Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 08.12.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 08.12.2006
НОВИЙ ЗМ╤СТ СТАРОГО БРЕНДУ

 НАТО - Орган╕зац╕я П╕вн╕чноатлантичного альянсу, яку було створено 1949 року. Найменування НАТО - в╕д англ╕йсько╖ назви Northern Atlantic Treaty Organization. До складу цього в╕йськово-пол╕тичного блоку входять пров╕дн╕ держави ╢вропи та П╕вн╕чно╖ Америки.
 П╕вн╕чноатлантичне об’╓днання було створене для забезпечення колективно╖ оборони, збереження миру та безпеки. Але в СРСР у цю ╕дею НАТО не в╕рили й пост╕йно заперечували. У ту епоху нав╕ть не припускалися думки, що НАТО може бути другом Радянського Союзу. Народам СРСР пост╕йно нав’язували ╕дею, що П╕вн╕чноатлантичний альянс розколю╓ ╢вропу та ╓ перешкодою формування системи загально╓вропейсько╖ колективно╖ безпеки. Це поясню╓ться тим, що СРСР орган╕зував св╕й власний в╕йськово-пол╕тичний блок на противагу НАТО. В╕н д╕став назву ОВД (Орган╕зац╕я Варшавського Договору). Саме це й зумовило под╕л ╢вропи та св╕ту на два табори: кап╕тал╕стичний та соц╕ал╕стичний. У дов╕днику радянських час╕в П╕вн╕чноатлантичний блок характеризу╓ться такою фразою: «НАТО насправд╕ ╓ агресивним блоком, який явля╓ собою головну зброю м╕л╕таристсько╖ пол╕тики ╕мпер╕ал╕зму, спрямовано╖ проти кра╖н соц╕ал╕стично╖ сп╕вдружност╕, нац╕онально-визвольного руху, прогресивних демократичних сил всередин╕ кап╕тал╕стичних держав». Нин╕ таке бачення не можна вважати об’╓ктивним.
 Не так давно ус╕ ми були св╕дками м╕тинг╕в проти НАТО в Укра╖н╕. Це поясню╓ться тим, що позиц╕ю Радянського Союзу щодо цього блоку успадкувала насамперед сучасна Рос╕я. Саме тому найчаст╕ше в╕дбуваються акц╕╖ протесту в тих рег╕онах нашо╖ держави, в яких рос╕яни складають сутт╓ву частину в╕д населення, а саме в сх╕дних областях Укра╖ни та в Криму (наприклад, м╕тинг проти НАТО у Феодос╕╖ вл╕тку 2006 року).
 Але ми не ма╓мо н╕яких п╕дстав брати за основу пол╕тику Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, яка в свою чергу базу╓ться на зовн╕шньопол╕тичному курс╕ колишнього СРСР, тобто сприймати НАТО агресивно й негативно. Адже Радянського Союзу (а отже, й ОВД) на пол╕тичн╕й карт╕ св╕ту не ╕сну╓, а НАТО залишилося й продовжу╓ свою д╕яльн╕сть. Саме тому вкрай необх╕дним на сучасному етап╕ ╓ налагодження незалежною Укра╖ною стосунк╕в з ╢вропою та св╕том, а це включа╓ в себе сп╕впрацю з ╢С та НАТО. ╤ це ╓ законом╕рним. До того ж, д╕яльн╕сть цих орган╕зац╕й ╓ позитивною. Насамперед, НАТО сприя╓ об’╓днанню ╢вропи й забезпеченню ╓вропейсько╖ стаб╕льност╕ та загальносв╕тового спокою. А це ╓ дуже актуальним в наш час. НАТО, до того ж, намага╓ться врегулювати рег╕ональн╕ конфл╕кти. Саме тому ╓ законом╕рним, що Укра╖на прагне сп╕вроб╕тництва з кра╖нами НАТО. Адже це ма╓ важливе значення для нашо╖ держави. Вступивши в НАТО, Укра╖на зможе впливати на загальносв╕тов╕ та загально╓вропейськ╕ процеси. Також наша держава матиме змогу п╕двищити р╕вень свого захисту.
А для нас - громадян Укра╖ни - це символ╕зуватиме об’╓днання нашо╖ держави з╕ св╕том та забезпечить безпеку в межах нашо╖ Батьк╕вщини. Це допоможе зв╕льнитися в╕д старого бренду: «НАТО - агресор» та перейти до нового сприйняття: «НАТО - миротворець».
 Валентина МУС╤НА,
учениця 10-го класу НВК «Укра╖нська школа-г╕мназ╕я» м. С╕мферополя.

«УКРА╥НА - НАТО» - В ╤НТЕРНЕТ╤
 М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни презентувало в Укра╖нському нац╕ональному ╕нформац╕йному агентств╕ Укр╕нформ св╕й новий тематичний веб-сайт «Укра╖на - НАТО», на який користувач╕ можуть потрапити з головного сайту МЗС Укра╖ни www.mfa.gov.ua., а також переглянути його за адресою:
 www.ukraine-nato.gov.ua.
 Як пов╕домив на презентац╕╖ заступник директора Департаменту НАТО МЗС Укра╖ни Владислав Яснюк, веб-сайт розроблений експертами Департаменту НАТО, як╕ врахували потреби як перес╕чних громадян, так ╕ фах╕вц╕в. Тут можна знайти загальну ╕нформац╕ю про НАТО, про сп╕вроб╕тництво Укра╖ни з Альянсом, про переваги членства на узагальненому досв╕д╕ кра╖н, як╕ вже ╓ членами НАТО, про сп╕вроб╕тництво Рос╕╖ з Орган╕зац╕╓ю п╕вн╕чноатлантичного договору та багато ╕ншого.
 Владислав Яснюк пов╕домив, що сайт працюватиме в ╕нтерактивному режим╕. Зокрема, через стор╕нку «Запитайте експерта» можна ставити р╕зноман╕тн╕ питання ╕ отримувати в╕дпов╕д╕ фах╕вц╕в. ╤сну╓ також можлив╕сть замовлення матер╕ал╕в на безкоштовн╕й основ╕. На сайт╕ ╓ ╕ фотогалерея, яку можуть використовувати вс╕ бажаюч╕, зазначив дипломат.
 Сайт поки що представлений укра╖нською мовою, однак у перспектив╕ буде тримовним - укра╖нською, рос╕йською ╕ англ╕йською мовами.
Як пов╕домив В. Яснюк, в╕д початку поточного року к╕льк╕сть прихильник╕в ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни зб╕льшилась за оц╕нками р╕зних соц╕олог╕чних досл╕джень з 12 - 15 в╕дсотк╕в до 23 - 25. Серед ус╕х категор╕й укра╖нського населення найб╕льше п╕дтриму╓ ╓вроатлантичну ╕нтеграц╕ю молодь. Цей показник становить близько 70 в╕дсотк╕в ╕ залиша╓ться в╕дносно стаб╕льним.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 08.12.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4310

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков