Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3652)
З потоку життя (6866)
Душі криниця (3698)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1599)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1754)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 15.12.2006 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 15.12.2006
«ДЕНАЦ╤ОНАЛ╤ЗАЦ╤Я ВЕДЕ ДО ДЕМОРАЛ╤ЗАЦ╤╥...»

ЛИСТ В НОМЕР
 
 Шановн╕ кримчани!
 Вир╕шили звернутися до вас з приводу важливо╖ для вс╕х укра╖нц╕в ╕нформац╕╖, яку в╕д нас чужинц╕ завжди приховували. Он ск╕льки ще арх╕в╕в КДБ за десятьма замками!
 ╤з публ╕кац╕╖ в «Укра╖нськ╕й газет╕ плюс» журнал╕ста В╕ктора Гор╕славця про м╕жнародний мед╕а-форум 14 - 16 листопада в Ки╓в╕ п╕д промовистим заголовком:
«З огляду на специф╕ку, або Сучасн╕ кримськ╕ м╕фи» д╕зналися про зм╕ст виставленого на тамтешню виставку помпезно-показушного (але до стиду безграмотного!) кримського дов╕дника «╤нформац╕йний прост╕р Автономно╖ Республ╕ки Крим».
╤ перше, що нас найб╕льше вразило в умовах нашо╖ тотально╖ дез╕нформац╕╖ на тл╕ безп╕дставних волань зайд-чужинц╕в про «насильственную украинизацию», це приховуван╕ цифри кричущих перегин╕в у мовн╕й пол╕тиц╕ Криму. Вдумайтеся: ╕з 1176 пер╕одичних видань Криму укра╖нською мовою виходять лише два! ╤ одне з них - це ваша шанована в ус╕й Укра╖н╕ ╕ в нас на Хмельниччин╕ «Кримська св╕тлиця». Ще г╕рший, як ми дов╕дались, стан мови державно╖ титульно╖ нац╕╖ у так званому «державному» телерад╕о╕нформац╕йному простор╕ Криму, де ╕з 135 передавач╕в - жодного, який би в╕в мовлення укра╖нською мовою! А ск╕льки ви ма╓те укра╖нських шк╕л? Нав╕ть в пер╕од апарте╖ду в П╕вденно-Африканськ╕й Республ╕ц╕ туб╕льц╕ не зазнавали тако╖ цин╕чно в╕дверто╖ дискрим╕нац╕╖, як ми з вами на 16-му роц╕ нашо╖ Незалежност╕, яку на референдум╕ обрало б╕льше 91 в╕дсотка народу Укра╖ни, а в перенасиченому «заслуженими» перед Москвою за знищення Укра╖ни «отставн╕кам╕» - 54 в╕дсотки населення (тод╕ тут ще не було вигнаних на буд╕вництво комун╕зму в Аз╕ю кримських татар).
 Отак ╕ живемо - в брехн╕ та багн╕. Чия мова, того й держава. ╤сну╓ акс╕ома: як посадовець ставиться до державно╖ мови, так ставиться ╕ до держави, ╕ до сво╖х обов’язк╕в. «Денац╕онал╕зац╕я, - сказав Б. Гр╕нченко, побачивши зблизька п’яний Донбас, - веде до деморал╕зац╕╖». Чи не те сталося сьогодн╕ з Кримом ╕ Донбасом?
 Нац╕ональна безхребетн╕сть робить людей запроданцями. Це про них книга «5-та колона...», яку публ╕ку╓ «Кримська св╕тлиця». То чи можуть ц╕ перевертн╕ думати за долю нац╕╖? Питання риторичне. ╤ що особливо вража╓ - таку патолог╕чну ненависть до ╕нших нац╕й демонструють цин╕чно т╕, хто, на в╕дм╕ну в╕д нас, виставля╓ себе ╕нтернац╕онал╕стом. Особливо там, в Чечн╕, де 700-тисячний народ н╕як не може п╕дкорити колишня супердержава. А нас он ск╕льки.
 З огляду на вищесказане можна констатувати, що й тепер, в ХХ╤ стол╕тт╕, справа Стал╕на - Кагановича в над╕йних руках ╖хн╕х в╕рних посл╕довник╕в. Ну, чим сьогодн╕ духовний геноцид укра╖нц╕в в╕др╕зня╓ться в╕д геноциду ╖х голодомором в 1932 - 1933 рр., створеним ╖хн╕ми учителями-лен╕нцями? Та сама людиноненависницька ╕деолог╕я, т╕ сам╕ догми, лише зам╕сть об╕цяного у 1980 роц╕ комун╕зму ц╕ «защ╕тн╕к╕ народа» злигались з в╕двертою бандою перевертн╕в-ол╕гарх╕в ╕ тепер сп╕льно будують дикий кап╕тал╕зм. Ну, х╕ба ще тим, що в тридцят╕ морили голодом лише за нам╕р вирватися ╕з зашморгу «братн╕х» об╕йм╕в, а тепер за те, що з них, нарешт╕, ми вирвались. ╤ уже н╕ газовим, н╕ нафтовим шантажем ╖хн╕х господар╕в з Кремля, як╕ докладають надзусиль для мовно╖ експанс╕╖ в Укра╖н╕, н╕ Тузлою, н╕ присутн╕стю чужинського флоту на п╕вденному кримському берез╕ Чорного моря (а не на п╕вденному берез╕ Б╕лого, де йому справжн╓ м╕сце, щоб не створював напруги ╕ дестаб╕л╕зац╕╖ в Укра╖н╕) не вдасться загнати свободолюбних нащадк╕в запорожц╕в у те саме ст╕йло, в якому сотн╕ рок╕в витравлювали з нас ╕сторичну пам’ять, нац╕ональну г╕дн╕сть ╕ св╕дом╕сть, спотворювали душ╕, перетворюючи на манкурт╕в. ╤стор╕я не зна╓ зворотного ходу. Так само, як не можна два рази ув╕йти в ту саму воду. Це акс╕ома. Тож недарма жоден комун╕ст у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни в т╕сному союз╕ з ол╕гархами-рег╕оналами, як╕ обманом дорвались до влади, об╕цяючи покращити наше життя уже сьогодн╕ (а поки що потро╖ли комунальн╕ платеж╕, щоб компенсувати витрати на п╕дкуп виборц╕в), так ╕ не покаялись: не визнали геноцидом найстрашн╕ший за всю ╕стор╕ю голод 1932 - 1933 рр.
 Це вони в кожному укра╖нцев╕ пом╕чали укра╖нського (╕ обов’язково ще й буржуазного) нац╕онал╕ста, але голоду, який забрав б╕льше 10 млн. житт╕в, не пом╕тили. То хто ж вони, ц╕ нин╕шн╕ наш╕ законодавц╕, що запопадливо називають чорне б╕лим? Це ╕ ╓ та «грязь Москви», в╕д яко╖ застер╕гав наш Пророк Тарас. Цим вони демонструють свою лакейську сутн╕сть. Тут весь розрахунок на нашу байдуж╕сть ╕ страх, на зрусиф╕кованих хохл╕в та покруч╕в. У них, виявилось, коротка пам’ять про Помаранчеву революц╕ю, де ми вс╕ були за покликом серця ╕ де народ вперше в Незалежн╕й Укра╖н╕ в╕дчув свою силу. А це головне. У нас тепер ╓ великий досв╕д!

 P. S. Коли я уже з╕брався в╕дправити до редакц╕╖ це звернення, до мене зателефонували ╕ зав╕тали ознайомлен╕ ╕з його зм╕стом хмельниччани, як╕ не залишились байдужими: Ковальчук Володимир, Шевчук Василь з Л╕дою, Гулевата Таня з В╕таликом, Новосельський ╢вген з Л╕лею ╕ дочкою Русланкою, Бресь Анатол╕й. Вони пов╕домили, що у в╕дпов╕дь на дискрим╕нац╕ю державно╖ укра╖нсько╖ мови в Криму ще 25 листопада (коли т╕ людинопод╕бн╕ ╕стоти, яких чомусь хтось обрав до парламенту, не визнали геноциду 1932 - 1933 рр.) вс╕ передплатили на 2007 р╕к вашу ╓дину на п╕востров╕ патр╕отичну укра╖номовну газету. В той же час вони об╕цяють разом з╕ мною ╕ надал╕ популяризувати «Кримську св╕тлицю», бо багато хто з хмельниччан ╕ не зна╓ про ╖╖ ╕снування. Окр╕м того, знаю, що в╕дновила передплату ╕ вся моя родина, а це ще чотири с╕м’╖ Б╕лик╕в.
 А педагог Хмельницького палацу школяр╕в ╕ юнацтва, де нац╕онально-патр╕отичне виховання особливо на висот╕, Б╕лик Олена Федот╕вна знову в╕дновила для свого закладу передплату «Св╕тлиц╕» на 2007 р╕к. ╤ при цьому згадала слова великого укра╖нського педагога Ушинського: «Хто позбавля╓ р╕дно╖ мови сво╖х д╕тей, той вихову╓ ╕д╕от╕в або безбатченк╕в». Тож не забуваймо ц╕ мудр╕ пророч╕ слова. А ще вс╕ мо╖ знайом╕ передплатники нагадували, що кожна держава дба╓ про свою ╕нформац╕йну незалежн╕сть. Т╕льки, на жаль, поки не моноетн╕чна Укра╖на, де укра╖нц╕в 78%. Але ж «слуг отечества чужого», яких нев╕домо за як╕ заслуги зазомбований ╕ обманутий електорат за об╕цянку «жити краще стане уже сьогодн╕» обрав до нашого парламенту, як╕ звикли стояти в лакейськ╕й поз╕ перед вчорашн╕ми окупантами, така постановка питання про ЗМ╤ не влаштову╓.
 А ще хмельниччани нагадали мен╕ останн╕ новини, коли, п╕дступно зм╕нивши Конституц╕ю Укра╖ни (не порадившись з народом), ця «гримуча сум╕ш» посп╕ша╓ узурпувати владу над тими, хто так р╕шуче виступив проти них восени 2004 року. Тож проживемо до весни... Але як би ╖м не хот╕лося, а сусп╕льна потреба на нац╕онал╕зм (якщо комусь це слово муля╓ - каж╕ть патр╕отизм!) як в Укра╖н╕, так ╕ в св╕т╕ зроста╓. Промовисто про це св╕дчать факти: к╕льк╕сть самост╕йних держав п╕сля розвалу ╕мпер╕й за дек╕лька останн╕х десятир╕ч потро╖лась. ╤ найб╕льших усп╕х╕в досягли найрозвинут╕ш╕ сьогодн╕ держави св╕ту т╕льки на основ╕ нац╕онально-патр╕отично╖ пол╕тики. Це ╕ ╓ ор╕╓нтиром на майбутн╓.
 Тож ╓днаймося сп╕льною державною мовою Шевченка, ╕ разом переможемо!
З повагою ╕ найкращими над╕ями в╕д ╕мен╕ ╕ за дорученням хмельницьких передплатник╕в -
Анатол╕й Б╤ЛИК.
м. Хмельницький.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 15.12.2006 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4324

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков