Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 01.12.2006 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 01.12.2006
Т╤, ХТО СЬОГОДН╤ ЗАПЕРЕЧУ╢ ГОЛОДОМОР, ГЛИБОКО ╤ ПЕРЕКОНАНО НЕНАВИДЯТЬ УКРА╥НУ...
В╕ктор ЮЩЕНКО

ПРОМОВА ПРЕЗИДЕНТА З НАГОДИ В╤ДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ПАМ`ЯТ╤ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОР╤В ╤ ПОЛ╤ТИЧНИХ РЕПРЕС╤Й

 Дорогий Укра╖нський народе!
 У мо╖й долон╕ – колосок пшениц╕.
 Якби я м╕г простягти цей колосок маленькому хлопчику, який помер в╕д голоду 33-го року б╕ля поля у сел╕ Крути на Черн╕г╕вщин╕. Маленьк╕й д╕вчинц╕ в сел╕ В╕ленька на Житомирщин╕. Ж╕нц╕ в сел╕ Красног╕рка на Одещин╕. Чолов╕ков╕ в сел╕ Тепл╕вка на Полтавщин╕.
 До болю ╕ до щему в серц╕ я хот╕в би цей колосок подати ╕ сво╓му д╕дов╕ ╤ванов╕, який помер в╕д Великого Голоду разом з╕ сво╓ю великою родиною в 1932 роц╕.
 Я хот╕в би цей колосок передати в сотн╕, в тисяч╕ м╕стечок ╕ с╕л Укра╖ни. На Ки╖вщин╕, на Донеччин╕, на Черкащин╕, на Микола╖вщин╕ ╕ на Кубан╕. Якби я м╕г через десятил╕ття простягти ц╕ зерна селам – Лютеську на Харк╕вщин╕, Косенкам на Сумщин╕, Зайц╕вц╕ на Луганщин╕ – селам, в яких люди вимерли майже до одного. Вони гинули. 17 людей щохвилини. Тисячу щогодини. 25 тисяч щодоби.
 Так╕ жнива збирав Великий Голод в Укра╖н╕. На запитання, що ╓ Голодомор, моя в╕дпов╕дь: це ╓ геноцид.
 Я не знаю, якою могла б стати Укра╖на, – та Укра╖на, де вони б залишилися жити.
 Я знаю, якою вона ╓ сьогодн╕.
 ╤ я знаю, якою вона може стати, якщо забуде невинно загибл╕ душ╕ сво╖х д╕тей. За др╕бн╕стю сво╓ю, за сво╓ю упосл╕джен╕стю така кра╖на неминуче продасть свою душу, свою мову ╕ свою пам’ять. Вона перетвориться на безлику територ╕ю з безликим ╕ неживим народом.
 Т╕, хто сьогодн╕ заперечу╓ Голодомор, глибоко ╕ переконано ненавидять Укра╖ну. Ненавидять нас, наш дух, наше майбутн╓. Вони заперечують не ╕стор╕ю. Вони заперечують Укра╖нську державн╕сть.
 В╕д ╕мен╕ Укра╖нського народу я стверджую:
 Жертви Голодомору мають бути вшанован╕ як мученики одн╕╓╖ з найб╕льших катастроф в ╕стор╕╖ людства.
 Я не прошу, я вимагаю в╕д Укра╖нського парламенту визнати Голодомор актом геноциду нашо╖ нац╕╖. Це обов’язок Верховно╖ Ради. Неминуча вимога ╕стор╕╖. Така сама, як Акт проголошення Укра╖нсько╖ незалежност╕. Зв╕льн╕ть себе в╕д страху ╕ неправди.
 ╤стор╕я вже винесла вирок вбивцям, як╕ планували ╕ вчинили Голод. Це – тотал╕тарна комун╕стична стал╕нська система, яка не ма╓ нац╕ональних ознак. Бо нац╕ональн╕сть – це людське. Смерть через голод ╕ винищення ╓ супроти людського.
 Геноцид – це ц╕леспрямоване знищення народу або його частини. М╕жнародна Конвенц╕я ООН в╕д 1948 року визнача╓ геноцид як д╕╖, ско╓н╕ з нам╕ром знищити, ц╕лком чи частково, яку-небудь нац╕ональну, етн╕чну, расову чи рел╕г╕йну групу – через убивство або через навмисне створення таких умов, як╕ ведуть до знищення.
 А зараз я зацитую лист Стал╕на до свого пол╕тичного побратима в Укра╖н╕ Кагановича в 1932 р.:
 «Самое главное сейчас – Украина. Дела на Украине из рук вон плохи… в двух областях Украины (кажется, в Киевской и Днепропетровской) около 50 райкомов высказались против плана хлебозаготовок, признав его нереальным… Если не возьмемся теперь же за выправление положения на Украине, Украину можем потерять».
 ╤ взялися. Терор був проведений проти всього укра╖нського. П╕д розстр╕л повели укра╖нську ╕нтел╕генц╕ю, священик╕в, кожного активного нос╕я укра╖нсько╖ св╕домост╕. Ця д╕я була ц╕лком св╕домою.
 У т╕ часи учн╕ Михайла Грушевського передавали йому: «В Укра╖н╕ пану╓ справжн╕й голод… Це пол╕тика, спрямована на те, щоб остаточно зламати укра╖нську нац╕ю як ╓дину нац╕ональну силу, здатну на серйозний оп╕р… Одн╕ вимруть, ╕нш╕ розс╕ються безконечними просторами Рос╕╖…» Ц╕ слова передано агентом ГПУ, який стежив за Грушевським ╕ за його соратниками.
 Територ╕ю Укра╖ни ╕ Кубан╕ оточать збройними загонами для блокування ви╖зду по хл╕б. Життя стане несутт╓вим. Запану╓ в Укра╖н╕ смерть.
 Вдумайтеся! За п╕драхунками ╕сторик╕в, середня оч╕кувана тривал╕сть життя чолов╕к╕в в Укра╖н╕ в 1933 роц╕ склала 7 рок╕в, ж╕нок – 10 рок╕в. Що це ╓? Це ╓ справжн╕й геноцид.
 У серпн╕ 1932 року було запроваджено заборону торг╕вл╕, щоб не дозволити селянам купувати хл╕б чи продавати. Його треба було т╕льки задарма здавати держав╕.
 Восени 1932 року влада почала ц╕лковите вилучення продовольства у «боржник╕в» за завищеними планами хл╕бозагот╕вл╕. А боржниками вважалися вс╕. Це ╕ ╓ геноцид.
 П╕сля постанови Центрального ком╕тету Комун╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни було масово застосовано режим «чорних дощок» – режим, за яким повн╕стю ╕золювали села, райони, господарства, вивозили з них продовольч╕ товари ╕ запаси нас╕ння. Таких район╕в в Укра╖н╕ було 82. Занесення на «чорну дошку» було р╕внозначне смертному вироку. Це ╕ ╓ геноцид.
 Так само, як це робилося в ╓врейських гетто ╕ нацистських концтаборах.
 Злочин Голодомору прямо проклав шлях до злочин╕в Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, ╕ в сво╖й диявольськ╕й сут╕ – до злочину Голокосту.
 Мен╕ важко продовжувати цей ряд злочин╕в, але суть на сьогодн╕ ╓ одна. Попри все Укра╖на ╓, ╕ Укра╖на жива.
 Ми несемо пам’ять про пережитий б╕ль як засторогу злочинам проти людства ╕ проти людяност╕. Ми розрахову╓мо на св╕тове розум╕ння ╕ п╕дтримку в цьому питанн╕.
 Сьогодн╕ – з Михайл╕вського майдану в центр╕ Ки╓ва – я, насамперед, закликаю Рос╕йську Федерац╕ю стати поруч з нами ╕ через державне вшанування Голодомору продемонструвати високий, належний Рос╕йському народов╕ приклад людського сп╕впереживання.
 До цього я закликаю кожну нац╕ю, яка постраждала в╕д комун╕стичного режиму. Ми сп╕льно були заручниками ╕ жертвами минулого зла ╕ повинн╕ сп╕льно в╕д нього очиститися.
 Я висловлюю вдячн╕сть ус╕м державам, як╕ законодавчо ╕ пол╕тично визнали Голодомор актом геноциду проти укра╖нства. ╤ в╕рю, що у 75-ту р╕чницю трагед╕╖ це одностайно зд╕йснить Орган╕зац╕я Об’╓днаних Нац╕й.
 Я глибоко в╕рю в це, бо глибоко в╕рю у справедлив╕сть.
 Мене обп╕ка╓ цей колосок пшениц╕. Кр╕зь час я в╕дчуваю, як тягнуться до нього душ╕ наших брат╕в ╕ сестер. Я в╕дчуваю тепло цього доторку.
 Не б╕йтесь. Вже н╕чого не б╕йтесь. За вами, уб╕╓нними в голодоморах, сьогодн╕ постав увесь ваш народ ╕ ваша держава.
 Ми зупиня╓мо час на мить.
 ╤ в цю мить вас слуха╓ Господь.
 25 листопада 2006 р.
м. Ки╖в.

 АНОНС! Як проходили дн╕ скорботи за жертвами голодомор╕в та пол╕тичних репрес╕й у С╕мферопол╕? Рад╕орепортаж про це - в авторськ╕й програм╕ Алли Петрово╖ «Два кольори» (п`ятниця, 1 грудня, Кримське рад╕о, поч. о 20.00). У СУБОТУ, 2 ГРУДНЯ, гостем рад╕опрограми «Слово» буде ╤ван Гасюк, голова Кримського республ╕канського товариства пол╕тв'язн╕в ╕ репресованих. (Кримське рад╕о, поч. о 18.30).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 01.12.2006 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4294

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков