Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 10.11.2006 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 10.11.2006
ВАРТА КНИГИ РЕКОРД╤В Г╤ННЕССА

 Ужгород - останн╕й обласний центр Укра╖ни, де В╕ра Серг╕╖вна Ро╖к зак╕нчила сво╓ виставкове турне, що проводила у зв’язку з╕ сво╖м 95-р╕ччям. Це - невелике м╕сто на р╕чц╕ Уж, якщо пор╕вняти його з ╕ншими обласними центрами. Але воно дуже колоритне ╕ привабливе.
 Виставка «Укра╖нський рушничок», 107-ма за л╕ком, розташовувалася у прекрасному виставковому зал╕ Закарпатського музею народно╖ арх╕тектури та побуту.
 Народну вишивальницю на презентац╕╖ в╕тали начальник управл╕ння культури обласно╖ держадм╕н╕страц╕╖ Юр╕й Глеба, директор музею Габр╕ела Андял, шанувальники мистецтва. Прекрасну промову виголосив заслужений майстер народно╖ творчост╕ Укра╖ни, голова Сп╕лки майстр╕в народного мистецтва Закарпаття Михайло Баник, який високо оц╕нив творч╕сть В╕ри Ро╖к. А це багатого варте, бо Михайло ╤ванович - безперечний авторитет в галуз╕ мистецтва на Закарпатт╕, широков╕домий тут громадський д╕яч, людина, що першою п╕дняла над будинком народно╖ ради в Ужгород╕ синьо-жовтий прапор Укра╖ни, ще за дв╕ доби до проголошення ╖╖ незалежност╕.
 Промовц╕ в╕дзначили також високу як╕сть роб╕т учениць майстрин╕, кримських студенток - правнучки В╕ри Ро╖к Юл╕╖ Абрамово╖ та внучки поважно╖ майстрин╕ Ал╕ни Ро╖к, котра нещодавно вийшла зам╕ж ╕ зм╕нила пр╕звище на Воронову. На верн╕саж╕ мав слово також прихильник творчост╕ В╕ри Серг╕╖вни, вишивальник з Луцька Юр╕й Савка.
 Композиц╕ю виставки чудово оформив творчий колектив музею на чол╕ з його енерг╕йним директором Габр╕елою Васил╕вною Андял. Необх╕дно також в╕дзначити активну роль в створенн╕ експозиц╕╖ наукового сп╕вроб╕тника музею Оксани Зейкан. Присутн╕ одностайно прийняли звернення до влади Криму з проханням створити в С╕мферопол╕ музей укра╖нсько╖ вишивки ╕м. В╕ри Ро╖к.
 Виставка «Укра╖нський рушничок» викликала великий ╕нтерес у мешканц╕в м╕ста ╕ турист╕в. На н╕й побували зокрема групи мер╕в австр╕йських м╕ст та депутати тамтешн╕х парламент╕в, туристи з╕ Словаччини, Угорщини, ╕нших держав.
 За час роботи виставки В╕ра Серг╕╖вна познайомилася з багатьма вишивальницями, у тому числ╕ з Оленою Медв╕дь з╕ Сваляви, яка, оглянувши роботи В╕ри Ро╖к, вигукнула: «Ваш╕ вишивки - це зерно, що да╓ багатий врожай!»
 Юв╕лейний р╕к В╕ри Серг╕╖вни вже повернув на другу половину, ╕ вона може п╕дбити попередн╕ п╕дсумки сво╓╖ виставково╖ д╕яльност╕ поточного року. Так, майстриня разом з внучкою та правнучкою продемонстрували сво╖ твори у восьми обласних центрах (в основному Зах╕дно╖ Укра╖ни) та в С╕мферопол╕. Вс╕ виставки В╕ра Ро╖к в╕дкривала сама. Для цього ╖й довелося чимало помандрувати дорогами Укра╖ни, а якщо врахувати загальний к╕лометраж, то це понад 18 тисяч км. Що промовисто св╕дчить про мужн╕сть ╕ ст╕йк╕сть людини, закохано╖ в народне мистецтво, задля якого ╕ зд╕йснила вона цю подорож у сво╖ 95 рок╕в. ╤ д╕йсно, це рекорд, г╕дний Книги рекорд╕в Г╕ннесса.
 ╤ ще, на прохання В╕ри Серг╕╖вни, к╕лька сл╕в подяки чудовому колективу санатор╕ю «Кв╕тка полонини» (Свалявський район). Справа в т╕м, що, перебуваючи там на в╕дпочинку, майстриня серйозно захвор╕ла. Але завдяки таким прекрасним людям, як головний л╕кар Павло Ганинець, зав╕дувач л╕кувально-д╕агностичного в╕дд╕лення Юр╕й Макар, медсестри Мар╕я Липович, Люба Заривчак, д╕╓тмедсестра Люба Салявко, В╕ра Серг╕╖вна швидко одужала ╕ не збира╓ться в╕дмовлятися в╕д подальшого активного життя.
 Тож будьте здоровеньк╕, дорога В╕ро Серг╕╖вно, ╕ нехай продовжу╓ ваш мистецький р╕д нова укра╖нська с╕м’я Воронових, бо н╕ за яким пр╕звищем вже не приховати Ал╕нц╕ свою спор╕днен╕сть з укра╖нською народною вишивкою.
 ╤нф. «КС».
 На фото: В. С. Ро╖к з начальником управл╕ння культури Юр╕╓м Глебою та директором музею Габр╕елою Андял.
 
 ЗНАТИ, ЛЮБИТИ, БЕРЕГТИ
 Мен╕ дуже подоба╓ться укра╖нська фольклористика, тому я вир╕шила досл╕дити символ╕ку укра╖нсько╖ вишивки повн╕ше.
 У 2005 роц╕ на м╕ськ╕й сес╕╖ МАН в Ялт╕ я захистила свою роботу «Символ╕ка вишивки укра╖нських рушник╕в», стала кандидатом в д╕йсн╕ члени МАН. З учителями, мо╖ми кер╕вниками, ми вир╕шили доповнити роботу ще символ╕кою вишивки укра╖нського одягу.
 Взимку цього року я ╖здила до С╕мферополя на республ╕канський конкурс МАН, захистила роботу «Символ╕ка вишивки укра╖нських рушник╕в та одягу», отримала звання д╕йсного члена МАН.
 Окремий розд╕л мо╓╖ роботи був присвячений чудов╕й майстрин╕-вишивальниц╕ В╕р╕ Серг╕╖вн╕ Ро╖к, яка живе в С╕мферопол╕. ╥й нещодавно виповнилося 95 рок╕в, а вона й дос╕ молода душею, береже традиц╕╖ та звича╖, притаманн╕ укра╖нському мистецтву вишивки на рушниках.
 А через музей Лес╕ Укра╖нки, який знаходиться в Ялт╕, та його сп╕вроб╕тницю Св╕тлану Олекс╕╖вну Кочергу я познайомилась з вишивальницею-ялтинкою - Богданою Йосип╕вною Шевчук, яка ╓ членом Кримсько╖ республ╕кансько╖ сп╕лки майстр╕в народно╖ творчост╕ Укра╖ни. Вона неодноразово влаштовувала виставки сво╖х роб╕т в Ялт╕.
 Великий внесок у п╕дготовку та виконання мо╓╖ роботи зробили старший учитель, учитель вищо╖ категор╕╖ з укра╖нсько╖ мови ╕ л╕тератури школи № 2 м. Ялти Вдовиченко Галина Федор╕вна та кандидат с╕льськогосподарських наук, кер╕вник гуртка юних натурал╕ст╕в школи № 2 Овчаренко Галина Володимир╕вна. Вони дуже допомогли мен╕ в досл╕дженн╕ та оформленн╕ роботи.
 За отримане II м╕сце на республ╕канському конкурс╕ в С╕мферопол╕ мене нагородили по╖здкою до ки╖вського табору «Юннат» у липн╕ 2006 року. Я була в захват╕ в╕д табору, там я п╕знала багато ц╕кавого ╕ повчального. Мен╕ дуже сподобалася атмосфера домашнього затишку. На територ╕╖ табору знаходиться «Школа народних ремесел», в як╕й вчили не т╕льки майстерност╕ вишивання, а й плет╕нню з соломи, р╕зьбярству, л╕пленню з глини, солоного т╕ста. Я ще б╕льше переконалася в тому, що треба обов’язково знати та берегти традиц╕╖ свого народу, бо кожна людина, яка зна╓ звича╖ свого народу, його культуру та збер╕га╓ все це надбання, ╓ справжн╕м патр╕отом р╕дно╖ Батьк╕вщини. Я дуже пишаюся тим, що внесла хоч ╕ маленьку, але вагому часточку в цю велику справу.
 Тетяна РОСИНСЬКА, учениця школи № 2 м. Ялти.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 10.11.2006 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4255

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков