Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2007 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2007
ОБ'╢ДНАЙТЕСЬ ТА ВСТАВАЙТЕ!
Тамара СОЛОВЕЙ.

23 грудня кер╕вництво Народного РУХу Укра╖ни завершило низку зустр╕чей з╕ сво╖ми однопарт╕йцями в╕дв╕дуванням Криму. Сюди прибули голова НРУ Борис Тарасюк, його заступник В'ячеслав Коваль та депутат ВР Укра╖ни Борис Сушко. Головною метою цих по╖здок стало налагодження т╕сн╕ших зв'язк╕в з рег╕онами, бажання зм╕цнити сво╖ лави. Ц╕ кроки ╓ ц╕лком лог╕чними з огляду на загальнопол╕тичну ситуац╕ю в держав╕, коли у ВР Укра╖ни депутати в╕д НРУ (всього 12) опинилися в опозиц╕╖, антикризова коал╕ц╕я, поправши ╕де╖ Ун╕версалу нац╕онально╖ ╓дност╕, фактично перетворилася в кризову. Про це, зокрема, говорив Борис Тарасюк, розжалуваний парламентською б╕льш╕стю м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни, який ма╓ нам╕р довести нелег╕тимн╕сть такого р╕шення через суд.
Анал╕зуючи ситуац╕ю в Криму, Борис Тарасюк зазначив, що тут депутатськ╕ мандати одержало 925 ос╕б, а п╕д час минулих вибор╕в всього чотири. В чому причина такого стр╕мкого зростання авторитету парт╕╖? Н╕чого надзвичайного, просто м╕сцевий РУХ став н╕шею для долучення до влади кримськотатарського народу, у тому числ╕, ╕ позапарт╕йного. Ось чому к╕льк╕сть депутат╕в, що пройшли у виборн╕ органи за списками РУХу, тут значно перевищу╓ загальну к╕льк╕сть його член╕в.
А тому нин╕шн╕ м╕н╕стри кримськотатарсько╖ нац╕ональност╕ ╕ депутати найвищого в Криму р╕вня водночас ╓ людьми неп╕дзв╕тними жодн╕й пол╕тичн╕й сил╕ ╕ перебувають у винятково виграшному становищ╕. Звичайно, кримськ╕ татари ╓ стратег╕чними партнерами укра╖нц╕в, значно бажан╕шими у владних органах, н╕ж ╖хн╕ в╕дверт╕ опоненти, нос╕╖ пророс╕йських настро╖в, ╕ все ж таки вибори в Криму виграли зовс╕м не укра╖нц╕. Стов╕дсотков╕ ж рух╕вц╕ залишились далеко позаду нав╕ть в зах╕дних рег╕онах нашо╖ держави.
Така ситуац╕я - укра╖нська нац╕ональна патр╕отична сила без укра╖нц╕в - не ╓ зовс╕м нормальною. Наш╕ кримськотатарськ╕ друз╕ депутати в╕дв╕дали збори лише п╕д час перерви в робот╕ Курултаю, п╕сля чого зала спорожн╕ла на дв╕ третини. Це враховуючи той фактор, що надал╕ тут мала в╕дбутися установча конференц╕я по створенню Народно╖ Ради, яка могла б привести в майбутньому до влади л╕дер╕в кримського укра╖нства.
У виступах цих л╕дер╕в, незалежно в╕д парт╕йно╖ приналежност╕, звучали об'╓днавч╕ ╕де╖. ╤, д╕йсно, як╕ нездоланн╕ протир╕ччя розд╕ляють, наприклад, УНР, УНП ╕ "Собор"? Взагал╕, якщо будувати пол╕тичну структуру не п╕д л╕дера, а п╕д ╕дею, можна сформувати потужну силу. Але не в Криму, тому йшлося про побудову позапарт╕йно╖ орган╕зац╕╖, головою яко╖ присутн╕ обрали ч╕льника кримського осередку НРУ, народного депутата ВР АРК Леон╕да Пилунського. Створено було також координац╕йну раду. Про те, що ж робити дал╕, ч╕ткого уявлення поки що не виникло. Хтось хот╕в розпочати з членських внеск╕в (10 - 20% в╕д зарплати), аби не залежати в╕д чи╖хось грошових м╕шк╕в, хтось пропонував, не соромлячись, носити ще не створену символ╕ку новонароджено╖ орган╕зац╕╖, хтось був готовий поширювати по Криму аг╕тац╕йн╕ матер╕али.
Зрозум╕ло, що виникло питання ╕ про газету, яка б пропагувала ╕де╖ Народно╖ Ради, гуртувала навколо себе укра╖нц╕в. Трохи дивно було почути в одному з виступ╕в, що "КС" нехай соб╕ буде, але потр╕бна ╕нша газета, под╕бна до "Первой крымской", яку б читали вс╕. Шановний виступаючий певне не ма╓ уявлення, як╕ кошти було вкладено в "Первую крымскую" ╕ у ск╕льки раз╕в зарплата ╖╖ прац╕вник╕в перевищу╓ нашу, яка взагал╕ давно ╕сну╓ лише на папер╕. На це голова Всекримського товариства "Просв╕та" С. Савченко зауважив, що "Кримська св╕тлиця" ма╓ бренд, а якщо передплатники створять для не╖ ф╕нансову опору, то матиме вона ╕ все ╕нше, чого сьогодн╕ браку╓ вимогливому читачев╕. А укра╖нська громада на пропозиц╕ю ╤вана Гасюка прямо в зал╕ з╕брала для улюблено╖ газети кошти. Але це - дуже незначна частина того, що склада╓ нин╕ п╕вр╕чн╕ борги.
А що ми сьогодн╕ можемо, перебуваючи у шоковому стан╕? Деяк╕ др╕бнички. Ну хоча б ось так╕: п╕дтримати директора Республ╕кансько╖ дитячо╖ б╕бл╕отеки ╕м. Орлова, яку вит╕сняють ╕з прим╕щення, ╕ здобути симпат╕╖ батьк╕в маленьких читач╕в. Або ж об'╓днатися в боротьб╕ за визнання зумовлено╖ Конституц╕╓ю Укра╖ни Ради представник╕в громади м╕ста, що уже створилася на хвил╕ протесту проти д╕й м╕ськради, яка сьогодн╕ шмату╓ м╕ську землю ╕ безконтрольно в╕дда╓ в приватн╕ руки, у тому числ╕ на продаж. Це вже зорган╕зована громада, як╕й не треба нав'язувати аг╕тац╕йн╕ лист╕вки, що у багатьох вже давно викликають алерг╕ю. Я назвала лише теми двох майбутн╕х публ╕кац╕й, над якими працюю зараз. ╤ ц╕ люди знайшли нас сам╕, бо - дов╕ряють, ╕ не за нац╕ональною ознакою, просто знають: ми - б╕дн╕, але не п╕днев╕льн╕, тому й не бо╖мося н╕яких м╕сцевих "туз╕в".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2007 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4354

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков