Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4464)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4142)
Українці мої... (1669)
Резонанс (2145)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1083)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (341)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (214)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 27.10.2006
НЕ ПРОДАВАЙТЕ НАШ╤ ДУШ╤!
Тамара СОЛОВЕЙ.

╤СТОР╤Я З ПРОДОВЖЕННЯМ
 
 ╤стор╕я з продажем С╕мферопольського протитуберкульозного диспансеру вряд чи планувалася такою, що матиме великий розголос. Люди звикли опинятися перед фактом - стояв соб╕ святий ц╕литель Лука б╕ля медичного закладу - ╕ ось в╕н вже «оп╕куватиме» зовс╕м ╕ншу установу. Сьогодн╕ л╕кар╕ подейкують, що комусь знадобилося перере╓струвати Республ╕канську кл╕н╕чну л╕карню ╕м. Семашка на п╕дпри╓мство, яке ма╓ сво╖х сп╕взасновник╕в, й вже зовс╕м пошепки додають: певне, продавати будуть.
 Протитуберкульозний диспансер, що по вул. Б. Хмельницького, п╕д приц╕лом вже не перший р╕к. Але все здавалося: не насм╕ляться, надто багато точиться розмов навколо ц╕╓╖ заразно╖ хвороби, надто поважн╕ приймаються високоурядовцями постанови. Розчленувати його на к╕лька маленьких шматочк╕в ╕ при╓днати до ╕нших пол╕кл╕н╕к - це все одно, що розпорошити по всьому м╕сту дизентер╕ю, хворобу Ботк╕на чи, скаж╕мо, тиф. Останнього нав╕ть фашистськ╕ солдати боялися, ╕ осел╕, де були тифозн╕, обходили десятою дорогою. А все через свою л╕нгв╕стичну та ╕нформац╕йну обмежен╕сть. Бо аби ╖м, як ╕ с╕мферопольцям, з допомогою засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ високопосадовц╕ в╕д медицини втлумачували, що ╓ така DOZ-стратег╕я, зг╕дно з якою туберкульоз треба наближати до його «споживач╕в», у тому числ╕ потенц╕йних, то ╕ тифозних барак╕в не цуралися б. Адже ж ╕сну╓ стратег╕я, про яку н╕хто н╕чого напевно не зна╓, а тому, оск╕льки начальство ╖╖ поширю╓ та рекламу╓, мусимо брати п╕д козирок.
 Але, зда╓ться, вже минули часи сл╕по╖ дов╕ри ╕ страху, хоча ╕ надто дорого ми заплатили за сво╓ право розм╕рковувати ╕ говорити вголос. Навколо захисту протитуберкульозного диспансеру об’╓дналися ╕ його прац╕вники, ╕ хвор╕, ╕ прогресивн╕ депутати ВР АРК, так╕, як Леон╕д Пилунський та президент телерад╕окомпан╕╖ «Чорноморська» Тетяна Красикова, й ╕нш╕ незаангажован╕ журнал╕сти.
 Вт╕м влада скасовувати сво╓ р╕шення не збиралася. З рекордними темпами було в╕дремонтовано для певного призначення половину першого поверху 7-╖ м╕сько╖ л╕карн╕. Добралися й до 2-╖ л╕карн╕, а в ╕нших сан╕тарн╕ умови не дозволяли зд╕йснювати перетворення нав╕ть в найсм╕лив╕ших задумах.
 Тепер сл╕д було п╕д все п╕двести законодавчий ╜рунт, ╕ газета Верховно╖ Ради АРК «Крымские известия» вже описувала, як це добре ╕ прогресивно, бо DOZ ╓ DOZ ╕ в╕н не вим╕рю╓ться здоровим глуздом.
 Останн╕м актом мало бути зас╕дання ком╕с╕╖ ВР АРК з соц╕альних питань та медицини, на якому порекомендовано поширити досв╕д с╕мферопольц╕в у боротьб╕ з туберкульозом на всю Укра╖ну. Принаймн╕, так кажуть компетентн╕ люди.
 Але робота ком╕с╕╖ пройшла за ╕ншим регламентом: численн╕ колективн╕ звернення в МОЗ Укра╖ни, до Президента В╕ктора Ющенка ╕ Прем’╓р-м╕н╕стра В╕ктора Януковича хворих та прац╕вник╕в диспансеру таки зробили свою справу. Хоча до останньо╖ хвилини впевненост╕ в такому розвитку под╕й не було. Адже Президент передав колективного листа хворих на розгляд м╕сцевому Радм╕ну, ╕ м╕н╕стр охорони здоров’я, на якого ╕ скаржилися, доручив начмеду Л. Ковтун «настругати» в╕дпов╕дь (не важко здогадатися яку), аби пот╕м «канон╕зувати» ╖╖ з допомогою найвищих п╕дпис╕в.
 Та заступник м╕н╕стра охорони здоров’я Укра╖ни Валер╕й ╤васюк подбав про те, щоб проблема була вир╕шена не на р╕вн╕ в╕дписки.
╤ ось сидять в зал╕ зас╕дань Верховно╖ Ради т╕, хто хот╕в ско╖ти нег╕дний вчинок проти сво╖х сп╕вгромадян, ╕ т╕, хто вже не один м╕сяць назива╓ реч╕ сво╖ми ╕менами, в присутност╕ ки╖всько╖ ком╕с╕╖ з п’яти ос╕б на чол╕ з науковцем Ольгою Дмитр╕вною Н╕кола╓вою.
 Де ж под╕лися вс╕ аргументи з боку кримсько╖ влади? ╤ DOZ-стратег╕я вже не ф╕гуру╓. З╕ сл╕в м╕н╕стра С. Донича можна зрозум╕ти одне: його просто обмовили, н╕чого под╕бного робити в╕н не збирався, непорозум╕ння якесь та й год╕.
 На користь ц╕╓╖ верс╕╖ спрацювала ╕ в╕дсутн╕сть будь-яких доку-мент╕в, зг╕дно з якими розформовувався протитуберкульозний диспансер. Але ця зустр╕ч при╖жджих не задовольнила. Бо х╕ба ж в╕д безд╕лля пишуть так╕ листи: «Обращаемся к Вам, Виктор Андреевич, с убедительной просьбой вмешаться и не позволить чиновникам в лице министра охраны здоровья С. Г. Донича и других распространять геноцид на территории АРК». ╤, як найкраще п╕дтвердження цих сл╕в, серед п╕дпис╕в, датованих 17 серпня, б╕ля одного приписка: «Умер. Х». Чомусь згадався щоденник Тан╕ Савичево╖...
 ╤ ось прац╕вники пол╕кл╕н╕ки та автори листа з╕бралися в ст╕нах протитуберкульозного диспансеру. Не зважаючи на р╕зн╕ вар╕анти сценар╕ю проведення збор╕в (у тому числ╕, й такий, коли люди заходитимуть поодинц╕ ╕ почуватимуться, як на допит╕), розмова в╕дбулася в╕дкрито ╕ демократично.
 - В стац╕онар черга по три м╕сяц╕, як л╕куватися без пол╕кл╕н╕ки?
 - Де гарант╕я, що у бактер╕овид╕лювача не з’явиться бажання навмисне «под╕литися» хворобою з ╕ншими, це психолог╕чно ц╕лком вмотивовано!
 - Коли частину пол╕кл╕н╕ки вир╕шили розташувати б╕ля дитячого садочка, матер╕ влаштували п╕кетування. Ми не ╕зго╖, у нас ╓ г╕дн╕сть!
 - У сво╓му диспансер╕ з нами розмовляють як з р╕вними, а потрапила в ╕ншу л╕карню на рентген, а мен╕ кажуть: з вашим д╕агнозом, це вже моя справа, захочу - зроблю рентген, захочу - н╕!
 - А х╕ба ж погодяться нас обслуговувати стоматологи?!
 - За м╕н╕стра охорони здоров’я АРК А. П╕да╓ва розпродали все, тепер в╕дбирають останн╓!
 - Т╕льки тут, в диспансер╕, ми за к╕лька дн╕в проходимо повне обстеження, одержу╓мо точний д╕агноз, а в ╕нших л╕карнях нас маринують по чотири м╕сяц╕.
 - Ми не хочемо розголошення. Якщо побачать, що я виходжу з окремих дверей д╕льнично╖ л╕карн╕, мене просто з’╖дять сус╕ди!
 - До нового медпункту мен╕ доведеться добиратися трьома маршрутками. Варт╕сть дороги - 6 грн. А л╕ки видають раз на 5 дн╕в. Змушений буду в╕дмовитися в╕д л╕кування.
 - Не треба прикидатися ягнятами. Я знайомий з б╕знесом, ╕ добре знаю, що наступною продаватимуть «психушку».
 - Не можна руйнувати службу, яка створювалася ст╕льки рок╕в, до нас хвор╕ йдуть як додому. Подбали б краще, щоб працював флюорограф.
 - Ми збер╕га╓мо арх╕в десятир╕ччями. Хвороба п╕дступна, вона да╓ в╕ддален╕ рецидиви. Тож можемо пор╕вняти колишню ╕ нову кл╕н╕ку.
 - Наш головний л╕кар в╕дкрито ╕гнору╓ р╕шення Президента. Так ╕ сказав: «Президент багато видав постанов, а хто ╖х викону╓»?
 - Будемо захищатися через мережу ╤нтернету!
 Люди говорили, говорили, не намагаючись стримати сво╖ б╕ль ╕ образу. Вони в╕рили: цього разу ╖х почують!
 Протокол зас╕дання опрацьовувався вже вноч╕. Вноч╕ виносився ╕ вердикт. Було наголошено на в╕дсутност╕ документ╕в, як╕ б могли потягнути за собою ту чи ╕ншу м╕ру в╕дпов╕дальност╕ ╕н╕ц╕атор╕в скандального р╕шення. ╤ все ж таки ком╕с╕я звернула увагу на всеб╕чну негативн╕сть зд╕йснених реконструкц╕й. З 7-╖ л╕карн╕ через брак м╕сця практично викор╕ню╓ться така важлива ланка в одужанн╕ хворих, як реаб╕л╕тац╕я, виникають велик╕ проблеми з дол╕карським прийомом пац╕╓нт╕в. Але хоча б ╕ не було поб╕чних небажаних ефект╕в, л╕кв╕довувати централ╕зований протитуберкульозний заклад в умовах пандем╕╖ неприпустимо.
 Це - з╕ сл╕в присутн╕х п╕д час прийняття постанови, бо робота мала внутр╕шн╕й характер. А для преси ╕ всього св╕ту перед м╕крофоном зав╕дувачка ком╕с╕╖ Ольга Дмитр╕вна заявила, що ман╕пуляц╕╖ з протитуберкульозним диспансером н╕чого сп╕льного з DOZ-стратег╕╓ю не мають, бо вона передбача╓ не активне поширення зарази в ус╕х можливих формах, а просто право одержати протитуберкульозн╕ таблетки у медсестри в найближчому медичному заклад╕, де вам не запропонують роздягатися, проходити рентген, плювати в баночку, сид╕ти в черз╕, де нема╓ нав╕ть л╕каря. Все ╕нше - в спец╕ал╕зованому диспансер╕, як воно ╕ в╕дбува╓ться у нас тепер.
 Так що, коли почу╓те слово DOZ у зв’язку з р╕зними мах╕нац╕ями, пригадайте р╕дне рос╕йське слово тако╖ ж довжини. А якщо без сарказму, то заступник м╕н╕стра охорони здоров’я Укра╖ни Валер╕й ╤васюк з приводу DOZ-терап╕╖ сказав, що «вона у нас йде в зм╕шаному вар╕ант╕», по╓днуючись «з елементами здобутк╕в нашо╖ радянсько╖ системи - додатковим харчуванням, санаторно-курортним л╕куванням тощо».
 Ц╕ моменти могли б стати темою ще для одн╕╓╖ статт╕, але поки проблема розформування протитуберкульозного диспансеру не усунута з порядку денного, варто б пом╕ркувати над ╕ншим: чи не створити хворим та ╖хн╕м щирим п╕клувальникам «Товариство б╕ло╖ ромашки», кер╕вництво якого одержало б доступ до ус╕х «та╓мниць», що стають на перешкод╕ боротьби з туберкульозом в Криму, яке б мало право брати участь у зас╕даннях, де вир╕шуються в╕дпов╕дн╕ питання, у тому числ╕ ф╕нансового характеру.
╤ чудово, якщо це товариство невдовз╕ в╕дмерло б за непотр╕бн╕стю.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 27.10.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4217

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков