╕дома м╕ського управл╕ння осв╕ти. Тож за коментарем я крокую до головного осв╕тянина м╕ста пана Миколи Чербаджи. Кр╕м високо╖ посади, цей чиновник ма╓ ще дек╕лька в╕дм╕нностей: в╕н - не укра╖нець ╕ не рос╕янин, а болгарин. А отже, не так бол╕сно сприйма╓ ╕стор╕ю Укра╖ни. А ще в╕н - людина в╕дверта.
 - Миколо ╤вановичу, нещодавно народний депутат в╕д Севастополя Вадим Колесниченко пров╕в акц╕ю, вручивши груп╕ вчител╕в ╕стор╕╖ банк╕вськ╕ картки з певною сумою на рахунку, зда╓ться по 200 гривень. Про це ще пов╕домляли у телев╕з╕йних новинах.
 - Так, я знаю, це була акц╕я народного депутата. Це його грош╕ ╕ в╕н ма╓ на це право. ╤нколи вчител╕ купляють пос╕бники за власний кошт.
 - Ск╕льки у м╕ст╕ вчител╕в ╕стор╕╖?
 - Б╕льш як 200 ос╕б.
 - А грош╕ отримали лише 50?
 - Десь так. Я точно не знаю. Мабуть, ст╕льки з них погодилося взяти участь у акц╕╖.
 - Скаж╕ть, будь ласка, до управл╕ння надходили скарги в╕д батьк╕в учн╕в м╕ських шк╕л на неправильний виклад ╕сторичних под╕й в п╕дручниках ╕стор╕╖ Укра╖ни.
 - Жодного разу.
 - Може, Вам скаржилися вчител╕ ╕стор╕╖?
 - Оф╕ц╕йно - н╕коли. Але мен╕ самому не подоба╓ться, наприклад, визначення "окупац╕я" стосовно радянських час╕в, котре ма╓ м╕сце у п╕дручниках ╕стор╕╖. В нашому рег╕он╕ так╕ визначення - не дуже прийнятн╕.
 - У часопис╕ "Севастопольские известия", в публ╕кац╕╖ п╕д назвою "Уроки лицемерия для маленьких украинцев", народний депутат пише, що в╕дбулася конференц╕я вчител╕в ╕стор╕╖, котр╕ одностайно обурен╕ п╕дручниками з ╕стор╕╖ Укра╖ни. Ви були присутн╕ на ц╕й конференц╕╖?
 - Це ц╕лковита неправда. Н╕яко╖ конференц╕╖ не було. В╕н з╕брав ╖х у ресторан╕ без мого в╕дома. Але ж народному депутату можна все.
 - ?
 Отже, розмова з головним осв╕тянином м╕ста паном Миколою Чербаджи, нарешт╕, прояснила ситуац╕ю й розставила вс╕ крапки над ╕.
 Якщо людин╕ нашого сусп╕льства можна все, значить, вона вже здобула статус народного депутата. ╤ байдуже, що в держав╕ корупц╕я з неправосуддям. ╥х завжди можна списати, хоч би на уроки з ╕стор╕╖. Уроки лицем╕рства ж у нас - на кожному кроц╕. Вистачить ╕ для маленьких укра╖нц╕в, ╕ для великих. Але як╕ др╕бниц╕... ╢дина сутт╓ва проблема - в╕дсутн╕сть ╓вропейського лиску. ╤ допоки ми не перепишемо ╕стор╕ю, "нет смысла лить крокодиловы слёзы" через його в╕дсутн╕сть, попереджа╓ народний депутат в╕д Севастополя Вадим Колесниченко.
 Нам би трохи ╓вропейського лиску ╕... "пташиного молока".

 м. Севастополь.
 * * *
 На фото: Аскольдова могила у Ки╓в╕, де похован╕ 28 загиблих Геро╖в Крут.

 Ц╤КАВО, як п. Колесниченко збира╓ться переписати, наприклад, ось цю словникову статтю (Ун╕версальний словник-енциклопед╕я, Ки╖в, 1999) про б╕й п╕д Крутами, щоб наша ╕стор╕я не дратувала нащадк╕в отих московських "червоногвард╕йц╕в":
Крути, зал╕знична станц╕я м╕ж Бахмачем ╕ Н╕жином, б╕ля яко╖ 17 (30) с╕чня 1918 р. в╕дбувся б╕й сотн╕ 1-╖ В╕йськово╖ школи ╕м. Б. Хмельницького та сотн╕ Пом╕чного Студентського Куреня з наступаючими на Ки╖в б╕льшовицькими в╕йськами (6 тис. червоногвард╕йц╕в та матрос╕в); 27 студент╕в ╕ г╕мназист╕в захоплено в полон ╕ розстр╕ляно; б╕йц╕ вноч╕ роз╕брали зал╕зничну кол╕ю ╕ затримали на к╕лька дн╕в наступ червоно╖ гвард╕╖; 28 загиблих урочисто поховано у Ки╓в╕ на Аскольдов╕й могил╕; в радянськ╕ часи могили полеглих зруйновано; тепер на м╕сц╕ останнього бою ╕ на могил╕ встановлено пам`ятн╕ знаки.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 26.01.2007 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4410

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков