Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я ХОЧЕ ЗНИЩИТИ УКРА╥НЦ╤В ТА П╤Д╤РВАТИ СВ╤ТОВИЙ ПОРЯДОК
╤рина Мудра - п╕д час слухань ╢СПЛ щодо порушень РФ прав людини на окупованих територ╕ях…


МИ МА╢МО ЗРОБИТИ ВСЕ МОЖЛИВЕ Й НЕМОЖЛИВЕ…
Виступ Володимира Зеленського на Ukraine Recovery Conference 2024.


"МИ НЕ П╤ДЕМО" В╤Д УКРА╥НИ:
Байден зробив важливу заяву у Норманд╕╖…


МАКРОН ПОДЯКУВАВ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ ЗА ХОРОБР╤СТЬ ╤ ПООБ╤ЦЯВ ПРОДОВЖИТИ П╤ДТРИМКУ
В╕н закликав протистояти тим, хто намага╓ться силою зм╕нити кордони…


«ДЕНЬ Д» ДЛЯ УКРА╥НИ
Президент ╕ перша лед╕ взяли участь у церемон╕╖ в╕дзначення 80-р╕ччя висадки союзник╕в у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 27.10.2006
ПАМ`ЯТЬ ЩЕ МОЖНА ВРЯТУВАТИ...
Петро ВОЛЬВАЧ

 Президенту Укра╖ни Ющенку В. А.
 Коп╕я м╕н╕стру культури Л╕ховому ╤. Д.
Вельмишановний В╕кторе Андр╕йовичу!
 Звертаюся до Вас у справ╕, яка ма╓ всеукра╖нську вагу й звучання ╕ загальнонац╕ональне значення. Вона стосу╓ться ╕сторико-культурного запов╕дника «Родина Симиренк╕в» на батьк╕вщин╕ видатних промисловц╕в Х╤Х та сад╕вник╕в ХХ стол╕ття, а також реконструкц╕╖ об’╓кт╕в Симиренк╕всько╖ спадщини у рамках Державно╖ програми «Золота п╕дкова Черкащини».
 Я добре об╕знаний з тим, як довго ╕ важко вир╕шу╓ться це питання, з╕н╕ц╕йоване науковою громадськ╕стю Укра╖ни ╕ св╕товим укра╖нством добрий десяток л╕т тому. Не раз порушував цю проблему перед Верховною Радою, Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни та галузевими м╕н╕стерствами. Щиро радий, що, завдяки Ваш╕й особист╕й п╕дтримц╕, нарешт╕ у Мл╕╓в╕, колисц╕ в╕тчизняного п╕дпри╓мництва, меценатства, наукового й практичного сад╕вництва, зг╕дно з постановою Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни № 1059 в╕д 05.11 2005 р. розпочато роботи з реконструкц╕╖ Свято-Тро╖цько╖ церкви, родинного цвинтаря Симиренк╕в б╕ля не╖ та благоустрою прилеглих територ╕й. Музей в╕дремонтовано, в╕н опалю╓ться. В травн╕ минулого року у ньому збиралися численн╕ учасники М╕жнародно╖ науково-практично╖ конференц╕╖, присвячено╖ 150-р╕ччю в╕д дня народження сад╕вничого ген╕я Укра╖ни Левка Симиренка. Визнанням величезного внеску не лише у в╕тчизняне, але ╕ св╕тове сад╕вництво стало Ваше в╕тання учасникам цього величного з╕брання.
 На жаль, в╕дродження славетних симиренк╕вських садиб Платон╕в хут╕р, Сидор╕вка та Хропал╕в хут╕р ще не розпочато, а реконструкц╕я ╕сторично╖ Свято-Тро╖цько╖ церкви та родинного цвинтаря навколо не╖ не набула належних темп╕в ╕ якост╕, втрачено сприятливий весняно-ос╕нн╕й пер╕од ╕нтенсивного ╖╖ ведення через неузгоджен╕сть м╕ж замовником ╕ п╕дрядником. Добра справа, започаткована Вами, фактично загублена. Без Вашо╖ п╕дтримки обласн╕ та районн╕ кер╕вники ╖╖ не в змоз╕ вир╕шити.
 Щиро вбол╕ваючи за усп╕шне в╕дновлення об’╓кт╕в Симиренк╕всько╖ спадщини, прошу Вас нев╕дкладно розглянути це питання, аби прискорити х╕д реконструкц╕╖ церкви ╕ цвинтаря, благоустр╕й прилеглих територ╕й для того, щоб до с╕чня наступного року завершити ╖х та г╕дно в╕дзначити р╕чниц╕ член╕в уславлено╖ родини у в╕дбудованому й впорядкованому ма╓тку на Платоновому хутор╕. Дуже прошу також вжити заход╕в для заснування ╕сторико-культурного запов╕дника «Родина Симиренк╕в». Це питання назр╕ло давно ╕ ма╓ бути вир╕шене у комплекс╕ ╕з реал╕зац╕╓ю Державно╖ програми «Золота п╕дкова Черкащини».
 Складовою частиною Симиренк╕вського ╕сторико-культурного запов╕дника мають стати садиба славетного мецената укра╖нсько╖ культури ╕ науки Василя Симиренка у Сидор╕вц╕. Упродовж к╕лькох десятил╕ть вона була духовною столицею Укра╖ни. У н╕й побували майже вс╕ видатн╕ д╕яч╕ нац╕онально╖ культури. Нин╕ будинок видатного мецената перебува╓ на меж╕ ц╕лковитого знищення. Його ще можна врятувати в╕д остаточно╖ руйнац╕╖. Добре знаю, що створити ╕сторико-культурний Симиренк╕вський запов╕дник Ви об╕цяли останн╕й представниц╕ цього видатного укра╖нського роду, вимушен╕й громадянц╕ Канади, незабутн╕й п. Тетян╕ Симиренко, яка з над╕╓ю на торжество справедливост╕ нещодавно в╕д╕йшла у в╕чн╕сть.
  Наш╕ уславлен╕ сп╕вгромадяни, велик╕ патр╕оти Укра╖ни Симиренки в добу ╖╖ незалежност╕ заслуговують на належну шану, збереження духовно╖ ╕ науково╖ спадщини, вивчення надбаних ними ц╕нностей та поширення ╕дей в╕льно╖ прац╕ заради В╕тчизни, розкв╕ту науки, осв╕ти, культури. Це можливо т╕льки за умови створення д╕яльност╕ ╕сторико-культурного запов╕дника.
 Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Всекримського товариства вчених, симиренкознавець, голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, д╕йсний член НТШ, академ╕к УЕАН.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4220

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков