Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Cв╕тлицю» читайте — ноутбук вигравайте!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Ми продовжу╓мо наш газетний мовно-л╕тературно-╕сторично-п╕сенно-комп’ютерний конкурс,...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ «св╕тличани»! Ми продовжу╓мо наш газетний...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Шановн╕ читач╕, потенц╕йн╕ конкурсанти ╕ майбутн╕ переможц╕ нашого ун╕кального (а де ще такий ╓?)...


«СВ╤ТЛИЦЮ» ЧИТАЙТЕ — НОУТБУК ВИГРАВАЙТЕ!
Доброго дня, шановна редакц╕╓! Ми, учн╕ 6 класу Славн╕всько╖ ЗОШ Роздольненського району,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2007 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 19.01.2007
П`ЯТЬ КРОК╤В В╤Д "СВ╤ТЛИЦ╤" - ДО КОМП`ЮТЕРА!

Конкурс!

Ще раз повторю╓мо для старшокласник╕в та студентства П`ЯТЬ ЗАВДАНЬ-КРОК╤В ДО ВЛАСНОГО КОМП`ЮТЕРА! (Особливо недов╕рливих запрошу╓мо в робочий час зав╕тати до редакц╕╖ ╕ подивитися та нав╕ть спробувати в д╕л╕ цей, скажемо так, не дуже поки що доступний для кожного учня чи студента подарунок).
Отже, знайомтеся з умовами, завданнями, пиш╕ть в╕дпов╕д╕, надсилайте ╖х до редакц╕╖ ╕ чекайте ф╕налу, який "Св╕тлиця" плану╓ провести наприк╕нц╕ навчального року - у травн╕.
В╕дкри╓мо карти: цим конкурсом ╕ його комп`ютерним стимулом ми прагнемо "висв╕тлити" в Криму таланти, як╕, можливо, з часом прийдуть працювати у "Кримську св╕тлицю". Тому, якщо ви добре вм╕╓те висловлювати думки укра╖нською мовою або якщо просто хочете потренуватися писати (твори й перекази на екзаменах ще ж н╕хто не в╕дм╕нив?) - ╕ якщо вам не зайвий буде новенький комп`ютер, - долучайтеся до нашого конкурсу!

КРОК №1 (перше завдання). Це фото зроблено з Республ╕кансько╖ Дошки пошани у С╕мферопол╕. Ми заздалег╕дь просимо вибачення у шановного Юр╕я Федоровича за публ╕чне використання цього прикладу (нав╕ть запрошу╓мо його у жур╕ конкурсу!), але Дошку пошани й без нас бачили сотн╕ людей.
Так от, журнал╕ст повинен ум╕ти не лише бачити, але й оц╕нювати, анал╕зувати й коментувати. Прокоментуйте, майбутн╕ наш╕ кримськ╕ акули пера, телекамери й м╕крофона, ось таке "кримськодошкове" написання.
Спробуйте викласти ваш╕ думки на двох стандартних друкарських аркушах. Можна рукописно (т╕льки не в╕дштовхн╕ть жур╕ сво╖м почерком!), можна надрукувати - головне, щоб на тих аркушах були думки, бо квал╕ф╕коване жур╕, до якого ми запросимо поважних кримських ╕ ки╖вських теоретик╕в ╕ практик╕в Слова, за просто так комп`ютера не в╕ддасть!

КРОК № 2 (друге завдання - за поемою Бориса Ол╕йника "Трубить Труб╕ж", опубл╕кованою у "Кримськ╕й св╕тлиц╕"
№ 44 за 28.10 2005 р.).
Запитання коротеньке: на двох стандартних друкарських аркушах напиш╕ть, що воно таке - Труб╕ж? Чому Борис Ол╕йник вир╕шив так назвати свою поему? А у нас в Криму, у непростому державотворчому сьогоденн╕, - ╓ св╕й Труб╕ж? Т╕льки ж, сам╕ розум╕╓те, Труб╕ж може бути не обов`язково географ╕чний, але й духовний. Дерзайте!

КРОК № 3 (трет╓ завдання - в╕д колишньо╖ переможниц╕ нашого змагання, а нин╕ ки╖всько╖ студентки Кат╕ Осадцо╖).
Переклад╕ть укра╖нською мовою:
Завидное здоровье, завидное упрямство, хорошо относиться к людям, относиться к социальной группе, это к нам не отно-сится, быть у власти, бросаться в глаза, люди в штатском, лощина, выяснять отношения, центробежный, весёлая ярмарка, предупредить болезнь, оставь меня в покое, добро пожаловать.

КРОК № 4
(четверте завдання).
ЩО ПРИН╤С МАЙДАН У ВАШЕ ЖИТТЯ?
На першу р╕чницю Майдану, в листопад╕ 2005 р. у "Кримськ╕й св╕тлиц╕" був опубл╕кований тв╕р 10-класниц╕ ╕з смт. Лен╕ного Анни Крамаренко, присвячений Помаранчев╕й революц╕╖ на Майдан╕, який прин╕с ╖й перше м╕сце в ном╕нац╕╖ "Публ╕цистика" л╕тературного конкурсу школяр╕в Криму "Ми д╕ти тво╖, Укра╖но". А що прин╕с Майдан у ваше життя, чи в╕дчули ви як╕сь перем╕ни, яких зм╕н у наш╕й держав╕ вам хот╕лося б дочекатися ╕ як ви особисто могли б цим зм╕нам на краще посприяти? (Т╕льки, будь ласка, без фальшиво╖ патетики - наше жур╕ цього не терпить!).

КРОК № 5 (п`яте завдання).
В останню суботу листопада щороку в Укра╖н╕ в╕дзнача╓ться День пам`ят╕ жертв голодомор╕в та пол╕тичних репрес╕й.
ЩО ВИ ЗНА╢ТЕ ПРО ГОЛОДОМОР?
Вам потр╕бно втиснути ваш╕ знання, думки, емоц╕╖ (публ╕цистику!) у два стандартн╕ аркуш╕. Головне, щоб тема йшла через ваше серце, ваше Я - ╕накше н╕чого не вийде, така тема...
* * *
Ваш лист з в╕дпов╕ддю на завдання ╕ коротенька анкета (обов`язково пов╕-домляйте адресу та контактний телефон, можете над╕слати фото) вважатиметься заявкою на участь у конкурс╕. За сумою набраних у цих п`яти конкурсних "кроках" бал╕в жур╕ визначить десятку ф╕нал╕ст╕в, серед яких у очному по╓-динку ╕ буде в травн╕ роз╕граний комп`ютер. Ми спод╕ва╓мося, що наша творча сп╕впраця не припиниться ╕ п╕сля ф╕налу, що буде у нас ще багато комп`ютер╕в та ╕нших приз╕в, а у редакц╕╖ - ресурс╕в для видання тиражно╖, кольорово╖, повноформатно╖, багатостор╕нково╖ газети, де юн╕ кримськ╕ таланти шл╕фуватимуть св╕й дар, формуватимуть громадянську позиц╕ю, поглиблюватимуть мовн╕, ╕сторичн╕, культурн╕ знання -
╕ просто сп╕лкуватимуться!
Листи надсилайте до редакц╕╖ "Кримсько╖ св╕тлиц╕" (95006, м. С╕мферополь, вул. Гагар╕на, 5, к. 14) з позначкою "Аладд╕ну". Додаткову ╕нформац╕ю про умови конкурсу можна дов╕датися по телефону (0652) 51-13-24.
Наснаги, наполегливост╕ й удач╕ вам ус╕м!

ХТО "СВ╤ТЛИЦЮ" НЕ ЧИТА╢ - ТОЙ КОМП`ЮТЕРА НЕ МА╢!
ПАНОВЕ Б╤ЗНЕСМЕНИ, БАНК╤РИ, П╤ДПРИ╢МЦ╤, КЕР╤ВНИКИ ПАРТ╤ЙН╤, ГРОМАДСЬК╤, ДЕРЖАВН╤! Вже шостий р╕к "Кримська св╕тлиця" проводить на сво╖х стор╕нках мовно-комп'ютерне змагання, покликане пробудити у кримських школяр╕в та студент╕в ╕нтерес до вивчення державно╖ мови, оволод╕ння багатою укра╖нською культурною та духовною спадщиною. ЗАПРОШУ╢МО ВС╤Х, хто не на словах, а на д╕л╕ оп╕ку╓ться майбутн╕м нашо╖ кра╖ни, П╤ДСТАВИТИ ПЛЕЧЕ П╤Д ГАЗЕТНУ УКРА╥НОТВОРЧУ АКЦ╤Ю. Ми приймемо будь-яку допомогу: орган╕заторську, методичну, ф╕нансову, комп'ютерну (та хоча б моральну!). Ваше добре ╕м'я не сходитиме з╕ стор╕нок газети (а випуски ╕грово╖ рубрики готуватимуться практично щотижня). ЗРОБ╤ТЬ СОБ╤ ХОРОШУ РЕКЛАМУ, ПАНОВЕ ДОРОСЛ╤, А НАШИМ Д╤ТЯМ - СВЯТО! (Контактний телефон у С╕мферопол╕ 51-13-24).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2007 > Тема "Мовно-комп'ютерний конкурс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4405

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков