Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 19.01.2007
МОРОЗ НАВЧИВ?

Верховна Рада Укра╖ни минуло╖ п`ятниц╕ подолала вето Президента на Закон "Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни". За таке р╕шення проголосували 366 народних депутат╕в. Зокрема, з фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в проголосувало 186 депутат╕в, з БЮТ - 121, з СПУ - 31, з КПУ - 21, позафракц╕йн╕ - 8, пов╕домили кореспонденти Укр╕нформу.
Жодна з пропозиц╕й Президента до цього документа не знайшла п╕дтримку у сес╕йн╕й зал╕. Заступник глави Секретар╕ату Президента Арсен╕й Яценюк, виступаючи з парламентсько╖ трибуни, озвучив основну позиц╕ю Президента стосовно цього закону. За його словами, В╕ктор Ющенко вважа╓, що закон про Кабм╕н, який п╕дготував уряд, порушу╓ 11 норм Конституц╕╖.
Арсен╕й Яценюк, зокрема, зазначив, що глава держави, насамперед, ма╓ зауваження до строк╕в, визначених у документ╕, впродовж яких Президент повинен подати в парламент на призначення кандидатуру Прем'╓р-м╕н╕стра. У раз╕, якщо глава держави не пода╓ у вказаний терм╕н кандидатуру прем'╓ра, це може зробити парламентська коал╕ц╕я. Те ж саме стосу╓ться ╕ подання кандидатур м╕н╕стр╕в оборони та закордонних справ.
Обговорення цього документа в╕дбувалося з блокуванням трибуни представниками "Нашо╖ Укра╖ни". П╕сля ухвалення закону на знак протесту фракц╕я "Наша Укра╖на" залишила сес╕йну залу, вилучивши при цьому сво╖ картки.
* * *
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко п╕дтверджу╓ св╕й нам╕р зробити подання до Конституц╕йного Суду щодо конституц╕йност╕ Закону "Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни".
"Найефективн╕ший спос╕б подолати дисбаланс м╕ж органами влади - розгляд у Конституц╕йному Суд╕ за поданням Президента тих положень Закону "Про Каб╕нет М╕н╕стр╕в", як╕ не в╕дпов╕дають чинн╕й Конституц╕╖", - сказав В╕ктор Ющенко журнал╕стам.
За словами глави держави, подолання президентського вето на закон про Кабм╕н "поставило останню крапку в можливост╕ утримання певного балансу у в╕дносинах м╕ж Президентом, урядом ╕ парламентом". В╕ктор Ющенко назвав таке р╕шення Верховно╖ Ради неконструктивним, додавши, що воно "вит╕кало, на жаль, з ╕н╕ц╕ативи т╕льки одн╕╓╖ сторони - уряду, а по сут╕, Прем'╓р-м╕н╕стра".
Президент наголосив, що така позиц╕я парламенту виклика╓ песим╕зм щодо можливост╕ реал╕зац╕╖ Ун╕версалу нац╕онально╖ ╓дност╕, принаймн╕, в т╕й його частин╕, що стосу╓ться закону про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Глава держави, пов╕домили Укр╕нформу в Секретар╕ат╕ Президента, виступа╓ за внесення зм╕н ╕ доповнень до чинно╖ Конституц╕╖, як╕ б дозволили знайти баланс у в╕дносинах м╕ж ключовими органами влади.
* * *
М╕ж БЮТ та Парт╕╓ю рег╕он╕в н╕яко╖ фундаментально╖ сп╕впрац╕ не може бути. Про це заявила л╕дер БЮТ Юл╕я Тимошенко на прес-конференц╕╖ у Верховн╕й Рад╕.
"Н╕яко╖ сп╕впрац╕ фундаментально╖, посл╕довно╖, системно╖ у нас не може бути з Парт╕╓ю рег╕он╕в Укра╖ни", - сказала Ю. Тимошенко, зазначивши водночас, що закони, як╕ потр╕бн╕ для розв'язання тих чи ╕нших проблем, зокрема, закони про опозиц╕ю, про ╕мперативний мандат, соц╕альн╕ законопроекти, БЮТ готовий голосувати разом ╕з Парт╕╓ю рег╕он╕в. "Це одночасне голосування, а не сп╕льне стратег╕чне голосування", - п╕дкреслила л╕дер БЮТ.
Коментуючи голосування у парламент╕ за подолання вето Президента на закон про Кабм╕н та законопроекти про ╕мперативний мандат та опозиц╕ю, вона зазначила, що таке голосування було проведено для того, щоб зупинити "протистояння ╕ хаос, невизначен╕сть м╕ж секретар╕атами Президента та Прем'╓р-м╕н╕стра".
* * *
Укра╖нська народна парт╕я звинувачу╓ БЮТ у змов╕ з антикризовою коал╕ц╕╓ю, квал╕ф╕ку╓ под╕╖ з подолання президентського вето на закон про Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни як "повзучий державний переворот" ╕ заклика╓ скасувати пол╕треформу та переобрати парламент. Таку позиц╕ю УНП висловила у сво╖й заяв╕ з приводу подолання президентського вето на закон про Кабм╕н.
УНП вважа╓, що "прийняття цього закону в╕дкрива╓ шлях до узурпац╕╖ влади в кра╖н╕ ╕ до антиконституц╕йного державного перевороту", та наголошу╓, що "в╕дтепер уряд ста╓ ╓диним владним центром виконавчо╖ влади, концентруючи в сво╖х руках весь спектр повноважень ╕ сфер в╕дпов╕дальност╕ - в╕д економ╕чних, безпекових до зовн╕шньопол╕тичних".
Розц╕нюючи п╕дтримку фракц╕╓ю БЮТ позиц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в п╕д час цього голосування у Верховн╕й Рад╕ як "св╕дому зраду", серед причин цього "ганебного союзу" УНП назива╓ ту обставину, що "що для обох ол╕гарх╕чних клан╕в найважлив╕шими ╓ власн╕ б╕знес-╕нтереси ╕ владн╕ амб╕ц╕╖, а не ╕нтереси укра╖нського народу ╕ укра╖нсько╖ держави".
На переконання УНП, "повзучий державний переворот ╓ прямим насл╕дком так звано╖ "конституц╕йно╖ реформи", тому, зазнача╓ться в заяв╕, "необх╕дно провести всенародний референдум щодо скасування реформи".
УНП бачить вих╕д ╕з ситуац╕╖, яка склалася в кра╖н╕, лише "у дострокових парламентських виборах, в результат╕ яких
сформована за клановим принципом Верховна Рада ма╓ бути переобрана". УНП також пропону╓ для Укра╖ни "праву альтернативу, яка забезпечила
б╕льшост╕ посткомун╕стичних кра╖н ╓вропейський р╕вень життя ╕ демократ╕╖".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 19.01.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4381

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков