Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4506)
З потоку життя (7297)
Душі криниця (4200)
Українці мої... (1691)
Резонанс (2214)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1857)
Крим - наш дім (1208)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (246)
Бути чи не бути? (406)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (238)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТОД╤ В╤Н УПЕРШЕ СКАЗАВ НЕПРАВДУ
Меркель з╕зналася, що Пут╕н брехав ╖й про анекс╕ю Криму…


ОСТАНН╤ Д╤╥ ПУТ╤НА СВ╤ДЧАТЬ ПРО ЙОГО В╤ДЧАЙ
Ст╕йк╕сть Укра╖ни та ╓дн╕сть в╕льного св╕ту ╓ його слабк╕стю…


В ОДИНОЧН╤Й КАМЕР╤ РОЗМОВЛЯЛА З ПРЕДМЕТАМИ, ЩОБ ЧУТИ СВ╤Й ГОЛОС ╤ ТРЕНУВАТИ ЙОГО
Лен╕╓ Умерова, 26-р╕чна зв╕льнена бранка Кремля…


21 ЛИСТОПАДА: ТВЕРДЬ МАЙДАНУ
Сьогодн╕, в День свободи, ми хочемо глянути на Майдан та його революц╕йне минуле...


ПАМ'ЯТА╢МО СПРАВЖНЮ Ц╤НУ СВОБОДИ ДЛЯ УКРА╥НИ ╤ ЛЮДЕЙ, ЯК╤ СТАЛИ ВЗ╤РЦЕМ Г╤ДНОСТ╤
В Укра╖н╕ 21 листопада в╕дзнача╓ться День г╕дност╕ та свободи…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 27.10.2006
З ОГЛЯДУ НА КОНСТИТУЦ╤Ю ТА ЧОРНОМОРСЬКИЙ ФЛОТ...
Л╕д╕я СТЕПКО, власкор «КС».

Яка форма - такий зм╕ст?

 Севастопольський Пост № 1 вже майже п╕вроку очолю╓ представник громадсько╖ орган╕зац╕╖ «Союз советских офицеров им. Н. Кузнецова». Ц╕лком зрозум╕ло, що за цей час там сталися певн╕ зм╕ни. Деяк╕ з них видно, що назива╓ться, неозбро╓ним оком. Б╕льш глибинн╕ зм╕ни, через насл╕дки такого виховання молод╕, ми в╕дчу╓мо згодом, коли громадсько-пол╕тичн╕ процеси у Криму та Севастопол╕, на в╕дм╕ну в╕д ╕нших рег╕он╕в Укра╖ни, стануть повн╕стю некерованими. Тод╕ ми в черговий раз здиву╓мося: зв╕дки у молод╕ цього рег╕ону така ментальн╕сть?
 У Севастопол╕, б╕ля Мемор╕алу захисник╕в В╕тчизни 1941 - 1942 рр. горить в╕чний вогонь ╕ чергують школяр╕, або як ╖х шанобливо величають - «постовц╕». Днем орган╕зац╕╖ ц╕лор╕чного Посту № 1 вважа╓ться 9 травня 1973 року. У Статут╕ почесно╖ вахти записано, що за 30 рок╕в ╕снування Пост № 1 «...став для юнацтва м╕ста справжньою школою мужност╕. Цю школу пройшли вже 60 тисяч юнак╕в та д╕вчат Севастополя».
 Почесна вахта - це й справд╕ школа, де проводяться навчання шляхом бес╕д та лекц╕й. Сьогодн╕ у м╕ст╕ 69 загальноосв╕тн╕х шк╕л. Раз на р╕к заг╕н з 20 старшокласник╕в на ц╕лий тиждень зв╕льня╓ться в╕д урок╕в, аби чергувати б╕ля в╕чного вогню.
 П╕сля здобуття Укра╖ною незалежност╕ ВМСУ та ЧФ РФ довго сперечалися за сфери впливу на Пост № 1, а також за форму, в яку будуть одягнен╕ школяр╕, що несуть почесну вахту б╕ля в╕чного вогню. Позаяк у т╕ часи м╕ськрада була майже стов╕дсотково комун╕стично-червоною, виховному в╕дд╕лу ВМСУ було досить складно. ╤ все ж деякий час школяр╕ були одягнен╕ у форму укра╖нських в╕йськових моряк╕в. Зараз вони несуть вахту у в╕йськово-морськ╕й форм╕ з радянською символ╕кою.
 58-р╕чний начальник Посту № 1 Андр╕й Володимирович Бензен-Сп╕р╕донов в орган╕зац╕╖ «Союз советских офицеров» в╕д самого початку ╖╖ створення - п’ять рок╕в. Вже нав╕ть дослужився до посади секретаря. Сам в╕н людина цив╕льна, ╕нженер за фахом та ма╓ звання - майор запасу. Каже, що на цю посаду йшов неохоче, бо тут н╕ об╕ду нормального, н╕ вих╕дних ╕ зароб╕тна плата - 400 гривень. Але бач, таки погодився. Напевне з дисципл╕ною в «Союзе совет-ских офицеров» - все гаразд. А може, хтось, дуже зац╕кавлений у патр╕отичному вихованн╕ нашо╖ молод╕ в дус╕ радянських час╕в, якимось чином п╕дтримав цю людину? Запитання - з розряду риторичних.
 Тепер у школяр╕в м╕ста через Пост № 1, з╕ сл╕в начальника почесно╖ вахти, виховують «патриотизм к павшим героям».
 В╕дставник ВМС ЗС Укра╖ни Юр╕й Костевич зв╕льнився п╕вроку тому й подався до Будинку оф╕цер╕в ВМСУ у завгоспи.
 (Засуджувати вчинок ц╕╓╖ людини не берусь. Нещодавно один ки╖вський журнал╕ст, укра╖нець, сказав мен╕ буквально таке: «Говорити у Криму, що ти укра╖нець - це ненормальн╕сть. Ви там ус╕, сказав, вказуючи на мене, - не-нор-маль-н╕!»)
 Та повернемося до севастопольського Посту № 1. Пан Бензен-Сп╕р╕донов сказав, що школяр╕ вдягнен╕ в╕дпов╕дно до розпорядження управл╕ння осв╕ти та науки м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖. Довго те розпорядження шукав, але в╕днайшов ╕ нав╕ть люб’язно зробив ксерокоп╕ю.
 Таке р╕шення № 1913 в╕д 11.12 2003 року й справд╕ ╕сну╓, де чорним по б╕лому виписано таке:
 «Управление образования и науки городской госадминистрации еще раз внимательно изучило Закон Украины «Об увековечении Победы в Великой Отечественной войне 1941-45 годов». В статьях 1, 3 этого Закона обращается внимание на то, что символика Великой Отечественной войны используется при проведении мероприятий, посвященных Дню Победы...
 Учитывая это, а также требования Закона Украины «Об образовании», Конституцию Украины, базирование в Севастополе 2-х флотов, управление образования и науки считает целесообразным решить возникшую проблему следующим образом:
 - символика постовцев должна отражать и Великую Отечественную войну, и государственность Украины;
 - постовцы несут вахту в форме матроса, но один из них стоит с символикой ВОВ, другой - с символикой государства Украины».
 Во╕стину Соломонове р╕шення. Де ще, окр╕м Севастополя, в оф╕ц╕йному документ╕ найвищого органу м╕сько╖ влади можна поставити через кому Конституц╕ю Укра╖ни ╕ флот чужо╖ держави й не зап╕дозрити у тому перел╕ку лукавства?
 Форма укра╖нських в╕йськових моряк╕в на почесн╕й вахт╕ тепер не використову╓ться. Але ж ╕ вищезгадане р╕шення управл╕ння осв╕ти та науки м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖, зл╕плене на догоду ЧФ РФ, про використання через одного постовця символ╕ки Укра╖ни та символ╕ки ВВВ (зам╕сть вказаного у Закон╕ порядку використання символ╕ки ВВВ т╕льки у День Перемоги) також не викону╓ться. До реч╕, символ╕ка, як ╕ форма моряк╕в час╕в в╕йни 1941 - 1945 рок╕в напевне ж в╕др╕знялася в╕д форми останн╕х радянських рок╕в, якщо вже бути точними. Укра╖нський тризуб на п╕лотц╕ я побачила т╕льки у розводящого. Сам начальник Посту № 1 вдягнений у форму радянського оф╕цера-чорноморця. На запитання, чому в╕н сам, громадянин Укра╖ни, прац╕вник укра╖нсько╖ установи не використав у форм╕ символ╕ку сво╓╖ держави, пан Бензен-Сп╕р╕донов в╕дпов╕в, що присягав Радянському Союзу ╕ н╕коли присяги не порушить.
 Пост № 1 п╕дпорядкований Будинку дитинства та юност╕, котрий у свою чергу п╕дпорядкований управл╕нню осв╕ти ╕ науки м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖.
 Директор Будинку дитинства та юност╕ Олександр Рославцев каже, що не знав, що на почесн╕й вахт╕ порушу╓ться правило використання державно╖ символ╕ки. А ще в╕н був упевнений, що кер╕вник Посту № 1, п. Бензен-Сп╕р╕донов, вже п╕шов з орган╕зац╕╖ «Союз советских офицеров».
 Особисто мене ляка╓ ця впевнен╕сть, що ми, укра╖нц╕ - не господар╕ у сво╓му дом╕, якщо ц╕лий рег╕он десятил╕ттями ладн╕ п╕длаштовувати п╕д флот сус╕дньо╖ держави, що тимчасово квартиру╓ на наших теренах.  
 
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4223

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков