Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3652)
З потоку життя (6866)
Душі криниця (3698)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1599)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1754)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОРИЧНА ПАМ'ЯТЬ ВИХОВУ╢ ГРОМАДЯНИНА
15 вересня в Нац╕ональному музе╖ Революц╕╖ Г╕дност╕ в╕дбувся зах╕д з теми «Спадок Майдану:...


ВОДА ДЛЯ КРИМУ: МЗС НАЗВАЛО ЗВИНУВАЧЕННЯ ОКУПАНТ╤В НА АДРЕСУ УКРА╥НИ ЮРИДИЧНО Н╤КЧЕМНИМИ
Водопостачання до Криму з континентально╖ Укра╖ни буде повн╕стю в╕дновлене т╕льки п╕сля повно╖...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗА ДОБУ - 98 ВИПАДК╤В КОРОНАВ╤РУСУ
Експерти Кримсько╖ правозахисно╖ групи звертають увагу, що оф╕ц╕йна статистика з коронав╕русу в...


ФРАНЦУЗЬКИЙ КОРАБЕЛЬ ЗАБЛОКУВАВ РОС╤ЙСЬК╤ КОМПЛЕКСИ С-400 В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ
Це стало можливим завдяки постановц╕ перешкод на певних частотах ╕ перехоплення рад╕очастот,...


"СУД" В АРМЯНСЬКУ ДОПИТАВ ЧЕРГОВОГО СВ╤ДКА У "СПРАВ╤ ДЖЕМ╤Л╢ВА"
За словами св╕дка, на дороз╕ з╕бралося близько тисяч╕ ос╕б з числа кримських татар, але в╕н "не...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 15.12.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 15.12.2006
ПРЕЗИДЕНТ УКРА╥НИ В╤КТОР ЮЩЕНКО ПОВЕРНУВ ЗАКОН ПРО БЮДЖЕТ

 

ПРЕЗИДЕНТ УКРА╥НИ В╤КТОР ЮЩЕНКО ПОВЕРНУВ З╤ СВО╥МИ ПРОПОЗИЦ╤ЯМИ ДЛЯ ПОВТОРНОГО РОЗГЛЯДУ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ ЗАКОН «ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРА╥НИ НА 2007 Р╤К».
 * * *
 Пропозиц╕╖ Президента до Закону Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2007 р╕к» не ╜рунтуються на реальних економ╕чних розрахунках ╕ порушують вимоги статт╕ 95 Конституц╕╖ Укра╖ни щодо його збалансованост╕. Ц╕на цих попул╕стських пропозиц╕й - понад 10 м╕льярд╕в гривень, не забезпечених доходами бюджетних асигнувань. Про це йдеться у Заяв╕ Каб╕нету М╕н╕стр╕в про ситуац╕ю щодо Держбюджету, прийнятого Верховною Радою 6 грудня ц. р., пов╕домля╓ Укр╕нформ ╕з посиланням на прес-службу КМУ.
 Уряд, сформований парламентською коал╕ц╕╓ю, констату╓, що така безв╕дпов╕дальна пол╕тика зб╕льшення видатк╕в без визначення в╕дновних джерел ╖х ф╕нансування вже проводилася у 2005 роц╕ та призвела до зростання ╕нфляц╕йних процес╕в ╕, як насл╕док, до сутт╓вого упов╕льнення економ╕чного розвитку Укра╖ни. Таким чином руйну╓ться ╕нновац╕йно-╕нвестиц╕йна модель розвитку економ╕ки, спланована в бюджет╕, та стимулю╓ться система споживацько╖ ╕деолог╕╖.
 Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни оц╕ню╓ так╕ д╕╖ як спрямован╕ на пол╕тичну дестаб╕л╕зац╕ю в держав╕ та спровокован╕ ╕люз╕╓ю можливого розпуску Верховно╖ Ради Укра╖ни ╕ призначення дострокових парламентських вибор╕в.
 Уряд, сформований антикризовою коал╕ц╕╓ю у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни, заявля╓, що докладе вс╕х можливих зусиль у межах Конституц╕╖ та закон╕в Укра╖ни задля забезпечення сталого розвитку Укра-╖нсько╖ держави та захисту ╕нтерес╕в укра╖нського народу.
 Окр╕м того, у заяв╕ КМУ зазнача╓ться, що ухвалення Верховною Радою Закону Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2007 р╕к» ╓ результатом кроп╕тко╖ багатом╕сячно╖ роботи вс╕х г╕лок влади, пол╕тичних сил, представницьких орган╕в, наукових к╕л, громадськост╕. Визначальним стрижнем головного ф╕нансового документу кра╖ни стали подальш╕ кроки до посилення соц╕ального захисту населення, стимулювання ╕нновац╕йного розвитку економ╕ки, поглиблення структурних реформ ╕ на ╖х основ╕ зб╕льшення в╕тчизняних та ╕ноземних ╕нвестиц╕й, зменшення ф╕скального навантаження на економ╕ку.
 У заяв╕ також п╕дкреслю╓ться, що народ Укра╖ни отримав можлив╕сть витратити на сусп╕льн╕ потреби додатково 32 м╕льярди гривень проти бюджету 2006 року. Натом╕сть спод╕вання на введення в д╕ю необх╕дного для забезпечення житт╓д╕яльност╕ кра╖ни Закону Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2007 р╕к» не справдилися. «Вперше в нов╕тн╕й ╕стор╕╖ Укра╖ни 12 грудня 2006 р. Президент Укра╖ни, без проведення консультац╕й з парламентом та урядом, п╕дбурюваний пол╕тичними силами, що мають на мет╕ будь-якими засобами дестаб╕л╕зувати економ╕чну ╕, як насл╕док, пол╕тичну ситуац╕ю в держав╕, спровокувати соц╕альний конфл╕кт, повернув Закон Укра╖ни «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2007 р╕к» до Верховно╖ Ради Укра╖ни», - п╕дкреслю╓ться у заяв╕ уряду Укра╖ни.
 
ЗАЯВА ФРАКЦ╤╥ «НАША УКРА╥НА» НА П╤ДТРИМКУ ВЕТО ПРЕЗИДЕНТА НА ЗАКОН ПРО БЮДЖЕТ
 Фракц╕я Блоку «Наша Укра╖на» п╕дтриму╓ р╕шення Президента Укра╖ни повернути з╕ сво╖ми пропозиц╕ями для повторного розгляду Верховною Радою Закон «Про Державний бюджет Укра╖ни на 2007 р╕к».
 11 грудня Президент Укра╖ни наклав вето на цей Закон.
У сво╖й заяв╕ в╕д 6 грудня 2006 року наша фракц╕я звернула увагу сусп╕льства як на численн╕ недол╕ки п╕дготовленого урядом та «кризовою» коал╕ц╕╓ю документу, так ╕ на нелег╕тимн╕сть процесу його ухвалення.
 Нагада╓мо, що проект Закону м╕стив положення, як╕ негативно впливають на р╕вень соц╕ального забезпечення населення, ф╕нансування видатк╕в на оборону, як╕ ведуть до непрозорих схем управл╕ння державними ф╕нансами, втручання у д╕яльн╕сть орган╕в м╕сцевого самоврядування, неефективного використання державних кошт╕в. Серед таких положень можемо в╕дзначити наступн╕:
 1. Використання для розрахунк╕в занижених показник╕в розм╕ру прожиткового м╕н╕муму для ос╕б, що втратили працездатн╕сть. Це призведе до зменшення пенс╕й майже 12-ти м╕льйон╕в пенс╕онер╕в, зменшення виплат ╕нших вид╕в соц╕ально╖ допомоги найб╕льш незахищеним верствам населення: ╕нвал╕дам, д╕тям, одиноким матерям тощо.
 2. Сутт╓ве зменшення темп╕в зростання м╕н╕мально╖ зароб╕тно╖ плати у пор╕внянн╕ з минулими роками.
 3. Невиконання Основних напрямк╕в бюджетно╖ пол╕тики на 2007 р╕к стосовно ф╕нансування Збройних сил Укра╖ни.
 4. Вилучення перед другим читанням статт╕, що забороняла проведення розрахунк╕в з бюджетом у негрошов╕й форм╕. Уряд, таким чином, прагне в╕дновити «т╕ньов╕» схеми вза╓мозал╕к╕в, бартеру тощо.
 5. Незважаючи на прийняте Верховною Радою р╕шення стосовно в╕дновлення соц╕альних гарант╕й державних службовц╕в, р╕вень видатк╕в на оплату ╖х прац╕ у пор╕внянн╕ з першим читанням не зб╕льшився. Це означа╓, що Уряд продовжу╓ притримуватися пол╕тики деградац╕╖ державно╖ служби.
 6. Втручання у д╕яльн╕сть орган╕в м╕сцевого самоврядування шляхом обмеження ╖х права на визначення власних штат╕в, втручання у право громад на використання свого майна, нецив╕л╕зован╕, незаконн╕ спроби втручатись у господарську д╕яльн╕сть комунальних п╕дпри╓мств та у орендн╕ в╕дносини стосовно комунального майна.
 7. Впровадження непрозорих схем закуп╕вель за державн╕ кошти для окремих розпорядник╕в. Закуп╕вля без тендерно╖ процедури, використання непередбачених законодавством експертних рад – це шлях до п╕двищення р╕вня корупц╕╖.
 8. Нерозпод╕лен╕ субвенц╕╖, зал╕ки, спрямування сотень м╕льйон╕в державних кошт╕в на створення недержавного пенс╕йного фонду – ще один напрям «т╕ньового» розпод╕лу кошт╕в.
 9. Ми не можемо погодитись ╕ з необ╜рунтованим, непрозорим розпод╕лом субвенц╕й по р╕зних рег╕онах.
 10. Недоф╕нансування с╕льсько╖ медицини, вливання сотень м╕льйон╕в державних кошт╕в у новобудови зам╕сть введення в експлуатац╕ю вже збудованих об’╓кт╕в – це прямий удар по здоров’ю нац╕╖.
 Можна наводити ще багато приклад╕в антисоц╕ально╖, антинародно╖ спрямованост╕ бюджету. Бюджету, який приймався коал╕ц╕╓ю з порушенням регламентних норм ╕ процедур.
 Намагаючись «проштовхнути» даний закон, уряд ╕ кризова коал╕ц╕я п╕шли на те, щоб дати др╕бного хабара депутатам, знявши з них, ╓диних, обмеження щодо пенс╕йного забезпечення. Водночас деяк╕ члени уряду через заяви прес-служб Каб╕нету М╕н╕стр╕в, М╕н╕стерства ф╕нанс╕в вдались до прямого шантажу Президента Укра╖ни, погрожуючи тим, що не будуть проф╕нансован╕ видатки, визначен╕ ним як першочергов╕.
 Фракц╕я Блоку «Наша Укра╖ни» заявля╓, що так╕ п╕дходи неприйнятн╕ для цив╕л╕зованого сусп╕льства, вони св╕дчать про непрофес╕йн╕сть уряду, про його намагання «пог╕ршити життя народу вже сьогодн╕»
 Ми п╕дтриму╓мо р╕шення Президента Укра╖ни про ветування Закону про бюджет. Ми заклика╓мо уряд та народних депутат╕в Укра╖ни в╕дкинути сво╖ пол╕тичн╕ амб╕ц╕╖, разом розглянути ╕ доопрацювати бюджет з урахуванням зауважень Президента Укра╖ни. Наша фракц╕я готова до сп╕впрац╕ з тим, щоб кра╖на до нового року отримала збалансований головний ф╕нансовий документ.
 Прес-служба пол╕тично╖ парт╕╖ «Народний Союз Наша Укра╖на».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 15.12.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4320

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков