Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 03.11.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 03.11.2006
«УН╤ВЕРСАЛ» СКЛАДАЮТЬ ШКОЛЯР╤!
Тамара СОЛОВЕЙ.

Поки доросл╕ чубляться...
 
 В с╕мферопольськ╕й школ╕ № 33 з укра╖нською та рос╕йською мовами навчання, де директором Людмила ╤ван╕вна Горб, склалося багато власних неповторних традиц╕й. ╤ певне що непоганих, оск╕льки школа була обрана майданчиком для п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ вчител╕в всього Криму. Серед цих традиц╕й - ╕ м╕сячник, присвячений багатонац╕ональному Криму, культур╕ та звичаям його народ╕в, що напередодн╕ кан╕кул завершу╓ться урочистим оглядом «експонат╕в» та концертних номер╕в, як╕ з╕брали та п╕дготували учн╕, аби представити той чи ╕нший народ.
 Цього разу меншеньк╕ розпов╕ли про н╕мц╕в, рос╕ян, укра╖нц╕в, кримських татар, б╕лорус╕в, кара╖м╕в, болгар, поляк╕в. Приготували ╖хн╕ улюблен╕ страви, продемонстрували нац╕ональн╕ костюми, нав╕ть засп╕вали незнайомою мовою куплети. А приймали «парад народ╕в» Людмила ╤ван╕вна ╕з завучами, як╕ для кожного з учасник╕в знаходили тепле слово, п╕дбадьорювали тих, хто особливо хвилювався, адже були серед маленьких «артист╕в» ╕ так╕, кому довелося вперше виступати отак «перед ус╕м св╕том».
 Старшеньк╕ д╕тлахи, що взяли участь в урочистому концерт╕, як правило, були не новачками. Ось, наприклад, кримськотатарський танцюрист-дев’ятикласник Арсен Меметов вже об’╖здив з братом чи не п╕всв╕ту. Хоча тут сцена теж нада╓ться не лише для «визнаних ген╕╖в», бо под╕бн╕ концерти, у першу чергу, - не задля демонстрац╕╖ талант╕в, вони - зас╕б виховання у д╕тей доброзичливост╕, дружн╕х, теплих почутт╕в до ус╕х представник╕в багатонац╕онального Криму. Чи зможуть хлоп’ята з б╕лявими слов’янськими обличчями та ╓врейськими «пейсами» з-п╕д капелюх╕в, як╕ виконують нац╕ональний танок цього народу, у майбутньому зневажливо говорити про ╓вре╖в? А «циганчата» в барвистих рясних сп╕дницях, що викликали суц╕льне захоплення у зал╕, чи зможуть вони д╕лити людей на першосортних и другосортних? А погляньмо на в╕рменочку Арев Цатурян, ╕м’я яко╖, як пояснила мати, означа╓ «сонечко». Ср╕бноголоса д╕вчинка грала саму себе, вона прославляла св╕й народ, ╕ чи можна було цей народ не полюбити?
 Але лаг╕дно назвати сонечком хот╕лося не т╕льки ╖╖, з╕ сцени сяяли так╕ ясн╕ дитяч╕ оч╕, щир╕ посм╕шки. Не дарма ж цю школу, де навчаються понад тисячу д╕тлах╕в ╕ представлено 17 нац╕ональностей, люблять ╕ учн╕, ╕ ╖хн╕ батьки. Та ╕ вчительський колектив склався стаб╕льний, для якого робота - це друге, а можливо, нав╕ть перше життя.
 То чому б це плакала молоденька вчителька музики та сп╕в╕в Гульнара Аз╕зова? Вже ╕ зала опуст╕ла, а Гульнара н╕як не може заспоко╖тися. Бо хвилювалася до нестями за сво╖х вихованц╕в. Це вона писала музику, що звучала у ╖╖ ж виконанн╕, вона розучувала з д╕тлахами п╕сн╕, танцювальн╕ та артистичн╕ сюжети. Слова були теж не загальними, «скачаними» з якогось «темника». ╥х готувала соц╕альний педагог Любов Григор╕вна Сидоренкова, яку теж можна було вважати одн╕╓ю з геро╖нь цього свята.
 Та ╕ взагал╕, у кожн╕й пристойн╕й школ╕ все «авторське», все «сво╓», кожен урок - «ексклюзив», хоча працюють вс╕ за ╓диною програмою.
 - Мен╕ ╕нколи докоряють, - каже Людмила ╤ван╕вна, - що надто багато часу ми прид╕ля╓мо виховним заходам. Мовляв, наша справа - дати д╕тям знання, а дал╕ вони вже сам╕ зор╕╓нтуються. А я думаю, що, прищепивши бажання до навчання ╕ вм╕ння здобувати ╕нформац╕ю, ми знайдемо сво╖х посл╕довник╕в - д╕ти зможуть удосконалювати свою осв╕ту в р╕зноман╕тних навчальних закладах. Але ╖хн╕м вихованням вже навряд чи хтось буде займатися, до того ж втратимо такий важливий для цього час.
 Та ╕ д╕йсно. ╥м жити в багатонац╕ональн╕й родин╕.
А щоб розум╕ти ╕ншого, не дарма ж кажуть, треба побувати в його шкур╕. Ну хоча б на сцен╕. ╤ дуже хот╕лося б здибати в ц╕й шк╕льн╕й зал╕ серед найповажн╕ших гостей когось з наших депутат╕в - можливо б, вони тут побачили щось корисне ╕ для себе, бо жоден «ун╕версал» не буде мудр╕шим за той, що «пишуть» наш╕ прогресивн╕ вчител╕, тим б╕льше - ефективн╕шим.
 
 На фото: ласкаво просимо до укра╖нського столу!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 03.11.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4237

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков