Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 27.10.2006
╤ АЗ ВОЗД АМ
Тамара СОЛОВЕЙ.

 Чи погано жилося колись нашим прародичам Адаму та ╢в╕ в раю? Певне, н╕чого кращого й уявити соб╕ неможливо. Але ж забажалося ╢в╕ скуштувати забороненого плода. В╕дтод╕ ╕ був покараний увесь р╕д людський за цю непок╕рлив╕сть, зневагу до вол╕ Всевишнього, продиктовано╖ зрештою турботою про людину: бо, п╕знавши смак яблука з дерева добра ╕ зла, людина тим самим впустила в сво╓ життя зло, яке ран╕ше було ╖й нев╕домим.
 Минуло безл╕ч рок╕в. Вже ск╕льки покол╕нь маленьких Адамчик╕в та ╢вочок з╕ткнулося з╕ схожою проблемою. ╤ батьки, ╕ школа, ╕ церква гальмують ╖хню пристрасть до забороненого: цигарок, спиртного, наркотик╕в, але молод╕ б╕льш до серця написи на рекламних щитах: «Одразу ╕ все!» та ╖м под╕бн╕. ╤ наша юнь, немов перед коротким в╕ком, прагне негайно ж сп╕знати вс╕ можлив╕ радощ╕ життя, тим самим д╕йсно цей в╕к вкорочуючи.
 Живучи в нереальному примарному св╕т╕, створеному за допомогою р╕зноман╕тних доп╕нг╕в та вплив╕в на св╕дом╕сть, до реч╕, того ж самого комп’ютера, «розлука» з яким виклика╓ вс╕ ознаки наркозалежност╕, людина гр╕шна вже тим, що зневажа╓ св╕т реальний, створений Господом Богом, прекрасний, неповторний, що може бути джерелом найяскрав╕ших почутт╕в та вражень, найвищого щастя, особливо для молодо╖ людини. ╤нший гр╕х - це знов-таки непослушання, гр╕ховне прагнення забороненого або ж такого, що сл╕д обмежувати. Де вже тут говорити про смирення...
 А за гр╕хи, в╕домо, наста╓ розплата. ╤ вона закладена вже в тому, що вс╕ ц╕ штучн╕ задоволення мають властив╕сть «приручати» людину, а ╕ншим словом, брати над нею таку безмежну владу, що вона не служить б╕льше н╕ р╕дним, н╕ сусп╕льству, н╕ ╕деям, а про Бога взагал╕ р╕дко згаду╓. Людина швидко деграду╓ ╕, як правило, гине в юному в╕ц╕. Якщо ви зна╓те 60-р╕чного наркомана, то вам дуже пощастило.
 Та п╕дростають молоденьк╕. Перекону╓ ╕ цих вороже слово, що об╕ця╓ райську насолоду, слово тих, хто сам, до реч╕, не палить, не пиячить ╕ не «сидить на голц╕», але нажива╓ безмежн╕ кап╕тали на сво╓му людиногубств╕. Ц╕ зазивали под╕бн╕ до зм╕я-спокусителя, вони уособлюють собою чорну силу ╕ в╕дпов╕датимуть за це.
 А ╕нш╕, ╖хн╕ жертви, вже в╕дпов╕дають. Г╕сть редакц╕╖, 28-р╕чний Володимир вжива╓ наркотики з 16 рок╕в ╕ ма╓ оди-надцятир╕чний стаж такого способу життя. З нього в╕н не виключа╓ ╕ сво╓ 7-р╕чне перебування в ув’язненн╕. «Сид╕в за наркотики, крад╕жку», - поясню╓ цей факт сво╓╖ б╕ограф╕╖. А ще Володимиру зда╓ться, що в ╖хньому приморському курортному м╕стечку ╤лл╕ч╕вську (на Одещин╕) до наркоб╕знесу долучаються ╕ сам╕ правоохоронц╕, тому наркоман╕я там ма╓ масовий характер, ╕ серед молод╕ лише одиниц╕ уникають цього лиха. Звичайна доза для наркомана, за словами Волод╕, щоденно потребу╓ суми в 150 - 200 грн. А ╕накше - вже ф╕зичний бунт орган╕зму.
 - То чому ж, знаходячи так╕ грош╕ на наркотики, людина не знаходить 30 коп╕йок на одноразовий шприц, аби не ризикувати заразитися В╤Л-╕нфекц╕╓ю?
 - Та х╕ба про це тод╕ дума╓ш? - диву╓ться Володя. - Тут аби швидше, ╕ к╕лька ос╕б колеться з одного шприца.
 Так було ╕ з ним. Про те, де ╕ в╕д кого п╕дхопив В╤Л-╕нфекц╕ю, Володимир не знав. Все з’ясувалося лише в реан╕мац╕╖, коли, позбавлен╕ ╕мунного захисту, органи його т╕ла раптом в╕дмовилися працювати.
 - Л╕кар╕ сказали, що я не виживу, - пояснив хлопець, - а тому матер╕ дозволили знаходитися поруч. Вона увесь час молилася ╕ вимолила мене у Бога. Я почав одужувати, хоча пот╕м пролежав в л╕карн╕ ще к╕лька м╕сяц╕в. Тут я став в╕руючою людиною. Довелося бачити багато смертей. Особливо в спецл╕карн╕ на Одещин╕ в Крив╕й балц╕. За цей час я усв╕домив, як людин╕ необх╕дна моральна п╕дтримка, ╕ зрозум╕в, що не завжди хворий на СН╤Д - приречений. Але треба водночас л╕кувати ╕ т╕ло, ╕ дух.
 Вже 7 м╕сяц╕в я живу в реаб╕л╕тац╕йному центр╕ у С╕мферопол╕, що д╕╓ при церкв╕ «Посольство Боже». Почуваюся ц╕лком здоровою людиною, займаюся спортом. М╕й анал╕з кров╕ лише трохи в╕дхиля╓ться в╕д норми. Але, з Божою допомогою, я придбав ц╕лий св╕т: бо не п’ю, не палю, не вживаю наркотик╕в, можу мати найпрестижн╕шу спец╕альн╕сть, яку т╕льки побажаю. Але понад усе я хот╕в би бути таким, як наш пастор Антон, теж колишн╕й наркоман, котрий наверта╓ людей до в╕ри.
 Як розпов╕в Володимир, в реаб╕л╕тац╕йному центр╕ перебувають зараз 25 ос╕б ╕ ╓ вже багато таких, хто повернувся додому, аби жити новим повноц╕нним життям. Звичайно, не вс╕ витримують сутички з колишньою звичною д╕йсн╕стю, але ж тих, хто взявся за старе, всього близько 10%. Сам Володимир каже, що зустр╕ч╕ з минулим вже не становлять для нього жодно╖ загрози, тим б╕льше, що за ц╕ 7 м╕сяц╕в найближч╕ його друз╕ вже загинули. Життя в реаб╕л╕тац╕йному центр╕ не панське, витрати людини обмежен╕ тут на тиждень 50 гривнями, але це компенсу╓ться сердечним ╕ корисним сп╕лкуванням, якого н╕ за як╕ грош╕ не купиш.
 Програма, за якою в╕дбува╓ться реаб╕л╕тац╕я, назива╓ться «10 крок╕в». ╢ й ╕нш╕ програми: «5 крок╕в», «12 крок╕в». Про вс╕ ц╕ тонкощ╕ та про колег по боротьб╕ за людину розпов╕дають голова правл╕ння громадсько-благод╕йно╖ орган╕зац╕╖ «В╕ра до життя» Пол╕на В╕ктор╕вна Злоцька та ╖╖ чолов╕к (заступник голови правл╕ння) Геннад╕й Леон╕дович.
 «В╕ра до життя» - це саме вона з╕н╕ц╕ювала створення реаб╕л╕тац╕йного центру, де навча╓ться жити по-новому Володимир, - ╕сну╓ вже 4 роки. На в╕дм╕ну в╕д схожих молод╕жних орган╕зац╕й - «Проти теч╕╖» (кер╕вник Андр╕й Титов), м╕жнародний реаб╕л╕тац╕йний фонд Натал╕╖ Потопа╓во╖, американська благод╕йницька орган╕зац╕я «╤рд╕» - «В╕ра до життя» зор╕╓нтована не просто на допомогу вразливим верствам населення, вона оп╕ку╓ться молоддю, як╕й найважче - про що св╕дчить медичний д╕агноз В╤Л, а то ╕ СН╤Д.
 - Ми просто небайдуж╕ люди, - розпов╕да╓ Геннад╕й Леон╕дович. - Визна╓мо лише холодне або гаряче.
А ╕нертною, н╕якою порядна людина бути не може. ╤ ми поставили за мету сфокусувати д╕яльн╕сть вс╕х, тематично наближених громадських орган╕зац╕й, на боротьб╕ з╕ СН╤Дом.
 Автор ╕де╖ створення «В╕ри до життя» - Пол╕на В╕ктор╕вна. Вона заклопотана тим, щоб робота з В╤Л-╕нф╕кованими, допомога ╖м стали турботою й ╕нших церков. Певну роль в реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ мети в╕д╕грав зокрема сем╕нар «Роль церков в проф╕лактиц╕ В╤Л». Дехто з присутн╕х виявив щодо цього щиру зац╕кавлен╕сть. А як то воно буде в житт╕?
 Пол╕на В╕ктор╕вна пригаду╓ багато ц╕кавих випадк╕в з роботи в сп╕льн╕й аг╕тац╕йн╕й команд╕, коли молодь розпов╕да╓ однол╕ткам про той величезний ризик, якому п╕ддають себе у першу чергу наркомани. М╕н╕стерство осв╕ти дало ╖м дозв╕л ╕ на виховну роботу в школах. Час в╕д часу можна нав╕ть потрапити в безкоштовний автобус, де зам╕сть квитк╕в вам видають в╕дпов╕дн╕ лист╕вки-застереження, що бодай допоможуть хоча б одн╕й - двом особам не стати на згубний шлях. ╤ не зб╕льшувати й без того жахлив╕ цифри, як╕ пода╓ нам статистика. Мусимо знати, що сьогодн╕ Укра╖на на одному з перших м╕сць в ╢вроп╕ за темпами поширення В╤Л-╕нфекц╕╖. За останн╕ 5 рок╕в к╕льк╕сть В╤Л-╕нф╕кованих зросла тут удв╕ч╕, а смертн╕сть - в 3,8 раза. Щодня ця п╕дступна хвороба забира╓ життя восьми громадян Укра╖ни. За деякими оц╕нками, к╕льк╕сть В╤Л-позитивних ос╕б в Укра╖н╕ зараз становить 1,4% ╖╖ населення.
 Крим за сумними показниками пос╕да╓ в держав╕ трет╓ м╕сце (п╕сля Черкащини ╕ Одещини), а найб╕льша к╕льк╕сть В╤Л-╕нф╕кованих громадян мешка╓ в С╕мферопол╕. Це 2425 ос╕б (в 6 раз╕в б╕льше, н╕ж, скаж╕мо, в курортн╕й Ялт╕).
 То чи можна жити спок╕йно за тако╖ ситуац╕╖? Але у той же час не сл╕д ставитися до В╤Л-╕нф╕ковано╖ молод╕ як до приречено╖, не дотримуючись в стосунках з нею нав╕ть елементарних моральних правил. Мовляв, вони вже мерц╕ ╕ нехай забираються подал╕, щоб не заразили ╕ нас. Життя людини непередбачуване, ╕ все може повернутися навпаки. Виживаючи хвору людину з роботи, отруюючи ╖╖ останн╕ дн╕, ми поклада╓мо на себе в╕дпов╕дальн╕сть за ╖╖ моральну травму, можливе пог╕ршення здоров’я, при╓дну╓мося до тих чорних сил, що обов’язково будуть переможен╕.
 А ось телефон «В╕ри до життя» (Пол╕на В╕ктор╕вна Злоцька): 8-067-748-35-92. Раптом в╕н вам допоможе...

На фото: Пол╕на та Геннад╕й Злоцьк╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4218

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков